Skrytá identita (2006)

Skutečně skvěla natočený krimi film, který si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Skvěle obsazené, například Mark Wahlberg mě pobavil svým popichováním ostatních státních. A taky nesmíme zapomenout na krásnou Vera Farmiga, která hrála taktéž skvěle. Jack Nicholson byl pro roli „mafiána“, jako stvořený a Leonardo DiCaprio s Mattem Damonem celý film skutečně vybrousili, jako diamant. Co se týče běhu děje tak ten přímo sprintoval, ani mě nepřipadlo, že to trvalo dvě a půl hodiny. Závěrečné rozuzlení bylo moc dobře promyšlené a nečekané, až se člověku ani nechce věřit, jak to dopadlo. Původní verzi Volavka jsem neviděl, ale i bez toho můžu udělit 97%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Opravdu super komedie, u které jsem se smál snad celou jeho délku. Dobře byli přidány komiksové prvky, které dodali filmu svou originalitu a kouzlo. Musím taky pozdvihnout dobrou hudbu, která byla slušně poslouchatelná. Film se nesmí brát nějak vážně, jak to dělají někteří komentující, jinak je jasné, že v tom nenajdete nějaký velký smysl a dáte tomu menší hodnocení. Já to beru jako dobré převedení komiksu na plátno se skvělou hudbou a hlavně plno vtipů. 92%

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Pokračování starého Naruta v novém kabátu opravdu moc příjemně překvapil. Naruto je starší, moudřejší a všeobecně celkově vyzrálejší. Další postavy jsou excelentně propracované, spousta nových technik, které jsou ještě lépe naanimované. Dále doprovodná hudba je úžasná a strhující, až vás nutí u některých scén zatlačit slzu. A jak tu někteří píší, že jím vadí prodlužující fillery. U mě to je právě naopak, já jsem rád, že to prodlouží a Kishimoto Masashi nemusí kreslit jak zběsilý. Pro mě jasná jednička v anime ať fillery, nebo podle mangy. 100%

Muž z oceli (2013)

No co si budeme říkat, příběh Supermana snad každý zná a tak ho není nutno v nové předělávce zase nějak rozebírat. Byl jsem opravdu ohromen zpracováním Kryptonu na začátku filmu po stránce zpracování mimozemské technologie a celkově planety, která ještě nebyla takhle předvedená v předchozích Supermanech. Opravdu skvěle propracované kostýmy herců obzvlášť brnění Jor-Ela. Bavila mě i část filmu, jak se seznamoval se svými schopnostmi a musel je tajit. Opravdu jsem se dočkal toho, co jsem očekával, jeden velký boj s Kryptoňany a ani mně nevadilo dvojité finále, kterým jsem byl právě naopak ohromen. A taky nezapomeňme na úchvatnou hudbu od Hanse Zimmera. U mě má ten Kryptoňan 95% Dodatek: Poznámku, že je sexy, tam dávat fakt nemuseli. Dodatek 2: Občas nechápu inteligenci Američanů, kteří jen blbě přihlíží, když se hroutí budovy.

Let číslo 93 (2006)

Když jsem si pouštěl film, věděl jsem, jak to dopadne, ale i tak jsem se dodíval téměř bez hnutí. Opravdu perfektně se povedlo zachytit emoce cestujících při onom únosu. Také bylo dobré, že obsadili „vcelku neznámé“ herce a dodali tak reálnější atmosféru filmu. Musím taky dodat, že doprovodná hudba v pozadí byla více než skvělá. Ale jak čtu komentáře tak nevidím důvod, proč na to nadávat, že to není natočeno podle pravdy a dat tomu o pár hvězd míň. Snad nikdo nemůže vědět, co se tam stalo přesně jen z telefonátu cestujících. Je to natočeno jen jako jedna z možností. Pokud věříte těm konspiračním teoriím, že to udělala americká vláda a tak dále, tak si věřte. Já osobně dávám tomuto „filmovému dokumentu“ za plný počet hvězd. 95%

Kdo přežije (2000) (pořad)

Když nebudu, hodnotil každou sérii zvlášť, tak reality-show Kdo přežije je super podívaná. Sice tu máme některé díly, které jsou převážně jenom o plánovaní, kdo koho podvede, ale o to tady v této soutěži jde. Podvádí se, manipuluje a vymýšlí se strategie a aliance. Mám, ale taky rád různé ty soutěže, které tam dělají. Občas jdou do těch bojů o imunitu, jak o život a pak tam jsou zranění, dokonce občas i na odvoz pryč ze soutěže. Moc se u toho pobavím pro mě 96% Dodatek: Ty čtyři procenta jsem strhl za některé nepříjemné hráče, který jsem opravdu nemusel.

Jurský park (1993)

Ani si nedokáži představit, že původně měl byt film natočen za pomoci loutek a plastelíny, to by fakt nebylo ono. Steven Spielberg udělal dobře, že přistoupil v té době k riskantnímu kroku, použit počítačovou animaci, která ještě nebyla tak propracovaná jak dnes. John Williams mě dokázal vryt do paměti znělku a to je prostě úžasné, když se skladatelovi tohle povede. Je to prostě úžasný dobrodružný film ,na který se nezapomíná. 97%

Beetlejuice (1988)

Je to dvacet pět let staré, ale přitom je to úžasná komedie i když jsi ji pustím po dvacáté páté. Nevím proč, ale film má takovou příjemnou atmosféru, která mě vždy zvedne náladu. Někdo může říct, že to nemá nějak extra příběh, ale ono to na takové odpolední pobavení stačí. Masky jsou taky skvělé, taktéž i hudba Dannyho Elfmana je skvělá. U mě má Tim Burton 87%.

Avatar (2009)

V tomhle tom ani příběh ani nemusíme řešit, proč tak že? (klasický a jednoduchý) Tady jde o provedení a uchvácení diváka efektem. Cameronovi se to opravdu povedlo až do toho nejmenšího detailu, ať jsou to záběry z blízka na obyvatele Pandory tak taky příroda. Hodně se mně líbila planeta Pandora, jak byla dobře provedená příroda, taky ten nápad s propojením s ní byl zajímavý. Jít na to ve 3D se opravdu vyplatilo, je tam toho opravdu hodně co lezlo z plátna, až k Vám do klína. Když si to pustím v 2D tak to zas tak uchvacující není, ale to nevadí, pokud je full hd obraz. Opět tu máme i nádherně propracovanou hudbu od Jamese Hornera, která skvěle seděla k vybraným scénám. Cameron mě svým vele dílem uchvátil a nepotřeboval ani nějaký super příběh. 95%

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson mě skutečně nezklamal, když se odvážně dal cestou režiséra a zároveň obsadil hlavní roli. Roli Williama zahrál bezchybně až do samotného konce. Příběh vcelku jednoduchý, ale atmosféra filmu byla prostě úžasná, která dokáže člověka udržet po celou jeho délku nehnutě u obrazovek. Někomu vadí, že se Gibson nedržel přesně historických událostí, ale pro mě to je přijatelné, poněvadž se s tím Gibson dokázal vypořádat opravdu skvěle. Však taky Gibson obdržel hned několik Oskaru za tenhle úžasný fenomén. Musím podotknout, že hudba Jamese Hornera byla vskutku úžasná a dotáhla tak film k dalšímu Oskaru za dramatickou hudbu. Pak Oskar za kostýmy byl zcela zasloužený. Ono celkově tam byli ještě nějaká ocenění, ale hlavní je za film a ten dostal. Historicky jeden z nejlepších filmů vůbec. 99%