maxi6

Paris, je t'aime

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 21.6.2004  09:17
    Škyt (2002)

Alegorický až "surrealistický" pohled na život obyčejných lidí. Velice netradiční dílko začínajícího režiséra, jenž se nebál začít tímto experimentem. To co chybí v titulcích, nadmíru převyšuje spádovost příběhů, záměrné přiřazení zesílených zvuků k určitým scénám. Na Škyt je nutno se přede připravit.

• 21.6.2004  08:57

WT2 je pokračování jedničky, opět ve šmrncovním sexystylu. Některé pasáže jakoby byly "copy" zminula....první minuty vznášedla na jezeře, soudní jednání, erotické scény....škoda, že je vše tak stejné ! Pokud jste ovšem první díl neviděli a nevíte co vás čeká, přeji pěknou podívanou. A opět jako minule, neodcházejte při titulcích z kin !

• 21.6.2004  08:40
    Jako hrob (1999)

Celkem průhledná zápletka se zcizeným čipem. Pro mne až moc dlouhý film na tak obyčejné schéma. Nemohu ale upřít, že zde nakonec pár šikovných zvratů a hlášek proběhlo.

• 21.6.2004  08:24

U Coenů nikdy nevíte, co bude v příští minutě. Spletitě protkané příběhy ad absurdum, akce, napětí. Černého humoru požehnaně. Velice stylový soundtrack je hlavně namíchan z klavíru, některé pasáže byly propasírovány na míru zvláštními zvuky, při kterých doopravdy stojí chlupy. Šikovný hvězdný start humoristů noir si tímto snímkem získal řadu stálých obdivovatelů.

• 20.6.2004  15:49

Triller BI je úspěšná klasika, která se dnes ani po 12 letech nedá zapomenout.Některé filmy vám vyprchají během jednoho večera. Zde se vše uhnízdí pod kůži a jednotlivé dějové střípky pak celý život vykukují napovrch a budou stále poukazovat, jak v kině zasáhly vaše paměťové centrum v mozku.

• 20.6.2004  14:39
    Adrenalin (TV film) (2000)

..........."Cutaway" slovíčko ve filmovém žargónu, v tomto případě dokumentuje profesionální boj o vrcholnou příčku na mistrovství v parašutismu. Bratři Manosové napsali a natočili jeden z těch lepších béčkových filmů. Pokud se chcete pouze bavit a zpěnit si krev, pár vzrušujících scén vás zde určitě upoutá. Přestože je režisér bývalý skokan, řada technických nedostatků, pokud se jedná o fyzikální zákony, film částečně znehodnocuje. Vše nakonec napravuje řízný soundtrack od Larryho Browna..........

• 20.6.2004  14:33
    Osvícení (1980)

Díky puntičkářskému a někdy až protivnému Kubrickovi při filmování, můžeme nyní zhlédnout po všech stránkách propracovaný strhující psychologický horor. Na rozdíl od jiných vyvražďovaček a potoků krve, je zde vsazeno na Hitchockovu školu. Drobnými libůstkami jsme vtaženy do rozjetého vlaku a zjištujeme, že se vezeme až do konce filmu. Podbarvení některých scén hudbou umocňují už tak mrazivé scény ve starém hotelu, přechody v čase, představy, detaily, to vše nemá chybu. Mozaiku drobnůstek u Nicholsona tak i u syna Danyho Kubrick dovedl rozvést do posledního detailu. Nevím sice, kterou sestříhanou verzi jsem viděl, přesto to je jeden z nejlepších filmových bonbónků.

• 20.6.2004  14:29

Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.

1 2 3 4 5 6 následující >>