All.I.Can (2011)

Sherpa Cinema se snazi... Vizualne naprosta bombice, film je doslova nacpan krasnymi zabery (proto take 4 hvezdy), ale pusobi hodne mentorsky, coz me trochu rusilo. Neznat ostatni ski filmy (Claim, In Deep, Hit List), tak bych dala plny pocet, ale takhle proste nemuzu. Btw. take me mile prekvapilo DVA. "Nunovo tango" ted smazim v aute docela pravidelne. Jsem zvedava jaky bude "Into the Mind". Klasicky se nejvic tesim na Kye Petersena!

American Honey (2016)

Particka luzru jezdi po americe a pomoci lzi a ruznych "triku" prodava casaky. Bohate i chude odrbava relativne stejne. Pekne pokoukanicko do zivota white trash (white trash mam nyni ve velike oblibe), ze stopaze jsem se ze zacatku docela zhrozila, ale nakonec to docela odsejpalo. Skoda ze tak ohromne nesnasim toho ultra slizskeho LeBufetaka, myslim ze to jak jeho postava byla "cocky" ani nemusel hrat. Nicmene chybela mi tam nejaka katarze, nejaky vyraznejsi konec. Myslim ze chapu jak American Honey Andrea Arnold myslela, ale ja osobne jsem, docela navnadena, cekala od konce trosku vic. Aspon neco! No, treba priste. Ale i tak dobry.

Americká elegie (2020)

Elegie mela vsechny predpoklady pro to, aby se pro me stala filmovou udalosti roku, ale zas tak uplne ono to nebylo. Jako jo, docela me to chytlo, ale vsechno se mi zdalo takove bud nedotazene nebo plne uz stokrat odpapouskovanych klise. Cekala jsem vic. Klenot rikal ze pri prvni hodine malem usnul, ale pak ho to tez bavilo. Na Florida Project to tedy nemelo ani nahodou, ale dnes vecer zkusim Zemi Nomadu, tak snad si trosku zpravim chut. Miluju white trash, uplne se tetelim blahem kdyz na neco takoveho natrefim. Muj floridsky white trash crush si nyni dal na mewe nejake fotky z cirkevniho pikniku a vypada tak buransk, typicky vidlacky a vubec poblijacky ze mu porad musim lezt na profajl a fascinovane mu fotky ocumovat.

Americký sniper (2014)

Je to par dni zpatky co jsem byla u vrahu z volstrytu na navsteve. Jedno odpoledne jsem jen tak sedela ve vile vilekule a neb venku byla boure tak jsem se rozhodla ze se budu divat na televizi. Trosku jako nacuchnout te kapitalisticke kultury! Byly asi 4 odpoledne a ja prepinala programy, kdyz tu jsem se zarazila/zaradovala. Zrovna zacinal Hannibal! Jeden z filmu co me se docela libi a kdyz je prilezitost tak se rada podivam! Jen mi prislo trochu zvlastni ze takovy film jede ve ctyri odpolko. Deti prijdou ze skoly, podivaji se jak nekde nekdo visi za streva a nekomu nam otevrou lebku a sezerou mu mozek. No ne ze bych byla nejaka pruderni a starosvetska, ale toto uz mi prislo trochu presprilis. Ale nu coz, na film se podivam. Tak se podivam na film... pak zase cosi.. a pak vecer se koukam na zpravy. Jedna ze zprav byla ze se za rekordni sumu prodal Picassuv obraz "Alzirske zeny". Obraz byl ukazany... ZCENZUROVANY!!! Normalne kde ty zeny mely nakreslene prsa (a to je prosim ani Picasso nekreslil nejak graficky) tak to bylo ROZPIXELOVANE!!! No prosim. Jen se, deti a ovcane, podivejte na muceni, vnitrnosti a vyjidani mozku, ale nakreslene prsa od Picassa, to by vas asi nadosmrti zkazilo a udelalo to z vas psychopaty. Velky bratr vi nejlip. Ale film "american sniper" byl velice dobry. Hodne, hodne americky. Coz neni mysleno pejorativne. Americky s velkym "A". A Eastwood umi, to se musi nechat. Jinak me se US strasne libi, hlavne co se tyce prirody. Treba hory maji uplne fantasticke, tech se nemuzu nabazit a je to jeden z duvodu proc tam jeden proad chce jezdit.

Amy (2015)

Amy byla fenomenalni zpevacka. Kam se na ni hrabe Adele.. Bohuzel skoncila jak skoncila. A kdyz vidite dokument tak je vam jasne ze jinak to asi ani dopadnout nemohlo. V dokumentu sledujeme Amy od zacatku jeji kariery az do jeji smrty. Prvni hodina jsou prave ty zacatky az do doby kdy byla slavna. Druhou hodinu sledujete vrazdu v primem prenosu. Amy mela bohuzel v zivote smulu na zasadni chlapi - otce a partnera. Oba dva parazitoidni, oportunisticti a sebestredni zmetci. Dnes jsem cetla jakysi clanek ze amici soudi holku co sveho pritele premluvila k sebevrazde. K tomu soudu by mel jit i tenhleten Amy povedeny tatik a ten jeji vyfetovany parazit Blake. Mraz mi z toho behal po zadech.

Anatomie 2 (2003)

Jednicka byla nahodou docela zajimava, ale tohle uz je jen takove nastavovane dno. Vubec me to nebavilo. Ten Barnaby je ohromne nesympaticky a dreveny clovek, uplne mi z nej naskakovala husi kuze. Dejova linka s exotickyma sestrickama byla trapnost a vubec jediny kdo se mi libil byli Knaup a Möhring. Ti to jeste jakztakz zvedli, ale jinak slabota.

Anděl Exit (2000) odpad!

Jen jednou v zivote se mi stalo ze jsem z kina odesla jeste pred koncem filmu neb film me tak strasne otravil. Ano, byl to Andel Exit. Ted po sto letech jsem si rikala "dej tomu sanci, treba jsi do toho musela trochu "dorust", jako do "Hori, ma panenko"". Vzdyt Topol je skvely spisovatel! Sice jsem od nej nic necetla, ale kamaradka s dvema doktoraty (ruzne filosofie a filologie) ma vsechny jeho knizky a neda na nej dopustit! Nedorostla. Nic, Nixx, Null, Zero, Nada. "Jak ukrast Dagmaru" po artove. Ale tam zase byli lepsi herci. Z Cechtickeho se mi jezily chlupy na zadech. Brrrrr, zrovna jsem se zase pri vzpomince na toto vcerejsi trauma uplne otrepala a vyskocila mi husi kuze. Mohu se pokusit zapomenout, ale retardovany vyraz a koktani Cechtickeho se mi asi budou vracet pred oci az do smrti. Ja jsem to bejvala vedela, ale stejne jsem do toho ja blbec chodila. Priste az budu chtit byt pozer, dam si radsi malinove pivo.

Angst (1983)

Hmmm, a ja jsem si myslela ze co se rakouske filmariny tyce tak nejvetsi uchyl je Seidl. Mylila jsem se. Dobre mi z tohodle fakt neni a vubec se neodvazuji tohle dilo nejakym zpusobem hodnotit. Jsem proste srab.

Annabelle (2014)

Ja si, dnes uz podruhe, pekne zabecim se stadem. Ale proc bysem si nezabecela, kdyz je to vsecko cista hola pravda. Annabelle neni dobry horror. Ale do odpadu to posilat nevidim, neb za a) ten cerny cert mi prisel velmi kvalitni za beeee) pred Annabelle jsem koukala na Kmeny:Rap a ve srovnani s takovou tuposti mi pak Annabelle uz neprisla tak tragicka. Ve filmu bylo par dobrych napadu (treba ten se satanskym kultem) a scen (cert), ale celkove je takove nic moc. Kdyby se z toho udelal nejaky 30ti minutovy kratas, tak by to asi melo vetsi smysl. Takhle asi moc nee. Ale jak rikam, odporem mi z toho nehty neslezly. To uz dokazali "raperi" v Kmenech.

Anthropoid (2016)

Po dvaceti minutach mi Klenot nasupene oznamil "Tak uz to konecne prestan furt komentovat, me ty historicke nepresnosti nezajimaji, ja se chci proste divat na film!". Procez jsem uz nekomentovala a jen tak v duchu jsem obcas zamrcela. Ale dobra, odpustme par nepresnosti (hned na zacatku ti zli kolaboranti treba). Ty love Story byly take takove jalove, Geislerova mi do role moc nesedla. Ledaze by hrala Gabcikovu matku, to mi bylo Cilliana uplne lito. S atentatem se veci ovsem paradne rozjely a pak uz to bylo parada a ja jsem si zase pekne pobrecela. A u zaverecnych titulcich me uplne zamrazilo. Mnichovska dohoda. Hitlerovi se tehdy ustupovalo a my ted take ustupujeme jednomu "mirumilovnemu" nabozenstvi. Paralela ciste nahodna?