joelly01

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 13.1.2020  10:44
    Cliffhanger (1993)

Marigold pise: "Horolezec by zaplakal". A horolezec tedy place a nebyt fanouskem akcnaku, hor a te dvojky base jumperu tak by nekompromisne odpadoval. Ovsem takhle jen horolezec koukal na film pri zehleni a cas od casu se s despektem uchechtl a pronesl smerem ke Klenotovi "no ale tohle uz je fakt moc", ale kdyz horolezec musel odnest vyzehlene pradlo do horniho patra tak horolezec stejne stopnul DVD aby nic nezmeskal. I kdyz tenhle film horolezec uz videl. A ne jednou. Asi ani ne naposledy. Ale nejdriv zase tak nejmin za 10 let. Ma Slaj i horsi filmy.

• 8.1.2020  09:38
    Tatort - Tschill Out (TV film) (2019)

Dva bratri - muzikanti maji svedcit proti prekupnikum drog. I kdyz jsou v programu na ochranu svedku tak jeden bratr je odkrouhnut. Celou akci ma na starosti Tschillerovo turecky partak znamy z predchozich dilu. Tento nikomu neveri, teda krome Nicka Tschillera, ktery ovsem uz neni "plnokrevnym" policistou, ale motivuje problemove deti na jednom severonemeckem ostrove. Turek na tanjacku preveze prezivsiho svedka (bratra-muzikanta) na schovani k Tschillerovi. Pak se zacne ukazovat ze zabity bratr nebyl mozna takovy za jakeho se vydaval, obchod s drogama mozna nebude tak docela obchod s drogama a Tschiller na nejaky "Tschill out" vlastne ani moc nepomysli. No, tak to bylo strucne k obsahu. Ted me dojmy: Jeden s tech slabsich Tschillerovo Tatortu, ale zase ne tak uplne blbe jako ten film. Krome par telefonatu nas Til dejovou linkou s dcerkou moc neobtezoval. Blbe to nebylo, ale take jsem nejasala a myslim ze existuje spousta lepcejsich Tatortu. V novinach pak na druhy den psali ze sledovanost nic moc a mozna Schweiger pujde (z Tatortu), ale to by mi prece jen prislo trochu nefer, je spousta horsich komisaru a blbejsich dilu (dejovych linek). Na pristiho Tschillera podivala bysem se rada, ale jen pod podminkou ze se tam nebudou resit veci co se resily ted (nechci spoilerovat), protoze od jiste doby jsem na jiste veci dost hakliva a nechci je videt . Ani vedet. Tak.

• 14.11.2019  09:52

Jeden z filmu, ktere nikdy nezestarnou a vzdy budou mit co rict. Film jsem videla az po precteni Kaplickeho romanu a je stejne genialni jako predloha. Pribeh, herci, rezie, hudba.. Vse fenomenalni. I Klenot poulil oci a rikal ze mu behal mraz po zadech. Pamatuji si, ze kdyz jsem byla mala, tak jsme s mamou jely do Sumperku na navstevu ke strejdovi a ten mi vypravel pribeh o tech carodejnicich a ja jsem z toho mela docela Trauma, ale takove jako prijemne Trauma, co mivaj deti co se rady boji. Tak takova ja jsem byla jako dite.

• 4.11.2019  11:46

Nyni uz to nebylo tak bozi jako kdyz jsem byla dite, ale porad jeste docela roztomile a ja jsem se pri sledovani usmivala. Take Oregon se mi prevelice libi! Klenot velmi nadsen, on ma tyhle filmy desne rad. Vsak ted jsem mu poridila desnou silu techhle americkych detskych komedii z 80 let na ktere se nyni budeme divat kazdou nedeli kdyz bude hnusne. Tak.

• 4.11.2019  10:48

Me ty casove smycky treba vubec moc nevadily a film me docela bavil. Byla jsem porad takova vnitrne napjata a trochu jsem se i obcas bala. Patricka Wilsona vubec nepoznala jsem! Stopaz taktez ulejzala a herci nebyli vubec spatni. Libilo se mi to rozhopadne lepe nez ten novy Halloween co jsem na nej koukala den predtim, procez i hodnoceni davam vyssi.

• 4.11.2019  10:44
    Halloween (2018)

Kazdy rok na Halloween rikam Klenotovi ze se musim podivat na Horror Halloween a nikdy se pak nedivam, vzdy tam vpalim nejaky uplne jiny horor. Az letos to koncne vyslo! Po prijemne navsteve Kinder tauglich Halloween Party jsme prskli stastnou MiniMe (velmi si chtela neustale povidat se smrtkou se sviticima ocima a nemohli jsme ji odtrhnout od Zombie kterou chtela porad hladit po hlave... co z toho ditete asi bude?) do postele a ja jsem Klenota uvedla do sveta Michaela Myerse (tohle byl Klenotovo uplne prvni Halloween film). Ocekavani velka, nakonec to bylo tak napul. Velmi snobska hudba (rikam ji "haddonfieldska"), slusna zapletka a az na JLC velmi necharismaticti az skoro dalo by se rici slizci herci kteri se chovaji nelogicky a hloupe. Mohlo to byt lepsi. Ale taky mnohem horsi, kdyz si clovek vzpomene na jine hororove klasiky ktere se v ramci rebootu podarilo nepekne zprasit.

• 30.10.2019  11:14
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

A to je tedy opravdu velmi zajimave, tak tady se odsoudi polodementni vidlak s naplnodementim synovcem za vrazdu, kterou jim policajti bez ruznych oslich mustku. lzi a manipulovanim s dukazy nedovedou dokazat tak aby to nevyvolavalo MASIVNI pochybnosti a dostanou dozivoti. A ten dement co jsem se s nim kamaradila pred sto lety dostal za znasileni manzelky a pokus o vrazdu (manzelky) jen 4 roky vezeni, protoze vzal "plea deal". A odsedel si jen dva, sedel ve veznici ve Washigtonu kde mel jakysi prej mirny rezim a vyucil se tam tesarem ci co a po 2 a pul letech ho propustili a zase me stalkuje! Americka justice je divna, hodne divna. Pri "making a murderer" se mi otvirala kudla v kapse... Momentalne probiha ohromne teseni na druhou radu, neb tu jsem jeste nevidela a tak trosku si ji setrim "az onemocnim", abych mela na sledovani trochu klid. Btw. cetla jsem ted na tmz.com (ano, ctu US bulvar) ze obhajcum Averyho se podarilo najit nejaky ohromny dukaz, ktery dokazuje jeho nevinu.Tak to jsem tedy zadostiva!

• 29.10.2019  10:17

Jeden z mych oblibenych politickych thrilleru ktere tocim docela pravidelne. Nejlepe se mi ve filmu libi Willem Dafoe, neb to je muj nejvetsi oblibenec a kvuli nemu protrpim i sebeblbejsi film (Speed 2). Ale Clear and Present Danger neni sebeblbejsi film, naopak je to film zajimavy a docela slusne odsejpa, procez ja se raduji prevelice. A i Klenot se raduje a porad se me pta jestli chci Patriot Games nebo Clear and Present Danger a ja rikam ze Clear and Present Danger, neb Willem Dafoe je muj nejvetsi oblibenec a.... (trochu se zase zacinam cyklit, procez nazdar a Exit")

• 28.10.2019  10:17

Jako ne ze by to bylo spatne, ale cekala jsem jinacejsi pecku! Kor kdyz je znamo, jak dramaticka a bohemska persona Freddy byl. Tohle byla takova "brav" ucesana verze. Fyzicky Rami Malek Freddiemu moc podobny neni, ale bodylanguage od nej odkoukal fenomenalne natolik, ze jen kvuli tomu vytahnu hodnoceni na 4 hvezdy. Stejne ale bozi kapela, ty songy nezestarnou. Nejaci Edove Sheeranove se muzou jit zahrabat.

• 16.10.2019  09:22

Paneboze, ja jsem to po necele hodine vypnula, protoze toto me vubec nebavilo a velmi jsem se nudila! Pan Predator me nebavil! A nudil! To je prece strasne... Ani nyni nedovedu udelat nejaky odlehceny vtip nebo tak neco, ale protoze jsem obcas tak trochu krysa, tak film radeji ani nebudu hodnotit, neb jsem ho prece nevidela cely, ze.... Takova hruza. Zklamani roku. Desetileti. Stoleti. Mnenenenene.

• 14.10.2019  10:09

Sedmdesatkove Retro, me mirne nadchnulo, moc neurazilo. Jako komedie k zehleni naprosto dostacujici, ze bych vsak neco podobneho chtela absolvovat ve vecernim prime time, tak to asi nee. Tak za dalsich 7-8 let bych repete (opet u zehleni nebo jime minion cinnosti) vubec nevylucovala. P.S. Klenot vubec nepochopil....

• 10.10.2019  10:21

Pekne pohladilo po srdicku. Lady Gaga Rada mam a s panem Bradleym bych zasla na karamelove latte, vo tom zadna... I Klenot se radoval prevelice. Ovsem asi jako jedina, bila vrana bez vkusu, cynicka a kazitelka veskere srandy... kdyz me se ohromne nelibil ten megahit Shallow. A to hlas Lady G. velmi oblibuji a mam hodne rada tohle jakoby Country v modernim havu. Nene, ten song me minul. Ba co by se dalo rict, velmi me otravuje a nelibe mrcim kdyz ho nekde slyslim.

• 10.10.2019  10:12

Az uvidite velke Auto se spalovacim motorem (udav se, Grety PR Teame a posahana Luiso Neubauer!) ktere je olepeno samolepkami s Janosch tygrem, ma na detske sedacce figurku Janosch tygra a detska stinitka proti slunci s motivy Janoschova tygra, tak to jste prave natrefili na korab Frau Joelly.. Tygra ja mam nejradeji, procez to je vnucovano i MiniMe, ktera zatim neprotestuje. Brzy se stehujeme. Bude mit pokojicek s tapetou Janosch a v mestske galerii jsem objevila original kresbicky Janosch. Jsou drahe jako prase zase, ale myslim lepcejsi investovat do takovych veci nez mit prachy v bance. Kor v dnesni dobe.

• 10.10.2019  10:00

Toto se libi vic me nez MiniMe, ktera z toho jeste nema rozum. Je to takove ohromne roztomile a tak trochu "old School", nevim jaky je cesky dabing (jestli je), ale ta nemecka verze je naprosto kouzelna!

• 9.10.2019  09:02
    Suburra (2015)

Bezpochyby skvela gangsterka, ale musim priznat ze propojeni politiky a mafie me mnohem vic dostalo/rozsekalo v "Elitni Jednotka 2". Ale i tak rozhodne jeden z nejlepsich filmu co jsem za posledni rok videla (hmm, ono ja jsem jich zas tak moc nevidela. tak ctyri mozna, ale i tak...), sice pomalejsi rozjezd, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Skoda ze v poslednich deseti minutach na me Klenot porad sycel "mala uz je v pyzamu a zuri". To bych si uzila lepe kdyby toto nesycel, ale i tak se prevelice raduji. Pomalu, ale jiste se opet dostavam do sveta filmu. I like!

• 8.10.2019  11:14
    Příběhy včelích medvídků (TV seriál) (1984)

Nejvetsi dobro like EVER! Muzeme si skripnout prstik pod dverma, muzou se nam rezat zoubky, muzeme byt vztekli ze nam maminka nechce dat na hrani ten nuz co s nim kraji zeleninu.... jakmile zaslechneme "na policku v jetelicku tam kde potok prameni" tak jsou vsechny trable a bolesti sveta zapomenuty a my ani nedutame a desne se tulime a radostne si brumlame a zoufala, unavena a krajne neupravena matka si spokojene rika ze cela ta strapace s detma asi prece jen ma neco do sebe...

• 7.10.2019  11:21
    Dark - Série 1 (série) (2017)

Ty prvni tri, ctyri dily jsme se velmi radovali, kor ja jsem si pochrochtavala, jaka to atmosfericka snobarna. Ale pak zu mi to vsechno bylo tak trochu "zu viel" a byla jsem takova trochu snad i otravena. Na druhou serii uz se asi vykvaknu. Btw. k tem srovnanim s Twin Peaks: atmosfera v Twin Peaks mi prisla tak trosku nekdy i jako parodie na sebe samu, neco co se tvarilo ohromne vazne, ale pritom se to tak nejak potouchle pochcechtavalo. Dark se bere smrtelne vazne a ta temna atmosfera na me pak pusobila dost pozersky a "na efekt".

• 7.10.2019  11:11

Muj prvni singl outing po vyprsknuti dcerky! Klenot se ukazal jako Grand a povolil mi toto rande s mou BFF. Obe jsme se na film tesily prevelice, jen pred navstevou kina vypuklo male nedorozumeni v otazce "kdo je ci". Ja, protoze Kino byl muj napad, jsem rekla ze Brad je muj a Sylva (BFF) muze mit Leonarda. Sylva vsak nebyla s timto stavem veci spokojena a vehementne se dozadovala ze Brad je jeji, ze ona prece zamluvila listky, procez Leonarda at si necham ja. Hadka se nakonec rozmnelnila v prohlasenich typu "je jasne ze kdyby nas Brad potkal, zamiloval by se do obou, stejne vypadame nejlip ze vsech!" Film se me prevelice libil, a uplne nejlepe se mi libil ten konec. Hned jak se zacalo psat o tom, ze Tarantino bude tocit film o "The Family", tak jsem doufala, ze konec dopadne takto nejak podobne. Neb kdyby ne, tak to bysem tedy velmi obrecela a bylo by mi to dost lito. A tak jsem nakonec byla nadsena, protoze, ac se to o me nevi, ja mam slabost i pro ty stare americke westerny. Tak. Nejlepcejsi zazitek z filmu: Brad (Cliff) vyleze na strechu spravovat antenu. Sunda si tricko. Damske osazenstvo v kine: *nahlas*: aaaaaaaaaaaaaaaachhhh... (no musela jsem se trochu smat). Dale me velmi zarazilo ze na takovyto film se dostavilo velke mnozstvi dam ve veku 55+ let, v krepsilonovych halenkach a naondulovanych hlavach. Vedely na co jdou? Nechtely jit na jiny film? Bylo to kvuli Bradovi? Nebo Leovi? Zacina ve Zline nejaky ohromne sofistikovany kult? Otazky, same otazky....

• 7.10.2019  10:57
    Černobyl (TV seriál) (2019)

No ze tak brzy nekdo zfilmuje jednu z nejsilnejsich knizek co jsem kdy cetla (Modlitba pro Cernobyl), tak to jsem tedy fakt necekala. Asi nemam co bych vytkla, nad nepresnostmi a odchylkami od reality se nejak neofrnuju, jako mini Serial tohle byla naprosta bombice a me i Klenotovi spadla brada. Nebrecela jsem sice jako u knizky, ale i tak... Vida, clovek si myslel ze nejlepcejsim serialem bude GoT (tvrde a vicemene uspesne o to usiloval 9 let) a pak prijde takovahle mini vec a GoT uplne smete ze stolu. Jak prisel Cernobyl, vsichni prestali mluvit o GoT. Olala

• 14.2.2018  10:10
    Já, Tonya (2017)

Prvni pulka relativne spica, od utoku na Nancy uz mi to pak ale prislo takove az moc bizar a natahovane. Lepcejsi nez Margot (ktera nebyla spatna) se mi zdala ta herecka co hrala jeji silenou matku. K pribehu mam sve vyhrady, tehdy jsem o tom hodne cetla a koukala se na nekolik talk Show kde byli bud Tonya nebo Nancy. Tonya moc dobre vedela co mel jeji manzel zac (podle dukazu to fakt vypada ze to upekli spolu) a Kerrigenku navzdory kecum o pratelstvi nesnasela (no jo, dve nejvetsi rivalky ausgerechnet americkeho krasobrusleni... vsichni vime jak dovedou byt amici ambiciozni a cilevedomi, kor ve vrcholovem sportu). I podle pozdejsich projevu a vystoupeni (box) bylo videt ze muzes vytanout holku z vidlakova, ale nevytahnes vidlakov z holky. Delat z ni ve filmu tu co o nicem nevedela (jen jakesi trapne vyhruzky pres dopis prej chtela, ale jako vlastne ji to bylo taky jedno... wtf) mi prijde hodne cynicke vuci jeji obeti.

• 9.2.2018  20:52

Particka luzru jezdi po americe a pomoci lzi a ruznych "triku" prodava casaky. Bohate i chude odrbava relativne stejne. Pekne pokoukanicko do zivota white trash (white trash mam nyni ve velike oblibe), ze stopaze jsem se ze zacatku docela zhrozila, ale nakonec to docela odsejpalo. Skoda ze tak ohromne nesnasim toho ultra slizskeho LeBufetaka, myslim ze to jak jeho postava byla "cocky" ani nemusel hrat. Nicmene chybela mi tam nejaka katarze, nejaky vyraznejsi konec. Myslim ze chapu jak American Honey Andrea Arnold myslela, ale ja osobne jsem, docela navnadena, cekala od konce trosku vic. Aspon neco! No, treba priste. Ale i tak dobry.

• 9.2.2018  20:47
    Tatort - Déjà-vu (TV film) (2018)

Deja-vu aneb Mestem chodi pedofil. Na brehu reky je nalezen zneuzity a zavrazdeny chlapec, okamzite se rozjizdi vysetrovani a vypada to, ze hned zkraje je i prvni podezrely: chlapec chodil do plaveckeho oddilu a vedouci tohoto oddilu ma zaznam v trestnim rejstriku prave skrzeva zneuziti nezletileho. A pak je tady jeste ten divny typek co zije s ucitelkou ze skoly kde chlapec chodil. A vubec, pred par lety byl nalezen utopen dalsi chlapec.. a co kdyz nebyl "jen" utopeny a co kdyz se neutopil sam, jak puvodne uzavrelo vysetrovani, ale nekdo mu pomohl? Docela slusny Tatort, ale uz jsem videla lepcejsi. Na to kolem kolik toho bylo kontroverzi to zase nebylo tak uzasne, ale jako klasicka detektivka potesilo.

• 17.1.2018  09:58
    Matky na tahu (2016)

Rikala jsem si "kdyz uz to vypada ze vstoupis do klubu, tak se aspon podivej na nejaky film o matkach, at vis, co te ceka. A zacni s necim lehcim a humornym". A tak jsem zacala s Bad Moms a toto nebyla vubec dobra volba. Takovy hnus, malem mi to oci vypalilo! Krecovite, nevtipne, trapne... Mila Kunis jako matka dvou pubertaku? Vypadala spis jako jejich trapna starsi sestra! O zbytku ansamblu se ani nezminuji. Dej prihlouply a vtipy treskute trapne. Stydela jsem se za vsechny herce/postavy v tehle sracce skarede (jak mluvim sproste na plnou hubu tak film je tedy opravdove ZLO). Hlava mi nebere ze si nejaky mental prosadil jeste dalsi dil. Za to uz musi utracet penize (Kino ci DVD) jen opravdovy debil.

• 17.1.2018  09:53

Zase po dlouhe dobe jsem natrefila na fakt dobry film! Socdrama ktere ma vsechno co ja miluji: tisnivost vsednich dnu, White trash (added Bonus je tady ta Florida, konkretne floridsky White trash mne velmi fascinuje), Willem Dafoe (nejlepcejsi herec ever) a vubec vyborne zahrane vsechny postavy. Jako bych tam byla! (i kdyz jsem tam nebyla). Uplne jsem se tetelila zdesenim kdyz se Moonee koupala a pres pustene Radio bylo slyset ... jak se matka "bavi". A normalni turiste co prijeli do "Magic Castle", no to kdyby se stalo me, tak to tedy nevim co bych delala. Vyborny, fakt vyborny film. Puvodne jsem chtela vpalit ctyri protoze konec me mirne otravil (cynicky jsem cekala vetsejsi Drama), ale nakonec dam stejne pet. A samozrejme doporucuji dal.

• 15.1.2018  08:52

Ja uz tedy pomalu zacinam sjizdet ctvrte pneumatiky a v zivote jsem videla asi bambilion ruznych filmu a pohadek, ale existuje opravdu jen malo filmovych postav, ktere by me desily vice nez upir Rimbuch. Ty blaho ten se fakt povedl, jeste i ted kdyz si na nej vzpomenu tak se mi zjezi chlupy na zadech (i carodejnice jsou neprijemne). Pokazde me dostane... Jestli teda za par mesicu fakt vrhnu to potomstvo tak "Jasnenku" bych asi az tak do puberty zavrhla, neb nechci nikoho traumatizovat.

• 15.1.2018  08:49

Ja si nemyslim ze existuje lepcejsi zimni/vanocni/horsky pribeh pro deti nez tady tento. Poslednich par let uz o vanocich pohadky moc neprozivam, ale Stedry den bez "Krakonos a lyznici" u nas proste NENI a NEBUDE! Tak! I Klenotovi se pohadka velmi libi a ja jsem mu rikala ze bysem se desne moc chtela narodit v takove krakonosske chaloupce tehdy v tom veku jako ve filmu a Klenot rikal ze to by bylo hezke, ale kdyz bych pak chtela jit zubari tak uz by se mi to tak nelibilo, coz ma asi zrejme pravdu, Klenot jeden.

• 21.12.2017  11:00

Tak jsem si myslela, ze jsem z podobnych veci uz daaaaavno vyrostla. A ejhle, ono ne! 12 let mi lezelo Doma DVD nez jsem na nej koukla... Trochu trapas, ale stane se. Dejove nic moc, ale vynahradi to vizual a stopaz take docela ulejza, takze jo, proc ne. A docela nadsene!

• 18.12.2017  13:03
    Prokletí Salemu (TV film) (1979)

Jedna dolu za to predlouhe a umorne uspavani hada, ovsem pak se mi dostalo upiru tak strasidelnych, ze to malem odnesly me textilie! I to starsi Datum vyroby tomu dodalo trosku na syrovosti, Kingove predloze tenhle film slusi mnohem lepe nez ta unyla a breckovita verze s Robem Lowem (fuj, toho Mearse zahral opravdu mimoradne slizce!). Moc jsem to necekala, King se zas tak kazdemu reziserovi nepovede, ale tohle me docela nadchlo! Mirne nadhodnocuji, neb ti upiri byli opravdu luxusni!

• 18.12.2017  12:56
    Klíč (2005)

Docela dobry horrorovy Thriller se solidni atmoskou. Velmi se mi libily ty jizanske baziny, tam bych se take rada podivala, ale na nejake takove dovolene si ted peknych par let muzu nechat zajit chut, Klenot rikal ze tak minimalne 15 let na zadnou extravagantni dovosku nepojedeme, a asi ani na zadny tenis. Ach jo. Ovsem zpet k filmu = libila se mi zapletka i herci, normalne byvam desne dobra v uhadnuti pointy, ale tentokrat me konec docela prekvapil, takze za to samozrejme kudos.

• 18.12.2017  09:37
    Prokletí Salemu (TV film) (2004)

Tak tady Tobe Hopper vyhrava na cele care. Pryc je atmosfera, je to jen jakesi prihlouple a trapne zvaneni. Nejsou zde fakt strasidelni upiri, jen jacisi pocitacove upraveni panaci s mirne rozmazanym ksichtem, nebo herci s extra svetlym mejkapem. Jsem preveliky Kinguv fan, ale tady i ty dve davam s velikym sebezaprenim. Rob Lowe jako Ben Mears prevelice slizsky a nesympaticky. Kudos za Sutherlanda a Hauera, to je opravdu spravne demonicke duo, ale kdyz ten zbytek je takove nic moc blacko, ktere jeste trva tri hodiny, tak ani tihle dva to nezachrani. Ty dve fakt o prffa.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20