Eraser

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 17.5.2020  17:23

Fanoušek Jiřího Suchého a Semaforu se nic nového nedozví, vše zde obsažené již Jiří Suchý řekl či napsal někde jinde. Pro širší veřejnost je to však bezesporu určitě zajímavý náhled do života jedné legendy.

• 18.5.2020  11:44

Zhruba stejné jako předchozí díl, jednohubka, která neurazí ale ani nijak zvlášť nezaujme, čistý průměr. V první chvíli mě překvapilo, jak sešel Danny DeVitto, ale pak jsem si uvědomil, že jsem ho vlastně naposledy viděl před 25 lety v Juniorovi.

• 20.5.2020  14:38
    Král (2019)

Moc pěkný film. Je skvělé, že Netflix našel tuhle mezeru "mezi", protože v kinech by to pohořelo a klasické televizní produkce by na to neměly takový budget.

• 18.8.2019  14:51
    Zabít Gunthera (2017)

Proboha, Arnolde, proč??? Než tohle, tak to raději fakt už netočit nic!

• 17.6.2016  23:19

Průměrná akční komedie. Jedna hvězdička navíc za Rocka ...

• 25.5.2016  18:36

Ona ani jednička s Arnoldem nebyla žádný zázrak. A tady je to prostě ještě o level níže. A rozhodně to není pokračování, jak se snaží název vsugerovat, ale spíš takový polo remake ...

• 13.7.2015  22:07
    Maggie (2015)

Jediný důvod, proč se na ten film podívat je Arnold. Sám o sobě je film hodně pomalý, nezáživný a i když se tu tlačí na emoce, vyznívá emociálně poměrně ploše. Arnold se ale opravdu snaží i když z něj charakterní herec nikdy nebude. P.S. Kdo si povšimnul drobného vtípku "I'll be back", kterou ale tentokrát nepronese Arnold, ale jeden z šerifů, poté co je Arnold napadl, když chtěli odvést jeho dceru do karantény?

• 2.9.2015  23:32
    Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (divadelní záznam) (2015)

Tak konečně jsem tuhle slavnou hru viděl. Bohužel asi nejsem ta správná cílová skupina. Rozhodně to ale nechci nijak hanět ...

• 29.7.2015  22:09
    DVTV (TV pořad) (2014)

Jsem moc rád, že něco takového existuje a že i kvalitní publicistika má šanci se uživit.

• 26.12.2014  11:48
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Pokud bych to měl brát jako komedii a parodii na pohádky pro dospělého diváka, je to za 4*, pokud bych to měl ale brát jako pohádku pro děti, tak je to čistá nula.

• 29.3.2013  23:10

Poctivá akční jednohubka, která se vykouří z hlavy dřív než vyjdete z kina. The Rock definitivně převzal žezlo po Schwarzeneggerovi a Stalloneovi. Škoda jen, že dnešní doba drsným hrdinům příliš nepřeje.

• 7.2.2013  23:08
    Konečná (2013)

Více než důstojný návrat největšího akčního hrdiny na pole cti a slávy. Extrémně brutální, extrémně vtipné. Škoda jen slabšího scénáře.

• 23.12.2012  16:02
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

DVD jsem zatím neviděl. Ale měl jsem to štěstí vidět Čtyři dohody naživo a je to neskutečný zážitek.

• 6.9.2012  22:26

Objektivně - je to o trochu horší film než první díl. Ale herecká sestava a obrovský nadhled z toho dělá i napodruhé neskutečnou podívanou. Úvodní předtitulková scéna je naprosto dokonalá a povyšuje Expendables 2 minimálně o level výš než byla jednička. Je moc dobře, že Stallone přenechal režisérskou sesli Simonu Westovi, protože ten ukazuje, že když má nad sebou pevnou ruku (u Con Airu to byl Bruckheimer, tady Stallone), tak dokáže skloubit humor a akci jako málokdo. Stallone znovu dokazuje, že je od svého comebacku v roce 2006 neochvějnou jistotou, a ví naprosto přesně co od něj jeho divák žádá. Dvojice Stallone - Statham funguje i napodruhé skvěle, bohužel mají oproti prvnímu dílu méně společných scén. Jet Li se tentokrát objeví velmi krátce, pouze v úvodní scéně. Naopak Dolph Lundgren dostal trochu více prostoru, a rozhodně to není na škodu. Jean-Claude Van Damme si svého záporáka evidentně užíval a závěrečná bitka Stallone - Van Damme je skvělá. Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis měli tentokrát také větší prostor a využili ho naprosto dokonale. Ale největší hvězdou filmu je Chuck Norris. Už při svém nástupu na scénu dokázal, že všechny vtipy, které se o něm vyprávějí nejsou jen vtipy, ale holá skutečnost. Dialog - Stallone: Buď zdráv, Bookere, dlouho jsem tě neviděl. Slyšel jsem, že tě uštkla kobra královská. Norris: To je pravda. A po devíti dnech krutých bolestí zemřela - je pro fanouška splněným snem. Proč jsem tedy na začátku napsal, že dvojka horší než jednička, když se tady rozplývám v superlativech? Po skvělé předtitulkové scéně filmu spadne řemen a rozjede se opět právě až příchodem Chucka Norrise. Na trojku se těším, už sice ne tak nadšeně, jako jsem se po shlédnutí jedničky těšil na druhý díl, ale když Stallone a spol. příště zapracují trochu víc na scénáři, rád se na tuhle partu podívám ještě jednou.

• 12.8.2012  21:44

Úvodní scéna je naprosto geniální (a myslím si, že vůbec nejlepší z celého “prcičkovského” universa). Pak tomu sice trochu spadne řemen, ale pár fórků potěší (Finchova máma). Nicméně celý film tentokrát táhne Seann William Scott (Stifler), jakmile zmizí z plátna, je to chvílemi nuda.

• 8.11.2012  00:13
    Signál (2012)

Dlouho jsem váhal mezi odpadem a jednou hvĕzdičky. Nakonec mi díky pár ucházejícím scénám přišel odpad jako příliš krutý. I tak ale považuji shlédnutí tohoto filmu za zbytečně promarnĕné dvĕ hodiny.

• 26.10.2012  23:50
    Skyfall (2012)

Ok, není to takový průšvih jako Quantum Of Solace (který osobně považuji za nejhorší bondovku všech dob a to včetně Nikdy neříkej nikdy), ale já od Jamese Bonda očekávám nĕco naprosto jiného. Netvrdím, že jsem se v kinĕ nudil, ale pevnĕ doufám (jak ostatnĕ naznačuje úplný závĕr), že experimenty skončili a příštĕ se už Bond vrátí do starých kolejí

• 10.8.2011  23:09

Chvílemi velmi dobré, chvílemi neskutečně blbé. Občas jsem se bavil, občas hodně nudil. Ze tří letošních komiksovek, které jsem zatím viděl (X-Men: První třída, Thor, Captain America) jednoznačně nejhorší.

• 27.4.2012  14:48
    Hodiny jdou pozpátku (divadelní záznam) (2011)

I když jsem fanda Semaforu, připadlo mi to trochu spíchnuté horkou jehlou. Pár hezkých a vtipných nápadů, ale na celovečerní představení jich bylo strašně málo. Cena za odstrašující herecký (nikoliv pěvecký) výkon pro Jiřího Štedroně a Michala Stejskala (v profilu je uvedeno chybně "Miloš Stejskal").

• 7.5.2011  21:38

Když jsem kdysi viděl v kině první díl Rychle a zběsile, říkal jsem si, je to blbina, ale hezky se na to dívá. Druhý a třetí díl mě v kině minul, viděl jsem až před dvěmi lety čtyřku. A ta mi nepřipadala špatná. Po trailerech a recenzi jsem se na pátý díl "připravil" (v minulém týdnu jsem poctivě nakoukal všechny předchozí díly) a můžu říct, že i díky tomu jsem si pětku v kině neskutečně užil. Takhle čistou "akčňárnu" jsem neviděl už hodně dlouho. Dávám plný počet, i když objektivně by to bylo spíš tak za 4 a půl.

• 6.6.2011  23:27

I když nejsem příliš fanda série X-Men (viděl jsem kdysi v kině jedničku a v televizi trojku), docela se mi to líbilo. Asi budu muset dokoukat zbývající díly :-)

• 10.8.2011  23:05

Celkem pohodová komedie s "odkvétající" Cameron Diaz (ale na rozdíl od Zatím spolu, zatím živí se tady nestydí svůj věk přiznat). Za své peníze jsem viděl přesně to, co jsem na základě trailerů očekával :-)

• 19.8.2010  23:41

Hned na začátku musím dodat, že pokud bych měl hodnotit objektivně, bylo by to tak na 3,5 hvězdičky. Zbylých 1,5 hvězdičky navíc je zcela subjektivních :-) Stallone je zpátky - v životní formě. Expendables mají totiž to, co málokterá předchozí "stalloneovka" - koňskou dávku humoru, slušné herecké výkony a pořádnou dávku old-school akce. Možná že mají všeho tolik, že bych se je nebál označit jako parodii. Ale parodii láskyplnou, kterou dělají lidé, kteří mají k tomuto žánru vztah, vědí naprosto přesně jak má co fungovat a chtějí mu tímto počinem vyseknout poctu. Což se jim skvěle podařilo. Ale vezměme to popořádku. Prvním pozitivním překvapením je dvojice Stallone-Statham. Nevím jakým zázrakem se to Stalloneovi podařilo, nebo zda ho při castingu osvítil duch svatý, ale tihle dva spolu opravdu fungují a jejich neustálé špičkování a pošťuchávání patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Druhým příjemným překvapením je Dolph Lundgren. Trošku jsem ho v posledních letech ztratil z očí - jediné co jsem s ním viděl byl vloni na podzim průměrný Univerzální voják III a tam na rozdíl od tragického Van Damma patřil Lundgren k tomu lepšímu co tento film nabídl. V Expendables ale hraje jak o život. Jeho polovyšinutého hajzlíka mu člověk žere i s navijákem a navíc má ohromné charizma. Až jsem litoval, že nedostal víc prostoru. Na menším prostoru se také projeví Mickey Rourke a Jet Li. Jet Li je tu tak trochu v pozici komické figurky ale dostal alespoň prostor v bitce s Lundgrenem. Mickey Rourke předvádí jeden ze svých lepších výkonů, se ctí dokáže ustát i zřejmě nejslabší místo filmu, kdy vypráví o ženě v Bosně, která skočila z mostu. Nové "posily" Randy Couture, Terry Crews a Steve Austin jsou spíš jen do počtu. Ultimátním zážitkem je však scéna v kostele. Schwarzenegger-Stallone-Willis. Už jen samotná skutečnost, že tito tři jsou společně na plátně je skvělým zážitkem. Stallone scénárista a režisér se s tím však nespokojil a scéna v kostele je naprosto úžasnou slovní přestřelkou. Tuhle trojku bych chtěl vidět ještě někdy pohromadě. A teď k tomu horšímu. Příběhem se nemá cenu zabývat, je přesně tak jednoduchý a pitomý jako měly akční filmy v 80. letech. Co se však nepovedlo jsou "modernizace". Střih je oproti osmdesátkám dynamičtější, v mnoha případech však na škodu přehlednosti akce. Také digitální efekty - byť ke cti Stallonea užívané poměrně střídmě - do takhle koncipovaného filmu nepatří. Třetí výtka je k nevyužitosti některých postav - Lundgren, Li i Rourke by si zasloužili trošku víc prostoru. Přesto přeze všechno jsou Expendables pro mě v tuhle chvíli nejpříjemnějším filmovým zážitkem letošního roku. Tak doufám že Stallone už sedí u psacího stolu a dává dohromady druhý díl.

• 7.5.2011  21:31

Hezky se na to dívá, ale obsahově naprosto vyprázdněné. Hodně dlouho mě film tak "nezajímal", tak jako tady. Proč tedy celé tři hvězdičky? Kvůli té neskutečně vizuální stránce. Ale podruhé to již vidět nemusím.

• 12.8.2011  23:53

Dovedu pochopit, proč je z toho spousta lidí nadšených, ale bohužel (nebo spíš možná naštěstí) tohle není moje krevní skupina ...

• 16.7.2012  20:59
    24 hodin: Vykoupení (TV film) (2008)

Možná že ho zpĕtnĕ docením až uvidím 7. sérii, ale jako samostatný film mĕ tohle dobrodružství Jacka Bauera příliš nezaujalo.

• 18.5.2009  21:37
    Natěrač (TV film) (2008)

Natěrače jsme viděl v divadle hned dvakrát. Jednou asi před 10 lety s Josefem Dvořákem a později pak s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou. Obě verze považuji za hodně povedené (ta Dvořákova se mi líbila o trošku víc), ale tenhle paskvil co dávali na Nově bylo něco příšernýho. A není to jen v hercích. Divadlo a film má naprosto odlišné zákonitosti a to co je v divadle ukrutná sranda působí ve filmové verzi křečovitě a trapně. Kdyby natočili záznam jednoho z těch divadelních představení (tu Dvořákovu verzi už nestihnou, ale Natěrač se Zedníčkem se stále ještě hraje), udělali by daleko líp. Jedna hvězdička z nostalgie, že mi připomněli úspěšnou divadelní hru ...

• 6.5.2020  23:09

Jednoznačně nejhorší bondovka z celé série (včetně Nikdy neříkej nikdy).

• 2.5.2013  13:40
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Nová Svěrákova hláška z reprízy v únoru 2013. "Zajímavé je, že v původní verzi se závěrečné hostiny na královském hradě neměl zúčastnit děd Vševěd. Logicky, co by taky dělal Vševěd na Hradě ..."

• 25.7.2006  20:18

Není to tak strašné jako předchozí postsellersovské díly, ale pořád tomu něco chybí dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na Stevena Martina, ale nakonec byl to asi jediný on, kdo v tomto filmu obstál se ctí. Přehrávající Kevin Kline v roli Dreyfusse byl pro mě naprostý zklamání a opětovný důkaz toho, jak se všeobecně přínos Herberta Loma do této série podceňuje. Filmu dost ubližuje i velmi špatný scénář (na konci filmu se Clouseau v rozporu se vším na chvilku stane geniálním detektivem a vše vyřeší způsobem, za který by se ani Colombo nemusel stydět) a vysloveně chabá režie Shawna Levyho, která dokonale zazdí většinu vtipů ...

<< předchozí 1 2 3 4