Abes

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 23.6.2020  22:57
    Drahokam (2019)

Dlouho jsem se tomuto vyhýbal, a to především kvůli prvnímu snímku v galerii, který na mě všude vyskakoval. Sandler v roli balkánského gypsy kinga vrcholně nesympatického vzhledu? Po pár minutách a gastroenterologické titulce se na mě valí nezaměnitelný rukopis hochů Safdieovic, podpořen především hutným synt doprovodem jejich dvorního hudebníka. Zatahuju rolety a nechávám se unášet proudem průserů, podrazů, krátkozrakých rozhodnutí... Nepamatuju film, u kterého bych byl takhle vystreslej. Na tuhle esenci PTSD si budu muset pustit Dobrý časy, které jsou o malinko lepší, našlapanější ale především tam mám komu fandit.

• 2.6.2020  22:13
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Kdykoli jsme byli v těláku nuceni basketbalovat, přišlo mi to jako ztráta času. Podivná pravidla toho co je faul a co ne jsem nikdy nepochopil, u nás se vlastně nepískalo nic takže nebylo co chápat. Kromě Jordana znám jen pár NBA jmen (Bryant, O'Neil, Jabbar, Lebron) potenciál ideálního diváka tedy postrádám. Po Drive to survive má u mě jakákoli sportovně laděná série Netflixu předplacené místo v obýváku, po osmi dílech Posledního představení bych rád napsal, že Bulls ho mají v mém srdci ale nemůžu. Chápu výjimečnost sledované dekády, v charakterech ale vzory nevidím, velkolepé úspěchy nepamatuju, Jordan se s postojem 'tos neměl hochu' strašně opakuje. Kvalita zpracování odpovídá červenému eNku, postavy mají co říct, konfrontace, vykopávání válečných seker, vyříkáváni si zaprášených křivd, ale taky spousta dobrého, respektu, malých a velkých gest, zákulisních třenic, až fanatického přístupu a rutiny... Netflix vyprodukoval osm hodin materiálu, který klape, absolutní hodnocení je na místě.

• 31.5.2020  22:26

Povedená nízkorozpočtová konverzačka. Supr letní atmosféra, slušně vykreslené padesátky, sukně pod kolena, přitomný odér studené války, cigarety jako společenský standard, rakovina ne zcela uchopená tady pouhá sickness. První hodina by se dala sfouknout za pět minut a zpetně jako pětiminutovka opravdu působí. Na obrazovce se nic moc nestane, pravda, to důležité se ale děje před ní, a to s diváctvem, nejednou jsem si poposedl. Na poli takto profláklého žánru asi nelze přijít s něčím inovativním, Patterson to ví a jede v zažitém Vzorci, tohle 'zahnání do kouta' však přijímá a v maximální míře uplatňuje ve prospěch filmu. Stylizace Twilight zone musí za louží fungovat. Dojem Blízkých setkání taky neurazí. Chválím hudební doprovod, casting - tady pak především čtvrthodinové sólo Fay v ústředně, zakončené kilometrovým kamerovým přechodem do radioboudy, to bylo labůžo. Vast of Night nepřináší nic nového přesto svým sebejistým zpracováním a přesným uchopením podžánru, působí jako chladný vánek letní noci, a vánek je to vítaný, pokud jde o mandlovoký zas tak často nefouká. PS: Na přival slov jsem si musel chvíli zvykat, postavy melou pantem jako licitátoři, anglické titulky nejsou nic moc.

• 31.5.2020  09:23
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Komediální vakuum. Velkolepost prostředí tomu škodí. Postavit celý díl na sledování chimpstronauta je opruz, stačilo by pracovat s náznaky. Pět hodin otírání se o aktuální administrativu Bílého domu asi nedám, trumpoty fungují samy o sobě.

• 26.5.2020  22:21
    Psycho (1960)

Před Hitchcockem klobouček. Nekompromisní mord na schodišti předběhl dobu. Jako bychom sledovali čistou práci Leatherface. Oběť je kusem hadru a ikdyž víme co přijde, útok 'zpoza' otevřených dveří je po všech čertech šokující. Uživatel J*A*S*M to popsal přesně. K režisérovu citu pro timing, navíc Herrmann zavdal pocitem kudly v břiše servírovaným na magnetofonovém pásku.

• 26.5.2020  20:26
    Arkansas (2020)

Drámo, kde není komu fandit. Má to fajn atmosféru. Má to Vince Vaughna. Škoda, že ho vnímáme především jako těžkopádnou výplň lehkých komedií, poslední tři roky a tři povedé charaktery na tom moc nezmění což? Stejně tak je škoda, že bylo u role podrazáckého narkobosse použito retrospektivního vyprávění. Samo o sobě by to nepůsobilo prvoplánově, ale ve spojení s nadužíváním nájezdů při práci s kamerou začínám výrobu podezřívat drobnou mírou podbízivosti. Ono to dost otravuje, neustále jsem uvažoval kde jsem tuhle techniku v takové míře naposledy viděl... Only god forgives? Na kluka z kanclu a jeho režijní prvotinu je to ale dobrý.

• 18.5.2020  23:04
    Nepřátelé (2017)

Jasnej pětiraňák! S ohledem na tempo v jakém poručíkovi kolegové padaj jak hrušky, je s podivem, že si stíhaj vytvářet tak hluboká přátelství. Těžký časy, holt žadají těžký kalibr. Od čtrnácti bojujete za konfederaci a v pětatřiceti jste vyžvejkaní jako tabák. Hluboké rýhy na duši si nese každý. Wes velmi potěšil, Bale byl trochu moc roztěkaný, Růžoústa Štiková zase příliš vykulená... ale čemu se vlastně divím. Projíždět si takhle s děckama základy amierikanskie gramatiky a najednou má vše přijít vniveč kvůli páru koniny? Po Salvation (2014) zase jedna kvalitní žánrovka. PS: Jak by se asi Sedící Býk tvářil, kdyby věděl, že se počátkem 21. století chopí nejvyššího úřadu rudoch. Skalp se snaží maskovat marně, zdánlivou napodobeninou zvířecího jména taky nikoho neoblafne. Make America Red Again!

• 17.5.2020  22:56

Na witchcraft snímek nezvykle otevřené prostředí, vzhledem ke schopnostem babky kořenářky ale velmi vhodné. Scénář mi přišel promyšlený, solidně vystupňovaná nejistota, opravdu neočekávaný twist. Škoda naprosté absence atmosféry. Hudební podkres orchestru z devadesátek jí moc nepřidal. Linka s rozmazlenci mohla zůstat ve střižne. A závěrečný pohled do kamery? Nechápu jak to může někomu připadat jako dobrý nápad.

• 17.5.2020  19:48
    Chata (2019)

Procházka chatkou s varhanním doprovodem byla vrcholem filmu. Pochválil bych kameru, která připomene několik kusů z žánru. Taky povedený půdní podcasting, tady jsem si vzpomněl na Donnieho Darka. A taky to, že jde o jumpscare free snímek.

• 16.4.2020  09:30
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Rasslin' with a tiger. S ohledem na ohlasy lze očekávat vtahující podivnost, prozatimním vrcholem je pro mě čtvrtý díl, a to především po scéně, kde se Joe Exotic prohání pickupem a z repráků se line hudba s nezaměnitelným country fílingem jíž je sám autorem. Výjev za hranicí sebestřednosti, tohle je charakterová singularita. Zástup příšer se s každým dílem rozrůstá a pojem svoboda (nejen projevu) získává bizarní obrysy. Welcome to the jungle.

• 12.4.2020  17:57
    Apollo 11 (2019)

Výborný report největšího výletu v dějinách lidstva, vyčištěné záběry berou dech. To je ale vše. Radiová komunikace typu ATP Go, RMD Go atd., vše popsáno mílemi, stopami a uncemi či librami, ubíjející.

• 26.3.2020  19:22
    F1: Touha po vítězství (TV seriál) (2019)

Poslední velkou cenu jsem viděl v době kdy pohár ovládl BrawnGP, naposledy jsem se u ef jedniček bavil, když je ještě vysílali na Primě. Drive to survive zašlý lesk oprašuje, dávno nemám své favority takže si tyhle drobné souboje bez ohledu na vývoj šampionátu jako celku užívám. Uvítal bych ale více z technického úseku, vývoj apod.

• 26.3.2020  19:17
    Outsider (TV seriál) (2020)

King na Dithiadenu.

• 1.2.2020  14:39
    Král Krysa (1965)

Až na kontakt s domorodci nezůstal film knižní předloze nic dlužen, bohužel vznikla směs epizod, ze které se vytratilo veškeré drámo.

• 5.1.2020  07:21
    Le Mans '66 (2019)

Ford ve Ferrari je jak pro blbé. Jsi druhý? Řaď a řiď jako Brian Earl Spilner, šlápni na to trochu víc, vytáhni otáčky do červených ale ještě ne-é. Počkej si. Počkej si. Počkej si. Teď! Ano spousta zbytečných keců ve snaze vzbudit dojem velkého momentu. Režisér tuší, že divák prostě dvě a půl hodiny pozornost neudrží, proto nám Miles mladší pro jistotu opakuje, že tátovi opravdu chybí ještě jedno kolo. Na závěr motivační kecy jak z Temného rytíře. Charaktery jsou přehnaně šablonovité, záporák je moc záporákovej, bafuňář moc bafuňákovej, milosova žena se chová jako generátor nahodilých emocí, jako by jí něco hodili do pití. Celé to působí jako nepovedený rodinný film z devadesátek.

• 27.9.2019  21:02
    Teroristka (2019)

Janžo Unchained.

• 15.9.2019  20:30

Z pohádky do dystopie.

• 14.9.2019  17:51

Co si budem povídat, pokud jde o otázku nihilismu, dotkli jsme se úplného dna. Vtípky jsou předvídatelné natolik, že Jarmuše podezřívám z patolízalství, nicméně mi to chutná stejně jako [kofí].

• 23.7.2019  20:53

Tohle bylo zajímavé pouze ve chvílích Bundyho útěků a v závěrečném procesu, zatím nejslabší z Crime Series. Tady asi nebylo odkud brát.

• 16.7.2019  20:31

Povedený díl v Orwellově stylu. spojleři K mému neštěstí nad vývojem příběhu až moc uvažuju, skrývání tváří doktorů bylo příliš okaté. Sázel jsem na chameleoní oči a na to že paní Tylerová bude průměrná ženská a ne americký sexsymbol let padesátých. Tady by se holt vyplatilo moc nepřemýšlet, vypnout a užívat atmosféru.

• 29.5.2019  07:15

Kult se poved. Po třech ne úplně špatných, leč nezáživných sezónách mě AHS zase bavil a díly jsem hltal po dvou. Scenáristické spletence tady fungují, bez laciné retrospektivy by to nešlo ale je nenásilná a každé další odkrytí vazeb mezi charaktery potěší. Z téhle řady mám radost.

• 29.5.2019  07:12
    The Ritual (2017)

Jo, starý dobrý les. Musím uznat, že cokoli se odehrávalo v noci bylo děsivé jako prase, ale Philovy vize to napětí vždy úplně shodily, škoda že měly tak jasný vizuál. Chválím scénu v chatce a razantní rozednění, podobný střih použili v Děsivém dědictví. Znepokojivé.

• 18.5.2019  08:02

Nehercem, atmosférou a stopáží jsem si připomněl staré časy se Supermaxem a "Are You Afraid of the Dark?". Navíc jsem se konečně dozvěděl, kde se vzala kultovní scéna se zrcadlem.

• 12.5.2019  19:18

Exotické střihy a reakce postav, opravdu brutální dabing evokující zlatý věk postsynchronů (platí pro eng verzi) nebo permanentní chaos pokud jde o lokace (Jsou to oni? Jsou pořád ve vozidle? apod. - kontinuita scén nejspíš zůstala ve střižně). Trikové sekvence, především ty dynamické, kde po place lítají vozy jsou jako vystřižené z PC her. Nemůžu říct, že jsem to všechno už někde viděl ale rozhodně jsem to někde slyšel - výstup LijuPičanga a Makalova do vesmíru doprovázen Zimmerovým tématem z Interstellaru, nebo sinusoidické prvky, které dnes slyším v každém druhém traileru - Johanssonova islandská škola (Sicario), potvrzují aspekt, ve kterém je Čína nejlepší. Přestože čínští filmaři jen kloužou po povrchu, přihodili do jednotvárného světa akčních blockbusterů pár inovativních náznaků. Např. prvotní nastartování motorů někým jiným než hlavní jednotkou, kterou sledujeme, mě fakt prekvapilo. Vcelku povedené ale ze všech směrů z toho smrdí least effort.

• 1.5.2019  11:24
    Složka 64 (2018)

Prvním třem dílům jsem ubíral za profesní amatérismus detektivů a hloupé náhodičky. Tomuto dílu se nešvary opět nevyhnuly ale námětem získává tah jako prase, takže je přehlížím.

• 26.4.2019  20:29
    Rašín (TV film) (2018)

Rašín afektovaný idealista, olizující manželku kdykoli k tomu dostane příležitost. Dobová deprese popsaná tím, že veškerá jednání probíhají v noci, za světel petrolejových lamp, přes den nejspíš cvičili kruhy.

• 20.4.2019  22:50
    V bolestech (2013)

Oceňuji, že s otázkou vampyrismu Jeff nechodil kolem horké kaše a hned věděl. Největší slabinou filmu jsem byl já, protože jsem neuvěřitelná hlava, s předstihem jsem totiž odhalil úplně vše. Od citlivosti na slunce po česnek ve špagetách. Nepřekvapil mě ani úplný závěr. Jen jedna drobnost směrem k tvůrcům, upíra bychom neměli vidět v zrcadle (9. snímek v galerii), ale co já vím, kameru třeba neoblafneš, soryjako.

• 13.4.2019  10:05

Nebýt angažmá Cohena, mohl bych casting chválit. Jeho tvář mi spolehlivě kazí zážitek už v The OA, tak proč krkovičku nezjizvit a nešoupnout ji i tady. Totiž, na vrahouna poznamenaného dekádami let v izolaci je Vikersen docela sympaťák, proto Cohena chápu jako největší mínus snímku. Vládci chaosu jsou vcelku stravitelná, na kudly vostrá zajímavost s lookem devadesátkové německé produkce.

• 8.4.2019  19:23

This is Tony Alva! My animal therapy rat. Kids po pětadvaceti letech. Lady perspective, more skate, no STD.

• 5.4.2019  21:25
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Yea? Yea. Zajímavý případ, bezmoc, fušérství. Chování některých zainteresovaných je opravdu na pováženou. Obě řady jsem dal během deseti dní, nic jiného jsem vlastně nesledoval ani nečetl, takže jsem byl případem pohlcen. Nebylo to vůbec příjemné, podobné pocity jsem měl naposledy při četbě Pamětí kata Mydláře, permanentní přemýšlení o mrzačení, potažmo o smrti není zdravé. Knihu jsem v polovině dokázal na půl roku odložit, MaM jsem dokoukat musel. Je to otrava, že tvůrci v zájmu stupňování napětí nesypou informace chronologicky, tak jak je z přítomných získají. To se pak začátkem sedmého dílu vracíme k závěru rozhovoru rodičů, který nám dali někde v díle třetím. Na konci některých dílů se obhajoba dostane na koně, je patrný zásadní zlom ale v díle následujícím není o daném zlomu ani zmínka. (předvolání Lenna, kompromitováni Colborna skrze SPZ, napíchnutá ampule). Přes jednostrannost, manipulaci, podsouvání jen těch vhodných důkazů musím dílko netflixu hodnotit absolutně. Unpopular opinion Příkláním se k tomu, že to Avery udělal a Brendan se do toho nějakým způsobem namočil. Neustálé změny ve výpovědich rodinných příslušníků jsou jen snahou dostat je ven, či projevem třenic v rodině. Co si budem povídat, Averyovic tímto procesem přišli o kopu peněz. Na druhou stranu je neoddiskutovatelné, že si bezpečnostní složky nějaké důkazy upravily. Brendanovo apatické chování může být projevem určité míry psychopatie, nepřekvapilo by mě kdyby jeho IQ mělo tři cifry, podceňovaní vlastní osoby, například úmyslným znehodnocením svých IQ testů není neobvyklé. Vypočítavost, selektivní inteligence. 2. řada Ke konci první řady jsem v duši Averyho právníkům tleskal, říkal jsem si, že udělali maximum, získali několik usvědčujících důkazů, několik jich zpochybnili. To mi je ale po nástupu Kathleen T. Zellner zklamání, a já je tak miloval, množství zásadních informací se kterými přichází je odzbrojující. Ze začátku se zdá opravdu jistá v kramflecích, poukazuje na nesrovnalosti, pochybení původních obhájců, k paralelnímu případu Dasseyho má také co říct. ALE ve chvíli, kdy začne případ rekonstruovat přecházíme do hypotetických rovin, hodných naivního divadla. Snaha ukázat prstem na možného pachatele si jiné označení nezaslouží. Další slabinou jsou její experti, sama ve zkratce uzná že jeden test ji stojí 20k dolarů, za ty prachy jí vysloužilci přece odkývaj cokoli. Do očí bijící je především testování mimo laboratorní podmínky. Například balistické testy v polích, na skládacím stolku z Wallmartu, expert střílí "odboku", test doprovází slovy "takhle nějak by to mohlo být, kost v tomto místě by měla být podobná té v lidské lebce". Žádná fixace zbraně, nastavení exaktního úhlu vůči cíli, lidskou tkáň simulují kusem té zvířecí. Podle mě jsou právě laboratorní podmínky pro obhajobu tím zásadním, díky nim mohli přijít na další nesoulady ve vyšetřování. Poskoci Zellnerové se tváří jako obrovský tým, ale nejsou schopni zajistit exaktní výsledky. Obdobně působí tým Laury Nirider, enormní přípravy, debaty, simulace procesu habeas ve výsledku končí rozkoktáním a zajíkáním se při první konfrontaci se soudcem Hamiltonem u federálního soudu. Na druhou stranu, to jejich skákání do řeči, snaha přerušit odpověď Laury, nebylo úplně férovou metodou, pravda. Avery o chlebu a vodě Po osmnácti letech nespravedlnosti Averymu mohlo hrábnout a na just si zaZAvraždil. V lochu mu je dobře, má rád pozornost médií a pošetilých žen. Avery se několik let obhajoval sám ale kdykoli se svou zástupkyní komunikuje, jeho projev je naivní a bez špetky odborných znalostí. Obrázky na "Billově" PC mohly klidně patřit do Brandonovy historie. Ze strany rodiny je tady pak hromada usvědčení a následně hromada krytí. Vidím tam rozpor. Člen rodiny, poškozený dvaceti léty v lochu a tedy možnost získat pár míču? K tomu mi dost sedí poslední telefonát mezi Stevenem, Barb a Scottem. I hate him, he ruined my life. Tahle bunch of rednecks si klidně mohla myslet, že Averyho prachy uvidí, když bude On sám znovu sedět. Je jasné, že policie si některé důkazy pokřivila ku své optice, to samé ale dělá i Zellner. Ale kdo ví, za louží možná opravdu bude stačit jen potutelně pozvedávat obočí a doprovázet to slovem unbelievable. To jsem se vám najednou z ničehonic tak rozpovídal...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16