maxi6

maxi6


Paris, je t'aime

171 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 1.12.2009
  Krásný Harry (2009)

  Říkali mu hezoun Harry Sweeney. Jako 52letý vietnamský veterán si stále udržoval svůj neotřelý drsný vzhled. Každý měl Harryho rád, elektrotechnika, který rád zpívá, ale z nějakého důvodu si nikdy nepřipustí nikoho blíže k tělu. Rozvedený již dlouhou dobu, mající syna, kterého vidí jen zřídka a ačkoliv je zaměstnán dlouhodobým flirtováním s číšnicí u oběda, stále to vypadá, že bude předurčen k tomu, zůstat nadále sám. Jednoho dne Harrymu zavolá jeho bývalý kamarád Tom Kelly, kterého neviděl 30 let. Na smrtelné posteli a vyděšený z odchodu do pekla, přesvědčí Kelly Herryho, aby dosáhl odpuštění od kamaráda, kterého před lety zradili, Davida Kagana. Zpočátku však Harry nechce nic mít s Kellym ani Davidem, ani s ostatními ze své temné minulosti. Ale pocit viny a vzpomínky Harryho nakonec sevřely, až nakonec se podvolil a jede na východní pobřeží zavolat svým starým kamarádům. Jakmile se ocitne tváří tvář třem věrným mužům zapleteným do dávného zločinu, všímá si, jak každý z nich nakládá se svým vlastním pocitem viny. Drsný Rheems se ukrývá za čestné morální pózování a ekonomický úspěch. Intelektuální Porter je odloučen od drsných následků jeho minulosti v armádě. Málomluvný Gephart se pro změnu obrátil k Bohu. Ačkoliv všichni zestárli, je nejasné, zda někdo z nich opravdu nalezne záchranu. Postupně se Harrymu vše otevírá, odhaluje dvě staré záhady. To, co se stalo před 30 lety. Konfrontace událostí vzdálené minulosti, konfrontace případu s Davidem. Vše má pro Harryho značný význam. Může začít žít nový život...

  • 16.10.2009
  Maska smrti (1999)

  Profesionální špion je pověřen sledováním tajemné nájemné vražedkyně a vyděračky. Ta je ovšem mimořádně půvabná a detektivovi se pozorování začíná líbit. Slídí za ní po celých Státech a během tohoto výletu vypluvají na povrch zvláštní pravdy o obou aktérech v této voyerské hře.

  • 28.4.2009
  Honey (2003)

  Nadějná a talentovaná Honey Danielsová (Jessica Alba) pracuje v tanečním středisku Overdrive jako barmanka. Ale vždy, když jí skončí směna, změní se v taneční hiphopovou hvězdu první velikosti. Při jednom vystoupení zaujme režiséra videoklipů a ten jí záhy nabídne angažmá. Její hvězda má rychlý vzestup, klipy se pouští v televizi. Honey začíná zkoušet s partou nadaných mladých černochů, ale vše se začne odvíjet zcela opačným směrem.

  • 28.4.2009
  Práče (1960)

  Film zachycující příhody malého českého chlapce Františka Bureše, osvobozeného Sovětskou armádou z nacistického koncentráku, který se dostane k armádnímu sboru bojujícímu o Dukelský průsmyk. Vojáci polní prádelny, k níž je František přidělen, si chlapce rázem zamilují. Avšak Práčeti - jak mu přezdívají podle nejmejších husitských bojovníků - se u prádelny nelíbí. Neustále se snaží dostat se do bojových akcí, aby také on mohl prokázat svou statečnost. Proto se vojáci rozhodnou, že ho naučí zacházet se zbraní a vyšlou ho jako spojku k dělostřelcům. Tam poprvé uvidí opravdové bojiště. Při jednom ze svých úkolů náhodou odhalí německé špióny v sovětských uniformách a za to je nakonec vyznamenán medailí Za zásluhy.

  • 28.4.2009
  Nebezpečné hry 2 (2004)

  Velký kolotoč kolem hromady peněz po nevlastním otci. Mladé dívky Susan Ward a Leila Arceri mají plán jak se dostat k milionům, ale nejsou na to samy. Postupem času vše dostává gradaci, nečekané a nepředvídatelné zvraty a kotrmelce. Tak jako ve Wild Thing 1, pointy pokračují během titulků.Vše dostává zcela jiný ráz a vy zjištíte, že film musíte pro kontrolu zhlédnout ještě jednou.

  • 28.4.2009
  Adrenalin (TV film) (2000)

  Pokud chcete provádět akrobatické skákání s padákem, musíte mít k tomu velkou finanční sumu. U party mladých, připravujících se na mistovství USA tomu tak není a jejich šéf Tom Berenger shání peníze pomocí obchodu s drogami. Odešel ze zaměstnání, rodiny a plně a z celého srdce se věnuje akrobacii. Policista z drogového Stephen Baldvin se jako dobrý parašutista dostane až do hlavní sestavy akrobatů. Se skupinou trénuje a zároveň zjišťuje, ke komu putují drogy. Režijní debut Qua Manose, mistra světa v akrobatickém létání . Organizoval také parascény do Likvidátora. Film byl natáčen ve dne i v noci nad Miamí na podzim 1999, 3 roky před Hladinou adrenalinu.

  • 28.4.2009
  Řezníkova žena (1991)

  Když se řezník z Greenwich Village Leo Lemke vrátí ze svého rybářského výletu v Severní Karolíně, nemůže se dočkat, až se pochlubí se svým trofejním úlovkem: s krásnou novomaželkou, jasnovidkou jménem Marina. Ale řezníkova pýcha je vystřídána pocitem starosti, když se doslýchá o venkovském médiu, jehož kouzlo mění protřelé pány ze City v roztoužené chlapce. Dr. Alex Tremor,místní psychiatr, není přesvědčen o Marininých domnělých schopnostech. Ale ve svých knihách nenalézá vysvětlení pro radost, kterou ona kolem sebe šíří, nebo rostoucí přitažlist, kterou na něj působí.