Lyncha

žahavka mnohotvárná

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.11.2019  23:49

Zpočátku trochu rozpačitý dojem - Panu učiteli s láskou, Mezi řádky atd. už po sté. Jen tentokrát nejsou v roli nezbedných žáků černoši, ani hispánci, ale Inuité. Ale má to být podle skutečné události, osudy reálných lidí v konkrétním místě. Tak si člověk řekne, proč ne. Proč nenatočit silný příběh o člověku/lidech, kteří se o něco zasloužili a odvedli pořádný kus práce, jen proto, že už na to téma někdo natočil hromadu jiných filmů. To by nebylo fér. Postupně počáteční rozpaky opadly, film mě vtáhnul do děje a na konci jsem byla nadšená. Ano, je to doják. Strašnej! Ale dostal mě. Film je částečně sebemrskačský, obsahuje několik narážek na internátní školy pro původní obyvatele Kanady, také pár fotek v úvodu z oněch škol. Musím se přiznat, že do této doby jsem o něčem podobném neměla tušení, takže jsem si vyhledala pár informací, o co šlo a jak školy fungovaly. Čekala bych existenci podobných zařízení někdy před maximálně 70 lety, ale že fungovaly až do roku 1998 a k jejich zavření došlo zřejmě jen díky tomu, že se nedařilo už dál tajit praktiky, které v nich probíhaly, to hlava nebere. A ještě v takové zemi, kterou mám za vzor mírumilovnosti a civilizovanosti. I tenhle fakt přispěl k oněm 5 hvězdičkám (šok umocnil dojem z filmu), jinak by to asi bylo spíš na 4.

• 12.10.2019  00:20
    ZOO (2018)

Rozhodně zapamatovatelný film, který z člověka nevyprchá se závěrečnými titulky.

• 11.7.2016  14:46

Film mohl zvítězit na Berlinale snad jen proto, že téma je poplatné době. Zřejmě tam jiný film na toto téma nebyl, tak neměli porotci na výběr. Jinak si to tedy neumím představit. Loni jsem ve Varech viděla film na stejné téma (Mediterranea), kterému Fuocoammare nesahá ani po kotníky. Pouze staví do kontrastu strastiplnný život uprchlíků na moři a poklidný život Italů, kteří řeší pouze malichernosti, pokud vůbec něco řeší a neužívají si. Co se s uprchlíky děje dál po té, co připlují na ostrov, se nedozvíme, na ulicích ostrova rozhoně vidět nejsou (ve filmu). Film je hrozně jednostranný, nepřináší žádné otázky na zamyšlení, ani nenaznačuje motivy uprchlíků, nic. Pusto a prázdno. Tak na krátký studentský film by to možná stačilo, ale 107 minut?

• 11.7.2016  14:36
    Vlk a ovce (2016)

Další z těch mých "turistických" filmů - tedy těch, na které jdu se záměrem zjistit, jak to vypadá v končinách, kam se asi nikdy nepodívám. Po téhle stránce film naprosto nezklamal a 100% splnil očekávání.

• 11.7.2016  14:31
    Aquarius (2016)

Pro mě hlavně velká nostalgie po Brazílii. Bez toho by to bylo možná hodnocení trochu slabší.

• 15.9.2015  03:44

Kangana Ranaut hrála dvojroli, ale přesvědčila mě, že bych jich zvládla zahrát i tisíc. Hlavně kvůli ní stojí film za vidění, příběh mě tolik nezaujal, ale možná jsem ho jen nestíhala vnímat.

• 15.9.2015  03:41

Akčních tam bylo asi deset minut (naštěstí), zbytek byl neskutečný doják, ale krásný! Kapesníky s sebou.

• 11.7.2015  18:06
    Heil (2015)

Film, který se snaží být vtipný za každou cenu. Kdyby zůstala vtípků tak pětina a hlavně si ušetřili ten trapný zvracecí humor, mohlo to být o dost lepší.

• 26.9.2014  23:17
    Lucia (2013)

Pokud vydržíte film sledovat 1 hodinu a 54 minut, které nejsou zrovna slavné (ale katastrofa to taky není), odměnou vám bude naprosto úžasných posledních 22 minut. A ty opravdu stojí za to! Nečekaný zvrat, zajímavé zpracování, hezká hudba (ale žádné tanečky se zpěvy nečekejte). Námět mi trochu připomněl Počátek (Inception, 2010). Určitě je to ten druh filmu, kterému opakované shlédnutí jen prospěje.

• 8.9.2014  02:26
    Úder 3 (2013)

Celkem ucházející akční komedie, vážně to snad nemůžou myslet. Nebo že by ano? Tři hvězdičky dávám hlavně díky úžasné scéně z cirkusového vystoupení, tu jsem si pouštěla pořád dokola. I když ta hudba mi připomínala spíš Rachida Tahu než nějaké indické melodie. Takže těžko říct, komu tenhle film doporučit.

• 21.10.2013  14:46
    Muž z oceli (2013)

Film, který všechno sází na jedinou kartu - efekty. Jediné pro mě zajímavé momenty byly scény, kde hrál Kevin Costner (a těch nebylo moc). U ostatních mě neustále napadalo, jak by se z toho krásně jen malými změnami dala udělat parodie na Supermana.

• 5.1.2013  21:49

Vždycky kritizuju filmy, ve kterých stojí komediální prvky na zvracení, opileckých výtržnostech, sprosťárnách a podobných nechutnostech. Proto mě samotnou dost překvapilo, že tenhle film si mě získal, přestože ho z 80 % tvoří ony výše zmíněné scény. Možná proto, že tentokrát nebyly použité až tak samovolně jen pro zasmání.

• 18.11.2012  19:20

Čtvrtý díl knihy, a speciálně jeho druhá část, se mi z celé tetralogie líbil bezkonkurenčně nejvíc. Proto jsem se těšila i na film, na velkou pecku na závěr. Tešila jsem se i na to, že konečně budu moct dát některému z dílů celé ságy čtyři hvězdičky. To bylo očekávání. Skutečnost mě dost zklamala. Zatímco druhý a třetí díl byl díky filmu mnohem snesitelnější (v knize bych je nejradši úplně vymazala), tady naopak podle mě filmové zpracování dost pokulhává. Pro to zklamání tedy nemohu dát jinak než jen dvě hvězdy.

• 21.10.2012  14:14

Film jsem si nesmírně užila a při odchodu z kina byly čtyři hvězdičky zaručené, teprve s odstupem mi dochází trochu kýčovitá pachuť filmu, ale i tak stálo za to ho vidět. Pokud přistoupíte na jeho vlnu a necháte se unášet, nezapomeňte přibalit do kina aspoň dva balíčky kapesníků.

• 21.10.2012  14:12
    Cesta ohněm (2012)

Tak tenhle film se mi hodnotí dost špatně. První polovinu jsem se nudila, začátek druhé proklimbala, konec jsem si užila. To jsem si totiž připomněla, že se nesmím dívat na film svýma středoevropským očima, ale přijmout Vijaye jako nově stvořeného bájného hrdinu, před kterým se střese každá kulka a ostří nože mu nemůže ublížit ani za mák. On naopak své protivníky drtí div ne jen pohledem. Akční filmy nemusím ani normálně, a tak jsem se místo přihlouplého příběhu soustředila spíš na vizuálně nádherné pasáže z oslav hinduistických svátků, písničky a tanečky a velmi zdařilou kameru. Kdybych to udělala dřív, film bych si určitě užila mnohem víc a třeba by se vyšplhal i na vyšší hodnocení.

• 20.8.2012  01:55

Kromě Batmana a Úžasňákoých jsem neviděla snad nic z této žánrové kategorie, takže nemám absolutně s čím srovnávat. Pro mě koukatelný film, který se dá pustit k žehlení nebo podobné záživné činnosti jako milé zpestření pro zabití času.

• 1.8.2012  11:28
    Housefull 2 (2012)

Tak trochu doufám, že to mysleli jako parodii snad na vše (romantické filmy, komedie i akčňáky), a brala jsem to tak. Jestli ne, byl by to totiž neskutečně stupidní film.

• 5.7.2012  00:27
    Ráj: Láska (2012)

Příběh byl vyprávěný se zajímavým odstupem, trochu jakoby dokumentárním stylem. Je mi dost líto, že u této projekce nebyl režisér a neřekl pár slov. Většinou je film cesta k vyjádření nějakého názoru, ne tak tady, Ráj: láska neodsuzuje ani nelituje, nenapravuje, nedává naději, neočišťuje, neomlouvá, nekritizuje. Divák se stává opravdovým nestranným pozorovatelem. Určitě to není špatně, jen je to dráždivé, nepohodlné, člověka to nutí víc přemýšlet. Hlavní hrdinka a její přítelkyně mi byly více a více nesympatické, až k poslední půlhodině, kdy jsem si říkala, že je s odpuštěním naprosto vypatlaná. Vůbec mi nešlo s ní jakkoli soucítit, ale proč bych vlastně měla? Každý ze zůčastněných byl trochu sviňák a trochu oběť, takový začarovaný kruh.

• 4.7.2012  18:04

Čekala jsem, že dokument půjde více do hloubky jak v politické, tak hudební linii. O moc víc než z novin se toho člověk nedozvěděl.

• 4.7.2012  17:50

Takové vtipné Klepání na nebeskou bránu.

• 3.7.2012  19:47

Absurdní, vizuálně zajímavý film. Ale jestli někdo přijde na to, o čem to bylo, dejte mi vědět. Já z toho nepochopila vůbec nic. Během sledování mě napadala jen jména filmů, ve kterých jsem už podobný styl nebo záběry viděla: Dogville, Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec, Delikatesy a jak už zmínil Sandiego, atmosféra se nesla v Kusturicově duchu.

• 3.7.2012  19:45

Poloviční podíl na tom, že jsem z filmu odcházela naprosto emocionálně vyždímaná, má hudba. Rozhodně se vyplatí tenhle film vidět na velkém plátně v dobře ozvučeném sále.

• 2.7.2012  17:36
    Reality Show (2012)

Po pár letech jsem porušila mé soukromé embargo, které jsem si uvalila na italské a francouzské filmy. Tohoto break fastu nelituji, ale ověřila jsem si, že filmy z těchto krajin obsahují něco, co se mnou neladí. Ačkoli tomuto počinu není absolutně co vytknout - začíná skoro pohádkově, pokračuje poeticky a mile rodinně, končí tragikomicky. Krásné záběry a hudba dokreslují atmosféru, téma je aktuální. Pro mě to byly tři hvězdičky, ale nedokážu říct ani jeden důvod, je to jen pocit. Pro jiné, nezaujaté, to bude určitě minimálně na čtyři.

• 1.7.2012  20:57
    Jackpot (2011)

Srovnání s Tarantinovým Pulp Fiction sedí. Není to nic nového a převratného, spíš možná trochu populisticky poskládané kousky z úspěšných jiných filmů do nového příběhu plus rafinovaně využité v současosti hojně skloňované jméno norského autora, ale jako skvělý relax to funguje a zábava je zaručena.

• 1.7.2012  20:51
    Yuma (2012)

Už dlouho mě žádný film tak nenadchnul jako Yuma. Jakmile skončil, hned bych si dala nášup. Mimo to, že byl vtipný, k zamyšlení o lásce, životních hodnotách, přátelství a snad všem, co si člověk může představit, se mi vybavily i nápisy v německých obchodech. Nápisy v češtině, že obchod je střežen kamerami, krádež je zločin a trestá se tak, všechny ty, při kterých jsem se styděla a říkala si, že nemáme za hranicemi moc hezkou vizitku. Po shlédutí tohoto neuvěřitelného filmu a vyslechutí ještě méně uvěřitelných, ale prý zaručeně pravdivých historek z úst režiséra, se budu stydět o něco méně.

• 1.7.2012  20:44

V popisu filmu se uvádí, že "budeme brečet smíchy". Já se během filmu párkrát pousmála a víčka se chvěla jen občanou únavou při několikátém zobrazování týchž sekvencí, nepatrně odlišných. Myšlenka filmu je geniální, ale nedokážu se zbavit pocitu, že polovina lidí v sále by vymyslela lepší způsob, jak ji ztvárnit. Film stojí za vidění, pokud má člověk zrovna na něco takového náladu, ale nic hlubšího ve mně nezanechal. Alespoň Eugene Domingo vnesla do filmu trochu svěžesti. Film také sama uváděla a působila i mimo plátno jako velmi vřelá a otevřená osobnost.

• 29.3.2012  00:16

Téměř nic se ve filmu neděje, sleduje děj během pár hodin jednoho dne, přesto jsem se nenudila - najednou byl konec a ani jsem nevěděla jak. Určitě stojí za shlédnutí a zaslouží o něco víc než tři hvězdičky, jen se určitě nezařadil mezi filmy, které bych si mohla pouštět pořád dokola. I když jedno zopakování by neškodilo, kolumbijský humor je totiž dost zvláštní a zanechal ve mně trochu (příjemně) rozpačitý pocit.

• 20.2.2012  16:19

Špatné to nebylo a obecně tenhle typ filmů - povídková skládačka - miluju. Ale měla jsem z toho trochu pocit, jakoby si hrstka slavných herců zatoužila zahrát v něčem duchaplném, jenže z toho po slibném rozjezdu nakonec zase vzešel jen další holly. Sarah Michelle Geller mám už jednou provždy zafixovanou jako mrchu a roli zneužívané oběti jí nějak nevěřím. Forest Whitaker oproti tomu byl úžasný.

• 16.1.2012  01:31
    Učitelka (2007)

Ty čtyři hvězdičky platí po většinu filmu kromě závěru. Za ten bych dala hvězdičku asi tak jednu. I když přiznávám, že netuším, jak bych takhle rozjetý film zakončila jinak. Trochu jsem z toho měla pocit, jako by původně film měl být delší a najednou jim nečekaně došly peníze, tak to museli nějak provizorně ukončit.

• 15.1.2012  02:36

Spíš než o lidských právech Afghánců mi přijde, že je to o tom, že většinou mají rodiče pravdu, ale nikde na světě je jejich děti neposlechnou a dělají si, co chtějí. Že rodiče měli pravdu, zjistí, až když je pozdě. Ne, že já bych kdy byla jiná. Nevím, jestli tyhle filmy dokážu hodnotit objektivně, myslím tím filmy z jiného kulturního prostředí a z koutů světa, kde jsem nikdy nebyla a pravděpodobně se tam ani nikdy nepodívám. Zajímá mě všechno - jak vypadají města, krajina, co lidé nosí na sobě, jaká mají gesta, jak mluví, jak se chovají, jaké mají zvyky, co jedí. A o tomhle všem jsem se toho z filmu dozvěděla hodně. I když jsem většinu filmu měla chuť Mahi nařezat na zadek, na konci jsem uronila i kroupu. Ponurou náladu celého příběhu dokresluje jednoduchá melancholická melodie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8