Pohádka pohádek (2015)

To tedy bylo neco! Ze zacatku me to silene stvalo, tahlo se to nepeknym zpusobem. Ale pak me to nejak vic a vic vcucavalo do deje a na konci uz jsem jen poulila oci a skoro jsem se rozbrecela. Rozhodne to neni pohadka pro male deti, ale pro nas "velke deti" je to proste parada. Tak hezka fantasy uz tady dlouho nebyla, nadseni se konalo. Frau Joelly chvali.

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Vyborny a zajimavy dokument. Koncert pak take bombice. Povinnost pro fanousky Rammstein a ja verim ze ani ostatni se nebudou nudit!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

No kopnete me do hlavy, ale ja vic nez tri nedam. Paradni herecke vykony, famozni Kamera, dechberouci priroda.. ALe kdyz ja chci ve filmu pribeh, ktery je aspon trochu "plausibel". Tak Leonarda na nekolikrat doskrabe a dokouse medvedice, on pak ma diru v krku a zada rozedrana az na kost, ale za chvilku se vzpamatuje a utika vykostit nejvetsiho zaporaka. Porad mi to neslo z hlavy. Ale ta priroda byla no to byla nadhera. Vsimli jste si, u te zaverecne bitky zaporaka s Leosem, jake svetlo tam delalo "slunicko" do te prirody? Ja jsem uplne nadsena, takze ano, ta silna trojka to bude, ale kdyz mi vadil pribeh tak nemuzu vic. Nastesti nyni vim, kam pristi rok vyrazime s Klenotem na dovolenou. Na medvidky.

Sázka na nejistotu (2015)

...a proto ja vsechny penize co mam obratem investuji do kabelek! Kdyz se o ne pekne a laskyplne starate, tak se stavaji "vyntydz" a jen ziskavaji na hodnote. Stejne jako vanocni kolekce Lega!

Sedmero krkavců (2015)

Issova tak trochu zpovykana a kladacky princ unyly jako prase zase, ale dohromady to kupodivu docela funguje a me se pohadka libila! To si nepamatuju kdy me naposledy takhle zaujala nova Ceska pohadka, procez mirne nadhodnocuji a neztracim nadeji ze to i do budoucna prece jen nejak pujde.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Paradni jizda, za me nadseni prevelike! Trosku mi to pripominalo takovy ohodne akcnejsi a vubec lepcejsi "Clear and Present Danger" a to ja take velmi rada. Herci famozni, muj oblibenec Josh Brolin zde za jedna (pravda, na pana Vilema sice nema, ale take je patricne charismaticky!) a hudba... no vzdy kdyz zacala hrat hudba tak jsem se vnitrne uplne napjala a jen jsem valila oci zase. Nejlepcejsi co v roce 2015 Hole Vody dodaly!

Spectre (2015)

A me to zase nevadilo, ze se tam porad nekdo nemlati a nepronasleduje a nevybuchuje. Docela jsem si uzivala i to mluveni. Stopaz mirne prepalena, ale = na rozdil od Skyfall = neusnula jsem! A Sölden paradni, jezisi jak ja to tam miluju, hory jsou stejne nejlepsi ze vsech. Co me zklamalo: ted me asi bude spousta lidi nenavidet, ale Monica Belluci. A to jsem se na ni tak strasne tesila! Miluju ji! Ale na Bond Girl uz je bohuzel prece jen trochu ohlodana zubem casu :(

Spotlight (2015)

Porad se tam jen mluvilo a zdalo se mi, ze se tam skoro nic nedeje! Ovsem i pres to jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky a obcas jsem si rikala "to je tedy sila!" (napr. jak ta novinarka konfrontovala jednoho pedokneze). Bylo zajimave sledovat jak se rodi investigativni reportaz a velmi bych take vyzdvihla herecke obsazeni (Ruffalo je posledni dobou muj velky oblibenec... jeste par takovych filmu kde po nem budu mlsne koukat a presunu ho do me topky!). Co se tyce nabozenstvi, tak byvam trochu skodoliba, neb znam par poboznych lidi co porad rikaji "Buh to a Buh tohle" a pritom jsou to pokrytecke svine, procez i pres ruzna lakani zatim volani svatostanku odolavam. O islamu radejc ani nezacina. Tohle neni to prave misto. Ale film snobarna. Doporucuji!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ja jsem epizodu 4,5,6 nikdy predtim nevidela (jen ty novejsi 1,2,3), ale Klenot si desne pral jit se mnou na nove SW, tak mi predtim poustel ty stare a to me moc nebavilo, stavela jsem si u toho Lego co jsem dostala k vanocum, to mi prislo lepcejsi. Tak jsem mela trochu strach ze se pak budu v kine dve hodiny nudit, neb z tech starych SW jsem si skoro nic nezapamatovala, ale vubec jsem se nenudila, naopak jsem se skvele bavila. Byli jsme v kine na odpolednim predstaveni, procez jsem se bala, ze na odpoledne tam vezmou rodice sklebaky a sklebaci se budou nahlas bavit a vubec budou nesnesitelni. Kupodivu nesnesitelni nebyli sklebaci, ale jacisi rodice, co se porad nahlas bavili. Tak Klenot vstal, serval je hlubokym hlasem a pak uz tihle prihloupli krupani byli zticha. I takovi jsou mezi nami lidove. Jdou do kina aby tam na sebe pri filmu mohli nahlas kvakat. Idioti. Ale film opravdu Luxus. Bavila jsem se prevelice.

Straight Outta Compton (2015)

Ja mam rada klasickou hudbu a lyzovani. Ne gangsta rap. Ale tohle me, kupodivu, desne bavilo. A ten cerny clovek co hral Ice Cube doopravdy vypadal jako Ice Cube! Na film jsem se koukla, neb jsem byla v nemocnici a nic jineho po ruce nebylo. Kdyz jsem uvidela stopaz tak jsem se uplne zhrozila, ale kupodivu mi to ubehlo velice rychle! Nyni si dokonce pobrukuji "Fuck the Police" a mozna si nejake ty jejich hity poridim do auta a pak pojedu do prace a schvalne pred oknem nasi kancelare to osolim aby kolega slysel a aby uz pak nerikal ze jsem stara protoze koukam na Tatorty, ale desne cool, neb posloucham gangsta rap.