Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Trojí hranice (2019)

Jedna za ušatého Artuše, co sice deklamuje jako ochotník, ale je to sympoš. Jedna za vtipného umaštěného Mandaloriana. A jedna za fešáka Oskara. Toť vše. Nic víc tam není, jen Batffleck, co fakt zoufale neumí hrát. Akční oddechovka na vypnutí (výškrab) mozku.

Cesta (2009)

Laciná instantní deprese. Kdyby tam nebylo tolik naprostých nelogických nesmyslů, tak by se ještě jakž takž dalo příběhu uvěřit... Jenže - jak mám uvěřit tomu, že zbytky lidstva už 10 let přežívají bez jakýchkoli zvířat a rostlin (protože prej všechno mrtvý, holý stromy, žádná tráva, hlína, prach) - kurděje by je sežraly všechny do jednoho roku - určitě by nebylo možný, aby bez jakýhokoli masa, vajec a čerstvý zeleniny a ovoce přežilo a dokonce vyrostlo dítě. K tomu hlavní hrdina, který je tak neuvěřitelně opatrný, prozkoumává terén, neustále se schovává, najednou vleze do obrovskýho zabydlenýho baráku, kde evidentně žije skupina lidí a vesele si to tam prohledává - samozřejmě že je z toho průser. A dítě je naprosto otravný, přehnaně ukňouraný a veskrze hloupý - ale ano, chápu, že za to patrně může nedovyvinutý mozek z nedostatku stravy a vyšinutý tatík, který mu neustále strká pod nos zbraň, že se jednou bude muset zabít jako maminka... A "šťastný konec"? Ne, to opravdu ne.

plakát

Zaklínač (2019) (TV seriál)

Neznat knihy, být hodně velkorysá a celou dobu mírně přiopilá, tak tomu dám 5. Jenže knihy znám, pro seriál bohužel velmi dobře, tudíž za obsazení jde automaticky jedna dolů. Henry Cavill je tragéd, postavu evidentně vůbec nezná (knihy prý dočítal tak nějak za pochodu a je to znát), Freya Allan je divná a moc stará na roli, Anya Chalotra se velmi snaží, ale Yennefer to není ani z přimhouřenýma očima z 10 metrů přes špinavý brejle. Fakt ne - je moc mladá, moc orientální, málo aristokraticky povýšená a málo "vysoustružená", abych tak řekla - čarodějka stará jak Metuzalém, co se neustále vylepšuje kouzlama a lektvarama už musí vypadat trochu nepřirozeně... Marigold je emo buzík s patkou, zrzavou ultra štíhlou a lascivní Triss hraje černoška, co vypadá jak hodná teta ze sirotčince. A o obsazení dalších černochů ani nemluvim - nemají tam co dělat, je to slovanská fantasy, tímhle to ponížili na sračkoidní multi-kulti žumpu. Taktéž hudba a výprava je odfláknutá ve stylu univerzální orientálně šmrncnuté fantasy - kde je slovanská mytologie a kultura? Nikde. Takže další jedna dolů. Jsme na třech a pořád si říkám, že to je asi trochu moc na tenhle povrchní slepenec... Když se zamyslím nad pozitivy, asi kromě těch několika průsaků toho pravého zaklínačského světa tam moc nenajdu. Za dva, ale koukat se budu dál, nic lepšího tu momentálně bohužel není...

Joker (2019)

Hlavní kouzlo Jokera tkví v tom extrémně vyostřeném, anti-hrdinském a veskrze depresivním rámci, ve kterém se ten v podstatě strašně jednoduchý příběh odehrává. V kontrastu ke všem těm uvědomělým a motivačně povzbudivým počinům dnešní kinematografie (a to nemyslím jen DC, Marvel a jiné komixoviny, ale i všechny ty multi-kulti, feministické, ekologické a udržitelné srágory, co vám to pozitivní sebeuvědomění agresivně tlačí do xichtu) je Joker antisociální a veskrze nepříjemné zjevení, které je ovšem uondané a stejně tupě údernické jako ostatní budící "silné" příběhy. Čtení mezi řádky už se dneska nenosí, takže scénář je úmorně doslovný, žádná lehkost vyprávění, inteligentní stavba příběhu taky nehrozí, prostě to do vás nabuší jak prvačka na gymplu ve svém prvním velkém epickém slohu na známky. A je to škoda, protože dát tohle někomu s naostřenějším perem a s nekompromisnější kamerou, tak by to byl bomba film - ve všech významech toho slova.

plakát

Proč? 13x proto (2017) (TV seriál)

Skvělá hudba, dobrá stylizace a retro nádech, ale dějově a psychologicky tak trochu o hovně. Ústřední puboš je neuvěřitelně protivnej pablb, ta holka je povýšená a do sebe zahleděná krůta, takže tak nějak mě nezajímal ani jeden z nich. Dokoukala jsem jen proto, abych zjistila, co se jí stalo tak hroznýho, že se zabila (tipla jsem si na začátku a tipla jsem si správně, takže to otravný gradování mě trochu minulo). Filmařsky pěkné, obsahově těžce povrchní a jalové, ale věřím tomu, že ve třinácti bych si z toho dramaticky drásala obličej. Popová depka pro děcka, nic víc, nechápu ten hype.

MOST! (2019) (TV seriál)

Tak se tu, koukám, všichni nechali opít rohlíkem. Třeskutě vtipná a politicky nekorektní chujovina, kde se nadává na cigány a buzny od ČESKÝ TELEVIZE? Né, na tom není vůbec nic podezřelýho! Až na to, že tohle není ani politicky nekorektní, ani nijak protisluníčkářský, nýbrž úplně stejně levičácky bigotní a soudružsky proevropský jako všechny ostatní výblitky z ČT. Ukážeme přeci těm Zemanovo voličům, že i ta poslední lopata, co nesnáší cigány a buzny, má nakonec to srdíčko na pravým místě - s cigánama se skamarádí (dyť jsou to príma tolerantní klucí né?) a i toho svýho babobráchu vezme na milost a začne mu říkat ségra... Ale pozor, finta fň! Cigány ukážeme jako uvědomělé a tolerantní spoluobčany, kteří nás obohacují svou kultůrou a yntelichencí, aby si je diváci oblíbili. A stejně tak přešitýho cypa bude hrát sexy ženská, páč kdyby ho hrál fakt přešitej chlap, tak takový sympatie mít nebude, všem se z něj bude akorát zvedat kýbl, a to nemůžeme potřebovat - pravda a láska musí zvítězit! Dnešní uvědomělí intelektuálové se smějí starší generaci, že s nostalgií sleduje ty debilní seriály typu Žena za pultem z dob bolševismu - taková trapná propaganda! A přitom hltají tuhle snad ještě horší neomarxistickou tlačku... Mostu nelze upřít vtip a spád, proto hodnotím 3, na české poměry je to podařená komedie, nicméně pořád je to podlézavej multikulturní kekel...

Balerína (2016)

Obvykle tyhle pohádky na jedno použití neřeším, ale tahle si zaslouží svůj vlastní komentář, neboť to bylo mimořádně debilní. Naprosto tupoučký scénář, který působí, že ho dávala dohromady dvanáctiletá holka - příšerný dialogy, nesmyslný (a hlavně naprosto bezpříčinný) chování postav. K tomu naprosto otřesná animace všech pohyblivých předmětů (lidí, zvířat), pohyby balerín podivně těžkopádné a gumové - taková hopsající polínka na přílož. Od příběhu jsem nic zázračného neočekávala, na druhou stranu jsem doufala v dobře odsýpající vizuálně přitažlivou blbinku, místo toho jsem dostala podivně amatérsky zpracovanou nudu a naprostou debilitu.

plakát

Útěk k legiím (2005) (TV pořad) odpad!

Výcvikový tábor Medvídka Pú, kde několik buzniček fňuká, že má puchejře a že jim nedali skoro celej den nabumbat! A vrcholem je oduševnělej cíťa Bear Grylls, který nám živě popisuje své pocitečky z buzerování, z toho jak je unavený, jaké peklíčko zažívá apod., a to teprve druhý den po nástupu... Nevím, jak výcvik v cizinecký legii probíhá, ale jsem si naprosto jistá, že takhle určitě ne! Jenom z vyprávění znám střípky výcviku v bojovým útvaru československý armády a z toho se mi vždycky ježily chlupy na krku. Tahle reality show je čistokrevnej výmaz pro dutohlavy.

Blade Runner 2049 (2017)

Když mě nebavil ani ten první díl... Tohle je vizuálně hezčejší, ale hudebně tak opruzující, že mi z toho začalo cukat voko. A dějově to bylo takové... hm, debilní? Jo, debilní. Totálně debilní!

Cizinec (2010) odpad!

Nudné, unylé, trapné a ten zvrat na závěr? Pchá, věděla jsem to od začátku... Jelikož nejsem ujetá ani na Deppa, ani na Angelinu, tak mě ten jejich úporný exhibicionismus nechal chladnou. A jelikož to bylo celé hrozná otrava, u které jsem asi na čtvrt hodinky chrápla a na ději jsem to ani nepoznala, jelikož se nikam neposunul, tak téhle fetišistické jalovině nemůžu dát jiné hodnocení.