joelly01

Německo

4 body

• 19.6.2015  18:25
    Přísaha (2001)

Moc, ale opravdu moc fajn detektivka / drama. Jacka Nicholsona ve filmech bud hrube nesnasim (Few Good Men, O Schmidtovi) nebo ho silene miluju (Prelet nad kukaccim hnizdem, Osviceni). Nekdy se fakt nemuzu rozhodnout jestli jsem fanynka nebo ne, ale neco.. neco na nem je, tot vec je jista! Film ke kteremu se ob par let rada vracim (kdyz ho davaji kolem desitky v bedne, nikdy si ho nenecham ujit!) a ktery si vzdycky uziju. Napinava, atmosfericka detektivka. Za me palce nahoru a radost! Ja detektivky moc rada...

• 17.6.2015  08:47

Tohle bylo nahodou docela nadprumerne straseni! hlavne ti "duchove" se opravdu povedli, z tech se mi opravdu jezili chlupy na zadech. Ani mi to neprislo nejak moc "retro", neb kdyz jedu k tchyni na vesnici tak tam vidim bodry lid nosit horsi ucesy a horsi obleceni... Filmik atmosfericky a strasidelny, co vic si clovek muze takhle v noci prat, ze?

• 16.6.2015  11:26

Pokud vas prvni hodina neunudi k smrti, budete odmeneni dvacetiminituvkou opravdoveho desu. Jeste ted jak to pisu tak jsem uplne vytrestila oci jen jsem si na to vzpomnela. Ne, z tohoto filmu opravdu nemam dobry pocit (tady mysleno jako kompliment). Jak pise verbal, povinne poustet puberte na zakladkach at vidi, ze internet opravdu nemusi byt tak bezpecny jak si decka casto mysli. Opravdu, ale opravdu velmi pusobiva vec...

• 15.6.2015  10:08

Paradni detektivka co hodne bavila. Presne to, co si jeden preje k mise nakrajeneho melounu na patek vecer. Ashley Judd je pro me dost neokoukana, Morgan Freeman je charismatak bez debat a pribehu/zapletce take nemam co vytknout. Je to takovy mirny nadprumer, ktery Frau Joelly potesil a zabavil. U me dobry.

• 9.6.2015  10:26

Co porad vsichni chcete, tohle je pekny film (nejen) o lyzovani. A Peter Berg tam vypada dobre, i kdyz trochu infantilne. Me se film libil, no samozrejme, ja lyzar nejvetsi, nemuzu jinak. Co se tyce lyzovani samotneho, tak se nic noveho neodzvite, ale je tam par peknych stunts a taky ta krajina kolem Aspenu je nadherna. Takovy domecek jak mela ta zenstina tam bych si moc prala mit. O je, to by se me libilo, to bysem se radovala.... Kvalitativne existuje spousta lepsich filmu, ale ja jako spravny ski patolizal a schleimer opet mirne zvedam rejtynk ;)

• 9.6.2015  09:10

No vida, vcera jsem psala o kyci pro me nekaceptovatelnem (Den nezavislosti), Osobni strazce je pro me ovsem ten druh kyce, ktery ja rada. A to, prosim, kdykoliv! Oh ta nostalgie, kdy jsme na zakladce cekali az projde do kin i k nam! Na tehdy popularnich trzich v polsku jsem tehdy sehnala i soundtrack z filmu, coz ze me ve tride ucinilo bohyni (tedy mezi zenami). Krasny kyc, presne dle meho gusta. Napred se moc nemusi, pak se do sebe zamiluji, pak se dostavi prekazky a prevelike drama, ale nakonec se dostanou. Spokojenost.

• 1.6.2015  09:10

"No a v tom filmu se ho pta pry "kde mas zuby" a on jako rika "v kyblu" protoze mu tam spadli, to je strasna sranda" lakala jsem Klenota, ale ten se moc nedival. Ja jsem se vlastne taky moc nedivala, jen jsem prepnula ze zoufalosti neb v parizi prselo (berdych mel hrat s tsongou), ale nakonec prselo dost dlouho abych se podivala na film do konce a jo, porad je to stejne dobry jako kdyz jsem byla dite. Dokonce se dostavilo to "deja vu", kdy jsem si vybavila jaky to byl pocit kdyz jsem se jako dite tesila na prazdniny. No a pak film skoncil a prestalo prset, ale Berdych prohral a hral naprosto mizerne a ja jsem nemela dobrou naladu a tak jsem si sla radeji cist. Ale ten Tomas Holy byl stejne nejlepsi.

• 1.6.2015  09:05

Kdyz nedelate zadny sport a jen cumite jak puk, tak se muzete vratit do hrobu rovnou! Lezte po skalach, behejte, hrejte tenis, venujte se kiteboardingu, skakejte z letadla nebo vysoke skaly s padakem na zadech a mate to. Navzdy budete pro pubertu hrdinove, navzdy budete cool a nikdo se vam neodvazi nic rict, neb budete vypadat jeste lip nez puberta, kor kdyz puberta je lina jak ves a jenom cumi do mobilu. Jedna dolu za tu Steindlerovu "duveryhodnost". Ten i kdyz "prekrocil tricitku" tak vypadal jako tezce jety padesatnik. Castingovy error. Jo a taky nikdy, ale opravdu NIKDY nenoste obleceni z krepsilonu.

• 26.5.2015  14:26

Je to par dni zpatky co jsem byla u vrahu z volstrytu na navsteve. Jedno odpoledne jsem jen tak sedela ve vile vilekule a neb venku byla boure tak jsem se rozhodla ze se budu divat na televizi. Trosku jako nacuchnout te kapitalisticke kultury! Byly asi 4 odpoledne a ja prepinala programy, kdyz tu jsem se zarazila/zaradovala. Zrovna zacinal Hannibal! Jeden z filmu co me se docela libi a kdyz je prilezitost tak se rada podivam! Jen mi prislo trochu zvlastni ze takovy film jede ve ctyri odpolko. Deti prijdou ze skoly, podivaji se jak nekde nekdo visi za streva a nekomu nam otevrou lebku a sezerou mu mozek. No ne ze bych byla nejaka pruderni a starosvetska, ale toto uz mi prislo trochu presprilis. Ale nu coz, na film se podivam. Tak se podivam na film... pak zase cosi.. a pak vecer se koukam na zpravy. Jedna ze zprav byla ze se za rekordni sumu prodal Picassuv obraz "Alzirske zeny". Obraz byl ukazany... ZCENZUROVANY!!! Normalne kde ty zeny mely nakreslene prsa (a to je prosim ani Picasso nekreslil nejak graficky) tak to bylo ROZPIXELOVANE!!! No prosim. Jen se, deti a ovcane, podivejte na muceni, vnitrnosti a vyjidani mozku, ale nakreslene prsa od Picassa, to by vas asi nadosmrti zkazilo a udelalo to z vas psychopaty. Velky bratr vi nejlip. Ale film "american sniper" byl velice dobry. Hodne, hodne americky. Coz neni mysleno pejorativne. Americky s velkym "A". A Eastwood umi, to se musi nechat. Jinak me se US strasne libi, hlavne co se tyce prirody. Treba hory maji uplne fantasticke, tech se nemuzu nabazit a je to jeden z duvodu proc tam jeden proad chce jezdit.

• 27.4.2015  09:57

To neni ze by to bylo bez pribehu. To je proste WIm Wenders, a toho jako jo anebo ne. Nic mezi tim si nedovedu predstavit. Lisabon je nadherny, od me prvni navstevy jsem pro nej mela slabost, a touto optikou WIma Wenderse dovede zprostredkovat presne ty pocity kdyz jsem se prochazela tamnimi ulickami. Hudba take paradni. Do dokonalosti tomu neco chybelo, ale pro me zafungovalo jako velice prijemny film diky kteremu se tesim na leto.

• 23.4.2015  08:08
    Hon (2012)

Hele ja fakt nevim. Tohle prislo zhruba necelou hodinku po Kreuzweg a Kreuzweg me uplne rozsekala, takze dojem z tohodle neni zdaleka tak silny. Docela nadprumerne drama, ale ne tak nadprumerne abych tomu vpalila plny pocet. Celou dobu jsem si rikala jak bych reagovala ja, kdyby mi dite prislo domu s nejakym takovym obvinenim. Ve filmu porad opakuji ze deti nelzou a ze jim veri, to me stvalo jak prase. Prece kazdy vi, ze male decka si vymysli ohne Ende a fantazii maji habakuk Na druhou stranu se tim zaobirat musis, a pokud ti nejaky odbornik rekne "jo, asi byla zneuzita", tak jako rodic uz to vezmes v podstate jako fakt. Pro me osobne tak trochu zklamani, celou dobu se to potacelo na tech trech, ale konec to vytahl na 4, fakt jsem myslela ze film smeruje k jinemu zaveru. Za me ctyrka, ale tak tak!

• 20.4.2015  11:14
    Já, padouch (2010)

Ja si opravdu dovedu predstavit ze pro deti je tenhle film vrchol bzundy nejvetsi! Haha, tenhle ale srandovne zakopnul! Haha, tady nekomu neco spadlo srandovne na hlavu! Pro me osobne film stoji a pada na "minions". Je to takova sofistikovanejsi verze Teletubbies, takze bud je milujete nebo vam to prijde infantilni jako prase a jen nad tim utrpne protocite oci v sloup. Ja jsem Teletubbies nesnesla, ale Minions me dostali. Smala jsem se porad kdyz byli na obrazovce. Dnes uz podruhe mirne nadhodnocuji, ale ti Minions jsou fakt desne roztomili a ja bych si take nejake prala!

• 15.4.2015  11:17

Co to je zde napsano za divny obsah? Podle toho bych opravdu nepoznala ze se jedna o film o ktery se vlastne fakt jedna. Nu coz. Opravdu kvalitni drama o unesenych & zneuzivanych detech, ktere jejich pasaci nezabili, ale nechali je jit a at se s zivotem tam venku porvou sami. Nejake explicitni sceny ve filmu (dikybohu) vylozene nevidime, ale i tak mi behal mraz po zadech. Nejhruznejsi pro me bylo sledovat jak unosci detem vymyvaji mozky ohledne toho ze je jejich rodice nechteji. Take me chytla za srdce ta idea paralelniho sveta ktery si deti vytvorili (Kniha Dzungli), aby se aspon trosku oprostili od zrudne reality. Tohle se opravdu povedlo.

• 14.4.2015  08:17

Pekne, moc pekne. Jen ten Faun byl nejaky divny! (coz neni vytka, naopak, v ramci zanru je to kompliment!). Zase neco uplne jineho nez co jsem v posledni dobe videla a musim uznat ze Faunuv Labyrint se mi trefil do noty. Tahle hororova pohadka se doopravdy povedla.

• 13.4.2015  08:48
    Wolf Creek 2 (2013)

Zajimave, tak toto nakonec s jednickou velmi uspesne drzi krok! Ba co vic, mozna je i o facku lepsi! Zrovna tenhle typ hororu me (kdyz je dobre natoceny) docela bavi a Wolfs Creek se mi trefil do vkusu i kvuli me milovane Australii. Ktera je asi zemi pomatenych uchylu. A kterou navstevovat je neradno. Nikdy v zivote. Ani na Australian Open. Tak.

• 13.4.2015  08:43
    Čtyři lvi (2010)

Me se to fakt strasne libilo a smala jsem se jako blazen. Mela jsem trochu problem s tou britskou / paki ENG, takze jsem musela prepnout do nemciny, az pak jsem rozumela. No smala jsem se jako blazen. Ale zaroven v tom bylo neco co se mi nelibilo, bohuzel to nedovedu presne definovat. Film tezce utoci na branici, ale s takovym horkym podtonem, ktery me osobne uplne nesedl. Ale jinak spica, pan Morris ma u me velke plus. Klenot silel nadsenim, pro nej jednoznacne komedie roku.

• 9.4.2015  09:54

Tohle ale opravdu nebyla spatna vec, ba prave naopak, vec to byla vyborna! K filmu jsem pristupovala naprosto nedotcena, krome popisku na zadni strane DVD jsem o filmu nic nevedela. Trochu mi vadilo ze tak zhruba po pul hodince se dalo docela dobre predvidat co prijde dal a k jakemu konci by film mohl smerovat. Opravdu kvalitni film z prostredi 2. svetove valky & spionaze, ale od Verhoevena jsem cekala o neco vic.

• 2.4.2015  08:00

Povinny Challenge Tour film! Ja mam vzdy tak trochu averzi k necemu o cem se mi rekne "musis" (kakao, kompot, studium, dane, zubar), ale tohle vubec, ale vubec nebylo spatne. Tema dostatecne drsne bylo velice dobre prevedeno do filmu. Me se z sikany vzdycky jezi vsechny vlasy. Zajimave bylo sledovat zmenu pozice (v parte) hlavniho hrdiny, film pekne gradoval a celkove silneho tematu se reziser zhostil opravdu se cti. Plny pocet ovsem nedam, neb konec mi neskutecne pil krev. Strasne vypocitave a na efekt. Za jinych okolnosti bych to mozna zblajzla i s navijakem, ale po Svate Klare ten plny pocet proste nedam ani kdyby trakare padali.

• 26.3.2015  14:06
    Pasťák (1968)

Nepekne syrovy film. Fakt mi z toho behal mraz po zadech. To se divim ze soudruzi vubec dopustili ze se neco takoveho mohlo natacet... Brrr, jeste ted na me sedi ta depresivni atmoska, ani se mi nechce nejak rozepisovat. Dnes se musim podivat na neco radostnejsiho.

• 16.3.2015  09:25
    Metro (2004)

To teda zase cumim jak zjara, takove nizke hodnoceni! Pro me to byla velice prijemna jednohubka na patecni vecer, dobre budovana atmosfera, creep byl jeste slizstejsi nez martin zounar a vubec me se to libilo a bala jsem se u toho. Trochu me mrzi ze kdejaky nalezeny futydz (ruzne ty paranormalni pytloviny a ultradebilni mr. jones) maji vyssi ohodnoceni nez tohle. Ty ctyri tomu prsknu s klidnym svedomim, neb me to pobavilo a dovedu si predstavit ze jeste nekdy se tim pekne vydesim.

• 12.3.2015  13:03
    Tatort - Nachtkrapp (TV film) (2012)

Ani nevim co mi to posledni dobou hrabe, ale jedu po Tatortech jak slepica po flusu. Ale tenhle byl na delsi dobu posledni, uz je myslim "pretatortovano": Kupodivu ze vsech co jsem za posledni tyden videla nejlepsi. U Bodamskeho jezera radi nekdo, kdo ma, na rozdil od ucitelu, deti opravdu rad! Zly pedak unesl, zprznil a zavrazdil prepubertalniho vyrostecka z internatu. Pripad vysetruje nemecko svycarsky tym a tak nejak se ukazuje ze pedak se asi "vyradil" na spatnem diteti (mel vyhlednute jine, ale diky shode nahod doslo k zamene). Takze: Bude jeste dalsi vrazdy/vrazdy? Muze byt pachatelem propusteny pedak z okoli? A jak to bylo vlastne s jeho byvalymi obetmi? A co ten knez co mel na deti dohlizet, nekape mu z celibatu na karbid? A syn majitele internatu co si "koupil" cinskou manzelku skrzeva internet, neni to nahodou uchyl? Ej toto nebylo spatne, opravdu docela solidni detektivka. Jen me dost sejrila ta svycarska nemcina, trochu me to tahalo za usi. A Klenot ne a ne mi prelozit do cestiny co to vlastne znamena ten "Nachtkrapp" (Bubak??)

• 2.3.2015  10:45

Leleho, i do upirisek se zakousl (jak trefne!) zub casu! Ale ani to mi nezabrani v relativne vysokem hodnoceni, neb u Fight Night Part 2 se u me jedna o zalezitost velmi srdcovou! Ani zastoprasat nejsem schopna rict, jestli se mi vic libila jednicka nebo dvojka. Jakozto pro maleho smrada posedleho vselijakyma Nocnima murama, Svatkama mrtvych ci Patku 13tych to pro me byla naprosta pecka, jeden z klicovych filmu me ranne puberty (GEEK STYLE). Dvoja mi prisla trochu vaznejsi a strasidelnejsi nez jednicka, coz tehdy jsem kvitovala s povdekem, dnes se do popredi dese spis dil prvni. Ted uz to pro me samozrejme neni tak stylova zalezitost jako driv, ale stejne jsem se u toho vyborne pobavila a jako retro horurek na sobotni vecer me to zabavilo. A repete za par let mi prijde jako velmi realisticke!

• 12.2.2015  13:54

No to je zajimave, nez se dal Nascimento k BOPE tak si uzival cracku v jedne z nejvic badass veznic na svete! Cesky nazev me pekne vypekl, neb kdyz se clovek zacne divat na dvouaneco hodinovy film ktery se jmenuje "Vzpura ve veznici Carandiru", tak ocekava ze ta vrzpoura bude trvat o neco dyl nez nejakych dvacet minut (jeste k tomu poslednich dvacet minut). Vse predtim jede ve stylu takoveho vypraveneho filmovohraneho (boze co ja to dnes vymyslim za strasne patvary) dokumentu. Ovsem nerozumejte mi spatne, rozhodne si neni na co stezovat! Muklove vypraveji sve pribehy vezenskemu doktorovi velice zajimave a jsou pomerne realisticke. Elitni trupa me naprosto rozsekala, ale Carandiru je take velmi kvalitni film. Frau Joelly rozhodne doporucuje!

• 2.2.2015  10:05

"Le chateau de ma mere" . Zni to tak krasne a poeticky jako film samotny. Pro me naprosto srdcova zalezitost, i kdyz tam nikdo nejezdi na lyzich. Jeden z mala filmu, u kterych si rikam, ze leto, teplo a slunicko muzou mit prece jen neco do sebe. Asi mi to necim propomina me detstvi u babicky, kde se taky behalo po kopcich a poradali se denni vypravy "na otakarky" a nocni "na lisaje".

• 29.1.2015  08:30

Ac jsem to necekala, tak Jehnatko a Marenka se ukazali byti prijemnou taskarici! Ja volam bravo a raduji se! Dej pekne odsejpal, carodejnice byly hnusne jako prase a vubec... celou dobu me to bavilo. Konecne zase po dlouhe dobe prijemny odpocinkovy film....

• 26.1.2015  10:45

Tak jsem si vcera vecer chtela sjet nejake prijemne retro a vypada to, ze chodici mrtvola byla zrovna to, co se mi trefilo do vkusu! Pro zachovani objektivity samozrejme musim dodat ze jsem velka fanynka Sean Penn (ten byl v tomhle filmu opravdu nadstandartne slizsky!). Paradne zahrane i zrezirovane drama o vrahovi ktery vi ze to ma "za par" si snazi najit nekoho, pro koho nebude odporna bestie. Ano, film vystupuje proti trestu smrti, ale ja rikam kdyz je bestialni vrah znasilnovac na 110% jasny, tak utraceni je myslim to nejlepsi vezeni. Na co takove potvory zivit ve vezenich? Navic kazdy je desne chytry, humanni a osviceny liberal = tresty smrtvi fuj, nejsme jako oni! Ale kdyby jim nekdo takhle nechutne zkrouhl potomstvo tak si myslim ze by jako prvni volali po opratce.

• 15.1.2015  10:11

Na zakladce chodil vedle do tridy kluk, ktery se jmenoval Jirka Šmira. Ze sta deti v rocniku predstavoval cele jedno procento obeznich deti (konec 80tych let, dneska je to skoro naopak, at ziji hamburgry, "rybi prsty" & vselijake nudle s cimkoliv). Teno Šmira.byl vystaven sikane (tehdy se tomu jeste rikalo zlobeni), tedy hlavne verbalni. Dodnes si pamatuju popevek "Šmira.nasel syra, ma po nocni a zira". Tenhle spoluzak se mi vybavil pri sledovani "Domecku". Je tezke byt jiny, jesteze ja jsem byla v detstvi hubena jak lunt (dnes uz musim zabranovat ovarovemu pasu 40ti kilometry behu tydne a nejakym tim kroucenim se do fujtajbl joga pozic) a mela tetu v zapadnim nemecku, kterazto mi posilala komiksy a tricka s mikymauzem, coz me v ocich spoluzaku tehdy posunovalo o stupen vys v evolucnim zebricku. Loser Wiener me proste bavila. Konecne film, ktery me doopravdy zaujal ( a dojal) bez toho aby mi servilne a podbizive lezl do anusu (Tore tanzt). Takze Todde.. Za me plaec nahoru!

• 9.1.2015  09:11
    Pompeje (2014)

Ja jsem si Pompeje pritahla domu s tim, ze si trochu splhnu u tchyne (Die Hard ji moc nenadchlo). Nakonec jsem ji predhodila ABBA - The movie (grejt sakces!) a na Pompeje jsem koukala vcera vecer jen s Klenotem. A me se to libilo! Jednak co se tyce tehdejsiho Rima a Pompeji mam docela nacteno a dalo by se rict ze jsem fanousek, druhak = proste jsem vcera mela naladu na film kde kladny hrdina zachranuje milovanou bytost ze sparu zhyraleho zloducha! Akurat ta skeble z Matrixu mi tam moc nesedla, ja za to nemuzu, ale proste neni muj typ. Jinak bych doporucila dale, prijemny filmik.

• 7.1.2015  14:22

Ale ano, pridam.. pridam komentar! Chobotnicky jsou spolu s "Certy nejsou zerty" a "Krakonos a lyznici" mym zasadnim stedrovecernim filmem. Proste at uz travim stedry den kdekoliv a jakkoliv, tak tyto filmy v prubehu dne proste videt musim, neb jinak hruza nejhorsi, nestesti na pristich deset let, jezdci Apokalypsy atakdale atakdale... No, i tak davam "jen" ctyri hvezdy.. Tak nejak mi trochu vadi ten prilis dominantni/majetnicky, misty az hystericky pristup deti k k chobotnickam. Zvlaste scena kdy Zaneta Fuchsova na ne rve "Pritoky Labe!!! Kde jsou???!!!??? mi prijde tedy opravdu vice nez nevhodna! Tak!

• 22.12.2014  09:24

Krimi/Horor/Thriller. Ja jsem se tedy bala! Po Pact II (bleh) jsem si ted na horory moc netroufala, neb jsem nemela naladu na dalsi zklamani. Ale Deliver Us From Evil prijemne prekvapilo! Kvalitni horurek, zajimava zapletka, herecky taktez nemam co bych vytkla. Nekolik scen pro me vylozene infarktovych. Do plneho poctu tomu neco chybelo, ale celkove za me spokojenost. A ten Eric Bana... Neco tak atraktivniho a charismatickeho vidavam mimo lyzarske kruhy jen malokdy... :)