A Bag of Hammers (2011)

Príjemne nevtieravý film o medzi ľudských vzťahoch, životných rozhodnutiach, ktorý mi tak dobre sadol do rany, že to ani možné nie je. Popri súčasných amerických klišoidných a patosových žbrndách, je to vítané osvieženie.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Že to bude historicky nepresné (slušne povedané), bolo každému jasné už z názvu. Benjamin Walker je síce nesympatický, ale postupom času si naňho zvyknete, ale hlavne čo mne veľmi vadilo, bolo nasvietenie obrazu, za denného svetla veľmi na svietene a rušivé. Nie som odborník na techniku osvetľovania a ani kompozíciu obrazu, ale takto určite nemá vyzerať A-čkovo tváriaci sa blockbuster. Inak je to celkom zábavná blbovina (na spôsob Van Helsinga), ktorá nudí len zriedkavo a ponúka pár pekných spomalovačiek, pri ktorých Bekmambetov vykráda sám seba. PS: Rok 2012 nemohol z pracovnej stránky pre Burtona dopadnúť horšie. Okrem toho že mu ako režisérovi komerčne pohorel komerčne film Temné tiene, tak ako producent prerobil na Abrahomovi Lincolnovi. Holt upíri už nelákajú do kina toľko ludí, ako po roky minulé.

Absolutní moc (1997)

Eastwood si mal scenár dopĺňiť o vlastné nápady a mohol z toho byť Oscarový matroš. Nedeĺná televízna výplň, ktorá nevyčnieva z rady.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Mal som tento film rád a vôbec mi nenapadá prečo. Začiatok je slušný, no ničím ohromujúci. golfista chváli hudbu, no pre mňa to bolo niečo nepríjemného, hlavne počas prvej lúpeže. Po inkriminovanej lúpeži to je romantická doťahovačka, ktorá miestami ponúkne nejakú zaujímavú myšlienku od fachu a potom príde veľké finále, ktoré vôbec nieje veľké a nemá ani zďaleka šmrnc Dannyho parťákov.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po piatej epizóde to vzdávam. Pre mňa maximálne nezaujímavý odvar, dobre fungujúcich Avengers. Herci nevýrazný, Culson a jeho pripomienky na dovolenku otravné, dejovo prázdne ako slovenská kaša. Strata času na to myslieť, nie to ešte sledovať..

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Zaujimavy prequel k Všetci prezidentovy muzi, ktory ale postrada po obsahovej stranke ich pribehovu osudovost a spletitost investigativnej zurnalistiky.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Strašne pritiahjute za vlasy, až som tomu nemohol uveriť. Nostalgia funguje minimálne. Potenciál bol aj je v Aktoch X, chýba len kvalitný, zaujímavý scenár, v ktorom by dialógy častejšie dávali zmyseľ, ako nedávajú.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Trojku vidieť nechcem. Na polo - animák je to až strašná nuda, s minimom funkčných vtipov a strašne, ale strašne hrozným scenárom.

Amazing Spider-Man (2012)

Bohužiaľ nevyšlo to, ale bolo to nádejne. Príbehovo je to dosť podobné prvému Spider-manovi, samozrejme troška upravené aby to vyzeralo že tvorcovia sa snažia ísť inou cestou. Takže príbeh je celkom zaujímavý, i keď mňa nedokázal udržať v pozornosti po celú dobu. Garfield a Stone sympatický a vzťah medzi nimi je asi najsvetlejší bod Amazing Spider-mana. Akcia je pekná, je vidieť že ubehlo 10 rokov od úplne prvého Spider-mana a pavučie lietanie medzi budovami je posunuté úplne na iný level, dokonca tie uhly pohľadu sú tak vymakané, že miestami máte pocit ako by ste sami lietali medzi budovami. (ak ste si mysleli že v traileroch ste videli všetko, tak to ani z ďaleka nie je pravda). Záporák je v pohode, viete prečo chce byť veľkým jašterom. ale psychologická rozpracovanosť Dr.Curta Connorsa/ Rhys Ifans odfláknutá, o tom nieje pochýb. No podľa všetkého to je dobre odvedená práca. Lenže! prišlo to pri skoro. A je nemožné to neporovnávať s Raimiho jednotkou. Po 5 rokoch robiť reštart série je debilina, ktorá nemôže fungovať. Raimiho Spider-mana mám oveľa radšej. Garfield je sympatický až na kosť, dokonca Maquiera ako Spider-mana poráža, hlavne vďaka pohybom pavúka a fyzickou ohybnosťou, ale ako Peter Parker nemá šancu, na to je až moc uplakaný. Hudba Jamesa Hornera mi tiež nepasuje a Elfmanová mi sadla oveľa viac. A u prvého Spider-mana nemáte moment kedy sa nudíte, za to u Amazing Spider-mana je to ako na húpačke. V jednu chvíľu ste v siedmom nebi a očakávate neočakávanú erekciu a o pár minút sa vám stihne do úst vysrať celé kino, lebo zívate od nudy, ako keby ste frčali na Rohypnole(prášky na spanie). Neuveriteľná nevyrovnanosť Amazing Spider-mana, spôsobila to že zaostáva za starým Spider.manom o dobré kolo, možno to napraví dvojka o dva roky, ale veľké šance tomu nedávam. Jednoznačne nemal byť žiadny reštart, ale malo sa pokračovať.PS: V kine si chvíľu počkajte na jednu scénu, ktorá ide pár minút po skončení filmu. PS2: 3D je nad štandardné, hlavne na konci vyletí Spider-man z plátna a striekne vám pavučinu až do očí, ale inak skoro počas celého filmu ho veľmi neregistrujete.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jediná vec čo ma vo filme potešila, bola smrť hlavnej postavy. Inak všetko ostatné (príbeh, dialógy, hudba, herci, záporáci) je hrozné, priam nestráviteľné, dokonca aj akcia bola čudná a nezáživná. Dal by som pól královstva a princeznú za to, aby ďalšie pokračovania točil Raimi. PS: Hlavný hudobný song je odporný.