Abes

Abes

Pazuzu Pazuzu

okres Ostrava
Ostrava

24 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3
 • 24.5. v 10:12

  Dva měsíce s Netflix

  - mnoho věcí v mém regionu chybí - neustálé nabízení filmů právě viděných a nemožnost vyřazení již zhlédnutých + kvalita streamu + možnost stažení snímkupro offline zhlédnutí + donutí procvičit si angličtinu Dvě stovky měsíčně bych bez mrknutí obětoval ale zápory mě odradily, zatím KODI
  Dva měsíce s Netflix
 • 21.8.2014 v 21:21

  PF

  http://nd06.jxs.cz/882/965/f579914049_92423835_o2.jpg

  PF
 • 18.12.2013 v 21:45

  Star Wars

  Rozhodl jsem se dát tomuhle počinu třetí šanci. Po té první jsem se neodvažoval hodnotit, protože jsem se nudil jako kráva. Sledoval jsem v pořadí logickém tedy I II III IV V VI. Avšak většinu materiálu jsem mentálně přetočil a příběh vůbec nepobral. (2010)

   

  Druhé promítání se vešlo do jediného víkendu, tentokrát již v pořadí chronologickém IV V VI I II III. Vše jsem řádně zhlédl a utvořil jsem si kvalitativní obrázek v průměru a jednotlivých dílech ocejchován dvěma hvězdami. (2012)

   

  Třetí promítání jsem si dopředu naplánoval. Obstaral jsem si kvalitní nepotuněné cinematic verze v originále. Něco jsem si o SW načetl. Připomněl jsem si nejzásadnější teorie na dané téma (Human Traffic, Clerks II). Ale především jsem přijal pořadí sledování dílů v tzv. machette order. Jde o průlomový, možná trochu drastický způsob, jak sledovat SW. Způsob, který odstraní jisté nedostatky. Machette order spočívá ve sledování v pořadí IV V II III VI. Je zřejmé, že hlavním nedostatkem je tedy díl s označením I, ten který v pořadí úplně chybí. Tedy vesměs žádný Jar Jar, mikroskopické životní formy stojící za vším, přiblblé závody. Jelikož jsem všechny díly viděl dvakrát, a ten první závoďácký asi pětkrát, mohu dovolit si to. Některé díly mají tu výhodu, že na sebe nenavazují, jiné lze z příběhu odstranit úplně. (2014, hodnocení jednotlivých dílů, I ---%, II - 40%, III - 80%, IV - 50%, V - 60%, VI - 30%)

   

  http://static.nomachetejuggling.com/machete_order.html

   

  K hodnocení, jednotlivé díly budu hodnotit v návaznosti na ostatní. Uplatní se porovnání v rámci zpracování. Efekty jsou v dílech IV V VI jistě na výši, ale co si budeme povídat, vývoj jde kupředu. Na druhou stranu, když tak koukám na ty digitálně vyleštěné příšerky, ve výsledku mi staré dobré masky sedí rozhodně víc. Digitální Yoda je něco příšerného. Máte strach, že vám Disney udělá ze SW omalovánkovou taškařici, Příšerky s.r.o.? Pročpak? Lucas to udělal už dávno a ještě vám k té výzdobě řekne, že je to ku prospěchu ságy a pro divákovo dobro... spíš to celé posouvá směrem ke sterilitě postav i příběhu. Hlavně že se zazelenalo. Věřím, že nové díly budou strašná pecka a těším se na ně.

   

  Celek: strašně se mi líbí některé pasáže či myšlenky. Například Lukův trénink, to jak Yoda filosofuje je lahůdka. A nejen Yoda, mistr Samuel L. Jackson je mentálně taky hodně vysoko. Docela dobře snáším ten fanouškovský humbuk kolem SW ale moc jej nechápu. Síla se asi promítla skrze plátno do generací fanoušků, kteří z tohoto díla udělali modlu, modlu které nerozumím. Nerad hledám u filmů chyby ale když se objeví momenty, kdy se člověk nudí, začne si jich prostě všímat. To samé platí pro divoké střihů mezi scénami, nemluvím tady o přechodech jako spíš o necitlivé skoky v poloze pohledu vypraveče. Příklad: V Millenium Falcon odlétá z asteroidu na kterém se schovával před lodí Impéria. Jsme na lodi Impéria, kapitán lodi prohlásí "našli jsme je". Střih, jsme v kabině Milenia Falconu pod přímou palbou, ale kde je nějaký začátek? Přitom stačilo vložit krátký proslov, typu máme společnost, dohnali nás, jsou na dostřel. Co mi na SW jako celku vadí asi nejvíc je přístup Lucase, ten člověk je pitomec, nemůžu si pomoct.

   

  George Lucas je kretén. Garantuju vám, že až bude tenhle magnát ležet na smrtelné loži, pronese něco ve smyslu: "Star Wars? It was a big joke".  My se to ale stejně nedozvíme, protože se to ven nedostane. Star Wars svůj původní potenciál i svého tvůrce dávno přerostly.

   

   

   

  OT : Reasons why is Luke Skywalker sort of white trash

  He lives on a patch of dirt in the middle of nowhere
  He has lots of beat-up vehicles in his front yard
  He's a greasemonkey
  He likes to make out with his sister
  He lives with his aunt and uncle 'cause his dad killed his mom
  Luke Skywalker is the classic definition of white trash. And, by definition, he is the prototypical redneck. Keep in mind he lived in a galaxy far, far away eons before we earthlings even climbed out of our evolutionary puddle.

 • 2.9.2013 v 15:18

  pomocníček - divnofilmy

  Gummo - http://366weirdmovies.com/gummo-1997/

  Nostalghia - http://366weirdmovies.com/nostalghia/

  Only God Forgives - http://youtu.be/OO4s-8saccA

  Drive - http://www.franksreelreviews.com/reviews/mdexplain.htm

  Donnie Darko - http://ruinedeye.com/cd/time4.htm

  Mulholland drive - http://www.franksreelreviews.com/reviews/mdexplain.htm

 • 3.8.2013 v 12:25

  Mé nejoblíbenější frky ze Sipmpsonovců.

   

  V posledních pěti letech mě tahle parta už nebaví tak jako dřív, možná jsem z nich vyrost, možná se oni až moc

  přizpůsobují Nové době. Tady dvě naprosto dokonalé záležitosti ze světa yakuzou poznamenaných žluťáků.

   

  1. http://24.media.tumblr.com/8226da7a0bd2b5b67b2626a5dc869bc0/tumblr_mjf9ei8jCH1qabynso1_500.gif

  2. http://24.media.tumblr.com/e135d248260f1effb4430f75e76b24db/tumblr_mjf9ei8jCH1qabynso2_500.gif

  3. http://31.media.tumblr.com/2766d31fb03e7fbf19912664b8938ad0/tumblr_mjf9ei8jCH1qabynso3_500.gif

   

  Bart: I just have one question about hair: where does mine start? Head, head, head, hair? Where's the border?
  Lisa: Oh, my God! Me too!
  [Maggie touches her hair and looks worried]
  Lisa: What are we?!?

  Mé nejoblíbenější frky ze Sipmpsonovců.
 • 29.7.2013 v 17:53

  Jovajova muchacha

  ...

  Jovajova muchacha
 • 26.7.2013 v 15:55

  Pro ty, kdož dají na doporučení.

   

  Grant / Naylor - Červený trpaslík (Nekonečno vítá ohleduplné řidiče, Lepší než život, Poslední člověk, Pozpátku)

   

  Knížka pohltí a člověk moc nestíhá uvažovat nad tím co čte, něco znám něco je pro mě nové, takže se to zpětně těžko odhaduje ale jedna kniha vydá cca za 4 - 6 epizod seriálu. Ovšem je zde spousta odboček, na které v televizi nezbyl čas popř. je v kulisách vyrobených z kartónu (áno:o) nebylo možné uskutečnit. Dozvíte se jak se Lister na těžařskou loď vůbec dostal a důvod to není nikterak překvapivý. Dále krom toho že je Lister bůh, což nikoho nepřekvapí, zjístíte že je také meziplanetárním kolonizátorem, několikanásobným zachráncem Vesmíru. Dozvíte se kdo stvořil Vesmír, co se ve skutečnosti stalo se Zemí, proč Rimmer nosil koženou nanosukni a střevíce s pětadvaceticentimetrovými podpatky. Naleznete odpovědi na nejzákladnější otázky bytí.

  Kdybych měl hodnotit v procentech tak jak to šlo, zatím: Nekonečno = 80% ke konci knihy bych snížil na 60%,     LNŽ = 90%, Poslední = 85%, Pozpátku = zatím nic.

   

   

   

  Rimmer pomalu postupoval chodbou... třetí kabina byla obydlená. Škvírou ve dveřích stázové kabiny vyčuhovaly nohy kostry. Zbytek těla zůstal víceméně zachován, zaklíněný napůl uvnitř a napůl vně stázové kabiny. Nohy zchřadly věkem, ale horní polovina těla zůstala viset ve stavu nevědomí. Rimmer aktivoval dveře. Ten člověk určitě nemůže být - živý. Muž otevřel oči a podíval se na své nohy. Jeho výkřik projel Rimmerem jako zubatý střep skla. po-té muž přestal křičet: zemřel šokem.

   

  LNŽ operovala výlučně na podprahové úrovni. Nebylo například možné, abyste si přáli turbodieslový Harley Davidson a -cvak!- hned jste ho měli. Dřívější nenávykové verze hry se právě tak chovaly a po několika dnech začaly být nudné a nedaly se dál hrát. Tajemství návykovosti LNŽ spočívalo v tom, že hráčům poskytovala věci, o nichž vůbec netušili, že po nich touží, a které vytahovala z jejich podvědomí. Uspokojovala nejhlubší, nejtajnější přání hráčů. Což bylo úplně v pořádku, pokud člověk nebyl po psychické stránce úplný zmetek. A to právě naneštěstí Rimmer byl. Rimmer podvědomě cítil, že je k ničemu: Nezasloužil si úspěch a určitě si nezasloužil štěstí. Zasluhoval trest. Trest a utrpení.
  A hra lepší než život, která obsahovala jeho nejniternější tužby, ho rozhodně nemínila zklamat.

    

  Začněte vysílat na všech frekvencích ve všech známých jazycích včetně velštiny.

   

  Fotbalisté se pěstovali s pěti nohama a bez úst, takže rozhovory byly nekonečně zajímavější... po mistrovství světa v roce 2224, kde Skotsko postavilo brankáře v podobě obdélníku lidského masa, který měřil dva metry čtyřicet na výšku a pět metrů na délku, takže vyplnil celou branku, musela být utvořena nová pravidla. Skotům se přesto jakousi záhadou nepodařilo postoupit ze skupiny.

   

   

  Pro ty, kdož dají na doporučení.
 • 23.7.2013 v 09:33

  Zákon a pořádek

  Geniálně jednoduché. Schéma: 1. Místo činu, uvedení do děje. 2. Získávání důkazů, nadhození teorie, popsaní toho jak to vlastně mohlo bejt. 3. Zdárné uzavření případu s nějakým tím profesním bonmotem na úplný závěr. Žádné zbytečné informace o tom, jak je práce policisty náročná pro rodinnou pohodu, že se hlavní postava zrovna rozvádí, nebo že potřebuje odpoledne vyzvednou děti ze školky. Divák dostane to nejnutnější a šmitec. Zmínit musím atmosféru, která je budována podprahovou zvukovou kulisou, jakási siréna o kolísavém tónu dodává scenériím tu správnou šťávu nejistoty a chladu, zločinci pak ve spojení s 'polétavou' kamerou pachuť zmatenosti a absurdity. Většinou jsou to Úmysly neplánované. Vincent D´Onofrio, věčně roztěkaný, bizarně gestikulující vyšetřovatel, čachruje, poskakuje, dlouhými monology rdousí podezřelého a v tu správnou chvíli svou oběť pustí a nechá ji vydechnout přiznáním. Díky svému vzrůstu snad neustále nucen se ke svým zdrojům informací naklánět tím groteskním způsobem, typickým pro loutku učitele z klipů Pink Floyd. Kolikrát si říkám jestli to četné hledání lejster po pracovním stole, to zakopávání o kulisy opravdu hraje, nebo je to prostě nemotorný koloděj, jehož reálie se promítly zpět do charakteru postavy. Nechci opomenout jeho kolegyni, ta mu dokonale sekunduje a občas se do toho taky slušně obuje a nějaká ženskost jde ihned stranou. Je ale zjevné s kým to vše stojí a padá. Jednoduše geniální. 

  Zákon a pořádek
 • 23.7.2013 v 09:32

  Senna

  Tak na tohle jsem velmi zvědavý. Začal bych objektivním sdělením: Senna byl nejlepším pilotem ef jedniček v historii. Závodil ještě v době kdy vývoj v seriálu nebyl jen o bezpečnosti o omezování vývoje a nadměrném využívání elektroniky. Stroje byly surové a ukované z oceli. Nebyl problém připevnit na vůz plynovou turbínu, čtyři kola navíc, metrpadesát vysoké přítlačné křídlo nebo reklamu na cigarety. Byla to doba neopakovatelných soubojů kdy od podvozků odlétaly jiskry a od gum kouř snad v každé zatáčce, doba kdy stáj Honda měla ještě nějaké jméno. Doba kdy do kokpitů usedali závodníci, kteří chtěli vyhrávat. Jeden z nich je všechny převyšoval, aťuž šlo o schopnosti nebo povahu. Neuměl jezdit jinak než na plné riziko a za hranicí přilnavosti. Nevím jak se s tímhle vyrovnávali jeho šefové ale doufám, že se to dozvím. Závodník schopný pro vítězství sestřelit hlavního soka hned v první zatáčce je pro mě dokonalým prototypem vítěze. Můj nejoblíbenější závodník, jehož charakteru se v poslední době přiblížil jedině Alonso (ten zmrd)! A to ještě na mileage staré nordschleife. PO ZHLÉDNUTÍ, když mi docházejí ty nejdůležitější souvislosti, jak to bylo vlastně s tím sestřelením Prosta vyhrocené, že nešlo jen o aktuální dění v žebříčku šampionátu, jak hluboce nábožensky založený Senna byl, jak byl skromný a přesto dokázal jít za hranici slušnosti ve chvíli kdy to prostě jinak nešlo, vážím si ho ještě víc. Za to jakým způsobem dokázal bojovat proti tolikrát zmiňované politice FIA. Na konci filmu jsem si celým srdcem užil odpověď, kterou dostal reportér na otázku kdo byl Sennův nejoblíbenější protivník. Odpověď, kterou dostal, vypovídá o Sennovi v pár větách naprosto vše. I po tolika letech smekám pomyslný klobouk a utírám skutečnou slzu spocitem že i mého srdce se dotkl ztělesněný bůh motorismu.

  Senna
 • 1.5.2013 v 13:08

  fh

  Já bych zavedl mínusové hodnocení příspěvků. Čím víc by měl uživatel záporných hodnocení, tím menším písmem by byly dotyčného příspěvky otištěny. O cenzuru by nešlo a BANy by se časem nemusely vůbec uplatňovat. :o)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace