Predátor (1987)

Noli tangere Predator meos!!!!!! (nastesti zde takhle na prvni pohled nevidim hodnoceni pod ctyri hvezdy, takze mate stesti, smradi!)

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

No proc bych nemela vpalit plny pocet! Je tam a ja se raduji. Panelstory je podle me jednim z nejgenialnejsich ceskych filmu. Aspon tedy pro me jako pro nekoho kdo na sidlisti v krasnych osmdesatkach za sociku vyrustal. Nechapu ty lamy, ktere zde pisou ze to Verka prehani. Co si pamatuju ja, tak Panelstory by klido pido mohl byt i autenticky dokument, neb u nas to bylo presne tak a ne jinak! (Jizni Svahy, Zlin)

Into the Mind (2013)

Libilo se mi All I Can, ale Into The Mind je jeste o tridu lepsi! Dzizis Krajst, jeste ze uz pakuju lyze a za tri tydny mizim na delsi dobu do hor. jinak by me asi klepla pepka.... Ja za to nemuzu ale tohle je proste fakt nejlepsi. Kdo nelyzuje nebo se aspon trochu nezajima o subkulturu lyzovani tak tomu to vsechno muze pripadat jako nejake navonene nic a poza. Jenomze ona to poza neni. My co vime, tak vime. UPDATE 1.10.2014: Tak vcera bohuzel odesel JP Auclair. Jen jsem jeste chtela dodat ze jeho segment v Into The Mind povazuju za naprosto famozni a rozhodne nejdynamictejsi z celeho filmu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ted uz ani nevim ktera lama me do tohoto uvrtala. Ale at to byl kdokoliv :"Diky, o diky ti a jsem tvym vecnym sluzebnikem a servilnim prikyvovacem": Paradni fantasy, neco takoveho v bedne po vsech tech zbesilych Potterech a homosexualnich upirech chybelo! Fakt jsem si myslela ze me v serialu nemuze nic prekvapit (jsem nekritickou obdivovatelkou, nejvetsi fanynkou a fanatickou uctivackou TWIN PEAKS), ale musim priznat ze po treti serii (hlavne po Dzejmiho pazoure a rude svatbe) jsem byla zrala na terapii... Jen tak dal!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

No jako sorry ale tohle je proste naprosta bombice! Film u ktereho se bojim, brecim, smeju se... Ja normalne pana Nicholsona zas nejak moc nezeru, ale tohle mu sedlo jako zadel na hrnec! Louise Fletcher taky famozni, opravdu nevim jestli ve me kdy filmova postava dovedla vzbudit tak negativni pocity jako jeji vrchni sestra R.. Petkuji naprosto suverene a bez rozmyslu, a taky je mi smutno, protoze jednak je Forman ze hry a jinak si nedovedu predstavit ze by jeste nekdo dovedl natocit takhle genialni film! Nemam nic, proste do mrte nic, co bych tomuhle filmu mohla vytknout!

Vetřelci (1986)

Vetrelci? Ale ano prosim, kdykoliv!!! A s dvojitou porci domaci tatarky! Co vytknout dvojce (ukazkovy akcnak), ktera se vydala jinou cestou nez jednicka (sofistikovana hororova sci fi)? Nic, proste vubec a do mrte nic!!! I kdybych se stokrat snazila, tak na tomhle filmu nenachazim nic z ceho bych nekvicela nadsenim!!! Mno, nyni vidim ze uz jsem pouzila vice vykricniku nez by pricetny a dusevne zdravy clovek mel, procez tissim hlasem dodavam ze "Vetrelci proste vladnou a Pvt. Hudson je kral, rozumite? Kraaaaaaaaaaaal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Očista (2013)

Tak to bylo tedy neco!! Nevedic co od "The Purge" ocekavat jsem to prskla do prehravace jako druhy film na patek. Druhy film v patek byva film od ktereho si ja ani Klenot nic moc neslibujeme a jsme pripraveni u nej usnout a probudit se az u titulku rikajic "jeee, zase jsme usnuli, nekdy se na to musime kouknout znovu na cele" (ale nikdy to neudelame). A voila, takove mile prekvapeni! Nejaka prijemna hodka dvacet naprosto atmosferickeho thrilleru! Herci sympaticti, tempo odsejpalo.. co vic si clovek muze prat? Normalne za ctyri hvezdy, ta jedna navic je od Klenota, ktery obvykle podobne filmy bytostne nesnasi, ale z tohodle se velmi radoval!

Návštěvníci (1983) (seriál)

"Plati se lahvema!" Vsechna superlativa uz byla vyrcena ostatnimi uzivateli. Ja jen podepisuji vlastni krvi a jdu si do hlavy natlacit amaroun.

Bod zlomu (1991)

Paradni 90kova pecka. Pokud si dobre pamatuju tak jedna z mala kladnych roli pro Gary Busey. Nemam nic co bych vytkla, chemie mezi PS a KR vyborna, Vincent Klyn jako zaporacky badass uzasny, krasne zabery surfaru, pribeh drzi pohromade a hudba.. ta hudba! Isham je genius.. Take bysem si prala vyloupit par bank a pak se jen poflakovat s lyzema po horach vsude po svete, oh well, ale ted uz je vse tak dobre zabezpecene ze bez nejakych konsekvenci bych mohla dat tak maximalne nejakou provnincni smenarnu, coz by mi stacilo leda tak na vikos v Krakonosich . Point Break se mi ale nikdy neohraje (a to ho u nas davaji v bedne minimalne trikrat do roka) a vo vo vo tom to moje petkovani je!

Batman se vrací (1992)

Batman se skoro pred dvacety lety vratil ve velkem stylu a me bavi dodneska! Krasne zkarikovany Gotham, super sexy Pfajferka, paradne slizsky pan Walken a zivotni role Jiriho Paroubka (jak ho jen Tim premluvil aby mu zahral Tucnaka???)! Krasne morbidni a depresivni, typicka Burtonovska atmosfera..