• Thriller

Mom (2017)

Perfect, perfect, perfect !!!!! Tieto filmy zbožňujem, no mrzí ma, že ich je pomenej. Znova úžasné herecké výkony plné emócií, citov, lásky a pudu sebazáchovy. Klobúk dole pred touto ženou. Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí zoberú osud, alebo riešenie problémov do vlastných rúk, ale je to obdivuhodné. Ako aj vraví názov filmu, tak naozaj je toto tá správna mama. Hoci ma film 2,5 hodiny pozrela by som si ho znova a znova. Bol to famózny filmový zážitok a hlavne mám veľmi rada hercov z arabského sveta, pretože v ich tvári môžeme vidieť o sto krát viac emócii, ako v iných filmoch. Vedia to proste zahrať a sú naozaj perfektní.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Medzi moje obľúbené seriály samozrejme musí patriť aj táto čerešnička na torte v podaní Zúfalých manželiek. Bod naviac dávam samozrejme za herecké obsadenie a veľké plus k tomu pridala herečka Eva Longoria, ktorá taktiež patrí medzi moje obľúbené. Tento seriál, ako ste si aj podľa názvu samozrejme domysleli, je o ženách, ktoré sú manželkami, niektoré matkami a samozrejme nami ženami. Každá z nich patrí do kategórie ,,paničky z predmestia,, kde má každá svoj život, svoje problémy, trápenia, rodinu a samozrejme toho svojho problematického :) Tento seriál vnímam skôr ako oddychovku, kde sa pri každej časti udeje nejaká zápletka, ktorá sa vyrieši až na začiatku ďalšej časti, takže je zrejmé, že pocitu, kedy si musím pozrieť ďalšiu časť nepredídem a tak sa dostanem až ku koncu všetkých sérií. Chválim to, že naše Zúfalé manželky tu s nami boli naozaj dlho s porovnaním dnešných seriálov, ktoré majú tri série a svoje príbehy končia.....

S láskou, Rosie (2014)

Perfektný romantický film... Konečne niekto dokázal natočiť romantický film, v ktorom si myslíme od začiatku, že vieme ako sa skončí, ale pritom to vôbec tak nie je. Super sfilmované ľudské problémy a starosti s dávkou eufórie, citu a emócie. Ani na minútu som sa pri filme nenudila a bola som sklamaná, keď už bol koniec. Krásny popis ženy, ktorá ma celú budúcnosť pred sebou a už dobre vie ako naďalej bude pokračovať no pri tom aj malá maličkosť a situácia stačí k tomu aby sa všetky plány zmenili a jej budúcnosť ochabla (jej pocit) no naopak ju posilní a doplní viac ako by si kedykoľvek myslela.

Žena v kleci (2013)

Môj neopísateľný filmový zážitok v kine sa ani nedá opísať. Bola som z tohto filmu uchvátená ako po psychologickej stránke takisto aj po citovej. Chválim skvelé spracovanie citových scén, kedy divák je presvedčený o tom, že sa v tom filme nachádza a prežíva presne to čo prežíva hlavná postava. Veľa ľudí si myslí opak, ale pre mňa je to nezabudnuteľný zážitok a budem rada ak sa k tomuto zážitku pridáte a pozriete si tento film.

Sex ve městě 2 (2010)

Ďalšia séria môjho najobľúbenejšieho seriálu a taktiež aj filmových scenárov. Milujem Sex v meste a ani jedno negatívum som nepostrehla, takže žiadne ani napísať nemôžem. Znova raz sa potvrdilo, že čokoľvek a akákoľvek časť tohto deju bude v budúcnosti natočená, stále sa tomu nič nevyrovná a tak ako skvelé podanie hercov, skvelá réžia a skvelý dej ma nikdy neprestane baviť a stále si tento film pozriem znova a znova :)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Znova žáner ktorý málokedy sklame..... Vždy, keď si pozrieme film tohoto filmu, kde odohráva svoju hlavnú rolu nejaká krutá choroba je už od začiatku všetkým jasné, že to bude v sprievode sĺz, pocitov a ťažkých chvíľ. Námet bol urobený a vymyslený veľmi dobre. Vždy som obdivovala a vždy budem obdivovať silu takýchto ľudí a k tomu ešte aj možnosť zakomponovať k tejto celej realite lásku a poprípade splnenie si nejakých snov. Palec hore a kto si rád pozrie aj niečo na zamyslenie a na vrátenie hodnoty zdravia do svojho života tak odporúčam pozrieť si.

Pečovatel (2014)

Ďalší skvelý film do mojej filmovej zbierky. Uznávam, že téma je dosť háklivá, ale zase je o tom, aby sme sa my ľudia zamysleli, čo všetko na svete existuje a nebrali to ako samozrejmosť, že niečo sa takéto deje, ale aby sme chápali ľudí, ktorým sa to stáva a taktiež, aby sme vedeli byť ich oporou, alebo aby sme aspoň na chvíľku niekomu takému podali pomocnú ruku, pretože veľa ľudí to potrebuje a niekedy aj málo postačí k tomu, aby sa cítil človek lepšie. Sám film ukazuje, že aj keď sa niečo zdá ako jasný ukazovateľ nie vždy je to pravda.....

Schindlerův seznam (1993)

Musím povedať, že po zhliadnutí tohto filmu mi ostali na tele zimomriavky, ktoré mi ostali ešte dlhšiu dobu, dokonca aj keď si na tento film len spomeniem. Hrozný film a ešte hrôzostrašnejší dej filmu......obdivujem režiséra, ktorý takéto niečo dokázal vytvoriť. Bez takéhoto nahliadnutia do minulosti pomocou ľudí, ktorých napadla myšlienka priblížiť nám tieto neuveriteľné udalosti, by sme ani netušili aký ľudia dokázali byť nielen bez srdca, ale podľa môjho názoru aj bez duše. Všetkým ktorých aspoň trocha zaujíma krutosť minulosti odporúčam ako prvé pozrieť si tento pre mňa filmový trhák. Popravde ani tých päť hviezdičiek nestačí na vyjadrenie niečoho tak úžasného.

Sex ve městě (2008)

Tým, že som videla každú časť seriálu tohto istého názvu a s tým istým hereckým obsadením, nemôžem povedať ani jednu negatívnu vec. Bolo to skvelé zakončenie celého seriálu a spokojnosť je zaručená. To že zbožňujem Carrie Bradshaw už je vec verejne známa a určite by som nemohla povedať ani krivé slovko. Milujem tento film, seriál a aj všetko čo je s týmto skvelým nápadom spojené.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Tento film patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších a takých, ktoré by som si pozrela kľudne znova, alebo som ich už videla aj viackrát. Vrelo odporúčam ženám, ktoré nemajú vo všetkom jasno. Priznávam, že tento film som videla, keď mi bolo dosť hrozne a veľmi mi pomohol a nahliadol do duše. Film upokojí a prinúti Vás nazrieť na veci pozitívne. Vôbec už nehovorím o tom, že tam bolo skvelé herecké obsadenie v podaní Julie Roberts a ostatných hercov. Vrelo odporúčam pozrieť a určite neoľutujete.