Cemetery Junction (2010)

[imdb: 6.9/10] | me: Sympatická britská fajnovečka o mladosti, životných voľbách a sklamaniach. Trošku pomalší začiatok sa pozvoľna rozbieha až ku dynamickému a emotivnému záveru a aj vďaka slušnému a dobre volenému obsadeniu film zanecháva príjemné dojmy. [3 a pol *] Freddie, stop listening to music made by poofs. Stick on some Elton John.

Tygři ve městě (2012)

[imdb: ?.?/10] | me: Prekvapivo žiadna katastrofa. Nevravím, že by som tento film ďalej vrelo odporúčal, ale pokiaľ sa pozriem na poslednú slovenskú filmovú tvorbu, tak môžem konštatovať, že toto ma celkom príjemne prekvapilo. Fajnový letný večer na pobreží Dunaja s pivečkom v ruke tomu v rámci večerného premietania akcie Bažant Kinematograf určite dodal akúsi pohodu a odľahčenosť, takže za daných okolností to hodnotím vzhľadom k už spomínaným okolnostiam ako OK. [2 a pol *]

Méďa (2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Tento film predčil moje očakávania. Je to neštandardná komédia, ktorá si nedáva servítku pred ústa a vďaka tomu môže využiť potenciál necenzurovaného vtipu vo svoj prospech. Film niekoľko krát prekvapí čerstvými hláškami a humurom. Mark Wahlberg na mňa vôbec nijako nezapôsobil a jeho účasť a pôsobenie vo filme je úplne jednoduché a jednotvárne. Dialógy a scény sú však dobre napísané a práve to je hybná časť tejto komédie. A keďže som film pozeral bez akýchkoľvek očakávaní (nakoľko trailer ma vôbec nezaujal) dosť dobre som sa pobavil. No matter how big a splash you make in this world whether you're Corey Feldman, Frankie Muniz, Justin Bieber or a talking teddy bear, eventually, nobody gives a shit.

Total Recall (2012)

[imdb: 6.3/10] | me: Dobre vyzerajúce ale celkovo slabé sci-fi. Film zaujme svojím Recall vizuálom (čo už v dnešnej dobe nie je nič neobvyklé), cestovaním okolo strednu Zeme, hereckým obsadením a Three-Breasted Woman, ale to stačí tak na 30 minút. Následne by človek očakával, že sa veci dajú do pohybu a príbeh využívajúci premisu Recallu sa rozbehne, ale ... nestane sa tak a to čo divák naozaj dostane je veľmi predvídateľný ničím nevýrazný akčný film kde s pribúdajúcim časom ustupuje logika do pozadia a štandardne klišé vypĺňa dejové prázdno. Total Recall s Arniem tak ostáva neprekonaný kult. Jednoducho, ... efekty film nerobia. [2 a pol *] You're going to wish you had three hands.

Derek (2013) (seriál)

[imdb: 7.4/10] | me: Citlivé, správne vtipné a smutné zároveň. Pilot sa podaril, Gervais je skvelý a dokazuje svoj široký tvorivý a herecký záber ... Pevne verím, že to pôjde tým správnym smerom. Kindness is magic...

Temný rytíř povstal (2012)

[imdb: 9.0/10] | me: V majestátnom duchu predchádzajúcich dielov sa epickým a podmanivým spôsobom uzatvára trilógia dielom v ktorom je divák konfrontovaný otázkami anarchie, ekonomickej krízy a boja medzi dobrom a zlom. Precízne volené charaktery a herecké postavy umocňujú veľkosť tohoto prepracovaného filmového eposu a spôsobom iba Nolanovi vlastným uspokojujú všetky chute. Je to film, ktorý napĺňa očakávania z konca tohto obrovského príbehu štýlom odpovedajúcim batmanovskému duchu Christophera Nolana avšak spôsobom opäť epochálným a pútavým. Odhliadnúc od negatívnych detailov, ktoré sú spomínané v rôznych komentoch a názoroch je tento film predsa len výnimočným kusom (po všetkých stránkach) vyčnievajúcim nad ostatné tituly. [4 a pol *] ... I call him The Bat, and yes Mr. Wayne it does come in black.

Zuřící býk (1980)

[imdb: 8.4/10] | me: Nie je to z ďaleka len životopisný boxerský film plný skvelých záberov z ringu ... je to hlavne sonda do hĺbky súkromia Jakea LaMottu - pohľad na jeho komplikovanú povahu, pohľad na jeho rodinný život plný nervozity a žiarlovosti a pohľad na jeho výnimočné boxerské schopnosti. Film vo všetkých spomínaných smeroch vyniká vďaka neuveriteľnej hereckej oddanosti a obetám Roberta De Nira ako aj skvelej Scorseseho réžii a výborným "vedľajším" hereckým výkonom Joe-a Pesciho ... Tento film predstavuje dokonalú súhru všetkého čo je potrebné pre vznik kultu a to sa aj stalo. If you win, you win. If you lose, you still win.

Amazing Spider-Man (2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Podstatne lepší Spiderman. Ako po hereckej, tak po dejovej a vizuálnej stránke. Toto spracovanie je oveľa viac komixové a "reálnejšie" než jeho predchodca. A hoci som bol pred pozretím filmu dosť skeptický čo sa Andrewa Garfielda týka, musím priznať, že ma celkom milo prekvapil. Chémia Andrew - Emma funguje dokonalo, herecké výkony ústredných hrdinov vôbec nezaostávajú a tak spolu s komixovejším scenárom a premasteným vizuálom tvoria veľmi príjemnú letnú komixovku, ktorá pobaví a otvára tak dvere ďalším pokračovaniam. There's rumor of a new species in New York. It can be aggressive, if threatened...

Prezidentské volby (2012) (TV film)

[imdb: 7.6/10] | me: Takto nejako si predstavujem dobrú politickú drámu podávajúcu skutočné udalosti veľmi autentickým spôsobom. Výborná voľba hlavných predstaviteľov a dynamický dej spolu so šikovnou réžiou (pod taktovkou HBO) stoja za úspechom toho snímku. Prezentuje udalosti vedúce k voľbe prvého amerického black prezidenta, poodhaľuje nové skutočnosti a rozširuje obzor. Sarah Palin z tohto filmu určite nebude mať radosť, ... no mňa jednoznačne potešil. Po dlhej dobe opäť kvalitný filmík. It's not that she doesn't know the right answer, it's that she clearly does not understand the question. This is way beyond anything we have ever seen from a national candidate.

Moje letní prázdniny (2012)

[imdb: 7.3/10] | me: Je to celkom dobrý film, ale niečo mu chýba - no je ťažké presne identifikovať čo. Mám zmiešané pocity z rôznorodej kombinácie Mela ako tvrdého týpka, ktorý si razí svoju cestu a dobrého náhradného otca ... akosi to na mňa pôsobilo rušivo. Čo však rušivé určite nie je, je Mel ako borec stavajúci sa doprostred krížovej paľby idúci napred podľa svojho nekompromisného plánu. Mám pocit, že snaha obohatiť tento film aj o citovú rovinu bol vzhľadom k prostrediu a nádychu celého filmu zbytočný ťah, ktorý nesplnil očakávanú úlohu. And stop bleeding on my money.