joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 21.12.2017  11:00

Tak jsem si myslela, ze jsem z podobnych veci uz daaaaavno vyrostla. A ejhle, ono ne! 12 let mi lezelo Doma DVD nez jsem na nej koukla... Trochu trapas, ale stane se. Dejove nic moc, ale vynahradi to vizual a stopaz take docela ulejza, takze jo, proc ne. A docela nadsene!

• 3.8.2015  11:17
    Experiment (2001)

No co by, na me tenhle pokus fungoval opravdu vyborne. Ty slizaky na roli bacharu vybrali opravdu paradne, uplne jsem zatinala pesti vzteky kdyz sikanovali, ten Justus byl kor nesympaticky. Pana Moritze ja vubec rada, fyzicky to muj typ sice neni, ale charisma ma a kdyz ho vidim ve filmu tak me oko na nem spociva se zalibenim. Dejova linie s tou jeho "kamaradkou" tak trochu WTF, za to jedna dolu, ale jinak kvalitka. Repete probiha vzdy jednou za par let.

• 26.5.2015  14:41
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Aby bylo jasno, to nebylo ze ja bych projevila zajem se na tento bizar divat! To tedy opravdu ne! Ale v ramci rodinneho tmeleni jsem k tomu byla donucena! Mama (milovnice drbu) "na to se budeme divat, tam hraje od Martinca dcera!" Tata (Sumava fanatik) "na to se budeme divat, to je natocene na Sumave a v tom hotelu jste kdysi bydleli a ja ti presne reknu kde co je!" Uz asi po pul hodine jsme ja i mama chtely rozkopat televizi (ac jsme obe nezne a etericke kvetinky), ale tata se musel na Sumavu dodivat. Ale stastny nebyl. I se mi zdalo ze mu za tu hodkuaneco pribylo par sedivych vlasu. Fuj, to byl ale hnus. To se opravdu vidi malokdy!

• 24.8.2016  10:25
    Jako pavouk (2001)

Neni to spatna detektivka, ale dva metry nadsenim jsem u toho take neskakala. Sberatel polibku me bavil vice. Na prumer to vytahuje Michael Wincott, to je kvalitni zaporak. Skoda ze pribeh neni zadna velka hitparada.

• 26.7.2017  14:02
    Julietta (2001)

To jsme driv hodne zrali, tenhle film. To bylo kdyz jsme byli pred 17ti lety jako mladi spratci na Loveparade (normalne tuto hudbu vubec nemusim, ale tehdy tam Jet jaksi patrilo k bontonu = o Juliette se mluvilo jako o artovem filmu o LP) a tak jsme se tim filmem jakoby trochu identifikovali a mysleli jsme ze vime, o cem to Stark toci. Ted jako postarsi spratek si myslim ze porad vim, o cem Stark v Juliette toci, ale zu me to proste tak nebere. Plus tehdy jsem jeste nemela takovou alergii na Mecurata. Rozhodne jsem Rada ze zu nejsem mlady spratek. I za cenu toho ze me ted casteji boli zada, mam jakesi divne potize se svalem na pravem stehne a musim brat leky na stitnou zlazu.

• 8.4.2015  08:10

Ctyri nebo pet? Ctyri nebo pet? Ale jo, dam petku. Fascinujici film, hned ten sileny zacatek vas chytne a nepusti. Suicide club / Suicide circle mi sedel ve filmotece snad skoro 10 let nez jsem se rozhodla dat mu sanci a musim rict ze tohle je opravdu filmovy zazitek. I kdyz je film depresivni a nema pekny namet, tak pro me byl podprahovy vzkaz filmu ten, ze se mame mit vic radi a mame si sebe vic vazit. Ja mam na Japonsko velmi dobre vazby a mam tam nekolik pratel a musim rict ze ta jejich kultura byva obcas dost zbesila... 1 tyden dovolene za rok.. neustaly tlak byt ve vsem nejlepsi a vsem se zavdecit. Zdalo se mi ze tento film se snazi poukazat na tyto nezdary a snazi se spolecnosti predat jak uz jsem psala vyse = vice respektu a lasky (boze to zni blbe kdyz se to napise). Ja nevim jestli se na to budu divat znovu, ale rozhodne to ve me zanechalo dojem. Strasny a zaroven krasny film.

• 11.1.2016  13:39

Tohle byla takova debilni pohadka. Pritom docela sympaticti herci tam hrali! Ale me se vubec nelibila, pribeh byl nudny a hloupy, postavy takove jakesi afektovane.. az na hranici karikatury. Nelibilo.

• 17.9.2014  13:31
    Pianistka (2001)

No, tak nevim proc bychom si meli lhat do vlastni kapsy, neb v tom filmu je kazdy z nas (nebo alespon kousek z nas ;) ). Pro me jeden z nejsilnejsich filmovych zazitku. Fantazie, Bravo Haneke!

• 28.4.2015  08:51
    Psí dny (2001)

Uliho miluju & Uliho ctim. Opet poskakuji nadsenim, usmivam se jak debil a vubec jsem nadsena. Ale co s temi vedry, do kterych ted jedu? A to jsem se tak strasne tesila.. :) Btw. Maria opet famozni, stejne jako v Paradies. Herecka jak vino. Rakusaci umi. Zbytek sveta jen cumi. Teda krome nemcu (Kreuzweg).

• 19.6.2015  18:25
    Přísaha (2001)

Moc, ale opravdu moc fajn detektivka / drama. Jacka Nicholsona ve filmech bud hrube nesnasim (Few Good Men, O Schmidtovi) nebo ho silene miluju (Prelet nad kukaccim hnizdem, Osviceni). Nekdy se fakt nemuzu rozhodnout jestli jsem fanynka nebo ne, ale neco.. neco na nem je, tot vec je jista! Film ke kteremu se ob par let rada vracim (kdyz ho davaji kolem desitky v bedne, nikdy si ho nenecham ujit!) a ktery si vzdycky uziju. Napinava, atmosfericka detektivka. Za me palce nahoru a radost! Ja detektivky moc rada...

• 15.4.2015  11:06
    Quo Vadis (2001)

Takovy material to byl a takovy bazmek z toho vznikl. Jako uplne na odpad to nebylo, film se i docela snazil drzet predlohy, ale proste do dohromady tak nejak nefungovalo. Docela to jeste take zachranovala hudba a muj oblibenec preveliky, Boguslaw Linda. Co s timhle DVD budu delat veru nevim. Asi ho daruju dal.

• 29.5.2015  10:11
    Anděl Exit (2000)

Jen jednou v zivote se mi stalo ze jsem z kina odesla jeste pred koncem filmu neb film me tak strasne otravil. Ano, byl to Andel Exit. Ted po sto letech jsem si rikala "dej tomu sanci, treba jsi do toho musela trochu "dorust", jako do "Hori, ma panenko"". Vzdyt Topol je skvely spisovatel! Sice jsem od nej nic necetla, ale kamaradka s dvema doktoraty (ruzne filosofie a filologie) ma vsechny jeho knizky a neda na nej dopustit! Nedorostla. Nic, Nixx, Null, Zero, Nada. "Jak ukrast Dagmaru" po artove. Ale tam zase byli lepsi herci. Z Cechtickeho se mi jezily chlupy na zadech. Brrrrr, zrovna jsem se zase pri vzpomince na toto vcerejsi trauma uplne otrepala a vyskocila mi husi kuze. Mohu se pokusit zapomenout, ale retardovany vyraz a koktani Cechtickeho se mi asi budou vracet pred oci az do smrti. Ja jsem to bejvala vedela, ale stejne jsem do toho ja blbec chodila. Priste az budu chtit byt pozer, dam si radsi malinove pivo.

• 29.3.2016  11:41

Tenhle videoklip me fakt docela bavil. Prijmena zabava na nedelni odpoledne, na rozdil od prisernych Pistolnic Frau Joelly rika "Tak ano!"

• 18.9.2017  09:50

Ve dvojce se spis resi pokus o obnoveni procesu s Damienem (ten byl v prvnim dile odsouzeny k smrti jako hlavni pachatel). Ve dovjce hodne lidi ukazuje prstem na Byerse (otce jednoho ze zavrazdenych deti), katalogoveho vidlaka, nasilnika, nabozenskeho fanatika, pokrytce a vubec White trash. Stejne zajimave jako jednicka, objevuji se zde nove dukazy a jednomu se opet otevira kudla v kapse nad neschopnosti americke justice. Ja s Klenotem vzdy koukam na "Medical Detectives" a tam vzdy kazdych par dilu opakuji ze vzdy, ale opravdu VZDY existuji forenzni dukazy ktere spoji misto cinu/obeti s pachatelem. Tady mame hned tri obeti a tri pachatele, a ANI JEDEN JEDINY forenzni dukaz, zadna spojitost proste. Ani jeden jediny dukaz, uplne malinky, pidi dukazicek mikroskopicky neni. Jen vynucena vypoved retarda s IQ70. A na zaklade tehle vypovedi padnou tresty odneti svobody na dozivoti a trest smrti. To mi hlava fakt nebere. Trojka bude, myslim, velmi zajimava!

• 29.6.2015  08:55
    Pláž (2000)

Danny Boyle. Ja mu nikdy neodolam... A pokud se do toho primicha DiCaprio, a Canet, tak to uz jsem jako uplne bez sance. Zase paradni hracicka, zajimavy pribeh, naprosto vymazlena vizualni stranka filmu a soundtrack naprosto fenomenalni (sveho casu jsme v aute nesmazili nic jineho). Tak jako Richard, tak ja bych si prala zmizet nekam do hor. Vykvaknout se na trapne pinozeni se za necim (hypoteka, nove boty, kablilka od prada, satek od lujze vitona, sporovni auto, dovolena v luxusnich hotelech, vecere v restauracich kde za jidlo pro dva vyplaznete nekolik stovek evropskych penez).

• 27.8.2015  13:20

Zajimave ze jsem to objevila az ted! Neprijemny film ktery vede ke konci ktery celou dobu ocekavate, ale netusite ze to bude AZ TAK. Aronofskemu se dari docela brutalne utocit na psychiku divaka. Nechci znit jako nejaky zlosyn a cynik, ale opravdu lito mi bylo jen matky, i kdyz jsem docela prozivala osudy vsech hlavnich hrdinu. Ted trochu odbocim: moc dobre nechapu co vede cloveka k tomu, aby si zasiral telo a zivot drogama. A tim nemyslim jen ty synteticke. No, mozna to jde trochu pochopit pokud v tom treba vyrustas opravdu od malicka, ale jinak bych se k temto lidem stavela docela nekompromisne (a ano, mam takovou zkusenost i v nejuzsi rodine, takze to neni ze bych nevedela o cem mluvim). Wrap up: Requiem za Sen je vyborny film. Pokud vahate nebo o nem tak jako ja doted nejak moc nevite (me byl povedomy jen nazev) tak vezte: Jen do toho!

• 25.6.2015  09:39
    Road Trip (2000)

Paneboze, no proc bych se mela stydet za to ze se mi to libilo a byla to vtipna komedie u ktere jsem se docela hodne prosmala? To mam kazdy den cumet na socialni dramata od Hanekeho (miluju Hanekeho) nebo na sachovou partii v Sedme peceti (stacilo jednou, tohle uz nikdy, ale NIKDY nechci absolovat znovu). Vyborna komedie na odreagovani nebo vubec jen tak pokud mate chut na tenhle typ "american college" komedii. Tom Green naprosto uzasny, ten je tak trapny a uchylny az to cloveka bavi. Nebudu podhodnocovat abych si pripadala "intelektualne", tyhle ctyri vpaluji rada a s cistym svedomim. Neb tak to je. Cryri.

• 14.1.2016  08:22

Vsak me se nahodou libil tento film. Takove prijemne mysticno a sympaticky Depp, to ja nepovazuju za spatnou kombinaci. No a ta Emanuelle Seigner to je pro me take preveliky Idol. A miluju Pariz. Dokonalost to neni, ale pekne ctyri vpaluji bez dlouheho premysleni.

• 25.4.2017  16:09

Jo. Mam. Jinak souhlas s Hirnlego v tom, ze tohle je jeden z nejnedocenenejsich CZ filmu ever. Uzasna zivocisna Stivinova, to je herecka! Ten kontrast s jako vzdy prkennou a afektovanou Vilhelmovou...

• 24.9.2016  19:57
    Futurama (TV seriál) (1999)

Popkulturni odkazy na late 80s/early 90s v nejvetsim sci fi narezu vsech dob. Jestli nejste ta spravna generace tak... tak si asi Futuramu taky uzijete, ale ne takovym zpusobem jako my, Vyvoleni. Neni nic lepsiho nez Futurama. Fakt ne. Ja si jdu ted pustit Breakfest Club. Dont You Forget About Me.

• 6.7.2017  14:01

Jako muru pritahuje svetlo lampy, tak me pritahuji pribehy a zivoty americkych White/Trailer trash. Kdykoliv jsme ve statech tak nejvetsi zazitek je pro me projizdet misty kde tito ziji. Po Disneylandu a Narodnich parcich je to tam pro me ta nejvetsi atrakce. Klenot mi vypravel zazitek ze na vysce si s par kamarady pujcili karavan a pak nekde pres noc parkovali v jakemsi Tom kempu u ktereho bydli tato sorta lidi. Ani pry jeste nestacili vylezt z toho karavanu a uz Jim nekdo klepal na dvere a chtel pujcit penize. To jsem uplne zavidela, takovy zazitek!

• 18.9.2015  18:28
    Konkurs (1999)

Proklate zvlastni vec. Drama o lasce? Horror? Tak trochu od vseho neco (konec opravdu hodne brutalni). No kopnete me do hlavy, ale me se to docela hodne libilo! Ta hlavni hrdinka mi porad prisla takova unyla a pak mi najednou malem vypadly oci z dulku. A pri te scene jak se to tamto (nechci spojlerovat) prevrhlo, tak jsem si malem pustila do pyzama. Miike je dabel a ja ho desne uznavam (krome IZU, to se mi moc nelibilo) a Oodishon je kvalitka. A porad mam v hlave ten song ze zaverecnych titulku, to zase dokud nekde neschrastim tak se mnou nebude k vydrzeni. Videno v ramci Season Challenge Tour 2015:

• 27.8.2014  20:19

Jedna za hokej, jedna za hory a jedna za mily pribeh na nedelni odpolko. Kyc jak bic, ale takovy ten ktery ja mam moc rada. Zasnezena vesnice Mystery je muj sen, tam jsem se mela narodit! Ctvrtou davam v ramci nostalgie za, ähm ähm, "blizkeho kamarada", ktery si ve filmu strihl mensi cameo. Kdybych tehdy rekla "I do", psala bych ted komentare z domecku v kanadskych horach u Kelowny. Ach jo.

• 26.10.2015  08:44
    Notting Hill (1999)

Predem bych rada, jen tak na pul huby, upozornila na to, ze na me sarm Hugh Grant nefunguje.Ne ze bych ho nesnasela, ale uz od "Ctyri svatby" ho spis tak vicemene uspesne neberu nejak extra na vedomi a desne se divim ze ho kamaradka Helenka tolik miluje. Nicmene Notting Hill jsem nyni vyhledala cilene, neb poeticky Londyn ja rada a Portobello je oblibena moje mestska cast (tam je jeste castecne Londyn Londyn a ne Londonistan). Dostala jsem presne to, co jsem ocekavala. Porci mile humorne romantiky v Londyne naaranzovanem do snobska. Rhys Ifans parada, bez nej by to byly prumerne tri hvezdy. I pan Hugh mi prisel docela roztomily a Chemii s Julii jsem mu docela verila. Na vecerni sezeni na kanapatku a mackarni ruky Klenota pro me ideadlni vec. Challenge Tour 2015.

• 29.6.2015  08:45

Takova prumerna detektivka. Diky tomu ze jsem cetla knizku (a moc se mi libila) ani nemam tendence nejak "mhourit oci" ci nadhodnocovat. Prumer. Nix nez prumer. Vic ani tuk.

• 24.7.2015  13:55
    Smrt panen (1999)

Moc hezky film, ktery se mi presne trefil do nalady (no jo, no) a tak trochu do celkoveho rozpolozeni. Kdybych ho mela popsat jednim slovem tak bych rekla ze ten film byl takovy.. jemny.. No, to zni zase debilne. Pro me to prislo jako takove pohlazeni - smutne, ale laskyplne. Sofince se toto povedlo. Ja se raduji prevelice.

• 20.9.2015  15:05

Darabont by se mohl vykvaknout na serialy a tocit jen Kingy. Jo tem svedci! Darabont a King no to je to nejvetsi stesti kdy ja se uplne tetelim stesti.. Treba by mohl dat Dallas 63 a taky by me zajimalo jeho pokracovani osviceni (Doctor Sleep). To by mohla byt kvalita vsech kvalit. Ja jinak doufam ze me Stevvie bude jeste pekne dlouho desit. Neb to je muj Kral Kralu!

• 25.6.2015  09:29

Tento zamek hruzy ve me tedy moc hruzy nevyvolal. Obsazeni vskutku luxusni, ale Owen Wilson v hororu (no spis takove rodinne ducharine), mi prislo tak trochu jako spalnuti vedle. Lily Taylor hrube nesympaticka! Pribeh strasne hloupy a navic ho uplne zdegenerovala a znevazila ta parodie ve Scary Movie. Cely film jsem jen cekala kdy se tam objevi ten slizsky typek s gramlavou rukou a udela neco smesneho nebo kdy se vubec budu moct zacit necemu smat. Coz asi u "The Haunting" nebylo umyslem. Takze asi spis nee.

• 16.3.2015  09:35
    Big Lebowski (1998)

No, to jsem napsala takovy pekny komentar, kde jsem se vyznala ze sve lasky ke Steve Buscemi a v tomto pripade i do mrte vsech hercu v tomhle filmu a on mi zmizel. To je zase zrada, asi nejaky atentat. Nu coz! Takze znova: Big Lebowski je jeden z nejlepsich americkych filmu vsech dob (spolu s "Prelet nad kukaccim hnizdem") a ja ten film miluju skoro stejne jako "Hori, ma panenko". Repete hazu relativne pravidelne, neb takova genialni taskarice se mi nikdy neomrzi. To je proste takove stesti, ze existuji filmy jako "Lebowski". Uplne jsem z toho hyn... Ja bych si tak strasne prala byt flinkem, abych si mohla jen tak prezivat a mit ostatni na haku.. Necumet porad v telocvicne abych mela takove ty jemne vyrysovane svaly na pazich, nejist denne pul kila zeleniny a ctvrt kila ovoce abych na dovolene v hotelu Ritz-Carlton vypadala jako Miss, honit se v praci jak debil abych si mohla tyhle pozerske dovolene dovolit... Proste se na to na vsechno vykvaknout a jenom si tak prijemne zit! Jo ale ze vseho nejvic bych si prala abych mohla jit do Kauflandu nakoupit v kratasech, tricku a zupanu!

• 14.2.2017  09:55

Tak Lola bezi uz skoro dvacet let a porad ji jeste nedochazi dech! A s kazdym shlednutim bavi stejne jako napoprve! Spektakularni! A opravdu vsichni vyborni a nad vsemi cni bezdak Joachima Krola :D Tykwer me docela bavil do Parfemu, ted uz ho tak nezeru, ale asi dam sanci nejakym tem jeho novym halyvudskym produkcim!