• Thriller

Blame (2017)

Klasika, veľká klasika. Posadnutosť, láska, emočné problémy vznikajúce z problémov v rodine, súťaživosť, konkurencia, nevinnosť a následná drastickosť. Týmito slovami sa dá celkom opísať tento film. Nič hrozné, ale ani nič extra.

Newness (2017)

V popise tohoto filmu je to trocha inak popísané oproti tomu, v akej podobe sa tento film nesie. Ale to nemení nič na tom, že je to veľmi dobrý film. Určite sa pri tomto filme nudiť nebudete. Na začiatku vidíme lásku a vzťah, následne skočíme do deja ľudí, ktorí vlastne nevedia čo chcú a riešia svoje sexuálne túžby, poprípade závislosti. Následne sa prenesieme, tam kde sme boli na začiatku a popritom vyriešime ďalšie problémy, ktoré vznikli. Myšlienka super, situácie zaujímavo skreslené, myšlienkové pochody hercov na zamyslenie a skvelé pridanie náznaku sociálnych sietí v našich životoch.

Mom (2017)

Perfect, perfect, perfect !!!!! Tieto filmy zbožňujem, no mrzí ma, že ich je pomenej. Znova úžasné herecké výkony plné emócií, citov, lásky a pudu sebazáchovy. Klobúk dole pred touto ženou. Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí zoberú osud, alebo riešenie problémov do vlastných rúk, ale je to obdivuhodné. Ako aj vraví názov filmu, tak naozaj je toto tá správna mama. Hoci ma film 2,5 hodiny pozrela by som si ho znova a znova. Bol to famózny filmový zážitok a hlavne mám veľmi rada hercov z arabského sveta, pretože v ich tvári môžeme vidieť o sto krát viac emócii, ako v iných filmoch. Vedia to proste zahrať a sú naozaj perfektní.

Before I Fall (2017)

Videla som už viacero filmov s touto tematikou prežiť ten istý deň znova a znova, no nikdy to neomrzí. Každý, kto takýto film natočí, tak do neho prinesie niečo nové a nás to vždy zaujme. Veľmi pekná myšlienka, pretože to čo sa deje na niektorých školách a v niektorých kolektívoch je neúnosné. Nikdy nikto z nás nemôže vedieť, ako sa cíti človek, ktorému je ubližované a preto som zástanca myšlienky, že sa musíme ku každému chovať ľudsky a ak vidíme neľudské chovanie pri niekom inom napraviť to a nenechať to iba tak a prizerať sa tomu :)

Everybody Loves Somebody (2017)

Veľmi milá romantická komédia, ktorá pohladí diváka na duši. V tomto filme hlavná hrdinka rieši problém s výberom toho správneho pána božského. Popritom sa prevtelíme do života hrdinky, ktorá vlastne sama nevie, čo chce. Riešime s ňou jej problém, ale nakoniec ona sama sa rozhodne pre to správne. Film na mňa pôsobil milo, láskavo, miestami nerozhodne no romanticky. Predsa každý osud človeka je nejako prepojený a nakoniec aj tak nájdeme, to čo nájsť máme.

Dárkyně smrti (2017)

Už len ten problém, ktorý sa v tomto filme rieši o neplodnosti a následne o náhradných matkách je smutná téma a keď k tomu ešte pripočítame dobre spracovaný film a celkom príjemne postavenie postáv a ich herecké výkony, tak to diváka zaujme a poteší. Film, ktorý nezaškodí a odporúčam jeho pozretie. Samozrejme by to mali vidieť diváci, ktorých zaujímajú takéto druhy filmov. Pretože ak si to pozrie divák, ktorý má rád sci - fi, nemôžeme od neho čakať dobré hodnotenie a následne dobrému filmu klesájú hodnotiace percentá, čo je škoda, pretože niekto si takto nízko hodnotený film nepozrie a príde tak o dobrý repertoár filmu.

Milenec na záskok (2017)

:D :D :D Klasika, keď nechcete rozmýšľať a chcete sa pozerať na obraz zo zvukom. Milá myšlienka, no na trhu je kopec takýchto filmov, takže ani tento neprekvapil.

Most Beautiful Island (2017)

Z mojej strany troška prekvapenie pri konci. Čakala som riešenie úplne inej problematiky. No na prekvapenie to skončilo, tak ako by som to nečakala. S týmto som sa nestretla ešte v žiadnom filme a musím povedať, že ma tento film neunudil a bol zaujímavý. Určite odporúčam na také nedeľné popoludnie, kedy máte chuť na niečo krátke a zaujímave.

Berlínský syndrom (2017)

Na to, že tento film má iba 58% som prekvapená, pretože mňa to bavilo. Ani sekundu som sa pri filme nenudila. Ani jedna situácia nebola predvídateľná. To znamená, že divák sa tak skoro nedozvie, ako to celé dopadne. Napätie fungovalo aspoň z mojej strany na jednotku....herecké výkony v podaní mystérie boli perfektné. Pre diváka ktorý má rad napätie a žáner dobrodruh + psychopat je tento film správna voľba.

Kandidát (2013)

Po tomto filme vo mne samozrejme žiadne emócie ani myšlienky neostali, takže to hodnotím na tri hviezdy. Príbeh, ktorý si samozrejme pozrieme, keď pôjde niekde v televízii, ale, aby sme si ho pozreli viackrát ...... určite nie. Čo sa týka príbehu a obsahu, určite každého režiséra musíme pochváliť za jeho nápad, ale aby to bol nejaký filmový trhák to sa povedať nedá.