Morloth

něco jako student

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 17.12.2012  15:22

Přál bych si jiný film, ale to by jej nesměl točit ten, který jej točil. Přál bych si film skromnější, pomalejší, s otravnějším a obyčejnějším hrdinou, přál bych si víc pohádku než dobrodružství, víc příběh než epos. Na druhou stranu mne Jackson nezklamal, předělávky a přidávky fungují. Co umí, umí a dělá to dobře.

• 27.10.2012  13:00
    Český žurnál (TV seriál) (2013)

Klusák s Remundou opět progresivní. Aktivistický politický dokument není u nás úplně běžný (i když teď mě třeba napadá Mareček s Auto*Matem), jen je na snímku příliš vidět v jakém tempu vznikal.

• 27.10.2012  12:52

Chytře vystavěný a důležitý film. Kohout opět našel téma, které je velmi zásadní, které je tak nějak neřešené - přehlížené a snad i trochu tabuizované a rozkrývá je pochopitelně a velmi komplexně. Jedinou nevýhodu bych spatřoval v tom, že kvůli již trochu pozapomenutým okolnostem privatizace Barrandova by mohlo divákům uniknout to podstatné.

• 16.9.2012  15:34
    Diktátor (2012)

Tohle jsem vážně nečekal, po Boratovi a Brunovi jsem konečně našel to, co jsem hledal.

• 28.7.2012  16:25

Obávám se, že s ohledem na fakt, že autor film tvořil přes dvacet let, je název více než výstižný. Ukočírovat tento animovaný kolos se mu přes veškerá nesporná pozitiva nepodařilo ukočírovat.

• 25.7.2012  14:17
    Blacula (1972)

Tak jde čas o černých upírech? Proč ne. Sranda to byla každopádně.

• 23.7.2012  13:38

Ten knír.

• 22.7.2012  20:02

Za José Luis López Vázqueze a Geraldinu Chaplin je to natuty plný.

• 7.7.2012  14:55

Ta hudba.

• 15.6.2012  00:03
    Temné stíny (2012)

Ok, jasné. Není to tak zlé. Ale už dlouho mne žádný film tak mocně nenaštval. Co to jako mělo být?

• 12.6.2012  11:38

Zajímavé, žánrově netradiční, v mnoha ohledech atmosferické, ale mám pocit, že jaksi nezvládnuté...

• 2.6.2012  10:11

To není western, to je epos. Navíc s podobně symbolickými přesahy jako Coppolova Apocalypse Now. Monstózní film.

• 2.6.2012  10:01

Stojí to sice především na zajímavě napsaných dialozích, Krobotovi, Vetchém a těch druhých, ale oproti většině českých komedií to funguje.

• 24.5.2012  13:36

Příjemná noirová atmosféra. Jen občas příliš úporné.

• 24.5.2012  13:34
    Avengers (2012)

Zábavná podívaná s nablýskaným vizuálem a plejádou hvězd. Kdybych měl náct, slintám blahem. Takhle jsem se bavil. Dobře bavil.

• 13.5.2012  19:33

Opravdu nablblý chlapeček. Odporný kýč.

• 12.5.2012  15:41

Film jako antikoncepce. Nejzlejší batole v dějinách kinematografie.

• 8.5.2012  14:17
    Stud (2011)

Pěkné, ale pro mne osobně ničím nepřekvapující a nijak nezasahující. Takové porno pro intelektuály. Babrat by se v tom dalo, ale nějak mne to nevybízí.

• 3.5.2012  19:02
    Proč? (1987)

Film o tom, že lidé se nemění. Své problémy hážeme na druhé a frustraci řešíme skrz různé útěky nikam. Jen ti hodní SNBáci byli trochu z pohádky.

• 16.4.2012  18:18
    Hroch (1973)

Na úvod musím říct, že přesto, že mi bylo značnou část filmu nazvracení z překrucování dějinných událostí i lidských charakterů, tak jsem se bavil velmi. Chtěl bych být u toho, když se tenhle kousek vymýšlel. Představoval bych si to asi takto: "Máme tu průser, nějaký Pražký jaro bo co... Měli bychom se s tím nějak vyrovnat." "Ale jak?" "No, Češi jsou přece odjakživa srandisti, tak uděláme nějakou satiru." "To jako politickou?" "No, jasný" "Ale to bude vo kejhák, ne?" "To je fakt, to máš pravdu." "Ty jo, mě napadla báječná myšlenka, bude to celý o hrochovi!" "Co?" "No jasně, bude to celý o hrochovi a chlápkovi, kterýho ten hroch spolkne." "Cože? Proč jako?" "No, to nevim, ale tak, to by šlo, ne?" "Asi jo, to by šlo. A co kdyby se ten chlápek jmenoval Hroch, co? To by bylo vtipný, ne?" "Jasně, to by bylo k popukání." "A co kdyby toho hrocha bolel zub?" atd. atd.

• 3.4.2012  22:04

Neuvěřitelný scénář, který vyvolává silné emoce, ale především řadu otázek, jejichž zodpovězení je v současnosti klíčové. Rozchod Nadera a Simin je velmi stroze pojatý a velmi intimní snímek, který lze číst i jako obecné sdělení o lásce k bližním, neústupnosti, fanatismu... Hledat se dá řada věcí a řada se jich dá nalézt. Síla dramatu spočívá v tom, že otázky života a smrti jsou zde obráceny vzhůru nohama a že žádný z aktérů nevychází ze snímku bez viny. Pro evropského diváka je pak zajímavá i rovina konfrontace s islámskou mentalitou, a tato konfrontace nevyznívá pro Evropany příliš dobře.

• 19.3.2012  16:26
    Parohy (1947)

Svěží vzpomínka na americkou grotesku, která se neshazuje závěrečným proslovem jako Pytlákova schovanka. Škoda, že Radok toho natočil tak málo, jeho přístup k filmovému médiu byl v českých luzích přinejmenším nevšední. I když Parohy jsou pouze rozjezd.

• 7.2.2012  15:22

Rozpor mezi myšlenkovou špínou a obrazovou čistotou mi poněkud stíral vyznění. Vždy čistá a jen v odrazech odhalená Sabina Spielrein je přeci jen příliš hollywoodským zjevem.

• 7.2.2012  15:19

Šlape to jak hodinky. Akce skrytá ve slově. Snad jako jediné negativum bych našel fakt, že posatava Smileyho je na špióna až příliš čistá a neprůstřelná, tudíž divák nemusí pochybovat.

• 7.2.2012  15:17

Ten slastný pocit, vidět Mélièsovy filmy na plátně, byl u mne bohužel vykoupen utrpením, jež plynulo z naprosto neživotných dětských charakterů. Pokud má být Hugo filmem pro děti, měl by krom precizní vizuální stránky nábídnout i cosi z toho světa fantazie, který k dětskému světu patří.

• 3.2.2012  23:51
    Warrior (2011)

Kýč který šlape jako hodinky. Se sáčkem popcornu a kolou v klíně neurážející zábava.

• 13.1.2012  17:54

Reklmním sloganem řečeno: O světě takovém jaký je.

• 20.12.2011  18:39

Dopředu je třeba říci, že F jako fotři nemají ambice šokovat publikum hlubinnými sondami, překvapovat svou neotřelostí či provokovat voleným námětem. Přesto jistá neotřelost, jistá provokativnost a určitý sestup do duší se koná. Možná proto ta symbióza kravaťáků a inťoušů. Při klouzání po povrchu se pobavíte, při hlubším vhledu je co analyzovat. Více ZDE.

• 7.12.2011  09:22
    Drive (2011)

Nádherný důkaz, že kvalitní režijní vedení dokáže i z pitomoučkého a ohraného scénáře udělat akční zážitek roku. Nicolas Winding Refn je pro mne velkým příslibem, protože to, co předvedl, je svěží, napínavé, hluboké - dá-li se to o takovém filmu říct. Inu, klobouk dolů. Důkaz, že herec může být i v akčním filmu živoucí.

• 21.11.2011  15:37
    Lovci hlav (2011)

Morbidně vtipné. Někdy to stačí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24