Vironey

Vironey

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.3.2019  20:16
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Skvělá hudba, dobrá stylizace a retro nádech, ale dějově a psychologicky tak trochu o hovně. Ústřední puboš je neuvěřitelně protivnej pablb, ta holka je povýšená a do sebe zahleděná krůta, takže tak nějak mě nezajímal ani jeden z nich. Dokoukala jsem jen proto, abych zjistila, co se jí stalo tak hroznýho, že se zabila (tipla jsem si na začátku a tipla jsem si správně, takže to otravný gradování mě trochu minulo). Filmařsky pěkné, obsahově těžce povrchní a jalové, ale věřím tomu, že ve třinácti bych si z toho dramaticky drásala obličej. Popová depka pro děcka, nic víc, nechápu ten hype.

• 2.3.2019  13:09
    MOST! (TV seriál) (2019)

Tak se tu, koukám, všichni nechali opít rohlíkem. Třeskutě vtipná a politicky nekorektní chujovina, kde se nadává na cigány a buzny od ČESKÝ TELEVIZE? Né, na tom není vůbec nic podezřelýho! Až na to, že tohle není ani politicky nekorektní, ani nijak protisluníčkářský, nýbrž úplně stejně levičácky bigotní a soudružsky proevropský jako všechny ostatní výblitky z ČT. Ukážeme přeci těm Zemanovo voličům, že i ta poslední lopata, co nesnáší cigány a buzny, má nakonec to srdíčko na pravým místě - s cigánama se skamarádí (dyť jsou to príma tolerantní klucí né?) a i toho svýho babobráchu vezme na milost a začne mu říkat ségra... Ale pozor, finta fň! Cigány ukážeme jako uvědomělé a tolerantní spoluobčany, kteří nás obohacují svou kultůrou a yntelichencí, aby si je diváci oblíbili. A stejně tak přešitýho cypa bude hrát sexy ženská, páč kdyby ho hrál fakt přešitej chlap, tak takový sympatie mít nebude, všem se z něj bude akorát zvedat kýbl, a to nemůžeme potřebovat - pravda a láska musí zvítězit! Dnešní uvědomělí intelektuálové se smějí starší generaci, že s nostalgií sleduje ty debilní seriály typu Žena za pultem z dob bolševismu - taková trapná propaganda! A přitom hltají tuhle snad ještě horší neomarxistickou tlačku... Mostu nelze upřít vtip a spád, proto hodnotím 3, na české poměry je to podařená komedie, nicméně pořád je to podlézavej multikulturní kekel...

• 2.3.2019  11:20
    Balerína (2016)

Obvykle tyhle pohádky na jedno použití neřeším, ale tahle si zaslouží svůj vlastní komentář, neboť to bylo mimořádně debilní. Naprosto tupoučký scénář, který působí, že ho dávala dohromady dvanáctiletá holka - příšerný dialogy, nesmyslný (a hlavně naprosto bezpříčinný) chování postav. K tomu naprosto otřesná animace všech pohyblivých předmětů (lidí, zvířat), pohyby balerín podivně těžkopádné a gumové - taková hopsající polínka na přílož. Od příběhu jsem nic zázračného neočekávala, na druhou stranu jsem doufala v dobře odsýpající vizuálně přitažlivou blbinku, místo toho jsem dostala podivně amatérsky zpracovanou nudu a naprostou debilitu.

• 1.8.2018  17:58
    Útěk k legiím (TV pořad) (2005)

Výcvikový tábor Medvídka Pú, kde několik buzniček fňuká, že má puchejře a že jim nedali skoro celej den nabumbat! A vrcholem je oduševnělej cíťa Bear Grylls, který nám živě popisuje své pocitečky z buzerování, z toho jak je unavený, jaké peklíčko zažívá apod., a to teprve druhý den po nástupu... Nevím, jak výcvik v cizinecký legii probíhá, ale jsem si naprosto jistá, že takhle určitě ne! Jenom z vyprávění znám střípky výcviku v bojovým útvaru československý armády a z toho se mi vždycky ježily chlupy na krku. Tahle reality show je čistokrevnej výmaz pro dutohlavy.

• 3.1.2018  20:20

Když mě nebavil ani ten první díl... Tohle je vizuálně hezčejší, ale hudebně tak opruzující, že mi z toho začalo cukat voko. A dějově to bylo takové... hm, debilní? Jo, debilní. Totálně debilní!

• 16.12.2017  21:41
    Cizinec (2010)

Nudné, unylé, trapné a ten zvrat na závěr? Pchá, věděla jsem to od začátku... Jelikož nejsem ujetá ani na Deppa, ani na Angelinu, tak mě ten jejich úporný exhibicionismus nechal chladnou. A jelikož to bylo celé hrozná otrava, u které jsem asi na čtvrt hodinky chrápla a na ději jsem to ani nepoznala, jelikož se nikam neposunul, tak téhle fetišistické jalovině nemůžu dát jiné hodnocení.

• 16.12.2017  21:34
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Upřímně nesnáším českou televizní (a současnou filmovou) tvorbu. Ani nejsem zapařená dojička v holinách, která by se s řehotem plácala po stehnech vždycky, když někdo v seriálu strčí krávě ruku do prdele. Ale tenhle seriál má něco do sebe. A ta propaganda tam naopak (oproti jiné tvorbě z tehdejších dob) skoro není, jeden transparent a soudruhování mezi vysoce postavenýma kravařema mě taky nijak neopruzuje - rozhodně mě opruzuje míň tahle propaganda než ta ušácká ve veškerý (!) hollywoodský tvorbě.Tohle alespoň mělo celkem lidsky a uvěřitelně vystavěný příběh, se kterým se i v dnešní době dá leckdy ztotožnit. A ne, není to jen o těch kravách a kam s těma všema hovnama, i když je to významná součást příběhu, ne že ne.

• 29.11.2017  08:02
    Baby Driver (2017)

Málokdy se stane, aby všechny vedlejší postavy byly zajímavější a uvěřitelnější než hlavní hrdina, kterému navíc podráží nohy ještě ta neherecká krůtička, s níž tam tak hluboce a dojímavě toká. Inu, nebýt tam Jon 1 s Jonem 2, je to za tři. Nebýt tam ještě Spacey a Foxx, tak je to s bídou za dva. Ale dívat se na to dá, je to takové mile rozjuchané, občas s trochu trapnou vážnou notou. Škoda, přitom námět ani scénář není nejhorší, jen si měl vybrat někoho lepšího do hlavní role, než tohohle topornýho gumáka.

• 23.5.2017  08:04
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

No co tohle ku*** bylo?! Do včerejška jsem žila v krásným mumulandu bez vědomí toho, že existuje takováhle zrůdnost a ještě ke všemu že prý je to jeden z nejsledovanějších pořadů v naší republice! Až když Kazma na streamu zveřejnil svůj nový výblitek, zaujalo mě, o jaké že debilitě se to referuje, koho že to tak strašně napálili, inu pustila jsem si jeden klíčový díl s vytuněným úchylákem Karlem, přičemž čelist mi poklesla hned při úvodních vteřinách (taky nechápete ty dva otřesný vypravěče?) a zavřela jsem ji až po skončení dílu za zvuku zatuhlých vrzajících pantů. Na tuhle obludnost se vážně někdo pravidelně dívá? Vážně? Jsem asi trochu natvrdlá, ale... VÁŽNĚ?! Už jen ten základní princip soutěže je neskonale dementní, když výkony soutěžících hodnotí jejich soupeři - to je přeci tak nějak logický, že budou házet hnůj a špínu i na dlabanec od michelinskýho kuchaře (což tedy asi je princip ne soutěže, ale reality show, o což tu jde především, že). Nevím, jak jiný díly, ale tady tenhle vzorek mi bohatě stačil. Nevidím ani jeden jediný důvod, proč se koukat na partu dementů, kteří se chtějí zviditelnit, jak vaří větší či menší šlichty, chovají se k sobě hnusně, jízlivě a "za zády" do kamery na sebe kydaj špínu. Upřímně, lidi, co na tohle koukáte, to takovejhe sraček nemáte v životě sami dost? To je ještě musíte vyhledávat v televizi? Tvl, absolutně nechápu... Kazma je sice pablb, ale tohle se mu povedlo vytrollit pěkně.

• 14.5.2017  15:48
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Tak jsem se po letech znovu podívala na první sérii s odhodláním, že to dokoukám komplet, taková nenásilná humorná jednohubka ve stylu Gilmorek. Po první sérii, kterou jsem dokoukala se sebezapřením, končím! Parta vymaštěných kravek z předměstí, které jsou karikaturou samy sebe, se neustále díky své neskonalé demenci potýkají s různými problémy. Kráva číslo 1 je nadutá a progresívní matka, která těžce nezvládá svoje děti, z nichž rostou rozjívení hajzlíci, a kráva je z toho na prášky. Kráva číslo 2 je hovado non plus ultra, které se běžně stávají nejnemožnější pády, úrazy a nepříjemnosti ve stylu "jejky, zapálila jsem sousedce dům", mimo to se ji zoufale snaží vštípit alespoň trochu rozumu její čtrnáctiletá dcera; a kráva je z toho na prášky. Kráva číslo 3 je zrzavá, což už samo o sobě je diagnózou, tahle je ale k tomu ještě stepfordskou paničkou ad absurdum, které (ach ten šok!) zahýbá manžel s okresní kurvou a syn je hulící bukanýr; a kráva je z toho na prášky. Kráva číslo 4 je sebestředná a sobecká pipka, co šu** svýho nezletilýho zahradníka a tají to před svým manželem, který je normální magor, a když náhle otěhotní a neví, s kým to má, tak je kráva taky na prášky. No nezabili byste je všechny? Kromě té mírňounce jízlivé stylizace se to ale bere vcelku vážně a bohužel to není ani příliš vtipné.

• 4.5.2017  08:11

Když jsme přišli do sálu multikina, kde měli film promítat, padla na mě klaustrofobie - a to jí netrpím. Celých 6 řad, mini plátno a sáleček na půl plný (prázdný) důchodců. Byli jsme varováni, přesto jsme se neohroženě zapustili do sedadel (sklápěcí sedačky?!) a čekali, co bude. I přesto, že film má spíše dokumentární, televizní formu, příběh plyne dosti nelineárně a v čase skáče o stošest, aniž by dovysvětloval, i přesto že Charlie Hunnam divně přehrává a frázuje jak na ochotnický scéně, tak přesto všechno se mi to líbilo. Žádná hyperakce, žádná zábava, ale silný příběh, smrtící džungle a párek fanatiků. Skvělé pokoukání pro všechny zastydlé archeology, důchodce a podivíny. 3,5 zaokrouhluju nahoru.

• 4.5.2017  07:56

Vůbec mi nevadilo, že je to klipovitý, útržkovitý, bez pořádnýho sjednocujícího příběhu. Ani ta ubulená emotlačka ke konci mě výjimečně nerozlítila. Strážci jsou totiž neskutečná hláškovací jízda, kde se Vám hlavní hrdinové téměř v každý scéně nepokrytě smějou do obličeje. A že je to hloupočký a tuze infantilní? No bodejť! Z Marvelu moje jednoznačně nejoblíbenější parta, už se těším na trojku!

• 30.3.2017  08:51

Příjemná a tradiční pohádka s krásnou výpravou a kamerou, s dobře plynoucím příběhem (písničky jsou, otravují, ale není to tak zlý) a sympatickými hereckými výkony. Jen ten Zvíře se neměl proměnit, Stevens je slizoun a přehrává.

• 13.3.2017  11:36

Audrey Hepburn zahrála tu nejroztomilejší zfetovanou princeznu v historii kinematografie. Film, který na mne funguje jako tabulka dobré čokolády a kýbl espressa. Doporučuju sledovat v posteli zpoza polštářové pevnosti.

• 13.3.2017  11:18

Na těchhle typech filmů mi vždycky vadí ta úporná snaha o doslovnost, respektive jakýkoli koncept či myšlenku ukázat v takovém extrému, že to pochopí i totální hňup. Taková rána lopatou do hlavy místo jemného metaforického náznaku. Tak je to ale s americkými filmy obecně, Captain Fantastic bohužel není výjimkou. Takže tady na jedné straně máme hyperintelektuální rodinku divoženek, kteří i na pohřeb vlastní matky přijdou oblečení jak z cirkusu (proč vlastně? snad snaha o vyvolání co největšího skandálu? to si tu svou idealistickou pózu opravdu museli tak křečovitě držet za každou cenu? zvláštní) a kteří čtou Nabokova, Dostojevského, diskutují M-Teorii v kontextu kvantového provázání a učí se mandarínsky (pro autory scénáře asi ty nejvíc "kůl" celebrity jednotlivých oborů) a kteří mají vojenský výcvik i po fyzické stránce. Takže ano, je nám více než vrchovatě natlučeno do hlavy, že si Viggo trénuje novodobého nadčlověka hned v několika kopiích. Jen ten zmetek s emo patkou se mu zvrhnul a nebyl ochoten vést chladnou a striktně konstruktivní racionální diskuzi podle střihu Habermase a Adorna nebo co. Libůstky a ujetosti typu "Už nejsem trockista, už jsem maoista" nebo oslavy narození Noama Chomského místo Vánoc už raději ani nekomentuju, to je za hranou běžného nevkusu i toho nejvypatlanějšího hipíka... A na straně druhé máme vzorové americké tupohlavy z předměstí, kteří jsou zmítání afektovanými emocemi, vlastní hloupostí a arogantní nadutostí všem ušákům vlastní. Takže si v tom hrdinu úplně nevyberete. Viggo je pomatený idealista, který si svoje bolístky a frustrace z konzumní společnosti léčí poněkud pochybným sociálním experimentem na vlastních dětech, až z toho jeho labilní ženušce definitivně jebne. Ani se jí tolik nedivím. Viggova Nemesis, tedy průměrný americký tupohlav, je standardním konzumentem sebe a svého okolí, kterého Viggovy extempore sice pohorší ale rozhodně (!) nezmění, jelikož se oba diskurzy naprosto a totálně míjejí. Tedy celý film je postavený na kontrastu kultury (Viggova smečka) a antikultury (konzumní americká společnost), z něhož jako vítěz vyjde antikultura, protože je početnější a restriktivnější, Viggo tedy sklapne patky a než aby přišel o celou rodinu, tak se přizpůsobí, z divočiny se odstěhuje na venkov a dětičky pošle do školy. Mno, poselstvím filmu je tedy v zásadě to, že když budeš vystrkovat růžky a snažit se o projev jakékoli individuality, systém tě zašlape a tobě nezbude nic jiného než se přizpůsobit a pokřivit do snesitelného kompromisu. Hm, jsem si jistá, že kdyby Kapitán Úžasňák viděl dál než na špičku svýho nosu, tohle by mu došlo hned od začátku a do toho zběsilýho extrému by se nepouštěl, ale zvolil by naprosto normální verzi společenskýho vzdoru (nastíněnou na konci), v němž by na něj systém vlastně ani nemohl, protože by jeho pravidla ani neporušoval. Dnes už na mapě nejsou prázdná místa, kde jsou lvi, každá píď světa je zdokumentovaná a hlavně stále zdokumentovávaná, takže se nikam neschováte, tudíž útěk do divočiny, kde nebude kolem ta hnusná konzumní fuj fuj společnost, je zbytečným řešením, protože ona vás tam stejně najde. Není lepší neutíkat a pokusit se tu společnost změnit? Třeba i "jen" vlastním pozitivním příkladem? Uvědomuji si, že komentář není příliš k filmu jako takovému, cítila jsem ale potřebu vyjádřit se k daný ideologii, protože vždyť právě kvůli ní takový film přece natočili, ne?

• 26.1.2017  09:17

A to jsem nedávno vynášela do nebes poetiku filmů Zhanga Yimou. Toliko k tomu. Plochá, stupidní slátanina s blbečkem Damonem a Zmijí. Prej že alespoň ta rejže byla pěkná.

• 20.1.2017  08:23
    Westworld (TV seriál) (2016)

Shlédnuta první sezóna. Váhám mezi 4 a 5, jelikož to má mnohá pro i některá proti. Pro jsou určitě obsazení, myšlenka, civilní výkony (žádná přepjatá emocucka, jak je v dnešní době zvykem) a skvělý scénář s vypilovaným finále. Proti poněkud stupidní chování oněch dvou řezníků (taky jste si říkali, že kdyby ji jednoduše odpráskli, měli by klid?), Hopkinsova blamáž, která nastiňovala dosti protichůdné hodnoty než ve skutečnosti zastával - asi? Těžko říct, z jeho charakteru jsem byla a stále jsem trochu zmatená. Obecně řečeno, lidská (i ta umělá) psychologie dokonale propracovaná, ovšem technická a logická stránka mi tam trochu haprovala. Možná si to ještě sedne, časem se na to podívám určitě znovu. Zatím se ale kloním k 5, přeci jen ve sci-fi žánru je to dost ojedinělý počin (napadá mě snad jen dosti vzdálené srovnání s Ex Machina), přičemž je z toho ovšem trochu cítit nevyužitý potenciál (do problémů a paradoxů umělé inteligence mohli jít hloubš a houšť). Mimochodem, ze druhé sezóny mám už dopředu osypky, protože by se musel stát zázrak, aby z toho neudělali nastavovanou rozplizlou kaši na perfektně vypointované zakončení první sezóny. No, uvidíme.

• 11.1.2017  17:41
    My Mad Fat Diary (TV seriál) (2013)

Vcelku příjemná a nenáročná jednohubka, na můj vkus možná až moc velká emotlačka, ale je to o puberťácích, takže to k tomu asi patří. Bohužel hodnocení sráží hlavní postava Rae, která je stručně řečeno na pěst. Ona domnělá psychická choroba, kterou milá Rae trpí, je prostě a jednoduše puberta. Její strachy, nejistoty, mindráky a všechny "problémy" měl v pubertě naprosto každej - hlavně holky. Z nějakého důvodu si ovšem Rae myslí, že její problémy jsou větší a důležitější než problémy všech ostatních. A tak celé dvě série oblejzá jednoho chudáka za druhým, sype mu na hlavu svoje sračky a čeká, že někdo z nich za ni vyřeší její bolístky. A jelikož se každej potýká se svým vlastním pytlem sraček, tak si musí milá Rae poradit sama, respektive z infantilního ufňukánka dospět ve svéprávného jedince, který si řeší své vlastní problémy sám. Je mi líto, ale právě kvůli Rae nemůžu dát vyšší hodnocení, i když by si to seriál jako celek zasloužil. Postavy jsou napsány perfektně, humor je sympaticky sušší a retro ladění devadesátek k tomu sedí dokonale (mimochodem skvělá hudba, při 4 non Blondes jsem se až skoro rozněžnila). Těžko ale můžu jít s hodnocením výš, když hlavní postava je arogantní sebestřednej fracek, kterej by potřeboval proplesknout z obou stran. A že taková Rae Earl skutečně existuje? No potěš prdel... P. S. Nejlepší postava, která zůstala trestuhodně nevyužitá? Trotl Liam s prasečím xichtem. Sympaťák.

• 4.12.2016  10:24

Hm, tak Česká Tlačka zase zabodovala - jinak vcelku přijatelnou pohádku zabila na konci Andělem Horáčkem, který usedl po boku Boha Bartošky. Odhlédnu-li od faktu, že toho kavárenskýho zmr*a Bartošku nesnáším, tak tenhle propagandistický tah byl totálně mimo mísu. Vtipné cameo? Možná pro měkký mozky z Práglu. Jinak film tedy nebyl žádný šlágr, podle zdejšího hodnocení jsem čekala trochu inteligentnější variantu jedničky, bohužel to bylo o stupínek horší. Duo Trojan-Dvořák pořád sice skvěle funguje, Vica Kerekes taky neurazila, ale zbytek osazenstva tragédie. Titul nejprotivnější a nejotravnější postavy vyhrála ta malá obludka, kterou by Vica musela mít s Quasimodem, aby něco takovýho mohlo vzniknout, to se vážně nenašla normální hrající holka? No nic, příběhově to bylo také takové mdlé, záporáci patrně čerstvě po lobotomii, rozuzlení stupidní... Já nevím, Češi už vážně asi neumí točit pohádky. Adventní atmosféra se nekonala, pár úsměvných momentů fajn, ale jinak pusto prázdno.

• 28.11.2016  15:20

Nudíte se? Pořiďte si medvídka Totora! Já už mám doma dva...

• 18.11.2016  08:27

Po dlouhé době zase pěkný animák. Krásná stop motion animace (byť možná až moc digitálně dožehlená), krásný a smutný příběh (možná až moc tlačka na pilu), kupodivu sympatické zvířátko (oproti hystericky vtipným cool zvířátkům nadabovaných černochem je zpruzená opice Charlize Theron více než příjemnou změnou) a absence pseudomoralistických poselství z Kuba dělá opravdu pěkný animák, na který se za čas kouknu znovu a ráda. Ovšem se srovnáním s Miyazakim, jak tu bylo několikrát řečeno, bych byla opatrná, natočili to v Hollywoodu a je to z toho cítit (takový lehce nasládlý pach marshmallows s hnilobným základem rozkládající se mrtvoly), Japonsko to fakt není (to je jako byste srovnávali kung-fu pandu s poetikou filmů Zhang Yimou!). Ale jinak fakt pěkný.

• 18.11.2016  08:17

Upřímně, mírné zklamání. Možná je to tím, že jsem měla až příliš velká očekávání, Cumberbatch, Mikkelsen a Tilda v jednom filmu? A ještě fantasy křížený s buddhismem a pseudokvantovou fyzikou? No, to přece musí bejt nářez! No, nebyl. Ale jinak dobrý, efekty fungují (i když na Inception si vzpomene asi každej, kdo to viděl), herci hrají, ňákás takás jakože "filozofie" taky funguje (mno...), takže úplná ztráta času to není, ale potenciál podle mě úplně využit nebyl.

• 18.11.2016  08:06

Nastavovaná kaše na sérii Harryho Pottera je ještě slušně řečeno, přesnější by bylo říci, že se jedná o trapného, jalového a příběhově zcela plochého parazita, jehož vznik je ještě méně než zbytečný. Jak poznamenala má drahá polovička po odchodu z kina: "Ten, co to psal za Rowlingovou, asi zdechnul a ona tuhle kravinu musela napsat sama a takhle to dopadlo..." V příběhu, postavách ani atmosféře není absolutně nic z oné kouzelnosti Harryho Pottera, paradoxně je to infantilnější a stupidnější a také mnohem otravnější než svět pana Pottera. Těch pár obludek to nezachránilo a ta hlavní obluda (myslím tu zrzavou tlamu) tomu naopak přitížila - ten afektovanej škleb s lehce vypoulenejma očima už je ohranej, už za něj dostala oscara, tak by mohla přijít taky s něčím novým. SPOILER: A to velké odhalení záporáka na konec? No tím si teda fakt strašně pomohli - celou dobu absolutně toporný Colin Farrell je nahrazen vyběleným Johnnym Deppem, který se opět tváří naprosto stejně jako v rolích posledních 15 let (libovolně si představte Jacka Sparrowa, Kloboučníka, plešatýho mafiána atd. atd.). Já nevím, buď chlastá nebo na to už totálně sere, protože mu zaplatí vždycky ranec, i kdyby si tam stoupnul a prděl pusou... A když nad tím tak přemýšlím, to obsazení vůbec bylo pěkně zprasený! Ta hlavní krůtička byla taky příšerná kožená tvář (i Steven Seagal má snad v repertoáru víc výrazů než ona), ten blbeček ostříhanej podle kastrolu celej film jen kňučel a buď nehrál vůbec nebo přehrával jako ochotnická diva, bodrej tlouštík jako sidekick hlavní postavy? No to už je snad takový klišé, že to už snad není ani v animácích pro děti! Ty dvě hvězdičky jsou spíš jen za nějaké zbytky nostalgie a za ptakokrtka, jinak je to naprosto zbytečný počin. Edit: Když nad tím tak znovu přemýšlím, ani ty dvě si to nezaslouží - na hranici s nima se všema! Hrát to neumí, kouzlit to neumí, co s nima!

• 7.9.2016  21:08

Pěkný herci, krásný prostředí, ale hnusný digitální efekty a hlavně (!) debilní, ale opravdu debilní režie. Výsledkem jsou stupidní dialogy toporných gumáků a zcela nelogický střihy, a tudíž skoky v ději, který prostě nedávají smysl. Škoda, mohla to bejt príma oddechovka, takhle vopruz.

• 10.8.2016  13:28
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Průměrný seriál se slaďoučkým hlavním hrdinou, který dokonale otravuje a prudí, s protivnou superhrdinskou káčou po boku a trapáckým sidekickem s prasečím xichtem. Nebýt božana Punishera, který je jedinou sympatickou a uvěřitelnou postavou, tak je to za 3, ale božan fakt válí... Hmm, jestlipa bude mít svůj spin-off?

• 28.4.2016  17:09
    Na cestě (2012)

Smutný. To je asi ta nejvíce převažující charakteristika filmu, která mi při sledování probíhala hlavou. Soudě podle filmu, tak rozervaní beatníci byli z převážný části nešťastný prázdný nádoby snažící se samy sebe naplnit povrchníma a pomíjivejma prožitkama. Žádná zodpovědnost, žádná disciplína, žádný ohledy, žádný povinnosti. Svoboda? Nikoli, vězení sebe sama je asi to nejhorší. Film plyne lehce, krkolomně, v souladu s knižní předlohou, jen ta melancholie je křečovitá a hluchá. Tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že všichni ti tvořící a publikující beatníci byli jen pozéři, tudíž jakákoliv jejich adaptace je jen pozéřina na druhou. Dnešní hipsteři to ale budou milovat. Jako sonda do lidský psyché průměr, jako film podprůměr.

• 28.1.2015  09:51
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Stupidní. Afektovaný. Předimenzovaný. Obvykle mám pro psychopatický vědce pochopení, Sheldon, dokonce v nich nacházím i určitý zalíbení, Sheldon, ale tady nejde o vtipné asociální individuum, Sheldon, nýbrž o prostou demenci a neschopnost vyprávění příběhu přijatelnou a zábavnou formou. Pryč s tím z mýho HDD!

• 4.1.2015  18:29

Pompézní výprava, podivně škrobený faraon a chudák Mojžíš, který evidentně sám neví, co se sebou, tak jen blbě čumí. Chápu, že na biblickém příběhu se toho moc nového vymyslet nedá, ovšem jakoukoliv pohádku lze podat stravitelně. Scottovi se to bohužel nepodařilo, takže film je doslova a do písmene stejně dynamický a strhující jako samotná Bible. V latině. Monotónně předříkávaná plešatým fáterníkem ve vymrzlém kostele. Prostě opruz.

• 8.8.2014  09:22
    Lucy (2014)

Jasně, když něco nepochopím, tak to raději označím za nelogickou ptákovinu či nesmyslnou slátaninu, dám pohrdavě nízké hodnocení a pak budu vypadat chytřeji než samotní tvůrci... :) Bessonova psychotická jízda nastiňuje poměrně zásadní otázky, na které odpovídá sice zběsile (a špatně) po svém (viz. běžný omyl 10% apod.), ale když nad tím člověk trochu zauvažuje, dokáže z té změti vyextrahovat ty podstatné otázky, na které lidstvo hledá odedávna odpovědi. Jistě, jedná se o film přístupný veřejnosti, tudíž je to těžce "nevědecké" plus tam musí být zmíněný i Darwin, což spolu s Einsteinem jsou jediná jména vědy, která obézní americký tupounek zná. Nicméně i toho Darwina jsem schopná odpustit, protože Lucy je pojatá stejně šíleně jako droga, kterou hlavní hrdinka absorbuje, tudíž se jedná především o zábavu. Zábavu, která ale není tak nabubřele tupá, jako většina současných blockbusterů.

• 29.7.2014  10:22

Jalovina s nesympatickým hrdinou, tupoučkým dějem a přitroublým chováním postav.

<< předchozí 1 2 3 4 5