Wonder Woman (2017)

Prevelika nuda. Vlastne to neni o nicem, je tam sice par peknych bojovych scen (asi dvakrat par minut) a to je na vic nez dvouhodinovy film sakra malo. Gadot mi moc charismaticka neprisla a ten hlavni mamlas byl slizsky jako ciganske hracky, ten si u me take moc nesplhnul. Ohromne debilni film. Od odpadu to zachranil jen fakt, ze se citim trochu provinile, neb WW jsem sledovala par hodin po Markete Lazarove, tak si nejsem jista jestli genialni Vlacil nenastavil latku moc vysoko a ja nejsem unfair.

Z Paříže do Paříže (2017)

Naposledy jsem Francii tak silne a autenticky citila v Tatinkove slave a Mamincine zamku. Ohromne hezky a mily film, i kdyz ten namet je takovy hodne smutny. Nicmene tohle putovani z Parize do Parize me pohladilo po srdicku a to je to co se pocita. Ta Pariz je opravdu mimoradne nadherne mesto. Jsem proste fan.

Život (2017)

Ten Espinosa musi byt preveliky zerter a vykuk! Napred me lakal na Child 44, tesila jsem se na radiciho Cikatila a temny dryler, a ted zase ze prej Vetrelec! Pro me ovsem, stejne jako Child 44, tak trochu zklamani (no dobra tedy "child" bylo horsi), neb jsem cekala vic! Asi uplne nejvic, kdyz o se to srovnavalo s Vetrelcem a vsichni z toho byli tak nadseni. Nebylo to spatne, ale trochu jsem se u toho nudila. Jednou jsem u toho dokonce na chvili usnula. Kdyz jsem byla vzhuru tak me to docela bavilo, ale pokud u filmu usnu tak je to vzdycky docela spatenka.

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Ne, me to neprislo tak strasne jak zde nekteri lide pisou. Zklamani se nekonalo. Cekala jsem prijemne & nostalgicke retro s Mulder & Scully (oba trosku ohlodal zub casu, ale da se. Nikdo nemladneme! Teda krome me, ja ted vypadam lip nez tehdy v 16ti). A dostala jsem prijemne & nostalgicke retro s Mulder & Scully. Konspirace a ufoni nebyli ve starych "aktech" me oblibene epizody (ja radsi uchylaky co jedli jatra), ale tuhle vec jsem uzivala v miru. Tesim se na dalsi dily!

Akta X - Návrat domů (2016) (epizoda)

Tahle epizoda me oslovila zatim nejlepe, procez ctyri. Zdalo se mi to uz spis jako navrat ke starym aktum, i kdyz ta rodinna Linie se Scully tam byt nemusela. Zatim jsem davala relativne vysoke hodnoceni, ale musim rict ze po prvnich ctyrech dilech tak trochu zklamani. Prece jen ty starsi epizody byly strasidelnejsi a lepcejsi. Tady ja nadsazuju spis z Nostalgie.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

Srabske tri, neb nevim, co si mam o tehle epizode myslet... Jako komedie to nefunguje spatne, dokonce jsem se nekolikrat zasmala a prislo mi to vubec hodne originalni. Ale ja si proste nejsem jista, jestli chci Akta X jako komedii. Vic me to bavilo kdyz se zapasilo s incestnimi mutanty a pronasledoval se pojidac jater nebo upirka. Komedie? Parodie? Vysmivani se nerdovskym fanouskum a vubec celemu kultu Akta X? Ja fakt nevim.

Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

Prijemne Retro pokracuje. A ja si delam nasledujici poznamku: "nakoukat nejake starsi dily" (to jsem ani nevedela ze M&S vrhli potomstvo!) a do budoucna se stejne nejlepe tesim na uchylaky co pojidaji lidska jatra! Ale jinak spica. Jen tak dal!

American Honey (2016)

Particka luzru jezdi po americe a pomoci lzi a ruznych "triku" prodava casaky. Bohate i chude odrbava relativne stejne. Pekne pokoukanicko do zivota white trash (white trash mam nyni ve velike oblibe), ze stopaze jsem se ze zacatku docela zhrozila, ale nakonec to docela odsejpalo. Skoda ze tak ohromne nesnasim toho ultra slizskeho LeBufetaka, myslim ze to jak jeho postava byla "cocky" ani nemusel hrat. Nicmene chybela mi tam nejaka katarze, nejaky vyraznejsi konec. Myslim ze chapu jak American Honey Andrea Arnold myslela, ale ja osobne jsem, docela navnadena, cekala od konce trosku vic. Aspon neco! No, treba priste. Ale i tak dobry.

Anthropoid (2016)

Po dvaceti minutach mi Klenot nasupene oznamil "Tak uz to konecne prestan furt komentovat, me ty historicke nepresnosti nezajimaji, ja se chci proste divat na film!". Procez jsem uz nekomentovala a jen tak v duchu jsem obcas zamrcela. Ale dobra, odpustme par nepresnosti (hned na zacatku ti zli kolaboranti treba). Ty love Story byly take takove jalove, Geislerova mi do role moc nesedla. Ledaze by hrala Gabcikovu matku, to mi bylo Cilliana uplne lito. S atentatem se veci ovsem paradne rozjely a pak uz to bylo parada a ja jsem si zase pekne pobrecela. A u zaverecnych titulcich me uplne zamrazilo. Mnichovska dohoda. Hitlerovi se tehdy ustupovalo a my ted take ustupujeme jednomu "mirumilovnemu" nabozenstvi. Paralela ciste nahodna?

Bezva ženská na krku (2016)

Takovy typicky televizni film, jako vylozene nenadchne, ale je docela fajn. Rozhodne me nerozzuril (na rozdil od pozerskych Poupat) a dokonce jsem se i docela bavil. Zacinam ted ve filmech nejak vyhledavat Vetcheho. Neptejte se me proc. Sama nevim!