joelly01

Německo

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 14.11.2019  09:52

Jeden z filmu, ktere nikdy nezestarnou a vzdy budou mit co rict. Film jsem videla az po precteni Kaplickeho romanu a je stejne genialni jako predloha. Pribeh, herci, rezie, hudba.. Vse fenomenalni. I Klenot poulil oci a rikal ze mu behal mraz po zadech. Pamatuji si, ze kdyz jsem byla mala, tak jsme s mamou jely do Sumperku na navstevu ke strejdovi a ten mi vypravel pribeh o tech carodejnicich a ja jsem z toho mela docela Trauma, ale takove jako prijemne Trauma, co mivaj deti co se rady boji. Tak takova ja jsem byla jako dite.

• 30.10.2019  11:14
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

A to je tedy opravdu velmi zajimave, tak tady se odsoudi polodementni vidlak s naplnodementim synovcem za vrazdu, kterou jim policajti bez ruznych oslich mustku. lzi a manipulovanim s dukazy nedovedou dokazat tak aby to nevyvolavalo MASIVNI pochybnosti a dostanou dozivoti. A ten dement co jsem se s nim kamaradila pred sto lety dostal za znasileni manzelky a pokus o vrazdu (manzelky) jen 4 roky vezeni, protoze vzal "plea deal". A odsedel si jen dva, sedel ve veznici ve Washigtonu kde mel jakysi prej mirny rezim a vyucil se tam tesarem ci co a po 2 a pul letech ho propustili a zase me stalkuje! Americka justice je divna, hodne divna. Pri "making a murderer" se mi otvirala kudla v kapse... Momentalne probiha ohromne teseni na druhou radu, neb tu jsem jeste nevidela a tak trosku si ji setrim "az onemocnim", abych mela na sledovani trochu klid. Btw. cetla jsem ted na tmz.com (ano, ctu US bulvar) ze obhajcum Averyho se podarilo najit nejaky ohromny dukaz, ktery dokazuje jeho nevinu.Tak to jsem tedy zadostiva!

• 10.10.2019  10:12

Az uvidite velke Auto se spalovacim motorem (udav se, Grety PR Teame a posahana Luiso Neubauer!) ktere je olepeno samolepkami s Janosch tygrem, ma na detske sedacce figurku Janosch tygra a detska stinitka proti slunci s motivy Janoschova tygra, tak to jste prave natrefili na korab Frau Joelly.. Tygra ja mam nejradeji, procez to je vnucovano i MiniMe, ktera zatim neprotestuje. Brzy se stehujeme. Bude mit pokojicek s tapetou Janosch a v mestske galerii jsem objevila original kresbicky Janosch. Jsou drahe jako prase zase, ale myslim lepcejsi investovat do takovych veci nez mit prachy v bance. Kor v dnesni dobe.

• 10.10.2019  10:00

Toto se libi vic me nez MiniMe, ktera z toho jeste nema rozum. Je to takove ohromne roztomile a tak trochu "old School", nevim jaky je cesky dabing (jestli je), ale ta nemecka verze je naprosto kouzelna!

• 8.10.2019  11:14
    Příběhy včelích medvídků (TV seriál) (1984)

Nejvetsi dobro like EVER! Muzeme si skripnout prstik pod dverma, muzou se nam rezat zoubky, muzeme byt vztekli ze nam maminka nechce dat na hrani ten nuz co s nim kraji zeleninu.... jakmile zaslechneme "na policku v jetelicku tam kde potok prameni" tak jsou vsechny trable a bolesti sveta zapomenuty a my ani nedutame a desne se tulime a radostne si brumlame a zoufala, unavena a krajne neupravena matka si spokojene rika ze cela ta strapace s detma asi prece jen ma neco do sebe...

• 7.10.2019  11:11

Muj prvni singl outing po vyprsknuti dcerky! Klenot se ukazal jako Grand a povolil mi toto rande s mou BFF. Obe jsme se na film tesily prevelice, jen pred navstevou kina vypuklo male nedorozumeni v otazce "kdo je ci". Ja, protoze Kino byl muj napad, jsem rekla ze Brad je muj a Sylva (BFF) muze mit Leonarda. Sylva vsak nebyla s timto stavem veci spokojena a vehementne se dozadovala ze Brad je jeji, ze ona prece zamluvila listky, procez Leonarda at si necham ja. Hadka se nakonec rozmnelnila v prohlasenich typu "je jasne ze kdyby nas Brad potkal, zamiloval by se do obou, stejne vypadame nejlip ze vsech!" Film se me prevelice libil, a uplne nejlepe se mi libil ten konec. Hned jak se zacalo psat o tom, ze Tarantino bude tocit film o "The Family", tak jsem doufala, ze konec dopadne takto nejak podobne. Neb kdyby ne, tak to bysem tedy velmi obrecela a bylo by mi to dost lito. A tak jsem nakonec byla nadsena, protoze, ac se to o me nevi, ja mam slabost i pro ty stare americke westerny. Tak. Nejlepcejsi zazitek z filmu: Brad (Cliff) vyleze na strechu spravovat antenu. Sunda si tricko. Damske osazenstvo v kine: *nahlas*: aaaaaaaaaaaaaaaachhhh... (no musela jsem se trochu smat). Dale me velmi zarazilo ze na takovyto film se dostavilo velke mnozstvi dam ve veku 55+ let, v krepsilonovych halenkach a naondulovanych hlavach. Vedely na co jdou? Nechtely jit na jiny film? Bylo to kvuli Bradovi? Nebo Leovi? Zacina ve Zline nejaky ohromne sofistikovany kult? Otazky, same otazky....

• 7.10.2019  10:57
    Černobyl (TV seriál) (2019)

No ze tak brzy nekdo zfilmuje jednu z nejsilnejsich knizek co jsem kdy cetla (Modlitba pro Cernobyl), tak to jsem tedy fakt necekala. Asi nemam co bych vytkla, nad nepresnostmi a odchylkami od reality se nejak neofrnuju, jako mini Serial tohle byla naprosta bombice a me i Klenotovi spadla brada. Nebrecela jsem sice jako u knizky, ale i tak... Vida, clovek si myslel ze nejlepcejsim serialem bude GoT (tvrde a vicemene uspesne o to usiloval 9 let) a pak prijde takovahle mini vec a GoT uplne smete ze stolu. Jak prisel Cernobyl, vsichni prestali mluvit o GoT. Olala

• 17.1.2018  09:53

Zase po dlouhe dobe jsem natrefila na fakt dobry film! Socdrama ktere ma vsechno co ja miluji: tisnivost vsednich dnu, White trash (added Bonus je tady ta Florida, konkretne floridsky White trash mne velmi fascinuje), Willem Dafoe (nejlepcejsi herec ever) a vubec vyborne zahrane vsechny postavy. Jako bych tam byla! (i kdyz jsem tam nebyla). Uplne jsem se tetelila zdesenim kdyz se Moonee koupala a pres pustene Radio bylo slyset ... jak se matka "bavi". A normalni turiste co prijeli do "Magic Castle", no to kdyby se stalo me, tak to tedy nevim co bych delala. Vyborny, fakt vyborny film. Puvodne jsem chtela vpalit ctyri protoze konec me mirne otravil (cynicky jsem cekala vetsejsi Drama), ale nakonec dam stejne pet. A samozrejme doporucuji dal.

• 15.1.2018  08:52

Ja uz tedy pomalu zacinam sjizdet ctvrte pneumatiky a v zivote jsem videla asi bambilion ruznych filmu a pohadek, ale existuje opravdu jen malo filmovych postav, ktere by me desily vice nez upir Rimbuch. Ty blaho ten se fakt povedl, jeste i ted kdyz si na nej vzpomenu tak se mi zjezi chlupy na zadech (i carodejnice jsou neprijemne). Pokazde me dostane... Jestli teda za par mesicu fakt vrhnu to potomstvo tak "Jasnenku" bych asi az tak do puberty zavrhla, neb nechci nikoho traumatizovat.

• 15.1.2018  08:49

Ja si nemyslim ze existuje lepcejsi zimni/vanocni/horsky pribeh pro deti nez tady tento. Poslednich par let uz o vanocich pohadky moc neprozivam, ale Stedry den bez "Krakonos a lyznici" u nas proste NENI a NEBUDE! Tak! I Klenotovi se pohadka velmi libi a ja jsem mu rikala ze bysem se desne moc chtela narodit v takove krakonosske chaloupce tehdy v tom veku jako ve filmu a Klenot rikal ze to by bylo hezke, ale kdyz bych pak chtela jit zubari tak uz by se mi to tak nelibilo, coz ma asi zrejme pravdu, Klenot jeden.

• 11.12.2017  09:18

Kolotocar Baz me opravdu bavi! Jak Strictly Ballroom, tak Romeo & Juliett i Moulin Rouge se mi dostali pod kuzi a, proc to nepriznat, ja mam pro tenhle druh kyce opravdovou slabost. Ac Bazuv prvni film, tak je o facku lepcejsi nez vsechno co zu potom natocil. Hold si nasadil latku moc vysoko, ale to nevadi, ja mu dekuji za tenhle vylet do trpytiveho sveta spolecenskych tancu. Castingove naprosta spice a pri pisnickach take srdce zaplesa. A ano, i Scotta miluji. Ja neumim tancit zadne takove tance, misto tanecnich jsme chodili do bufetu na chleba ve vajicku a pak jsme v parku kourili cigarety nebo marihuanu. Bohuzel, byla jsem spratkem! Ted toho tedy lituji, ale kdyz jsem rekla Klenotovi ze bychom meli chodit na nejake takove sofistikovanejsi tance tak se vubec neradoval. Naopak, nespokojene mrcel a rekla bych ze i obratil oci v sloup! Vypada to tedy, ze zemru jako tanecni drevo.

• 11.12.2017  09:08
    Wind River (2017)

Konecne zase po dlouhe dobe opravdu kvalitni detektivka! A navic, v jedne z hlavnich roli se nachazeji hory Wyomingu, coz je opravdu velike bajo! Normalne bych dala ctyri hvezdy, ale za ty hory to vytahuju na plnou palbu.

• 30.11.2017  13:24

Naprosto famozni velky maly film. Svira srdicko a zaroven se clovek usmiva. To se ted u filmu take hned tak nezazije. Kazdy z rodiny je Charakter sam pro sebe a nikomu z nich nejde nefandit. Little Miss Sunshine? Ale kdykoliv prece!

• 29.11.2017  09:42

Bombice, nizka hodnoceni moc nechapu, ale co, kazdy mame jiny vkus. Pro me druhy nejlepsi Vlacil (prvni je Udoli vcel) a ja jsem desne nadsena. Jako bych tam byla, jako bych tam byla! Vlacil je fenomenalni, v nicem zde neslapl vedle (herci, pribeh, Kamera, prostredi, hudba). Ja jsem opravdu desne nadsena!

• 4.10.2017  08:45
    Wrestler (2008)

Kdyz jsem si Wrestlera Doma prosazovala tak se k tomu vsichni vyjadrovali dost skepticky, ale po prvni pul hodce zu nikdo ani nedutal. Jen vsichni vycumovali televizi. Klenot priznal ze i na druhy den musel na film jeste myslet. Randy "Ram" me naprosto dostal a ke konci jsem ani nedychala jak jsem byla napjata jestli mu Darren ten posledni skok do ringu da nebo ne....

• 4.10.2017  08:34
    Gran Torino (2008)

Dalsi Eastwoodovka predstavena mame a mama nadsene poposeda ve svem oblibenem houpacim kresle. Ultimatni Clintuv narez nenechal nikoho chladnym. Toto se hned tak neprekona. Tenhle film tak okromne dycha zivotem az to boli. Naprosto bez rozmysleni vpaluji pet hvezd. Jinak to nejde....

• 19.9.2017  09:51

...a ja si stejne pro sebe myslim ze to udelal ten nevlastni fotr jednoho z nich ... Kor kdyz si jeste na netu prectete o nem informace (mlatil manzelku, znasilnoval dcerku, napadl sousedku). Ale jak nekdo v komentarich pise, 100% si nemuze byt jisty nikdo. Ale asi jsem rada ze kluky propustili, protoze jak jsem psala ve dvojce, odsoudit nekoho k smrti bez jakychkoliv vecnych dukazu, jen diky vypovedi retarda, to je opravdu silne kafe. Dokument take pekne ukazal muj oblibeny fenomen; White trash. Z tech vidlaku se opravdu jednomu jezi chlupy na zadech! Ale i tak bych se rada podivala do nejakeho Trailer park kde tito bydli. Pred dvema tydny jsem se do jednoho malem dostala, ale Klenot mrcel ze prej "Jen si tam jdi, ale sama a nezapomen jim mavat pred ocima tema svyma predrazenyma kabelkama a smukem, to jiste oceni!". Tak jsem radeji nesla. Ale dokument byl vynikajici. Hledam dal neco White trash komunitach.

• 18.9.2017  11:35
    Leon (1994)

Gary Oldman najizdi na trip = je jen malo desivejsich scen v historii kinematografie. A jinak slzave udoli. Pokazde.

• 18.9.2017  09:50

Ve dvojce se spis resi pokus o obnoveni procesu s Damienem (ten byl v prvnim dile odsouzeny k smrti jako hlavni pachatel). Ve dovjce hodne lidi ukazuje prstem na Byerse (otce jednoho ze zavrazdenych deti), katalogoveho vidlaka, nasilnika, nabozenskeho fanatika, pokrytce a vubec White trash. Stejne zajimave jako jednicka, objevuji se zde nove dukazy a jednomu se opet otevira kudla v kapse nad neschopnosti americke justice. Ja s Klenotem vzdy koukam na "Medical Detectives" a tam vzdy kazdych par dilu opakuji ze vzdy, ale opravdu VZDY existuji forenzni dukazy ktere spoji misto cinu/obeti s pachatelem. Tady mame hned tri obeti a tri pachatele, a ANI JEDEN JEDINY forenzni dukaz, zadna spojitost proste. Ani jeden jediny dukaz, uplne malinky, pidi dukazicek mikroskopicky neni. Jen vynucena vypoved retarda s IQ70. A na zaklade tehle vypovedi padnou tresty odneti svobody na dozivoti a trest smrti. To mi hlava fakt nebere. Trojka bude, myslim, velmi zajimava!

• 14.9.2017  09:30

Hodne silny dokument, chvilemi jsem odvracela zrak (ukazuji se tam i mrtvolky tech deti = pri nalezu nebo na fotkach). Byla to sila sledovat zmanipulovany proces s "odborniky" (Doktorat z Univerzity po internetu) kteri svedcili v neprospech tri obvinenych. Urcite si dnes dam druhy dil! Na rozdil od dalsiho komentare si nemyslim ze dokument se bude libit tem, kteri vedi o co jde. I kdyz o pripadu nemate sajn (k dokumentu jsem se dostala nahodou), tak je tam dobre vysvetleno o co jde (dokument je dlouho, podrobny, ale presto velmi zajimavy). Rozhodne doporucuji.

• 12.9.2017  09:22
    Čelisti (1975)

Zasadni film Meho detstvi. A jako tresnicka na dortu jsme byli s Klenotem minuly tyden na Marthas Vineyard, kde se film natacel. A tak jsme se sli podivat na dum Chiefa Brodyho (ted vypada uplne jinak, ale stejne!), vyfotila jsem Klenota pred filmovou radnici (ted je to kram s hadrama pro turisty) a pak jsme se sli cournout na "First Attack Beach" a pak jsme chvili obsmrdali kolem mostu ktery podlpouval filmovy zralok do zatoky. Ten most jsme napred nemohli najit a pak jsme jeli busem a najednou ridic zvolal "next stop is the Jaws Bridge!". Fakt rekl "Jaws Bridge". Takove nadseni, takove stesti. Kdyz jsem byla dite tak jsem Celisti videla milionkrat. Kde by me tehdy napadlo ze nekdy budu prochazet i po mistech kde se film natacel. Jsem uplne hyper. A takovy krasny ostrov je to. Klenot musi hrat castejc to Lotto nebo Powerball ci co. Az pak chytnem ten Jackpot tak se na MV odstehuju a uz nikdy odtamtud neodjedu. No leda v zime na dovolenou na lyze. Ale jinak ne!

• 19.7.2017  13:30

Spickovy film. Nedivim se ze levicove kreatury jej nenavidi a jsou z nej smutne. Me samozrejme potesil prevelice a patri k mym nejoblibenejsim filmum

• 6.7.2017  14:01

Jako muru pritahuje svetlo lampy, tak me pritahuji pribehy a zivoty americkych White/Trailer trash. Kdykoliv jsme ve statech tak nejvetsi zazitek je pro me projizdet misty kde tito ziji. Po Disneylandu a Narodnich parcich je to tam pro me ta nejvetsi atrakce. Klenot mi vypravel zazitek ze na vysce si s par kamarady pujcili karavan a pak nekde pres noc parkovali v jakemsi Tom kempu u ktereho bydli tato sorta lidi. Ani pry jeste nestacili vylezt z toho karavanu a uz Jim nekdo klepal na dvere a chtel pujcit penize. To jsem uplne zavidela, takovy zazitek!

• 19.6.2017  07:52
    Amy (2015)

Amy byla fenomenalni zpevacka. Kam se na ni hrabe Adele.. Bohuzel skoncila jak skoncila. A kdyz vidite dokument tak je vam jasne ze jinak to asi ani dopadnout nemohlo. V dokumentu sledujeme Amy od zacatku jeji kariery az do jeji smrty. Prvni hodina jsou prave ty zacatky az do doby kdy byla slavna. Druhou hodinu sledujete vrazdu v primem prenosu. Amy mela bohuzel v zivote smulu na zasadni chlapi - otce a partnera. Oba dva parazitoidni, oportunisticti a sebestredni zmetci. Dnes jsem cetla jakysi clanek ze amici soudi holku co sveho pritele premluvila k sebevrazde. K tomu soudu by mel jit i tenhleten Amy povedeny tatik a ten jeji vyfetovany parazit Blake. Mraz mi z toho behal po zadech.

• 13.6.2017  08:24

Bozi klipy a bozi hudba. Ja tedy nevim jak to mate vy vsichni, ale u me v aute nejaky ten song od Toma Pettyho nikdy nechybi! (a vetsinu umim nazpamet procez velmi Rada zpivam se sebou)

• 3.4.2017  09:28
    Brimstone (2016)

Klenot toto odsouhlasil jako druhy film na sobotu vecer (u druheho filmu na sobotu vecer se vetsinou usina a pak zu se na nej nikdy nedodiva) a byla to tedy pecka na solar. Oba jsme jen valili oci jako kdyz kocka sere do rezanky. Reverend u me trumfnul i nejstasidelnejsiho zaporaka, kterym az doted byl Pennywise. A pak jsme ani nemohli usnout, museli jsme si pustit treti film na sobotu (jev, ke kteremu dochazi tak jednou za deset let) az pak jsme teprve usnuli. Velmi neprijemny film, rozhodne doporucuji ke shlednuti. Ale je skoda, ze v komentarich tady lidi docela hodne spojleruji....

• 4.3.2017  20:34

...ale hlavne se to musi videt v originale!

• 2.3.2017  07:52

Jedna se o prevelikou snobarnu. Tedy alespon pro me (a i pro Klenota). Keanu (mnau!) je dokonaly, ale kdo si tenhle film zcela ukradl pro sebe je Al Pacino. Co ten predvedl, no to byla uplna bombice. Od zacatku az do konce jsem byla napjata a konec famozni, procez me nezbyva nez petkovat. To je prece jasne, ne?

• 21.2.2017  13:14

Snad jsem v Nemecku nezazila svatbu, narozeniny, vanocni vecirek ci jinou Party kde by se v pokrocilem veceru (a po nejakych tech sklenkach alkoholu) nenavalila nase generace konec sedmdesatek plus zacatek osmdesatek na parketa a nehodila nejakou tu tanecni kreaci na Amadeus nebo Komissar. I pro me je Falco legenda, genialni songy i texty. Dokument nas provazi jeho zivotem od detstvi az do jeho smrti v Dom Rep. Skoda ho. V dokumentu se dozvime zajimavosti ktere provazely nataceni jeho desek, uspechy v Evrope i America, nasledne neuspechy a pak zase uspesny navrat na evropskou Pop scenu, soukrome vsuvky s pritelkyni a dcerkou "kukackou", samozrejme rozhovory nejen s lidmi ktere Falcovi byli blizci, ale i s Falcem samotnym. Samozrejme se zde rozebira i smrt v Dom Rep (jel v aute a srazil se s autobusem) Ja osobne docela lituju ze jsem nebyla na Donau Insel kdyz tam v devadesatkach na festaku odehral svuj legendarni koncert. Znam lidi co tam byli a pry naprosta pecka. Ale to jsem jeste byla hodne mlada a nasi by me nikam nepustili. Jinak jeste k dokumentu = pro fanousky urcite "must" a pro ostatni zajimavy dokument o velmi talentovanem zpevakovi co si dovedl uzivat Zivota, i kdyz ten mu obcas dal peknou tafku.

• 20.2.2017  11:07

Ano, mam Rada i knizky a prevedeni do filmu jim podle Meho opravdu nedela ostudu. Konecne pradni a inteligentni detektivka, uzivala jsem si jak herce tak i jejich dialogy. Ani rezii nemam co bych vytkla. Serie oddeleni Q je zarnym prikladem toho jak se maji natacet severske detektivky. Doufam ze natoci uplne vsechny oddeleni Q knizky, to bysem byla opravdu desne stastna! A taky doufam ze stejne se zadari i s Harry Hole, i kdyz to asi bude mit tezke, neb Nikolaj Lie Kaas asi jako pomerne asocialniho a nekonvencniho yet charismatickeho komisare hned tak nikdo netrumfne. Asi vlastne vubec nikdo. Takze zu predem rikam "chudak Harry"

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20