joelly01

Německo

4 body

• 13.11.2013  20:25
    Few Words (2012)

Byla jsem se na nej minuly rok podivat v Praze na premiere. Na Candida. Chtela jsem si ho vzit domu, ale Klenot se tvaril dost nasupene, tak jsem s brekem utekla do auta. Film je snovy. Provazanost s Candide camera je zrejma (logicky). Pri sledovani podobnych veci si rikakm proc se nevykvaknu na tu svou "karieru" korporatniho otroka, nesbalim si sve saky paky a nedam se na karieru profesionalniho "ski bum".

• 26.10.2015  08:37

Pry komedie, to je nejaky fail v popisku, ne? Ne ze bych od komedie cekala "drendu" typu Kamenak nebo Slunce, seno, ale ze se za celou hodku a pul nezasmeju vubec a spis jen protacim oci v sloup to si myslim taky neni dobry. Pritom uplne debilni ten film taky nebyl. Spis takovy... no, zbytecny. Zbytecny film. Zatim nejvetsejsi slabota v ramci Challenge Tour 2015. Nazdar.

• 2.11.2016  10:49
    Freistatt (2015)

Pri sledovani Freistatt se mi na mysl neustale dral nas cesky Pastak, ktery je prece jen o neco lepsi. Freistatt dojil emoce a ze me je vydojil (jednou jsem se regulerne rozbrecela), procez davam ctyri, ale uplne nadseni se nekona. Stejne jako ostatni recenzenti zde na csfd jsem mela trochu Problem s chovanci kteri byli vykresleni div ne jako nejaci miliusove (i to sikanovani mezi sebou si pak jakoby sofistikovane "omlouvali"). Do polepsovny typu Freistatt tenkrat chodili pekni zmetci, procez tady bych filmu vytkla tendencni jednostrannost. Docela to vyvazila atmosfera filmu, ktera se Brummundovi opravdu povedla, to byly sedesatky jak vysite. I vykresleni samotneho Freistattu a galeji zapusobilo, stejne jako herecke vykony. Zajimalo by me, proc mi ted neumime udelat takovehle solidni socdrama pri kterem by divakovi naskakovala husi kuze. Vzdyt Ceska Nova Vlna dokazuje ze to slo! Ach jo. Fazit = Film rozhodne doporucuji ke shlednuti (ovsem pozor je dost depresivni), ale ja si v ramci zachovani dusevni rovnovahy dnes asi pustim neco s Funesem nebo Vinnetoua. Ale ne toho posledniho, samozrejme... Update: Ted koukam ze ten Louis Hofmann hral i toho uchylneho tynejdrza v Bilem Kralickovi, ktery me opravdu VELMI traumatizoval. Ten ma teda nos na role... Brrrr...

• 9.7.2016  20:08
    Funny Games (1997)

Minispoiler: Prvni jizda s Michaelem Hanekem skoncila jeho zbozstenim v mych ocich. Funny games je nekompromisni film. Zly, bezcitny, studeny a agresivni. Hned po prvnich peti minutach vite, ze tady se zadny happy end konat nebude, presto jdete dal a doufate.. doufate ze i kdyz vite, tak mozna prece na konci bude NECO, NECO co vse zmeni. Ale vsechno je marne. Resistance is futile. Jako by Haneke lidmi pohrdal, jako by se jim vysmival. Jako by lidi vubec nemel rad. Zadne hrani na efekt, zadna poza, zadne vnucovani se divakovi. Haneke jde jeste dal, Haneke dela z divaka zcela otevrene spolupachatele a to je neco, co tady jeste nebylo a co hned tak nebude prekonano. Funny Games jsou "what you see is what you get." Zlo. Zlo v nas, lidech.

• 10.1.2017  08:31

Jedna dolu za fakt, ze se, alespon v mych ocich, jedna "jen" o pretacku pro emericky trh. To snad Mistr nemusel, mohl nam misto toho vpalit neco ale uplne jineho. To bysem se radovala lepe.

• 24.9.2016  19:57
    Futurama (TV seriál) (1999)

Popkulturni odkazy na late 80s/early 90s v nejvetsim sci fi narezu vsech dob. Jestli nejste ta spravna generace tak... tak si asi Futuramu taky uzijete, ale ne takovym zpusobem jako my, Vyvoleni. Neni nic lepsiho nez Futurama. Fakt ne. Ja si jdu ted pustit Breakfest Club. Dont You Forget About Me.

• 15.4.2015  11:17

Co to je zde napsano za divny obsah? Podle toho bych opravdu nepoznala ze se jedna o film o ktery se vlastne fakt jedna. Nu coz. Opravdu kvalitni drama o unesenych & zneuzivanych detech, ktere jejich pasaci nezabili, ale nechali je jit a at se s zivotem tam venku porvou sami. Nejake explicitni sceny ve filmu (dikybohu) vylozene nevidime, ale i tak mi behal mraz po zadech. Nejhruznejsi pro me bylo sledovat jak unosci detem vymyvaji mozky ohledne toho ze je jejich rodice nechteji. Take me chytla za srdce ta idea paralelniho sveta ktery si deti vytvorili (Kniha Dzungli), aby se aspon trosku oprostili od zrudne reality. Tohle se opravdu povedlo.

• 23.3.2016  08:35

Jsem fanousek, nebudu lhat. Jednak je mi Heidi Klum desne sympaticka a taky si pri sledovani teto Show desne zvedam sebevedomi. Ale je to takove podle, neb si dovedu predstavit ze kdyz mi bylo tak tech 18 let, tak jsem to obcas take mela v hlave vymetene, jako ty holky. V prvnich radach bylo zajimave ze holky chodily na casting k opravdu slavnym navrharum (napr. Michael Korrs, nebo tehdy jak frcel Ed Hardy tak Christian Audigier), ted uz je to spis takove smrdoleni se po no namech a ruzne reklamni kampane pro firmy ktere pro "Topmodelku" funguji vicemene jako hlavni inzerenti. No, v poslednich radach teda Heidi urvala Wolfgang Joop a Michael Michalski, ale ti jsou taky znami spis v Nemecku (Evrope). Ale me to bavi a ja si u toho odpocinu. Jeste pred par lety jsem u toho jakoby "protestne" vzdycky pojidala Pizza toasty, zajimave, jedla jsem takove zle hnusoty a lide mi rikali same komplimenty jako "ty jses ale hubena, nemas nejakou poruchu potravy" nebo "vypadas jak smrtka". A nyni jim same zdrave veci a skoro zadnou mouku a presto jsem tlusta jak vepr a lidi nyni rikaji "konecne se ti trochu zakulatil oblicej". Jo a taky se mi kdysi jednou zdalo ze jsem sama byla v soutezi a Heidi mi dala fotku a rekla ze postupuji do dalsiho kola. Takove stesti! Ufff, to byl zase pateticky Traktat ode me....

• 23.10.2017  11:07

Vubec, ale VUBEC bych nerekla ze se mi tohle bude libit! A pritom on jo! Na prvnich patnact minut jsem cumela jen s otevrenou hubou, to byla totiz prevelika snobarna! Pak se tempo trochu zvolnilo, ale i tak me cely film docela dost bavil. Vzdyt to neni spatne, podivat se jednou za cas na film ktery vas DOOPRAVDY bavi. Jedine ceho lituju ze jsem na to nesla do kina, to bych pak asi dala plnou palbu. Ale kdyz on clovek nevi co ten film bude zac plus clovek ma take trochu zgrapatou pater a delsi sezeni je pro nej tortura.. to se pak tezko planuji navstevy kina.

• 20.10.2014  09:55
    Godzilla (2014)

Je SPOILER kdyz reknu ze ve dvou hodinovem filmu se Godzilla poprve objevi az po zhruba hodine a to tak na tri minuty? Ze za cely film uvidite samotnou Godzillu tak asi 15 minut (a to jsem jeste velkorysa!). No, myslim ze je fer priznat ze cas od casu, asi aby se nereklo, tak zaberem probehne nejaka obri & hranata kudlanka nabozna se sviticima cervenyma ocima. Jinak porad sledujeme nejakeho nesympatickeho mamlase, ani jsem poradne nepochopila proc. Jednou je v Japonsku, pak "zcela logicky" na Havaji, a aby bylo pricestnosti a uveritelnosti ucineno zadost tak se vetre k nejake vojenske jednotce a s nima jede do San Fran. To jsem tedy zase s filmem na sobotu slapla do pekne fekalie...

• 19.9.2016  08:09

Krasny a poeticky film. Skveli herci a mily pribeh. Ale me to proste moc nebavilo. Takovy prumer, proste.

• 11.10.2016  09:36

Libilo, pobavilo = co vic od filmu na pondelni vecer chtit? Navic zu jsem to videla asi po desate. Brühl sympatak a Katrin Saß to ma u me taky dobre. Prijemne Retro.

• 23.3.2016  08:25

Den po maturite jsem vypadla z CR a uz jsem se nevratila, procez jsem sama takovy Auswanderer a proto me tato Show bavi asi ze vsech nejvic co vubec v televizi jsou. V podstate se jedna o pribehy lidi, kteri se rozhodli vycestovat z Nemecka a zacit zivot nekde jinde (najdeme zde nove zacatky z celeho sveta). Nekteri odchazeji kvuli lasce, jini z nejakeho sentimentu, nektere pronasleduji dluhy, jini doufaji ze zbohatnou, nekteri zase chteji vypadnout z civilizace nekde do exotickeho raje a nepinozit se za materialnimi statky.... Zrovna vcera jsem si rozkoukala velmi dramaticky a smutny pribeh, uplne se nemuzu dockat az dojdu domu a dokoukam to. vyhodou je, ze starsi dily si muzete stahnout / nakoukat primo z "mediathek" na VOX.

• 23.1.2020  10:47

Obcas bych si prala byt take tak desne umanuta a jit si za svym za kazdou cenu, obcas jsem zase rada ze jsem tak trochu flegmous a mam tendenci tim zivotem tak trochu provlavat. Ti umanuti jsou desne inspirujici a obdivuji je, i kdyz to semtam byva na hrane. "Gorily" jsou pro me krasny 80kovy retrofilm o jedne prave tak desne moc umanute antropolozce a me nahodou desne bavil. Herecke obsazeni, gorily, priroda.. vse naprosto luxusni. Chvilemi se mi zdalo ze se film trosku placa na jednom miste, ale v zasade nic vazneho. Kdykoliv znovu. Bolelo me srdicko kdyz tu malou gorilku ji vzali ti zli lide ze zoo a mela jsem i slzy v ocich. Ja jsem vubec ted na vse takova hakliva. Proto si radeji ctu, nechci porad brecet.

• 4.10.2017  08:34
    Gran Torino (2008)

Dalsi Eastwoodovka predstavena mame a mama nadsene poposeda ve svem oblibenem houpacim kresle. Ultimatni Clintuv narez nenechal nikoho chladnym. Toto se hned tak neprekona. Tenhle film tak okromne dycha zivotem az to boli. Naprosto bez rozmysleni vpaluji pet hvezd. Jinak to nejde....

• 4.4.2014  09:59
    Gravitace (2013)

Chytlo me to od prvni minuty a nepustilo az do konce. Coz jsem vubec necekala!!! George mohlo byt, pravda, trosku vic, ale zase nemusim porad nad vsim nespokojene mrcet. Co se tyce filmariny tak to uz zde napsali vsichni ostatni. Vizualne naprosto uzasny film, opravdu neco unikatniho. Bohuzel jsem nevidela v kine, jen na nasi "uncool" ponekud "vypoukle" televizi..

• 13.7.2016  10:22
    Grimsby (2016)

ACHTUNG SPOILER: To byl ale opravdu strasny film (jako ostatne vsechny Cohenovo kasastyky), ale ja jsem se zase smala jako debil. Jak ten maly chlapec na vozicku oznamoval ze ma HIV a jak do toho Sascha zarval pry "that will stick with you" (protoze koukal do mobilu na fobtal a timhle komentoval gol spanelska) tak jsem se uplne rozbrecela smichy! Vlastne az do konce filmu jsem se tomu nejvice smala. Pak mi na SKYPE volala matka byvaleho a rikala ze mu (byvalemu) musim napsat dopis, protoze me desne miluje a ted je ve vezeni neb znasilnil manzelku, zmlatil ji a okradl a vyhodili ho z prace a je nyni na nekolik let ve vezeni kdesi v texasu a strasne nutne si se mnou musi dopisovat a ja jsem se zacala strasne smat a rekla jsem ji "that will stick with him" a pak jsem zavesila a porad se desne smala. Muzete si rikat co chcete, ale SBC ty kanalni vtipy umi podat tak, ze i takovy jemnocita a utlocita jako ja nemuze odolat.

• 4.11.2019  10:44
    Halloween (2018)

Kazdy rok na Halloween rikam Klenotovi ze se musim podivat na Horror Halloween a nikdy se pak nedivam, vzdy tam vpalim nejaky uplne jiny horor. Az letos to koncne vyslo! Po prijemne navsteve Kinder tauglich Halloween Party jsme prskli stastnou MiniMe (velmi si chtela neustale povidat se smrtkou se sviticima ocima a nemohli jsme ji odtrhnout od Zombie kterou chtela porad hladit po hlave... co z toho ditete asi bude?) do postele a ja jsem Klenota uvedla do sveta Michaela Myerse (tohle byl Klenotovo uplne prvni Halloween film). Ocekavani velka, nakonec to bylo tak napul. Velmi snobska hudba (rikam ji "haddonfieldska"), slusna zapletka a az na JLC velmi necharismaticti az skoro dalo by se rici slizci herci kteri se chovaji nelogicky a hloupe. Mohlo to byt lepsi. Ale taky mnohem horsi, kdyz si clovek vzpomene na jine hororove klasiky ktere se v ramci rebootu podarilo nepekne zprasit.

• 22.9.2014  09:27

Pro me jsou fiilmy o Harry Potter takovym prumerem. Videla jsem spoustu lepsich pohadek / fantasy, ale take spoustu horsich. Radcliff a Grint nic moc, Emma Watson priserne afektovana a ujecena (mit takovou nesympatickou spoluzacku tak ji sikanuju ohne Ende). Olman, Bonham Carter a Rickman proverena kvalita ktera nemuze zklamat. Ovsem Fenixuv rad ma jeste neco.. neco extra, neco velmi luxdusniho! IMELDA STAUNTON!!! Naposledy mi takhle naskakovala husi kuze ze sestry Mildred v Preletu nad kukaccim hnizdem, takze za me jo!

• 24.7.2015  13:51
    Heil (2015)

Budu zde trapna, ale musim... : Po Kreuzweg, kterazto se pro me stala filmem roku, je totok pro me velka slabota. A na tyhle propagandy a radoby "satiru" (kdyz my vsichni tady v Nemecku vime vo co gou, ale radsi se nic nerika, neb nikdo prece nechce byt NAZI) jsem hakliva jako prase. Zanechalo to ve me stejne horkou pachut jako ta pozerka Gebbe. Tak Dietrichu, doufam ze priste se vykvaknes na podobne pozerske "satiry" (tocene na spolecenskou objednavku) a misto toho me zase omracis nakou takovou Kreuzweg. Dala bysem min, ale zase min nez Tore si to nezaslouzi a tam jsem lina jak ves menit hodnoceni. I kdyz obcas v noci nemuzu spat jak jsem vztekla ze jsem te podlezave sracce dala taky tri. Asi jsem srab a pokrytec. Ach jo.

• 24.10.2014  10:09
    Here Comes Honey Boo Boo (TV pořad) (2012)

Ja jak ted uzivam 3x denne ten Neurexan tak jsem takova "mellow" a priznaky zive mrtve u me zacaly uz predevcirem, kdy jsem za odpoledne dala celou prvni radu "90 Day Fiance". Logicky mohla nasledovat jen Honey Boo Boo. Je to opravdu freak show. Rodina (za kterou by se co do vizaze nestydeli ani mutanti z The Hills Have Eyes nebo Wrong Turn) nesympatickych imbecilu se predvadi v tom kdo si vic krkne, prdne, plivne, slintne.. Takhle ja si predstavuju produkty incestu. No, jinak proste nefalsovana americka "zabava". Jako "nastavovani zrcadla" to asi nejakou vypovedni hodnotu ma, ale stejne mi to prijde zvrhle. Tuhle jsem nekde v novinach cetla, ze ta silena mastodontni matka pry veskere prachy co za to dostavaji dava pry dceram na nejaky fond aby pak mohly studovat na univerzite. Coz je sice chvalyhodne (pokud to teda je fakt pravda), ale silne pochybuju ze by to nektera z tech prasnic dala dal nez skrzeva high school. (Pozn. sledovano prvnich pet epizod z treti rady).

• 30.8.2015  17:55
    Heroin (1970)

Takove uz se dneska moc nedelaji! Nebo teda asi delaji, ale na me nepusobi tak jak by meli. A Jean Gabin je Kral Kralu, ten ty umanute a nekompromisni umi jako nikdo jiny. Tenhle dryler o farmari ze vsech nejdrsnejsim je opravdu kvalita. Videno v ramci Season Challenge Tour 2015:

• 23.7.2015  10:46
    Hinter Gittern - Der Frauenknast (TV seriál) (1997)

Ja se v podstate ani nezmuzu na nejaky komentar, spis jen takove znechucene zvolani: "Takove skarede hnusoty!"

• 14.9.2015  14:50

Me to nejak sedlo do nalady. Jsem z toho ted takova trosku presla, ale byla to opravdu zvlastni filmova zkusenost. Mysela jsem ze u toho usnu, ale jen jsem poulila oci. Toto se povedlo!

• 15.11.2013  13:19

***ME HODNOCENI TOHOTO FILMU JE VELMI NEOBJEKTIVNI*** Proc? Protoze stunty odjezdil SETH MORRISON!!! A Seth je muj, a ja ho miluji a je nejlepsi (The Ordinary Skier)!!! A taky tam byly ze zacatku zabery z Tour, kde byl videt DIDIER a AKSEL!!!! Filmu ktere propaguji lyzovani(a tim nemyslim dokumenty nebo ruzne "ski porn" vybery) neni zas tak moc, takze ja si tady dovolim "trochu" (trochu hodne) privrit oci nad relativne nesympatickymi hrdiny a kycovitym dejem.

• 2.2.2016  08:05

Nejlepcejsi Soundtrack plus prvni Idol meho detstvi = Miroslav Cermak. U me dobry.

• 16.12.2014  09:45

Zminovat skutecnost ze Hobit byl rozkouskovany na tri filmy za ucelem "dojeni" by myslim bylo noseni drivi do lesa, ne? Film vizualne moc pekny (i kdyz na me uz tam tech digitalnich "vychytavek" bylo az moc), ale jinak nic moc. Hobit si zaslouzil namakane filmy dva, ne tri rrozlezle, kde se hlucha mista (ktera tam byt nemusela) zaplacavaji jakousi prapodivnou love story mezi elfkou a prtajzlikem..... Ale pohled na draka byl pekny, jen na nej bych vydrzela zirat dvakrat tolik nez co tam byl. Za normalnich okolnosti bych dala hvezdy tri, ale nemuzu byt objektivni nebot............................................................... (za a) Hobbit jest srdcovka za be) je to prece jen konec ery = po panovi prstenu). Mno, a nyni zamackavam slzu nostalgie v oku a asi si ted dam cely kompletek knizne.

• 14.9.2017  09:52
    Holky na tahu (2017)

Za me WTF roku. Opravdu nudna a trapna brecka. Takova trapnost az mi z toho bylo zle. Po necele hodince vypnuto. To by jeden nerekl, jak hluboko muze Scarlett klesnout. Pro milovniky trapnosti z ktere az boli oci povinnost. Jinak se tomuhle zvratku vyhybejte prevelikym obloukem!

• 23.4.2015  08:08
    Hon (2012)

Hele ja fakt nevim. Tohle prislo zhruba necelou hodinku po Kreuzweg a Kreuzweg me uplne rozsekala, takze dojem z tohodle neni zdaleka tak silny. Docela nadprumerne drama, ale ne tak nadprumerne abych tomu vpalila plny pocet. Celou dobu jsem si rikala jak bych reagovala ja, kdyby mi dite prislo domu s nejakym takovym obvinenim. Ve filmu porad opakuji ze deti nelzou a ze jim veri, to me stvalo jak prase. Prece kazdy vi, ze male decka si vymysli ohne Ende a fantazii maji habakuk Na druhou stranu se tim zaobirat musis, a pokud ti nejaky odbornik rekne "jo, asi byla zneuzita", tak jako rodic uz to vezmes v podstate jako fakt. Pro me osobne tak trochu zklamani, celou dobu se to potacelo na tech trech, ale konec to vytahl na 4, fakt jsem myslela ze film smeruje k jinemu zaveru. Za me ctyrka, ale tak tak!

• 24.8.2016  10:44

Tak trochu trapny/zastaraly film s naprosto genialnimi hlaskami :) ("pribinak" nebo "boj za mir" chachaaaaaa ). Na odpoledni treadmill taskarice co neurazi a rozesmeje. Knihkupec mimoradne slizsky a Milovou miluji sowieso.