• Thriller

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Medzi moje obľúbené seriály samozrejme musí patriť aj táto čerešnička na torte v podaní Zúfalých manželiek. Bod naviac dávam samozrejme za herecké obsadenie a veľké plus k tomu pridala herečka Eva Longoria, ktorá taktiež patrí medzi moje obľúbené. Tento seriál, ako ste si aj podľa názvu samozrejme domysleli, je o ženách, ktoré sú manželkami, niektoré matkami a samozrejme nami ženami. Každá z nich patrí do kategórie ,,paničky z predmestia,, kde má každá svoj život, svoje problémy, trápenia, rodinu a samozrejme toho svojho problematického :) Tento seriál vnímam skôr ako oddychovku, kde sa pri každej časti udeje nejaká zápletka, ktorá sa vyrieši až na začiatku ďalšej časti, takže je zrejmé, že pocitu, kedy si musím pozrieť ďalšiu časť nepredídem a tak sa dostanem až ku koncu všetkých sérií. Chválim to, že naše Zúfalé manželky tu s nami boli naozaj dlho s porovnaním dnešných seriálov, ktoré majú tri série a svoje príbehy končia.....

La cara oculta (2011)

Výborne..... tento film naozaj žiadneho diváka nenechá len tak pri svojej obrazovke chladného. Od prvej minúty, kedy tento film začal, samozrejme až do konca ma bavil. Dej bol stupňujúci, čo znamená, že od začiatku sa dej stupňoval a akcia zvyšovala. Chválim herečku, ktorá vedela zahrať tak perfektne emočné scény. Odporúčam pozrieť si tento film a hlavne sa dobre pripravte, pretože len tak ľahko si odbehnúť môcť nebudete.

Očista (2013)

Musím povedať, že tento horor som už videla dávnejšie, ale už by som si ho určite nepozrela. Obdivujem režiséra, že ho vôbec niečo takéto napadlo. Ľudia, ktorí majú jednu noc na to, aby sa navzájom vybúrili a zabíjali je podľa mňa dosť alarmujúce a znepokojujúce pre ľudskú spoločnosť. Kam chceme dospieť? K tomu aby sa ľudia pomiatli a v jeden večer len tak vtrhli k niekomu do bytu alebo domu a vyvraždili jeho rodinu ? Áno je pravda, že to sa už v tomto svete stáva, ale chceme to znásobiť ? Veď predsa stačí, aby si to pozrel, len jeden človek s psychickým problémom, potom to pustil do svojej komunity a problém je na svete. Za mňa osobne, žiadny filmový trhák.

Padesát odstínů šedi (2015)

Dlho očakávaný sexi zážitok na ktorý sa tešilo asi milión žien vyšiel a mali sme tu česť si ho pozrieť. Je pravda, že kto knihy nečítal nepochopí niektoré snímky (aj keď ja patrím medzi ne čitateľov) tak ja musím tento film ohodnotiť pozitívne. Myšlienka filmu perfektná ( len by ju museli aj niektoré pohlavia pochopiť ). Hodnotenie na ktoré som sa pozrela ma ohúrilo. To, že tento scenárista tento film uviedol na sviatok sv. Valentína bola podľa mňa chyba. Pretože asi polovica zo žien, ktoré na tomto filme boli, prinútili svoje polovičky ísť s nimi a v kine sme boli povinné počúvať rôzne povzdychy a smiech opačných pohlaví. Samozrejme toto pohlavie nerozumelo a ani nechcelo porozumieť o čo v tom filme ide, pretože by nepatrili k skupine, ktorá film ohodnocuje ako odpad. A aj keby sa im film páčil tak by ho len z princípu ohodnotili ako odpad. Tento film mal byť o vášni a hlavne o človeku, ktorý bol chorí a mal netradičnú poruchu. No to že nejaké držanie stola naše polovičky pochopili ako trápnosť, my ženy sme v tom videli vášeň. A zase sme pri tom, že kto chcel pochopil tento film správne a tak ho aj ohodnotil. Ale človek, ktorý tam prišiel iba ,,aby bolo,, tak samozrejme nesledoval dej a ani nepochopil. Takže tie Vaše ohodnotenia slovom odpad sú pre moju osobu neadekvátne :)

Birdman (2014)

Zdá sa mi, že som si vybrala zlý žáner filmu, ale keďže tento film vyhral Oscara, tak som si myslela, že to musí byť dobrý film, ale mýlila som sa. Na moju nôtu to teda nie je , aj keď niekto si mohol prísť na svoje. Ale keď už vo filme niečo lieta, alebo skáče, tak pre mňa je to žáner sci-fi, čo si myslím, že je skôr pre chlapov. Veľa ľudí mi vravelo, že keď sú nejaké bytosti iné ako človek vo filme, tak že to s niečím súvisí a na niečo poukazuje, ale to že je to nereálne ma skôr poburuje ako zaujme. Ako vravím niekto si mohol prísť na svoje ale myšlienka filmu ma nejako nenadchla a taktiež koho poburujú skákajúce a lietajúce bytosti vo filme neodporúčam.

Mapy ke hvězdám (2014)

Kto je obľúbenec psychologických filmov, si určite príde na svoje, aj keď som už videla aj lepšie filmy s touto tématikou, ale tak za pozretie určite stojí. Nehovoriac o tom, že herečku Julianne Moore mám veľmi rada a jej osoba sa hodí presne na túto tematiku a na filmy, ktoré žiaria psychikou človeka. To ako sa tento film skončil je už ďalšia vec, ktorá môže nejedného diváka pobúriť a sklamať, no nebudeme predbiehať dopredu, pretože to už každý musí posúdiť sám. Film ktorý sa preplieta rôznymi príbehmi a zároveň s nimi súvisí len chválim, pretože vo filmoch kde je všetko naservírované a divák vie ako to bude už hodinu dopredu hodnotím ako nudné a nezáživné.

S láskou, Rosie (2014)

Perfektný romantický film... Konečne niekto dokázal natočiť romantický film, v ktorom si myslíme od začiatku, že vieme ako sa skončí, ale pritom to vôbec tak nie je. Super sfilmované ľudské problémy a starosti s dávkou eufórie, citu a emócie. Ani na minútu som sa pri filme nenudila a bola som sklamaná, keď už bol koniec. Krásny popis ženy, ktorá ma celú budúcnosť pred sebou a už dobre vie ako naďalej bude pokračovať no pri tom aj malá maličkosť a situácia stačí k tomu aby sa všetky plány zmenili a jej budúcnosť ochabla (jej pocit) no naopak ju posilní a doplní viac ako by si kedykoľvek myslela.

Žena v kleci (2013)

Môj neopísateľný filmový zážitok v kine sa ani nedá opísať. Bola som z tohto filmu uchvátená ako po psychologickej stránke takisto aj po citovej. Chválim skvelé spracovanie citových scén, kedy divák je presvedčený o tom, že sa v tom filme nachádza a prežíva presne to čo prežíva hlavná postava. Veľa ľudí si myslí opak, ale pre mňa je to nezabudnuteľný zážitok a budem rada ak sa k tomuto zážitku pridáte a pozriete si tento film.

Sex ve městě 2 (2010)

Ďalšia séria môjho najobľúbenejšieho seriálu a taktiež aj filmových scenárov. Milujem Sex v meste a ani jedno negatívum som nepostrehla, takže žiadne ani napísať nemôžem. Znova raz sa potvrdilo, že čokoľvek a akákoľvek časť tohto deju bude v budúcnosti natočená, stále sa tomu nič nevyrovná a tak ako skvelé podanie hercov, skvelá réžia a skvelý dej ma nikdy neprestane baviť a stále si tento film pozriem znova a znova :)

Gladiátor (2000)

Zaujímavý film, ktorý hovorí divákovi do duše a vie sa zahrať s citmi diváka. Krásny príbeh pomsty, ktorú hlavný hrdina rieši voči svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Najlepšie na tom celom je to, že ak si pri prvom probléme myslíte, že to je najhoršie čo sa mohlo stať, tak ešte stále nie je koniec a predsa príde ešte niečo horšie. Aj keď je pravda, že chlapi si pri tomto filme prídu viac na svoje, tak ale neznamená to, že ženy by si to pozrieť nemali. Takisto stále máme romantické scény, ktoré aj nás nežné polovičky chytia za dušu :)