joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 1.6.2015  14:13

:D A pro me nejlepsi z pan tomasu (ano, jako dite jsem dusledne rikavala "Pan Tomas"!)! :D "Obesenec, ktereho jsem si povesil... eeee, chci rict vyfotil" Srdcova zalezitost & Funes je kral a ja se mu klanim!

• 28.5.2015  08:42
    Soudný den (2008)

Sednout, vypnout mozek & enjoy! Paradni taskarice u ktere jsem se ani minutu nenudila! Jasne, vykradacka ohne Ende, ale natolik zabavna, vtipna a odsejpajici, ze neprominout to muze opravdu jen mega nudny hnidopich. Rhona Mitra krasava nejvetsi, kdyz jsem film videla poprve (v kine), hned jsem si upalovala nechat okudlat vlasy na stejny zpusob. No byla jsem Miss! K obemu se jeste urcite nekdy vratim (filmu i ucesu).

• 26.5.2015  14:06
    Slídil (2014)

Tohle se mi ale fakt hodne libilo! Koukala jsem na to z nouze (dlouhyma drapama jsem na touch screen v letadle nedovedla kliknout na nic jineho) a nakonec jaka paradni vec! Priznam se J.G. muj typ nikdy nebyl (Den pote = film u ktereho jsem si chtela vypichnout vidlickou obe oci), ale tady me fakt presvedcil. Ufff, je to par dni, ale jeste porad mi beha mraz po zadech! Fakt spica. Frau Joelly se desne raduje!

• 28.4.2015  08:51
    Psí dny (2001)

Uliho miluju & Uliho ctim. Opet poskakuji nadsenim, usmivam se jak debil a vubec jsem nadsena. Ale co s temi vedry, do kterych ted jedu? A to jsem se tak strasne tesila.. :) Btw. Maria opet famozni, stejne jako v Paradies. Herecka jak vino. Rakusaci umi. Zbytek sveta jen cumi. Teda krome nemcu (Kreuzweg).

• 27.4.2015  10:54
    Slzy Konga (TV film) (2009)

neverim tomu ze by se v Kongu dala s timhle materialem vybudovat nejaka lepsi spolecnost. Nezlobte se na me, ale tady je jen jedno reseni. Odchytit vsechny chlapi z tech ruznych milic (at rebelove nebo armada), vsechny ty manzele co zapuzuji zenske a vsechny ty "kneze" co k zapuzovani navadeji a vsechny je pozabijet. Proste normalni asanace. Nic nez zacit znova od nuly tam uz nepomuze, nic jineho tam uz nema sanci. To neni rasismus, to je smutny fakt. Bohuzel.

• 27.4.2015  09:51

Moje kamaradka, ceska pristehovana na NZ: "Ti maori to jsou hrozne svine, ti cigani jsou proti nim zlati. Jen chlastaji. mnozi se mezi sebou jak kralici a vubec takova spina jakasi to je". Moje kamaradka maorka: "Ti novi novozelandani, to jsou takovy zmetci skaredi, porad se nad nas vytahuji, cumi na nas jako na neco co zrovna vylezlo z pod placateho sutru.. proc nas proste nenechaji na pokoji? Kdyz nas tak nesnaseji tak at tahnou odkud prisli, my jsme je sem nezvali!" Do jake miry jsme strujci vlastniho stesti, do jake miry nas ovlivnuje nase prostredi a co vsechno jsme ochotni obetovat pro to, abychom zili dustojny a komfortni zivot?

• 22.4.2015  20:08

V hlave mi zni valcik "Na krasnem modrem dunaji" a ja v naruci imaginarniho partnera tancuji bytem. Ju, az tak. Tusila jsem ze Kreuzweg bude muj salek caje, opravdu jsem doufala (zvlast po patetickem Tore tanzt), ale ze me to takhle dostane to jsem opravdu necekala. Asi to neni film pro kazdeho, film ma na kazdy obraz Jezisovy cesty jeden staticky zaber, ale rozhodne necekejte nudu. I kdyz je Kreuzweg filmem "mluvicim", presto na me pusobil velmi dynamicky. Tam kde u me Tore tanzt selhal (herecke vykony, neskutecna vtiravost pribehu, podbizeni se divakovi) Kreuzweg obstala na jednicku. Ja si nepamatuju kdy me neco tak rozsekalo. Mimo jine jsem na tento film koukala v ramci Challenge Tour 2015 a i kdyz jeste nejsem u konce tak neverim ze toto neco prekona. Famozni, opravdu famozni!

• 16.4.2015  08:01
    Bio Ráj (1988)

Chvili trvalo nez me to chytlo, ale pak me to nepustilo. Bylo tam asi i neco z meho detstvi, neco co jsem uz davno zapomnela, ale pri sledovni filmu se mi to vybavilo. Krasny, poeticky film. Zas mam dneska dusu v peeeeeri!

• 13.4.2015  11:59

Ja jsem to taaaaaaaaak strasne dlouho nevidela! Ale nejak jsem to mela zafixovane v hlave ze je to dobra komedie, tak jsem to v sobotu vecer vnutila Klenotovi a tchyni s tim az poznavaji ceskou kinematografii.. Stoprocentni uspech, vsichni jsme se u toho strasne smali, hlavne ja "To je hadrak, pane, ten neublizi - ten lesti!"). Jeste i ted jsem se rozesmala kdyz jsem si na to vzpomnela :)

• 13.4.2015  08:59

Tak konecne zase paradicka kdy si Frau Joelly mne ruce a radostne se ji lesknou oci. Tyhle cikorky me fakt hodne bavili, Kusturica je asi takovy balkansky Forman, ne? Ja se stejne nechapu, proc vzdy necham doma sedet takove dobre filmy nekolik let a misto toho cucim porad dokola na jekesi rezidentni zla? Tahle challenge tour vubec neni spatny napad, neb jinak bych se k tomu zase nedokopala... Za me oba palce nahoru a vitezny pokrik!

• 9.4.2015  10:05

MM to je on! MM meho srdce sampion! Herecky koncert jednoho z mych nejvetsich oblibencu. Pleskam rukama a volam "Bravo", TOTO bylo presne ono! Proc me to tak dlouho mijelo? Film asi nebude pro kazdeho, zapletka (STRACH) je abstraktni, procez pristupujte prosim s otevrenou mysli a nechte se vtahnout do tohoto nestastneho sveta lekare Brauna. Spolu se Spalovacem mrtvol nejlepsi ceske psychologicke drama. Famozni!

• 8.4.2015  08:10

Ctyri nebo pet? Ctyri nebo pet? Ale jo, dam petku. Fascinujici film, hned ten sileny zacatek vas chytne a nepusti. Suicide club / Suicide circle mi sedel ve filmotece snad skoro 10 let nez jsem se rozhodla dat mu sanci a musim rict ze tohle je opravdu filmovy zazitek. I kdyz je film depresivni a nema pekny namet, tak pro me byl podprahovy vzkaz filmu ten, ze se mame mit vic radi a mame si sebe vic vazit. Ja mam na Japonsko velmi dobre vazby a mam tam nekolik pratel a musim rict ze ta jejich kultura byva obcas dost zbesila... 1 tyden dovolene za rok.. neustaly tlak byt ve vsem nejlepsi a vsem se zavdecit. Zdalo se mi ze tento film se snazi poukazat na tyto nezdary a snazi se spolecnosti predat jak uz jsem psala vyse = vice respektu a lasky (boze to zni blbe kdyz se to napise). Ja nevim jestli se na to budu divat znovu, ale rozhodne to ve me zanechalo dojem. Strasny a zaroven krasny film.

• 6.4.2015  17:57
    Dogani (2011)

Depka jako prase. Silny film o opravdu odpornych vecech. To si zase nepamatuju kdy jsem se naposledy u filmu tak strasne vztekala. A pak, nekecam, jsem nemohla skoro celou noc spat a premyslela jsem co tady mam o Dogani napsat. V cestine to nezni tak uderne jak bych si predstavovala, procez: "I hate the mankind and I want to die".

• 4.4.2015  16:50

Nejlepsi sveho druhu. Staci se myslim podivat na herecke obsazeni a vite ze tady mate neco naprosto vyjimecneho. Urcite jeden ze zasadnich filmu meho detstvi, ktery zeru jak blazen i po 25ti letech. Knizku jsem necetla, ale mamouch (vcera jsme na to koukali cela rodina) mi rikala ze je jeste lepcejsi nez film, tak asi budu muset obrazit nejake antikvariaty...

• 4.4.2015  16:42

No kopnete me do hlavy, ale toto se mi fakt strasne libilo. Vubec je to ten typ filmu pro ktery ja mam takovou zvlastni slabost. Sportovni film o holce ktera si jde za svym snem. Jakozto nekdo kdo se svemu casu take venoval vrcholovemu sportu a dodneska ma ke sportu velmi pozitivni vztah je tohle presne muj salek caje. Zadna artova vec kde si lidi hodinu a pul mluvi diry do hlavy a pak na sebe pul hodiny cumi nasnimani skrzeva tmave filtry. Moc hezky detsky film, ktery rozehral i srdce dospeleho cynika. Moc hezka vec na velikonoce. Ja se raduji. A od pristiho tydne prestavam na mesic jist cokoliv co obsahuje mouku a zvedam si cardio z 40 na 50 km behu za tyden. To by pak bylo, aby nebylo!

• 3.4.2015  18:57

Z "dvojek" a vubec ruznych pokracovani mivavam vetsinou strach. Kor kdyz jednicka je takova paradni slupka primo mezi oci. Ale pozor, BOPE se cini! To co v jednicce vic nez slusne nabralo plyn pak ve dvojce gradovalo naprosto famoznim zpusobem. Nascimento je muj novy superhero, takovy Meklejn se muze jit zahrabat. Musim rict ze tahle pecka o zkorumpovanych politicich me dostala jeste vic nez jednicka (a to uz je co rict!). Na jednu stranu bezneho ovcana musi podobne ztvarneni - v tomto pripade brazilskych - realii opravdu sokovat, ale pak si vzpomene ze doma to s nama (nebo spis s vama) vyjebavaji takovi dobraci jako Rittig... No ale to uz sem vlastne ani moc nepatri. Za me jasna petka. O diky Klenotovi, ktery mi oba filmy koupil k vanocum na DVD. Ja vedela proc si ho beru...

• 2.4.2015  07:51

Ja jsem strasne nadsena, nebot....! ....Nebot uz dlouho, fakt dlooooooouho jsem nevidela tak hezky hravy film. To je naprosta bombice koukat na film na kterem na vas z kazdeho zaberu dycha radost filmaru / hercu z toho co zrovna delaji. Z toho filmu necitim snahu sokovat, zalibit se divakovi, vydelat prachy, zabodovat na festivalu.. Z tohodle filmu na me dychala lehkost, hravost a radost a ja jsem se nechala unaset timhle blaznivym svetem kde laska nakonec... No to uz prozrazovat nebudu. Ale za me opravdu 1A, tohle je velice kvalitni a velice povedena vec. Nevim nevim, hned na zacatku Challenge Tour takova pecka, tohle se bude tezko dotahovat...

• 31.3.2015  15:26

Videno vcera, uz snad popate. A porad me to strasne bavi, porad se u toho musim usmivat jak blazen. A ten zaverecny tanec bych si s chuti strihla s nima.

• 30.3.2015  14:37

LEGENDA LEGEND! Bez jedine chybicky. Neni co vytknout! A nejen tehdy, ono nektere ty situace zobrazene ve filmu jsou az desive aktualni i dnes... Film jsem videla poprve snad jako 12ti leta a peknych par let jsem to povazovala na nudu. Pak nejak kdyz mi bylo tak 20 tak najednou nastala moje "Hori" zavislost, ktera me drzi az dodnes. FIlm vzdy serviruju i mym zahranicnim znamym a zatim byli vsichni nadseni. Moje srdcovka. Nambr uan forever a nikdy jinak. Tohle uz nic neprekona.

• 30.3.2015  14:10

Ano, samozrejme ze je Frantisek Vlacil genialni reziser a Rudolf Hrusinsky genialni herec = to jsou neoddiskutovatelna fakta. Pro me osobne ma "Dym bramborove nate" v sobe urcity feeling, neco co jsem kdysi davno znala, ale uz je to pryc. Nedovedu to popsat slovy, ale je to neco znameho, neco prijemneho. Film je smutny az depresivni, ale na me pusobi uklidnujicim dojmem. Jako by se na tech 95 minut vratilo neco znameho, neco co jsem mela strasne rada a pak jsem na to v prubehu let tak trosku zapomnela.

• 24.3.2015  19:59

Kratka, ale prijemna vec. Hodnoceni opet trochu neobjektivni prece jen je to jen par minut, ale co... Aksel Lund Svindal je ve ski circus muj oblibenec nejvetsi (tesne nasledovan Bode Millerem). Zajimave ze na rozdil do Bodeho nebo Max Franz jsem si ho nikdy jako freeridera moc nedovedla predstavit.. Ale samozrejme mu to sekne a dava to velmi dobre! Fakt jsem rada ze ted v posledni dobe trochu fusuje i do offslope. Fiel Productions urcite budu nadale sledovat, myslim ze se snazi byt evropskou odpovedi na MSP nebo Teton. Jeste jedna poznamka: Aksel si v rijnu pretrhl Achillovu takze musel sezonu vypustit, ale vratil se na zavod mistrovstvi sveta v Aspenu a tam ziskal 6. misto!!!! V konkurenci tech nejlepsich.. po nekolika mesicich bez zavodeni mezi nejlepsima na svete zajede 6. misto!!! No tohle jestli si nezaslouzi ten absolutne nejvic MAD RESPECT tak uz nevim.....

• 23.3.2015  08:30

A me zase tahle modernizace pana Williama sedla jak zadel na hrnec a vubec cely film se mi presne trefil do noty. Takhle kolotocarsky a pritom sofistikovane to asi dovede jenom Luhrmann. Co se filmu tyce, tak tohle je asi muj nejoblibenejsi kyc. Je to vsechno strasne sladke, je toho vseho strasne moc.. a pritom se to vse paradne doplnuje a veskery ten kyc dava smysl a vubec se to vsechno k sobe krasne hodi. Od prvni sekundy az do te posledni. Pripocteme paradni soundtrack a ja proste jinak nez petkovat nemuzu. Neb vzdy pobavi a vzdy slza ukapne. A to je prece super, ne?

• 16.3.2015  09:35
    Big Lebowski (1998)

No, to jsem napsala takovy pekny komentar, kde jsem se vyznala ze sve lasky ke Steve Buscemi a v tomto pripade i do mrte vsech hercu v tomhle filmu a on mi zmizel. To je zase zrada, asi nejaky atentat. Nu coz! Takze znova: Big Lebowski je jeden z nejlepsich americkych filmu vsech dob (spolu s "Prelet nad kukaccim hnizdem") a ja ten film miluju skoro stejne jako "Hori, ma panenko". Repete hazu relativne pravidelne, neb takova genialni taskarice se mi nikdy neomrzi. To je proste takove stesti, ze existuji filmy jako "Lebowski". Uplne jsem z toho hyn... Ja bych si tak strasne prala byt flinkem, abych si mohla jen tak prezivat a mit ostatni na haku.. Necumet porad v telocvicne abych mela takove ty jemne vyrysovane svaly na pazich, nejist denne pul kila zeleniny a ctvrt kila ovoce abych na dovolene v hotelu Ritz-Carlton vypadala jako Miss, honit se v praci jak debil abych si mohla tyhle pozerske dovolene dovolit... Proste se na to na vsechno vykvaknout a jenom si tak prijemne zit! Jo ale ze vseho nejvic bych si prala abych mohla jit do Kauflandu nakoupit v kratasech, tricku a zupanu!

• 2.3.2015  10:59
    Mokřina (2014)

Klenot opet pohrdl! Opet ho, stejne jako u De Behandeling, odradilo originalni zneni s titulky. On prece nebude cist titulky! No prosim, kdyz nechce, tak nechce, JA jsem tudiz videla detektivku naprosto luxusni! Super pribeh, vyborne zahrane postavy a atmosfera ze by se dala pomensim zabikuchem s monogramem krajet! Behem filmu jsem porad cekala nebot.... NECO mi tam proste chybelo, NECO to jeste chtelo, NECO extra, NECO so ty solidni ctyri hvezdy pretavi v patou. A prislo poslednich deset minut a ja se zaradovala prevelice, neb olala, zde je ta pata, ja ji radostne pridavam a nemuzu se dockat az zase udelam Klenotovi prednasku na teme "tyjsilamazenechceskoukatnasupersnobskoudetektivkuamistotothocucispostopadesatena300"

• 27.2.2015  07:40
    Sinister (2012)

Opozdene ale prece! Damy a panove, toz totok byla myslim zalezitost 1A, ne? No kdy ja jsem naposledy videla horor kteremu do mrte nic nemuzu vytknout a strachy jsem se trepala jak ratlik? Fajnsmekersky filmovy zazitek jsem asi zkazila Klenotovi, kteremu jsem kazdych pet minut rikala "Bojis se? Ja se bojim, to je hrozne jak ja se bojim!" A Klenot mi kupodivu nenadaval a nerikal ze jsem trapna, neb se prilis soustredil na horor (ktere mimochodem jinak docela nesnasi) a take se bal! Tehle snobarne opravdu nejde nic vytknout, ten Scott Derrickson myslim neni uplne marny pan a ja si ho davam na svuj THE LIST s poznamkou "sledovat!!!"

• 18.2.2015  10:52

At zije Miroslav Machacek, Sean Connery je proti nemu neslany nemastny bridil nevalnych hereckych kvalit!!! No, mozna trosku prehanim, ale MM je podle me jeden z nejcharismatictejsich hercu vubec. K filmu samotnemu = mezi herci pevnou rukou vladne samozrejme kral MM, ale zdatne mu "pricmrndavaji" Brejska, Brzobohaty, Lukavsky a treba i takova Cockova. K tomu pridejme silny a citlive natoceny pribeh a mate zde Frau Joelly ktera se dojima a breci jak zelva a Klenot ji rika "proc se divas na takove filmy kdyz u toho tak strasne bulis" a Frau Joelly mu odpovida "kdyz ty tomu vubec nerozumis, to je tak krasny film!". A ja radostne petkuji a raduji se prevelice ze zrovna v Cesku se podarilo natocit nejlepsi film z nemocnicniho prostredi vsech dob!

• 29.1.2015  08:41

A Frau Joelly opet s cistym svedomim zveda rejtyng! Konecne zase po dlouhe dobe opravdu strasidelna ducharina ktera neni blba jak troky! Bala jsem se od zacatku do konce a to se mi u hororu/thrilleru uz dlouho nestalo (Insidious 2 me nudil jak prase). NO, jen at si kazdy vezme priklad, takhle se toci dobre horory (ty paranormalni aktivity jsou proti tomuhle slaboucky odvar pro prvni stupen zakladni skoly). Skoda ze Pact 2 se nepovedl, to pak byla opravdu hnusoidni ptakovina mnou pravem poslana do odpadu....

• 21.1.2015  09:28

Kde zacit... A co vubec rict? Streif! Legenda legend. Streif: One Hell of a Ride nam vypravi pribeh sjezdovky, na ktere se kazdy posledni vikend v lednu odehraje ten nejtezsi, nejnebezpecnejsi, nejznamejsi a nejpresitznejsi zavod sveta. Dokument nam nepredstavuje jen sjezdovku, ale sezonou 2013 nas doprovazi k zavodu v roce 2014 (tento byl bohuzel dost ovlivnen pocasim = kralovska disciplina - sjezd - byl zkracen). Sledujeme letni pripravu pripravu nekolika vybranych atletu (mezi jinymi treba Aksel Lund Svindal, Eric Guay, Hannes Reichelt, Max Franz nebo Marcel Hirscher), je nam predstaven belorusky lyzar ktery odjizdi na zavod jen se svou matkou jako trenerkou/servismanem. Ti vsichni chteji byt nejlepsi, ti vsichni chteji vstoupit mezi legendy. Kdyz zvitezite na Streifu, jste nadosmrti hrdina, v cili se pak citite jako Buh. A kdo by nechtel byt Bohem, alespon na malou chvili? Ale Streif nejen dava, Streif take bere. Streif je kruta sjezdovka, na okruhu "ski circus" je spolu s Wengen (5km trasa!!!) opravdu ta nejtezsi. Volny pad, skoky, nebezpecne zatacky... To vsechno je Streif. A tresta kazdou nepozornost, kazdou malou chybicku. Polevit na setinu sekundy muze znamenat konec kariery, zmrzaceni, v nekterych pripadech i smrt . Film Streif: One Hell of a Ride je poctou nejen sjezdovce a atletum, ale i lidem, kteri se na priprave zavodu podileji. Organizatorum, dobrovolnikum, divakum... Citlive a zajimave natoceny dokument, tvurci si opravdu dali zalezet. Zabery ze zavodu dechberouci, navic na velkem platne je to prece jen neco jineho nez v televizi (live zkusenosti se to samozrejme nevyrovna). Streif urcite doporucuju ke shlednuti (i sjeti ;) ), kazdemu fandovi sportu. Naivc Streif je opravdu impozantni a udela dojem, takze si myslim ze i pokud zrovna lyzovani nejak extra neholdujete tak se vam dokument bude libit. Ja osobne jsem jen odvracela oci od padu (konkretne se tam venovali Hans Grugger & Daniel Albrecht), ale chapu ze v ramci objektivity se to ve filmu objevit muselo. Listky jsme museli zamluvit tyden predem & kino bylo plne do posledniho mistecka, coz zase udelalo dojem na me. Ale je dobre videt ze se tolik lidi zajima o lyzovani. Mozna je to taky tim, ze tenhle vikend se jede zavod 2015, tak to mozna taky nekoho nalakalo :) Coz mi pripomina: At jste fans nebo ne, tak pokud chcete videt paradni akci, tak nezapomente tenhle tyden koukat! Tento patek (23.1.2015) dopoledne se jede super G, v sobotu sjezd, KRALOVSKA DISCIPLINA & ABSOLUTNI HIGHLIGHT sezony (proslycha se ze po rekonvalescenci letos pojede i Bode Miller, a to je showman ze vsech nejvetsi!), v nedeli dopoledne / poledne slalom (posledni rok a pul opravdu miluju souboje mezi Neureutherem & Hirscherem). A ted jsem si vzpomnela ze jsem zapomnela zminit legendu Streifu, petinasobneho sampiona = Didier Cuche! To byl machr, a jak vzdycky nakonec vyhodil do vzduchu tu lyzi a pak ji chytil! Krasne, krasne vzpominky na lyzovani, na zavody v Kitzbühelu. Film mi vsechno pripomnel a ja jsem nadsena. Jedine co bych vytkla je ze to natocili ve 3D, to by pak byla uplna bombice, ale co uz. Hned jak vyjde na modrem rejovi tak upaluju koupit!

• 19.1.2015  09:32
    Rivalové (2013)

Za me tedy rozhodne prekvapeni roku. DVD se nam doma valelo dyl nez pul roku a kdyz se resilo na co se budeme divat tak Klenot vzdycky rikal "Je tam ten Lauda, podivejme se na to!" a ja jsem vzdycky odpovidala "Dnes opravdu ne, spis bych si dala nejkou komedii/horor/thriller/zaznam z koncertu Evy a Vaska..."Proste cokoliv radeji nez film o F1, kterou jsem nikdy nemusela a z toho co jsem vzdy tak koutkem oka zahlidla v televizi tak to byla jen nuda. Vcera jsem ovsem podlehla, rikala jsem si ze mi to stejne pobezi jako kulisa a ja si muzu treba cist. No prvni pul hodina (nez se Hunt a Lauda dostali do F1) byla takova nic moc, ale pak se to nejak rozjelo a ja jsem se pristihla ze na to cumim s vypoulenyma ucima, obcas zatajuju dech a vubec se vyborne bavim. Ja jsem nikdy F1 nesledovala (ani Klenot ne), ale samozrejme vim kdo je to Niki Lauda a hodnekrat jsem ho videla v ruznych televiznich poradech. Procez teda musim rict ze Daniel Brühl ho dal naprosto paradne, ten se musel na roli pripravovat opravdu zverubne! Fanynku F1 ze me film neudelal, televizni prenosy okruhu F1 budu dal uspesne ignorovat, ale film byl opravdu skvely a ja si ho uzila.

• 12.1.2015  10:17
    Specialisté na vraždy (TV seriál) (1998)

Die Cleveren jsou opravdu hodne povedena vec. Pro me asi nejlepsi detektivni serial vubec. Nejlepe se mi libila serie kde Bornovu partacku hrala Esther Schweins, ale v podstate vsechny dily mely velmi nadprumernou uroven. Skvele zahrane, inteligentni & zajimave zapletky. Co vic si fanousek detektivek muze prat? Snad jen skoda ze serial nejel o trochu dyl, kdyz si clovek vzpomene ze vselijake Kobry, Balkove, Misto cinu ci ruzne nemecke mutace "Kriminalek" jedou uz asi sto let a pritom jsou kvalitativne o nekolik trid niz nez Die Cleveren... Jo a muj oblibenec je Dominik Born, nejsympatictejsi a nejcharismatictejsi to detektiv. Sakvis, tak me to naladilo ze dnes si dam asi na DVD repete nejakeho z mych oblibenych dilu....