numan

Luboš Numan

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 10.12.2017  21:25

Krásně smutný film o bílém normálním chlapci a jeho bílé normální umírající matce. Žádný LGBT, žádný náboženský fanatismus, žádný boj menšin za lidská práva a ani jeden černoch. Dokonalý casting, perfektní herecké výkony i režie (trochu del Torro, ale mnohem subtilnější). Ta krása, ta úleva!!! Už jsem se bál, že podobné filmy někdo zakázal točit.

• 8.12.2017  09:10
    Právem odsouzeni (TV seriál) (2016)

Komunistické agitační vymývání mozků z 50. let má silnou konkurenci. Dnešní americké seriály se stávají stále častěji nástrojem ideologické pseudohumanistické propagandy. Conviction přímo ukázkově podsouvá módní sluníčkářské bludy o tom, že muslimové jsou kultivovaní mírumilovní krásní lidé, černochům se neustále strašlivě ubližuje atd. atp. To je taky to jediné, v čem vybočuje z průměru a místy se proto stává naprosto nestravitelným. Je mi celkem líto Shawna Ashmorea, jeho dvojče Aaron má poslední dobou tak nějak větší kliku na sympatické role. Jeho Sam Spencer - právnický "kluk z plakátu" přímo šustí papírem a marxistickými poučkami.

• 21.8.2017  11:15
    13. okrsek (TV seriál) (2017)

Pravděpodobně zatím nejzábavnější techno-kriminálka (kam se hrabe CSI Cyber s prkenou Patricií Arquette) všech dob, kterou TV pochopitelně ukončila pro nedostatečnou sledovanost hned po první sezóně. U kvalitních seriálů normální průběh - sračkové telenovely přežijou všechno. Podprahovou multi-kulti propagandu beru v dnešní době u seriálů ze Spojených socialistických států amerických jako neoddělitelnou součást filmové a TV tvorby. Stejně, jako i v nejlepších českých filmech z 50. let proletáři radostně budovali lepší zítřky a při práci radostně budovatelské písně, oplývají všechny dnešní americké seriály zástupy hodných barevných hrdinů. V 10. díle už to soudruzi z USA trochu přehnali - takhle hodný, chápavý a starostlivý vůdce černošského gangu je postava z rodu víl Zubniček nebo třpytkujících upírů. :-D

• 23.7.2017  06:58
    Dunkerk (2017)

Trestuhodně málo černochů a transsexuálů!! Takhle ne, soudruhu Nolane, s Oscarem rozhodně nepočítejte.

• 5.7.2017  19:01
    Svět podle Daliborka (2017)

Typická Klusákovina - sračkoidní pseudo-docu-soap, dehonestující nějaký snadný terč. Obětí tentokrát nebyli chudáci, honící slevy v supermarketech, ale cosi jako český neonacista. Módní téma kafírny. Český dokument je mrtvý. Rodí se jen podobné prapodivné hybridy, většinou nasáklé až do morku kostí Goebbelsovskou propagandou levicových soudruhů eurobolševiků.

• 8.4.2017  15:00

Existuje snad nějaké genderové nařízení, že ve všech "Criminal Minds" musí být mezi vyšetřovateli aspoň jedna krajně nesympatická namyšlená tlustá píča? Spin-off, postavený na exotických zahraničních lokacích, které jsou samy o sobě působivé. Casting mnohem slabší, než v původním seriálu.

• 5.4.2017  21:35
    Midnattssol (TV seriál) (2016)

Je to taková eurounijní multi-kulti zmatlanina s připrsknutým LGBT tématem, aby toho "pestra" jako nebylo málo. Ale naštěstí především postavená na půdorysu solidní typické skandinávské detektivky. Pravda, jedním z hlavních "vyšetřovatelů" je dost nesnesitelná osoba s vizáží alžírské adolescentní kurvy a se sklony k sebepoškozování (to už tu taky bylo) a ten druhý je pochopitelně gay a pro změnu laponského původu, co šuká pilota helikoptéry. Dost křeč. :-D A stejně tak ty místní klikou vychvalované "originální smrtě" nejsou zase až tak strašně originální - snad s vyjímkou té první, která řadí úvodní minuty seriálu mezi to nejlepší z celých osmi hodin. Ale příběhová lajna celkem maká (až na pár faktických chyb), půlnoční slunko šajní a depka depkuje. Ale jo. Ovšem zázrak teda vypadá jinak. :-D

• 4.3.2017  20:54
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

"Všichni tu říkají, že jste světec" "POMLUVY." Mladý papež je v podstatě nudná blábolivá blasfemická sračka bez děje. Ne že by mě tenhle papež nebavil stokrát víc, než ten poťapanej imám, co si ho kardinálové v konkláve naposled zvolili - ale než pošuk Franta by byl lepší kdokoliv. Důležité je, že někoho takového, jako je Lenny Ballard, by ve Vatikánu prostě nezvolili ani při kolektivním záchvatu šílenství. Papež hulí jak cikán, prohání po zahradách klokana, nevěří v boha a celkově se chová jako nablblá rocková hvězda. Ale i přesto je to celé strrrrašná nuda - až na pár vtipných okamžiků z Afriky. Co se týče vývoje postav, ne, že by Diane Keaton nebo Jude Law hráli špatně, ale evidentně nemají CO hrát - nejen kvůli téměř úplně absentujícímu ději, ale taky kvůli rádobyfilozofické omáčce nekonečných promluv, zvících hloubi lavóru Magdaleny Dobromily Rettigové. Oproti skvělé historické sérii The Crown o Alžbětě 2., je tohle jen velký prázdný sud. Pár herců si tak hopká po Vatikánských exteriérech a blábolí bludy. Nejsilnější dojem: Natočit tohle někdo o nějakém velkém islámském duchovním, vyhlásí 150 imámů fatvu a pokud by se takovým saúdským muslimům autoři "díla" dostali do ruky, nechají je nejdřív ukřižovat, pak jim odřežou údy a po ukamenování jím teprve odřežou hlavy.

• 24.2.2017  09:58

Na rozdíl od místních krasoprdů si nemyslím, že Kyberkriminálka je špatný seriál - pokud jí bereme jako science fiction, což místy taky bezesporu je. Největším failem téhle TV show je naprosto příšerná Patricia Arquette s vizáží Rusalky, věrohodná a realistická asi zhruba jako víla zubnička z nějaké mangy - kožená až dřevěná a prostě neuvěřitelná. Další mínus - ne moc povedený pilot, který spoustu ovcí odradil, od druhého dílu už je vše OK. Nejsem ajťák, takže nemůžu posoudit nakolik jsou jednotlivé epizody stravitelné pro odborníka, ale jsou zábavné a svižné - přesně jak mají podobná dílka být. Hezký koment od bestlamy - pobavil. :-D

• 24.2.2017  09:25
    Příběh Rudého zla (2008)

Celkem hloupá manipulativní jednostranná propaganda Goebbelsovského typu.

• 14.1.2017  08:15

Žádná kriminálka, je to nechtěná science-fiction. Tak si to shrňme: Ve třinácti průměrných detektivkách na straně dobra vyšetřuje všechny zločiny hodný afroamerický kriminalista. Pachateli strašlivých zločinů a tímpádem reprezentanty zla jsou ze 100% - tedy ve všech třinácti dílech - výhradně bílí muži a ženy. Přitom v reálu je podle statistik počet odsouzených afroamerických a latinoamerických zločinců ve věznicích USA téměř 80%. Prefabrikovaná rasistická propaganda, snažící se v nás podprahově vyvolat etnomasochismus. A navíc ne moc dobrá.

• 14.1.2017  07:55
    The White Helmets (2016)

Příšerná propagandistická sračka, snažící se vyrobit ze Sorošových džihádistů dobráky.

• 15.3.2016  16:13
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Po protrpěných sedmi dílech jsem to zahodil - strašná otrava, to se fakt nedá. Profesionální idiot Ash je naprosto nestravitelný a jeho multi-kulti parťáci se tvrdě snaží ho v jeho nesnesitelnosti dohnat. Chápu, že pro spoustu lidí je to asi kult (podobně jako dead-metal, Karel Gott nebo Barbie), ale především je to pekelná, ale opravdu pekelná nuda. Po úvodním pilotu, který aspoň zdravě šokuje tím, že je jiný, než to ostatní, následuje jeden díl za druhým a strojově mastí jako podle kopíráku - debilní pubertální fóry a řezání falešnýho masa pořád dokola. Nejcennější myšlenky zhruba na úrovni "ty vole ta má kozy" nebo "fak maso, jak jí rozříz", hlášky jalový jako stará pro..... kurva. A do toho trendy (bohužel už asi navěky) 70kový look a starý rockový srance. Autoři se až zoufale úzkostně snaží pobavit svoje stádo věrných a pravděpodobně se jim to i daří, ale proč proboha investovat tolik peněz a umu do toho, aby výsledek byl co nejidiotštější? Když se budu chtít zvrhle chechtat, pustím si Sharknado, to je plnotučná horrorová komedie. Proti seriálovému Ashovi jsou i Tarantinovy únavné nedokoukatelné tříhodinové sračky šmrncovní zábava. Tohle je přeceněná hnijící navoněná mrtvola se sekáčkem na maso v palici.

• 14.3.2016  20:23
    London Spy (TV seriál) (2015)

Pozor, tohle není žádné tuctové LGBT. Verbruggen je mistr thrillerových miniseriálů, což už ostatně dokázal předchozím The Fall s Gillian Anderson. London Spy se valí v podobně pomalém tempu a z pekla vás přes pár okamžíků euforie zatáhne do toho úplně nejhlubšího pekla. Herecké výkony jsou naprosto dokonalé (neskutečné, kolik skvělých herců se v GB rodí) a finále zničující - paranoia toho nejhrubšího zrna. Tak skvělý seriál musí zbaštit i kovaný homofob, není-li opravdu IQ tyqe. Vůbec se neodvažuji odhadovat, s čím přijde Verbruggen příště, ale už teď vím, že se na to hodně těším. Přesto, že z téhle jeho televizní bomby mám depresi a ještě dlouho mi z ní bude běhat mráz po zádech.

• 7.3.2016  19:49

Přátelské kočkování několika nenapravitelných fanoušků tuningu a dead-metalu v poušti. (Ty voéééééé, ten kytárista na tom traku božííííííí... :-D ) Dějově v podstatě cesta tam a zase zpátky (podobně jako ta slavná králičí, ale ne tak komplikovaná) několika divných náklaďáků a divných lidí. Jinak celkem nuda - ovšem se spoustou efektních CGI výbuchů. Třebas takové Prasátko Babe ve městě se Millerovi povedlo mnohem víc. Sranda, jaxou z toho všichni na prach. :-)

• 26.2.2016  17:39
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Nová Caprica (prequel BSG) - meziplanetární třenice a intriky, celkem realisticky vystižené prostředí orbitálních stanic a kosmických lodí na hony vzdálené obývákové choreografii původních Star treků, kdy si při zásahu bombou celá posádka za svými stolečky poposkočí o krok dopředu. Pevně doufám, že to autorům nikdo neutne a do 3. série vydrží - aby se vizuálního zpracování dočkala kompletně celá trilogie a Expanze neskončila hned po probuzení....

• 26.2.2016  17:27
    Childhood's End (TV seriál) (2015)

Jestli má "konec dětství" podstatnou vadu, je to přepálená stopáž. Vzhledem k tomu, že to není žádný akční příběh, ale spíš filozofická epopej, je občas při tak pomalém tempu poměrně těžké udržet pozornost (s Bárbienem v hotelovém pokoji byla místy pěkná otrava). Masky emzáků super, vizuál téměř velkofilmový, celkové vyznění TV minisérie mi přijde výrazně depresivnější než u Clarkovy původní knižní předlohy. Legendární Vesmírná odyssea je přes psychedelické až halucinantní Kubrickovo podání proti CE přímo nadějeplné pohlazení duše.

• 18.2.2016  22:33
    Star Trek: Renegades (TV film) (2015)

Ve srovnání s vizuálními orgiemi posledních dvou filmových Star Treků působí Renegáti jako chudší příbuzní, ale zdá se mi, že mají o to blíž k ideám původních TV seriálů. Nemluvě o tom, že vidět v akci po 100 letech admirála Parise, Pavla Chekova (ano, toho původního, Walter Koenig příští rok oslaví 80ku), ex-Borga Icheba, doktora Zimmermana aka pohotovostní lékařský hologram nebo Tuvoka je pro fandu ST přímo orgiastický zážitek i kdyby jen hodinu a půl bučeli. Trochu matoucí je i výměna rolí některých herců (původně vulkánský velvyslanec Soval je teď jakýsi Ragnar atd. atp.), ale celkový výsledný dojem není až tak zlý, jak to podle místního hodnocení vypadá. Kvalita efektů je spíš slabší, ale to se u crowdfundingového projektu dalo čekat - ovšem například borgská ruka není za ty prachy vůbec marná. V porovnání s ostatními ST slabší, ale pro trekkies radostná povinnost.

• 14.2.2016  08:34
    Češi proti Čechům (2015)

To nejodpornější, co ssebou dnešní doba nese - hyperkorektnost, pseudohumanismus, neomarxismus, dobroserství a podobný humus. Zcela nestravitelné pro nesluníčkáře.

• 6.2.2016  18:38
    Star Trek: Enterprise (TV seriál) (2001)

Z pohledu Q2 další historky z paluby staré rachotiny, ovládané primáty. Takže super. Ovšem ta "znělka" je příšerná. Popsračka, která může směle konkurovat ohni, vodě a větrům Dalibora Jandy.

• 29.1.2016  20:56
    Garm Wars (2014)

Vizuálně fascinující až hypnotická podívaná, plná mystiky, která působí jako začátek nějaké velké ságy. Mamoru Ošii je obrazoborecký bůh. Nemohl jsem oči odtrhnout a stále doufám, že bude i pokračování - i když podle negativního ohlasu mainstream požírající hloupé masy to na další díly bohužel nevypadá. Další film, který na 100% potvrzuje pravidlo, že ta nejlepší kultura dnes zůstává zcela stranou zájmu hlavního stáda.

• 24.1.2016  19:27
    Hrdinové: Znovuzrození (TV seriál) (2015)

Stejně dobré jako původní seriál.

• 22.1.2016  20:16

Chobotničky ze 2. patra pojaté jako teenagerský krvák - vcelku cudný, ale ve druhém díle i na nějaké to adolescentní muchlování dojde. Zábavná hraná verze mangy plná fantazie, kterou asiatům můžeme jen závidět. Podobné věci u nás uměl snad jen Miloš Macourek. Jsem velmi příjemně překvapen, a to, prosím pěkně zásadně nemanguji, protože tenhle typ animáků je mi už od dob nezničitelného Pikaču zcela volný. Palec nahoru.

• 22.1.2016  20:15

• 20.1.2016  09:32
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Romantická srajda, která jako by vyšla z pera oblíbené autorky novel pro ženy Rosamundy Píčové, se občas zvrhává v solidní prasárnu. Někdo tu psal, že by tohle "veledílo" potěšilo tak maximálně jeho sedmdesátiletou matku. Buďto je z rodiny řezníků nebo ten seriál prostě neviděl - dost dobře si neumím představit důchodkyni, vyžívající se v krvavých operacích nebo brutálním násilném homosexu v kombinaci s mučením. Nicméně přes všechny podobné "atrakce" převážně sexuálního charakteru (včetně odstřikování mateřského mléka v lesní tišině - zřejmě poprvé jsem ve filmu viděl herečku, která sama sebe podojí) je Cizinka seriál straááááášlivě rozvláčný až utahaný. Škoda.

• 14.1.2016  10:11
    Jekyll a Hyde (TV seriál) (2015)

No spíš Jekyll a trochu drzejší Jekyll. :-) Jedná se o spin-off legendárního příběhu po 2 generacích. Pověsti o Tomu Batemanovi jako nástupci Benedicta Cumberbatche sice možná trochu přehánějí, ale jako Jekyll-Hyde junior je výtečný. A přes svoje nesporné estetické kvality dokonce i hraje! Pokud se tedy smíříte s tím, jak je tahle seriálová postava napsaná. Z celé série dýchá typický ostrovní nadhled a matička Anglie špiónů typu Kingsmenů a trochu i Doctora Who (ostatně jeden z autorů Colin Teague se podílel i na seriálech Pán času a Torchwood). Zábavná pohádka pro dospělé, hnidopichům vstup zakázán.

• 29.12.2015  21:54
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Milé překvapení - pokud snášíte kung fu a bojová umění. Šest dílů první série působí jako delikátní předkrm a příslib opravdu košaté post-apo ságy. Choreograficky silně vytuněné bitky jsou bohužel taky největší slabinou "Pustin". Hned v několika momentech úvodní hromadná póza baletní scény bojovníků silně připomíná pódiovou playbackovou show namátkou Řitny Spears nebo jiné Řihany - sbor baleťáků nastoupí na značky a ztuhne, ozvou se první tóny hitu (nebo spíš shitu :-) ) a všichni se ve stejný okamžik rozkašpárkují jako střelnicové figurky ve znělce Hříšných lidí města pražského. Touhle spartakiádou sice poněkud trpí věrohodnost příběhu, ale zase je to atraktivní čumenda - obzvlášť tam, kde díky speciálním efektům dostanou na prdel základní fyzické zákony. Dobrý příběh tak lehce dusí přehnaná stylizace.

• 25.12.2015  00:20

Ne-nostalgické rozloučení zřejmě nejoriginálnější party komiků všech dob, koncipované pro velký sál. Kdyby podobnou ultranekorektní perverzní zmatlaninu všeho vyprodukoval kdokoliv jiný, byla by z toho nehorázná nechutná kabaretní sračka. Od zbylých Monty Pythonů to je jeden z největších"crazy" zážitků poslední doby. Přesto, že show má i hluchá místa, donutila mě doslova brečet smíchy - tak jako oni, to prostě neumí nikdo. A bohužel už nejspíš ani umět nebude, ani po všech těch letech žádné relevantní následovníky na obzoru nevidět. Škoda. Když je něco příliš originální, nelze to ničím ani nikým nahradit. Děkujeme, pánové!

• 25.12.2015  00:07
    Korunní princ (TV film) (2015)

Co bych se namáhal, když už to někdo napsal za mně - jasně a přesně (pan "evilmind"). Snad jen dodám, že od Anděla páně v Česku nevznikla lepší pohádková komedie a místní žvanilové na tom nic nezmění. Mmch výborné dialogy téměř na úrovni těch Svěrákových. Palec nahoru! A to jsem u českého výplodu ochoten udělat jen zhruba jednou.....dobrá...tak maximálně dvakrát za deset let. Kéž by to bylo častěji.

• 12.12.2015  16:28

Ohohóóó! Konečně po letech jedna povedená spy-story, u které se nejde nudit ani minutu - a už se veze dvojka, zas je pro co žít! :-) Dvě hodiny super zábavičky, na kterých je veselé mj. i to, že dvojbalón, hrající zásadní úlohu v záchraně světa, opravdu hodně připomíná přírodní jev zvaný "low hanging balls" neboli proklatě nízko zavěšený šourek. A vybuchující hlavy světových jElit.......no prostě jedno velké pošušňáňíčko. Nejde nedat plný počet. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13