joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 14.2.2017  09:55

Tak Lola bezi uz skoro dvacet let a porad ji jeste nedochazi dech! A s kazdym shlednutim bavi stejne jako napoprve! Spektakularni! A opravdu vsichni vyborni a nad vsemi cni bezdak Joachima Krola :D Tykwer me docela bavil do Parfemu, ted uz ho tak nezeru, ale asi dam sanci nejakym tem jeho novym halyvudskym produkcim!

• 7.2.2017  16:11
    Chorus Line (1985)

Tak dvakrat do roka uplne v klidu. A to, prosim, muzikaly zas nejak nemusim! Prvnich deset minut (Intro + I hope I get it) jsou ve svem zanru naprostou jednickou a atmosferickou/dynamickou peckou, ktera IMHO jeste nebyla prekonana a uz asi ani nebude. A i zbytek preveliky nadprumer. Attenborough proste umi. A ti tanecnici.. no to jsou asi uplni bohove. Z hodne pruzne gumy. Jinak si ten jejich vykon vubec nedovedu vysvetlit. Take bysem si prala umet takhle tancit! Ale ja jsem byla naposledy tancit naposledy kdyz jsme slavili na vysce promoci, ale to bylo jen takove slapani zeli. Nejsem tanecni talent. Bohuzel.

• 2.2.2017  11:57

A zde ja bych si prosim dovolila plny pocet, neb "Kopytem" je naprosto vyborny film kteremu z Meho pohledu nelze nic vytknout. Specificke herectvi sklepaku se spojilo se specifickou rezii Chytilove a vznikl opravdu zajimavy a myslim ze i nadcasovy film. Pokazdy z nej mam husi kuzi. A to se teda nestava hodne casto. Takze jo jako.

• 22.12.2016  13:23

To jsem si to vcera zase pekne pobrecela do polstare :) Nejoblibenejsi dejove linky: Colin Firt s portugalskou sluzebou a Emma Thompson s chlipnym manzelem. Klasika vanoc.

• 19.12.2016  10:16
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Vyborny a zajimavy dokument. Koncert pak take bombice. Povinnost pro fanousky Rammstein a ja verim ze ani ostatni se nebudou nudit!

• 29.11.2016  09:34
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Ja tedy vpaluji tu petku, neb tahle adaptace "Bylo nas pet" ve me vyvolava ohromnou spokojenost. Knizka je naprosto famozni a i kdyz si ji Smyczek trosku poupravil, tak me to nijak zvlast nevadilo. Serial ma krasnou atmosferu, az mi to tak trochu pripomina vlastni detstvi (my jsme nekrotili vosy, ale apgrejdovali jsme na srsne, vedli jsme valky s Luxusakama nebo Lochneskama ze znepratelenych mestskych ctvrti a vubes jsme byli take pekni sigri, ale to zu se dnes nevidi, dnes deti radeji hraji hry na tabletech). No asi trochu hodne mi to pripomina moje detstvi. Coz je vlastne prevelika parada, ne?

• 22.11.2016  11:39

Poprve jsem videla "Rodaky" nekdy v puberte a prislo mi to strasne nudne. Kdyz na ne koukam ted, tak se jich zase nemuzu nabazit. Ten film je dokonaly = tak lidsky, poeticky, smutny, vesely a v neposledni rade i mrazive pravdivy. Asi do toho clovek musi trochu "dorust", ale pak zu je to naprosta pecka. Je opravdu fascinujici ze za vlady komunistu se povedlo natocit film jako je tento (i kdyz to pravda bylo v dobe "tani"). Pro me spolu s "Hori, ma panenko" jsou "Vsichni dobri rodaci" nejzadadnejsim a snad i nejlepsim ceskym filmem.

• 17.11.2016  10:34
    Osvícení (1980)

Jeden z mala hororu, ktere doopravy vydesi. Aspon teda me. Knizka i film na me udelali jen ten nejlepsi dojem. Kubrick je Genius a King taky, tohle spojeni dopadlo na jednicku. Rozhodne doporucuji delsi verzi (viz, komentar od troufalky)

• 28.10.2016  17:36

Paneboze, toto je prece naprosta pecka a dokonalost sama. Vubec nechapu co by se na tomhle pokladu ceske kinematografoie mohlo nelibit ci co tomu vytknout. Vsak neni to nejlepsi kdyz venku je sychravo a poletuje listi a vy se doma schoulite pod deku na kanapatko, date si vyborny sypany hruskovy caj, talirek pernicku v cokolade a koukate na Tajemstvi Hradu v Karpatech? No? Co muze byt lepsiho? Ani nakup predrazene kabelky tak nezahreje u srdce! Mozna leda Alpy. Ale tam jedeme zitra, takze stejne dobre, ne? Btw. pro me jedna z nejatmosferictejsich filmovych scen ever: Zutra (Tona Hluchonemec) jede na te svoji "kolobce" lesem bonzovat na hrad. K tomu ta hudba. Filmovy orgasmus.

• 25.10.2016  10:11

Knizka famozni a film s ni drzi krok! Kadar a Klos, to je hold kvalitka! Kacer je stejnako muj Idol a jestli jste nikdy nebyli na Plostine tak vsem radim = zajedte tam! Smutny pribeh, zajimavy pamatnik a nadherna, ale opravdu nadherna a dechberouci priroda. To se take hnedtak nevidi. S filmem jsem vyrustala, neb se natacel v mem rodnem Zline, castecne take v jedne z tech nadhernych anglickych batovych vil (ta spodni na Mokre) a kdyz se film natacel tak tata jako dite behal kolem a velmi se z toho radoval a i ted se na ten film porad musime divat a tata se raduje ze videl jak se film natacel a vzdy nadsene zvola "vidis? toto je stareho Janusky barak, ten prece znas, tam porad chodime kolem!" a ja vzdy rikam ze vidim a ze ano, ze je to stareho Janusky barak a ze ten ja znam neb tam chodime porad kolem. A ten film je opravdu skvely, takze me nevadi ze se na nej tata porad chce s nami divat.

• 17.10.2016  10:52
    Pád do tmy (2005)

V patek vecer jsme se s Klenotem divali na The Descent. Asi po dvacate uz. A jako pokazde, i ted jsem se u toho filmu bala. Prvni pulka klaustrofobicke dramo a pak ... no vsak uvidite :) Neil Marshall je genius takove te pokleslejsi zabavy, kycar a Plagiator jako prase, ale zaroven je tak sofistikovany ze ty jeho filmy nejde nemilovat. Dog Soldiers, The Descent, Doomsday... skvele filmy na ktere muzu koukat porad dokola. V The Descent bych navic jeste vyzdvihla ty krasne lesy, to je opravdu parada a samotna jeskyne se take velmi povedla. Ty jeho serialove veci ted jakoze taky fakt dobre, ale na to by se mohl vykvaknout a nam fanouskum prihrat zase nejaky paradni film. Ty serose je podle me takove mirne plytvani potencialu.

• 3.10.2016  20:39
    Mogadišu (TV film) (2008)

Velice povedena rekonstrukce unosu letadla Lufthansy nasimi oblibenymi mirumilovnymi muslimskymi spoluobcany. Story snad vsichni zname (kor jestli jsme vsichni velci znalci RAF ery, a ja tedy opravdu jsem). Vyborni herci, skvela vyprava. Celou dobu jsem napetim ani nedychala, i kdyz jsem vedela jak vse dopadne a kdo neprezije. Film byl natocen pro televizi a ja ho mam z mediathek a tak jednou do roka si na nej cas najdu. Je zajimave videt ten posun ve vnimani levicoveho terorismu. Zatimco v tech sedmdesatych letech to bylo co to bylo = proste terorismus, tak ted se z toho stala takova "salonfähig" zalezitost a priznivci tady techhle RAF svini ted vylezaji jako houby po desti a roztahuji se cim dal vic. A media i politicke "elity" je v tech jejich drzostech jeste podporuji. Pristi rok (2o17) bude 40 let vyroci "nemeckeho podzimu". V 1997 i v roce 2007 vychazely vyrocni vydani casopisu jako Spiegel, Focus, Era nebo National Geographic s velmi kvalitnim a dobrym rozborem te doby. S cim prijdou pristi rok, to netusim. Pri soucasne politicke "nalade" to asi bude o hodnych muslimskych bojovnicich, jejich slusnych nemeckych genossen z intelektualniho prostredi a zparchantelych a zkorumpovatelnych pravicovych politiku a zidu okupantu. Evropa as we know it proste skoncila. Nastupuje era Mordoru.

• 24.9.2016  19:57
    Futurama (TV seriál) (1999)

Popkulturni odkazy na late 80s/early 90s v nejvetsim sci fi narezu vsech dob. Jestli nejste ta spravna generace tak... tak si asi Futuramu taky uzijete, ale ne takovym zpusobem jako my, Vyvoleni. Neni nic lepsiho nez Futurama. Fakt ne. Ja si jdu ted pustit Breakfest Club. Dont You Forget About Me.

• 19.9.2016  08:16
    Podfukáři (2013)

"Vcera i predevcirem jsi vybriala filmy ty, ted se chci divat na neco normalniho, treba na toto", rika mi Klenot. "Ale tam hraje ten Esenberg a toho ja nemam rada, ale dobra, divej se a ja si budu hrat Candy Crush" otravene kontruji. A Klenot se diva na toto a ja po 5ti minutach odkladam Candy Crush a koukam se tez a vyborne se bavim. No uznejte, co vic si prat? Prekvapeni roku, fakt spica. Co porad mate s tou logikou, u filmu se ma clovek prece v prve rade bavit a to u "Now You See Me" funguje perfektne. Ale ja jsem kdysi byla na Show Davida Cooperfielda a VIM ze je to desny podvod a byla jsem velmi zklamana. Asi uz je stary a okoukany, tihle byli mladi a novi.

• 19.9.2016  08:02
    Teorie tygra (2016)

Dockala jsem se! Konecne zase novy cesky film od ktereho clovek studem neodvraci tvar. Jedinym zaporem opet prehravajici Vilhelmova, ta ma zrejme jen jeden herecky vyraz "zpruzela a nesympaticka krava" ktery prenasi do kazdeho filmu a do kazde postavy kterou hraje. Zaverecnou "promenu" jsem ji neverila ani za mak. Ale protoze krome Tygra si za poslednich tak 7 let nepamatuju dobry novy cesky film tak zde davam velkoryse plnou palbu. At nezeru!

• 29.8.2016  09:23

Meli jsme u nas synovce s kamaradem (oba 15 let) a koukali jsme s nima na Expendables. Zjistila to svakryne a rozbrecela se a nadala nam jak svina co ze jim to poustime za brutality, ze oni se nesmeji dival ani na Hunger Games, neb ji to pripomina Breivika a na to se "deti" divat nesmeji. Pro me trochu WTF moment. Bylo mi 9 let a chodila jsem do treti tridy. Pri prilezitosti osvobozeni CSSR Rudou armadou jsme sli se skolou do kina. Na "Jdi a divej se". No cumela jsem tehdy jak cincila! Tehdy jsem z toho mela hodne divny pocit. V 9 letech na Jdi a divej se! To by teprve svakryne cumela! Ale je to opravdu skvele natoceny, silny film s vybornymi herci. Autenticteji o valce uz nejde, vo tom tedy opravdu zadna. Dodatek: niz neko pise ze za bolsana to bylo v kine od 18ti let. Asi se u nas soudruzi nejak sekli.

• 29.8.2016  09:14

Jakobysem tam byla. Vlastne ja tam byla uz mnohokrat, tamnejsi kraj je mi velmi blizky, stejne jako jeho lide (vsak napul jsem z Terchovej). A v Nejasne zprave je neco co je strasne pravdive (ze by prece jen zase ty hory? nebo ti zvlastni, sverazni lide?) a ja to porad nedovedu tak dobre uchopit, ale stejne se mi to desne libi. Tohle je muj nejoblibenejsi Jakubisko, jasna zprava.

• 24.8.2016  10:30
    Perný den (1964)

Snad neni den kdy bych si nepobrukovala "perny den" aneb A Hard Days Night. I ted si to musim porad pobrukovat. Velmi me prekvapilo jak jsou vsichni ctyri charismaticti. To uz se dnes v pap mjuziek taky moc nevidi....

• 22.8.2016  09:55
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Asi nejlepsi cesky film za poslednich dvacet let. Muzu na to koukat zas a znova a vzdy jen zasnu (v pozitivnim slova smyslu). Strach je proste borec. Navic je tohle jediny film kde mi ani tolik nevadi toporne, aftektovane a staticke ne/herectvi precenovane Tatiany Vilhelmove.

• 22.8.2016  09:45

Jeste vetsi bombice nez jednicka, jak Sissi trpela ze ji ta zla tetka vzala dite tak jsem se uplne trasla vzteky a pak jsem se normalne rozbrecela dojetim kdyz Franz Josef rikal jak ji miluje ze vseho nejvic a vzal ji na tu krasnou horskou chatu! Jezisi, ja jsem posledni dobou fakt hrozny kolotocar....

• 9.7.2016  20:08
    Funny Games (1997)

Minispoiler: Prvni jizda s Michaelem Hanekem skoncila jeho zbozstenim v mych ocich. Funny games je nekompromisni film. Zly, bezcitny, studeny a agresivni. Hned po prvnich peti minutach vite, ze tady se zadny happy end konat nebude, presto jdete dal a doufate.. doufate ze i kdyz vite, tak mozna prece na konci bude NECO, NECO co vse zmeni. Ale vsechno je marne. Resistance is futile. Jako by Haneke lidmi pohrdal, jako by se jim vysmival. Jako by lidi vubec nemel rad. Zadne hrani na efekt, zadna poza, zadne vnucovani se divakovi. Haneke jde jeste dal, Haneke dela z divaka zcela otevrene spolupachatele a to je neco, co tady jeste nebylo a co hned tak nebude prekonano. Funny Games jsou "what you see is what you get." Zlo. Zlo v nas, lidech.

• 9.7.2016  19:57
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Tak moje hodnoceni asi pochopi (aspon doufam) jen ten, kdo byl na zakladce naprosto nechutnym zpusobem sikanovan ucitelkou jeste horsi jako ta blizna Hajska (timto zdravim uchylnou pizdu vsech pizd = ucitelku Tureckovou ze Zlina). Ve druhe tride (v prvni bezproblemova a chvalena jednickarka), po zmene skoly a ucitelky (stehovani) jsem najednou mela same trojky a ucitelka me navrhla do pomocne skoly. Po dlouhodobych peripetii a perverzni sikane me osoby me poslali k psychologovi aby mi napsal posudek na skolu pro blbecky, ale ten rekl ze to vypada ze mam vyssi IQ nez ta ucitelka a rodicum doporucil preradit me do jine tridy (na normalni skole, samozrejme). Odpor ke skole a neduvera k ucitelum ve me zustal az do vysoke skoly. Mnohalete trauma. Kdyz se divam na My vsichni skolou povinni tak z dejove linky Jirky Olivy dostavam neskutecnou deja vu tresavku. Nic pravdivejsiho, nic co by na me fyzicky a psychicky tak pusobilo jako tady tohle jsem jeste ve filmove ani televizni tvorbe nezazila.

• 25.6.2016  20:44
    Ice Cube - Check Yo Self (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No ja vim ze ten Ice Cube existuje, ale zadny song od nej neznam! Nic jsem od nej nikdy neslysel! Nemam gangsta rap rad, divim se ti, ze neco takoveho poslouchas! Takova hruza!" Ja: *poustim v aute nahlas Check Yo Self* Klenot: "Toto znam, to je dobre!"

• 25.6.2016  20:38
    Ice Cube - It Was a Good Day (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No to je hrozne, jezdit tvym autem. Kdyz si chci poslechnout nejakou muziku mimo radio tak ty tam mas jen klasickou hudbu a gangsta rap. Co to je, proboha, za schizofrenni kombinaci?" ...... "It Was a Good Day" jest momentalne mym nejoblibenejsim songem a ja si rapuji v aute ozlomkrk a puberta cekajici na zastavce na skolni bus na me obdivne kouka. Takova ja jsem, moderni a krutoprisne COOL!

• 7.6.2016  08:39

Naprosta srdcovka. S jednou z nejkrasnejsich a nejcharismatictejsich herecek vsech dob Anne Parillaud (kam se hrabe Peta Wilson, to je jen takovy opravdu slaboucky odvar). Hudba famozni. A konec filmu naprosto fenomenalni. To uz se dnes vidi malo....

• 4.6.2016  15:06

Porad jsem vahala ctyri nebo pet, ale jelikoz "The VVitch" je po dlouhe dobe horor u ktereho jsem se FAKT bala, tak davam pet, protoze kdyz se jeden u hororu boji, tak je to asi "job well done", no ne? Koukala jsem na to o pulnoci, sama doma, coz asi umocnilo ten dojem. Kdybych na to koukala odpoledne u zehleni nebo na bezicim pasu tak jdu asi na ten prumer, ale takhle me to celkove dostalo. Jasne, neni tam non stop nejake hrozne peklo , ale ja jsem se te carodejnice doopravdy bala a atmosfericky mi to vubec prislo dokonale. Skvela vec. Ony i ty chytre horory maji neco do sebe kdyz jsou dobre natoceny a divate se na ne v ten spravny moment.

• 3.6.2016  21:02
    Supervention (2013)

Jine nez veci od MSP, Teton, Sherpa nebo Poor Boyz. Ale rozhodne ne horsi! K freeridovym borcum se pridal i Aksel Lund Svindal a musim rict ze to dava stejne kvalitne jako na sjezdovce! Holt ma prupravu ze Streifu :D Skaninavci ukazali ze rozhodne umi drzet krok s amiky a ja se bavila naprosto famozne. Ale stejne musim rict ze jak umi litat Tom Wallisch je proste fenomenalni.

• 3.6.2016  20:37

Tuhle jsem jela autem a radostne jsem si zpivala s The Foreigners "jukebox hero" a napadlo me ze jsem ted uz chvili nevidela nejaky novy ski film, procez jsem si obstarala Fade To Winter a jako vzdy = trefa do cerneho. Me tihle kluci vzycky dostavaji! To proste musite videt a pokud chcete porozumet tak opet vas poslu leda tak do hor. Klasicke ski porn jak to Matchstick umi, jedna snobarna strida druhou. Mladi se zde vydovadi a mi starsi rocniky pekne omladneme kdyz vidime jak to dava takovy Abma. Po Sethovi asi muj druhy oblibenec, jen tak mimochodem. Me se opet zastesklo po horach, procez premyslim ze skrzeva emocni natlak ("porad musim chodit po doktorech, zaslouzim si nejakou radost!") a nejakou tu manipulaci ("s tema tajicima ledovcama, kdo vi jak dlouho jeste se bude dat jezdit na ledovcich") si docela verim ze se mi u Klenota podari prosadit aspon vikend na Hintertuxu tedkonc. Seth je v Chamonix. Ach juo.

• 19.5.2016  20:04
    Mrtvý muž (1995)

Asi chapu i ty zklamane komentare (nastesti jich neni moc), ale pro me je "Dead Man" zasadni film, ktery zmenil muj pohled na svetovou kinematografii. Bombice.

• 10.5.2016  08:46

Uz od detstvi sverepe, zavile a az primo posedle miluji hory. Hory jsou pro mne alfou a omegou meho zivota a ja si nedam vymluvit ze by to nekdy mohlo byt jinak, ze by mohlo byt neco lepsiho nez hory. A pak se divam na "Le Grand Bleu" a rikam si "i to more ma asi neco do sebe" a ja touzim po zivote v kamennem domku u more nekde na sicilii nebo na santorini. Jedla bych ryby a porad bych plavala. A navecer bych sedela pred domkem a pozorovala jak se slunce zrcadli na hladine more. Jedno pro me maji more i hory spolecne. Diky nim si uvedomuji jak moc jsou lide vlastne uplne zbytecni.