herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Příběh z Bronxu (1993)

  Absolutní NUMERO UNO, i takový Shawshank se musí sklonit a uvolnit místo pro mě nejlepšímu snímku všech dob. Robert de Niro tu ve své režijní prvotině dokázal naservírovat zcela všechno - bezvadné kulisy, 100 % vybrané herce a to všechno podtrhnul dokonalou hudbou, kterou i po letech od prvního shlédnutí pravidelně čas od času poslouchám. Chazz Palminteri je nejuvěřitelnější mafián, žádný jiný herec nikdy takto nezahrál člověka, který ovládá celé své okolí, ten chlap má tolik charizma, že by mohl vesele rozdávat ostatním.....Tento film jsem si jednoduše zamiloval ihned, je to přesně můj šálek čaje......................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Kdo neviděl, jakoby nežil................"Richmond, Virginie - vyliž mi prdel".......................... moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Poslední kvartet (2012)

  Film, který mě doslova chytnul za srdce, dokonalé spojení silného příběhu, podmanivé a uklidňující vážné hudby a strhujících hereckých výkonů všech zúčastněných zapříčinilo vložení tohoto veledíla do mé TOP 10 filmů, film je dojímavý prakticky od začátku až do konce................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Čistá duše (2001)

  Film z mojí TOP 10, co k němu dodat? Herecký superkoncert Russella a Jennifer, který by měl vidět ale úplně každý a zároveň zpytovat svědomí ten, jenž dal hodnocení méně jak 4*, to je pro mě absolutně nepochopitelné. Filmu není co vytknout, z Hornerovy hudby celou dobu mrazí a sem tam ukápne slza, tady se nebojím o označení jako "nádherný film"..................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

  Jasná TOP 10 filmů všech dob a důvody jsou tyto: jako první bych vyzdvihl roli hlavního samuraje Katsumota, jemuž vtiskl tvář dokonale mistr herec pan Watanabe. Ruku v ruce s tímto tvrzením je i fakt, že při dabované verzi (která je mimochodem skvělá) tvůrci citlivě nechali samurajské rozpravy v původním znění bez překladu, což podporuje kouzlo oné kultury a diváka nutí více přemýšlet, zda se opravdu baví o tom, o čem si zrovna myslí, že se baví. Dalším bodem,který jenom podtrhuje fascinující filmový zážitek je hudba Hanse Zimmera a její 110 % soulad s místními divukrásnými japonskými scenériemi. Taktéž Cruise, jakožto aklimatizující se zpočátku nepřítel, zde hraje podle mě jednu ze svých životních rolí..Závěr, pravda, je trošku nereálný, jelikož v takové vřavě by nutně museli zařvat všichni nájezdníci, ale i přes to pro mě tenhle velkofilm navždy zanechá stopu a rád se k němu budu často vracet..................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Philadelphia (1993)

  Kolikrát už jsem zamačkával slzu při závěrečné pohřební sešlosti Andyho Becketta, velice smutný, ale zároveň kouzelný film......................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Fargo (1996)

  Během studentských let jsem toto nejlepší dílo od Coenových sjížděl i 3x týdně, toho se člověk prostě nenabaží. Tady jsem asi poprvé viděl ve větší roli skvělého W.H.Macyho, který tu je jako idiot Jerry naprosto uvěřitelný. Stejně tak dvojice ústředních banditů Buscemi a Stormare jsou natolik zvláštní a odlišní týpci, že jsem si při sledování filmu říkal,jestli by se v reálu mohli vůbec takto dva odlišní gauneři dát do kupy. Dalším milníkem byl pro mě výkon F.McDormand, která má i hlavně tomuto filmu u mě stálé místo v ženské TOP 10. Coenům se podařilo vybudovat naprosto depresívní podívanou, která musí nutně končit tragicky.................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Hurikán v ringu (1999)

  Povinné filmové vzdělání doplněno a rozhodně bych nečekal, že si tenhle film zařadím do své topky deseti prozatím nejstěžejnějších filmů, které jsem kdy viděl. Tenhle film na mě přišel takovým mixem...co do lidskosti a síly emocí to byl trošku Shawshank, zároveň jsem tam viděl i prvky třeba Čisté duše a v neposlední řadě i třeba výbornému dramatu Philadelphie. Obrovskou měrou k tomu přispívá Denzel Washington v hlavní roli nespravedlivě odsouzeného nadějného boxera s pohnutou minulostí, který "žil bohužel ve špatnou dobu" a ocitl se ve spárech nemilosrdného nakládání s lidskými právy a diskriminací. 140 minut uteklo jako voda a mě bylo fakt líto, že už je konec...Slza ukápla................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Případ Sloane (2016)

  Tlesk Tlesk Tlesk !! Pro mě asi nejlepší politický film všech dob! Tím nechci říct, že jsem jich viděl 1.345, ale z těch všech Porot, afér o "voděbráně" a všech prezidentových i neprezidentových mužů mě tenhle film doslova dostal. Lobbing je obecně asi hodně zkurvená práce, jelikož podle mě dobrý lobista = prohnilý člověk. Nelze asi vykonávat podobou práci, aniž by si člověk získal všechny konexe, udělal si z nepřátel přátele, z přátel nepřátele přátel apod a ještě přitom nevyhrál nějakou klíčovou zakázku(jo a málem bych zapomněl, musíte být tak trošku asociál bez citu a hlavně bez rodiny). Na všechny jednou spadne klec a voda na svině se vaří v příslušných kotlích, že pane Dalík? Toto rčení platí asi pro všechny zdatné a možná ty nejlepší, kromě tady paní Sloun. Trošku se obávám, že se tímhle dokonalým ztvárněním lobistky Jessica mohla trošku zaškatulkovat, protože HERGOT TAKOVOUHLE SVINI V UVOZOVKÁÁÁÁCH, ABY SVĚT POHLEDAL !!!. "Lobbing je o tom, jednat o krok,dva před svým oponentem a mít promyšlené tahy dopředu"....Když už si člověk začne připadat trochu jistý v kramflecích (mezi námi, z původní stopáže 132 minut jsem měl občasným zpětným převíjením asi 150), tak se najednou s úděsem a slintem u huby dozví, že 2 a 2 není 4, jak ho to vždycky učili, že kočka je pes a klidně by v tu chvíli uvěřil i tomu, že Olmer se Soukupem vlastně celou tu dobu píší scénáře pro Nolana...Hnusný, prohnilý a zkorumpovaný vládní a politický systém, je Vám tu přátelé servírován tak brutálně a naturálně, že jedinci s problémy trávení budou mít možné seriózní trable. Nemám nic, co bych tomuto geniálnímu dílu vytknul...jdu hledat skulinku v TOP 10.......................moje hodnocení = 10 z 10.

 • poster

  Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

  O tomhle se nedá psát - to se musí vidět !!!! Jenom podotknu, že se jedná o dechberoucí herecké výkony dua McDormand + Rockwell !!!:..................moje hodnocení = 10 z 10.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace