joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 17.1.2017  12:06

Toto byla ale prevelika nuda u ktere jsem nekolikrat usnula. Tech poslednich dvacet minut bylo docela slusnych a kladne bych hodnotila i vizualizaci demona, ale jinak docela zklamani. Posedla ani nedelala mosty a nelezla po stene, prece vsichni co jsou posedli demonem musi delat mosty a lezt po stene!!! Ted take koukam ze film trval velmi sympatickych 88 minut, ovsem ja musim rict ze ta prvni hodina mi prisla jako hned tri. Asi bych to ani nedoporucila dal, Klenot to zalomil hned po zacatku.

• 27.7.2015  15:04

Ceska variace na "Love Actually" me tedy moc neuchvatila. Nejblbejsi ze vsech to nebylo, ale osudy / pribehy vsech tech lidi mi prisly takovy nedotazene, proste takove nic moc. Potencial nevyuzit. Skoda.

• 10.3.2015  09:41

Tatort je takova nemecka klasika, zijic v bavorsku s Klenotem z Hamburgu, je skoro jiste ze v nedeli se proste zapne Tatort (no, ne vzdy se dokouka, ale proste ta znelka mosi byt, stejne jako prvnich par minut "aby se vedelo"). Rada bych take upozornila ze Tatort zde (na rozdil od spousty ostatnich serialu s podobnou tematikou) neni pouze zalezitost duchodcu! Tatorty jedou proste vsude. Na Holkach na odpis je zajimave to, ze jsem je na prvni pokus odepsala s tim ze je to strasna blbost a vubec ja pohrdam. Duhy pokus se odehral v nedeli vecer, zamyslela jsem to opet jen jako kulisu, neb trpim zanetem spojivek a nesmim namahat oci a tak jsem chtela neco na co budu moct jen mzourat a nebudu litovat ze to vlastne skoro nevidim. Ovsem po dvaceti minutach jsem docela rozlepovala oko a "kapala" jak vztekla, neb me pribeh docela bavil. Potencial to melo vetsi, ale davat tomu podprumer nebo odpad taky nebudu, neb kupodivu me to nejak nedrasalo nervy a dokonce jsem hned projevila zajem podivat se i na druhy dil.

• 16.2.2016  08:03

I druhy dil drzi. co se tyce kvality, krok s prvnim! Mrtvol je najednou mnohem vic, se seriovym vrahem je to o trosku jinak nez jsem si myslela na konci prvniho dilu a Thomalla s Wuttke tentokrat jedou do Kolina. Napinava a zajimava detektivka, prece jen ty Tatorty maji neco do sebe. Jen ta Thomalla by si uz mohla prestat pichat Botox, zacina vypadat dost otekle a neprirozene. Skoda, dalsi hezka zenska co ze sebe touzi udelat masku.

• 9.3.2016  13:36

Komentar obsahuje Spoiler: Kdyz ja mam proste radeji ty klasicke Tatorty kde je spachan trestny cin a pak komisari sbiraji stopy a na konci polapi prasiveho kojota ktery pod tihou dukazu kapituluje. Tyhle ty otevrene detektivky mi moc nesedi (Treba nedavno ta Operace Cukr, i kdyz nebyla Tatort tak stejne to nastvalo). A pritom to zacalo tak dobre! Cele to slapalo dobre az do smrti c.2, pak uz to zacalo tak nejak drhnout a zdalo se mi ze to na me hraji jako na divaka na efekt. Vic nez tri bohuzel nemuzu.

• 10.3.2015  09:48

No tak tohle uz bylo nudne a nesmyslne uspavani hadu. 70 minut se tam nedeje skoro vubec nic, jen si tam kazdy navzajem mluvi diry do hlavy a najednou poslednich 20 minut velka akce, vse do sebe zapadne aby nastal v podstate happy end a pravda a laska zvitezila nad lzi a nenavisti. Prvni dil prumer, druhy dil "tlacba": Vedet ze dvojka je tak slaba tak me ani nenapadne cumet na prvni dil.

• 25.8.2015  09:23
    Ochránce (2012)

Driv mel Tila kazdy rad, byl to velky kamarad! Ted uz ho nema skoro nikdo rad, uz to neni nici kamarad. No tak jo. Jak jsem ho kdysi milovala tak ted uz teda fakt ne. Uz mi vsechny ty jeho filmy a vsechny ty jeho deti strasne splyvaji. Jo, jako chapu ze je mu kosile blizsi nez kabat, ale a) tohle muze fungovat tak u jednoho, max. 2 filmu. Kdyz uz se to, pardon my language, do prdele, opakuje porad dokola tak to eventuelne zacne byt nudne a trapne b) kdyby se o Luny jednalo o nejaky vyjimecny talent. Coz se nejedna. Jak rikam, nic proti protekcnim spratkum, chapu a neodsuzuju. Ale, jak my nemci rikame "genug ist genug". Na dalsi film s Lunou a Tilem se asi ani nebudu divat a rovnou ho splachnu do odpadu. Tile, Tile, dve z nostalgie. Ale uz naposledy. Priste uz bude nasledovat jen rana z milosti. UPDATE: ted jsem se na to divala znovu a nevim co mi hrabalo ze jsem dala dve. Ted na podruhe jsem zvladla jen prvnich 45 minut, pak uz bylo nutkani vypichnout si oci prilis silne, procez jsem projekci v zajmu zachovani zraku (a dusevniho zdravi) radeji ukoncila. Traumatizujici. Brrr.

• 21.1.2016  08:11
    Operation Zucker (TV film) (2012)

JA jsem se puvodne nechtela vcera divat na nic, porad jeste mi skacou pred ocima pruhy z te Paralelni Broskvoviny co jsem absolvovala v nedeli, ale Klenot ze pry "Operation Zucker" a v novinach ze psali ze je to dobre. Tak jsem souhlasila, ja jsem ho moc neposlouchala a myslela jsem si ze to bude o druhe svetove valce. A ono to zatim bylo takove nervydrasajici Drama o pedofilech! No fuj, mraz mi behal po zadech! Hlavne scena kdy se deti drazily v drazbe pro pedofily a vlastniky bordelu, pak take v tom bordelu. No vubec mi z tohoto filmu nebylo dobre! Jeste ten pocit bezmoci kdyz pak clovek videl kdyz jsou v tom namoceni soudci a vyznamni politici (razie ve vile me malem prinutila vydat zu jednou stravene kureci kostky)... Tohle byl teda pekne horky cukr co se jednomu ajn cvaj vzprici v krku. Dala bych plny pocet, ale konec jest nepekne zrasen, procez bohuzel jedna dolu. Ale dnes mam naplanovany druhy dil, tak pokud se tam tohle nejak vysvetli tak mozna jeste dodatecne zvednu. Nebo taky ne. Jeste nevim.

• 16.10.2014  11:49
    Prometheus (2012)

Ja jsem velkou a nekritickou obdivovatelkou Vetrelci serie! (kvuli dvojce u nas dokonce byli policajti = dont ask...) a Prometheus se mi prosim VELMI libil! Opet se mi vyplatilo pristupovat k filmu bez toho, aniz bych byla spojlerovana a vubec s minimem informaci. Vlastne jsem ani neocekavala nejakou pecku (naposledy jsem od Ridleyho videla Robina Hooda a to me teda fakt nepresvedcilo). Skromna jako Lenin, dostala jsem vic nez jsem cekala! Zajimavy a napinavy pribeh, lehke "otreni se" o me milovane Vetrelce a naznak toho, jak to vlastne vsechno mohlo byt... Cetla jsem nekde na internetu ze Prometheus ma mit dalsi dva dily, tak to jsem tedy veru zadostiva! Kdyby to byl jen nejaky hoax, asi bych byla hodne zklamana. Na Promethea jsem se sla kouknout prakticky hned po jeho uvedeni do kin a od te doby jsem ho videla jeste dvakrat a vzdy jsem byla nadsena, rozhodne se neomrzel. Ja za sebe (i Klenota!!!) nadsene petkuji a je nad slunce jasne ze Christkind mi letos pod stromecek nadeli mimo Lega a predrazene saly i modreho reje s Prometheem!

• 9.11.2015  09:56
    Ráj: Láska (2012)

Kdo umi umi a kdo neumi, tak cumi jak to ten Seidl umi. Tuhle trilogii smazim vzdy tak ob rok a pul a vzdycky me dostane. Ne tak silne jako "Vira", ale porad jeste kvalita kvalit a Frau Joelly provolava "Hura" a "At zije nas Uli Seidl!"

• 16.12.2014  09:52
    Ráj: Víra (2012)

Ten uchyl Seidl je genius a ja mu tam tu petku proste vpalit musim! To je uplna lahoda divat se na takovy film! Tentokrat se na pilu netlacilo ozlomkrk jak v "Liebe", procez dojem to na me udelalo mnohem hlubsi. Stava se ze me nekriticka obdivovatelka Rakouska... Nejen Alpy, Stefan Eberharter, Marlies Schild a Marcelek Hirscher... ale i Haneke, Seidl, Waltz, Jelinek.. To je proste parada, to je proste mnam a me zde uplne zari oci stestim a mam "dusu v peeeri". Jo a Mozartuv dort.

• 27.2.2015  07:40
    Sinister (2012)

Opozdene ale prece! Damy a panove, toz totok byla myslim zalezitost 1A, ne? No kdy ja jsem naposledy videla horor kteremu do mrte nic nemuzu vytknout a strachy jsem se trepala jak ratlik? Fajnsmekersky filmovy zazitek jsem asi zkazila Klenotovi, kteremu jsem kazdych pet minut rikala "Bojis se? Ja se bojim, to je hrozne jak ja se bojim!" A Klenot mi kupodivu nenadaval a nerikal ze jsem trapna, neb se prilis soustredil na horor (ktere mimochodem jinak docela nesnasi) a take se bal! Tehle snobarne opravdu nejde nic vytknout, ten Scott Derrickson myslim neni uplne marny pan a ja si ho davam na svuj THE LIST s poznamkou "sledovat!!!"

• 22.12.2014  09:57

Tak ja to vidim tak ze SoS zaradim mezi sve nejvetsi poklady a nejvetsi srdcovky. Divame se na to/ty nejlepsi z lyzovani z poslednich 20ti let. Mladi se vydovadi u kvalitnich triku, my stari pardalove co pamatujeme dobu jeste "pred carvingem" a neonove lyzarske kombinezy jen nostalgicky a s usmevem zamackneme slzu v oku. Za me 1A & kloboucek. Ostatne, posudte sami: https://www.youtube.com/watch?v=-yorvhbzs48

• 15.2.2016  10:04
    Tatort - Kinderland (TV film) (2012)

Opet jeden z lepsich Tatortu, vysetruje se zde znasilneni & vrazdy dvou mladych divek ktere zily na ulici a zivily se prostituci. Do Leipzigu prijizdi vysetrovat i komisari z Kolina a kdyz k tomu pridame jeste jednoho oslizleho uchyla ktery k sobe tyto mlade divky laka domu "na prespani" , tak musim konstatovat ze se ve filmu nachazi neobvykle vysoke procento neatraktivnich muzu. Ovsem dil samotny hodnotim nadprumerne, neb se jedna o solidni detektivku. Konec je vicemene otevreny neb nasleduje druhy dil (Chladnokrevne), ktery planuju na dnesek vecer, tak snad to s kvalitou nepujde dolu!

• 12.3.2015  13:03
    Tatort - Nachtkrapp (TV film) (2012)

Ani nevim co mi to posledni dobou hrabe, ale jedu po Tatortech jak slepica po flusu. Ale tenhle byl na delsi dobu posledni, uz je myslim "pretatortovano": Kupodivu ze vsech co jsem za posledni tyden videla nejlepsi. U Bodamskeho jezera radi nekdo, kdo ma, na rozdil od ucitelu, deti opravdu rad! Zly pedak unesl, zprznil a zavrazdil prepubertalniho vyrostecka z internatu. Pripad vysetruje nemecko svycarsky tym a tak nejak se ukazuje ze pedak se asi "vyradil" na spatnem diteti (mel vyhlednute jine, ale diky shode nahod doslo k zamene). Takze: Bude jeste dalsi vrazdy/vrazdy? Muze byt pachatelem propusteny pedak z okoli? A jak to bylo vlastne s jeho byvalymi obetmi? A co ten knez co mel na deti dohlizet, nekape mu z celibatu na karbid? A syn majitele internatu co si "koupil" cinskou manzelku skrzeva internet, neni to nahodou uchyl? Ej toto nebylo spatne, opravdu docela solidni detektivka. Jen me dost sejrila ta svycarska nemcina, trochu me to tahalo za usi. A Klenot ne a ne mi prelozit do cestiny co to vlastne znamena ten "Nachtkrapp" (Bubak??)

• 24.4.2016  19:21

Prijemny film, herecky koncert Bohdalky. Ta zenska je fenomenalni! Pamatuji si, jak jsem kdysi videla nejaky porad kde Vilhelmova rikala ze ji lidi rikaji ze je herecky podobna Bohdalove. Uz ji asi z te samolibosti uplne svihlo. Konkretne pri scene konkurzu byl videt ten rozdil! Bohdalova, nebojim se to rict, herecky genius a proti ni Vilhelmova v jedine poloze ve ktere ji zname ze VSECH jejich filmu = unyla, nesympaticka, neprirozena a afektovana krava. Brzobohaty taky dobre, strihl si svuj standard, ale jinak je to marne, tohle je Bohdalcin film. Jo a kudos Strachovi, konecne cesky film ktery neni trapny a u vtipnych scen clovek neprotaci oci v sloup. Jen tak dal!

• 28.11.2013  16:53
    Únos (2012)

Detektivka na stredu vecer docela akceptabl. Sice asi milionkrat omlete klise, ale u televize me to udrzelo a ani jsem u toho neusnula (Na rozdil, o hruzo hruz uplne je mi to skoro trapne priznat, od Fincherova Zodiaka). Roberts i Cusack v norme, co me iritovalo byl casting te nesympaticke oplacane dcerky a pak taky te policajtky. Nez jsem po filmu stihla zacit nespokojene mrcet tak mi Klenot pravil ze jsem konecne vybrala nejakou dobrou detektivku co ho desne bavila. Takze za nas oba prumer.

• 13.4.2015  08:52
    Útěk (2012)

Na tohle jsem se tesila hodne, ale dostavilo se zklamani. A tak kilo navic, neb nudou jsem u toho sezrala strasne moc cokolady. Coz muj nabeh na cukrovku jiste neoceni. Neoriginalni kyc jak bic, tohle dal doporucovat nebudu. Ale existuji vetsi hnusoty.

• 26.11.2013  18:29

A tak co bych lhala, zadny zazrak jsem necekala a zadny se nekonal a ze by me to nejak extra urazilo se rict neda. Libil se mi ten napad (trestuhodne nevyuzity!) a i celkova atmosfera "Cernobylu" byla docela v poho. Ty slabsi tri tomu davam s docela cistym svedomim.

• 10.11.2013  13:17
    All.I.Can (2011)

Sherpa Cinema se snazi... Vizualne naprosta bombice, film je doslova nacpan krasnymi zabery (proto take 4 hvezdy), ale pusobi hodne mentorsky, coz me trochu rusilo. Neznat ostatni ski filmy (Claim, In Deep, Hit List), tak bych dala plny pocet, ale takhle proste nemuzu. Btw. take me mile prekvapilo DVA. "Nunovo tango" ted smazim v aute docela pravidelne. Jsem zvedava jaky bude "Into the Mind". Klasicky se nejvic tesim na Kye Petersena!

• 6.4.2015  17:57
    Dogani (2011)

Depka jako prase. Silny film o opravdu odpornych vecech. To si zase nepamatuju kdy jsem se naposledy u filmu tak strasne vztekala. A pak, nekecam, jsem nemohla skoro celou noc spat a premyslela jsem co tady mam o Dogani napsat. V cestine to nezni tak uderne jak bych si predstavovala, procez: "I hate the mankind and I want to die".

• 12.10.2016  09:53

Take takovy kyc jak bic, ale nebylo to spatne. S povdekem kvituji tu krasnou prirodu, ale vzdyt vite, jak se tam neda lyzovat tak to pro me neni uplne ono ;) Ted zase tak trochu k filmu: spis takove prumerno, je to dost predvidave a myslim si ze si tuhle "autobiografii" tak trochu prikraslila. Domorodci museli na blondyny docela cubrnet, stejne se divim ze je nesnedli :)

• 17.1.2014  19:34
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Ted uz ani nevim ktera lama me do tohoto uvrtala. Ale at to byl kdokoliv :"Diky, o diky ti a jsem tvym vecnym sluzebnikem a servilnim prikyvovacem": Paradni fantasy, neco takoveho v bedne po vsech tech zbesilych Potterech a homosexualnich upirech chybelo! Fakt jsem si myslela ze me v serialu nemuze nic prekvapit (jsem nekritickou obdivovatelkou, nejvetsi fanynkou a fanatickou uctivackou TWIN PEAKS), ale musim priznat ze po treti serii (hlavne po Dzejmiho pazoure a rude svatbe) jsem byla zrala na terapii... Jen tak dal!

• 16.6.2015  11:26

Pokud vas prvni hodina neunudi k smrti, budete odmeneni dvacetiminituvkou opravdoveho desu. Jeste ted jak to pisu tak jsem uplne vytrestila oci jen jsem si na to vzpomnela. Ne, z tohoto filmu opravdu nemam dobry pocit (tady mysleno jako kompliment). Jak pise verbal, povinne poustet puberte na zakladkach at vidi, ze internet opravdu nemusi byt tak bezpecny jak si decka casto mysli. Opravdu, ale opravdu velmi pusobiva vec...

• 19.9.2014  09:38
    Michael (2011)

Jestli Schleinzer Hanekeho okopiroval, nebo se jim inspiroval, nebo se od nej jen priucil... Tak to je mi teda vazne uplne jedno! Hanekeho totiz miluju a vubec, co se pocita je film samotny. A ten me tedy nadchnul! Nevim, ale zda se ze reziseri popr. nejaci ti castingovi poskoci maji fakt stastnou ruku na vybirani hercu co maji hrat rakouske pedaky/uchylaky/znasilnovace. Film chytne a nepusti az do zaveru. Ktery je mimochodem naprosto genialni a byt muzem, nestydela bych se pouzit slovo "kulervouci".

• 14.11.2016  13:48

Asi jsem se na to nemela divat chvili po "Na samote u lesa". Takhle mi to prislo jako trapna tupost. Asi dvakrat jsem se trochu pousmala. Tot vse. Jinak prevelike blacko. Pripomina mi to ty filmy co byvaji v utery vecer na nemecke verejnopravni televizi a jsou "proslavene" tim, ze jsou uplne nudne a o nicem. Treba tam jede jeptiska na kole a upadne a lide se smeji, nebo se v takovem filmu nachazi jiny hrdina, ktery je nemotorny coz ma byt humorne ale diky tomu jak je film blby tak to humorne neni. Radeji nikomu nerikejte, ze se na takove filmy divate. Takove blacka poznate hned pri uvodnich titulcich, ale ceske filmy me porad jeste matou. A ze tohle bylo v kine? No to snad ne!

• 13.7.2015  08:57
    Neznámý (2011)

Takova typicka, slusna "Nysonovka", ktera me bavila natolik ze jsem odlozila Candy Crush. Velmi se mi libilo to prostredi Berlina, a Adlon Kempinski je mym velkym oblibencem. Stejne jako Bruno Ganz, ktery mi, jako vzdy, velkou radost udelal. Tenhle snatek "Nysna" s Nemeckem myslim si nedopadl uplne nejhur!

• 2.5.2017  17:37
    Poupata (2011)

Ne, cesi proste socdramata neumi. Vsechno porad na jedno brdo, nic noveho, zadna inovace. Proste zase stejna nudna a jednotvarna sablona porad dokola. Pribeh? Zadny neni! Panoptikum ruznych nesympatickych socek, gambleru, vyhulencu a jinych luzru, bydli v nejakem hnusnem a tmavem meste, vsichni vypadaji desne umastene, vsichni jsou porad strasne zpruzeli a tohle se tam toci hodinu a pul aby pak na nastala jakasi katarze = nejaky bizar (tady konkretne banda skaredych a oplacanych zenskych pod taktovkou jakesi stareny nacvicuje jakousi sestavu na Poupata od Michala Davida, inkl. spartakiadni dresy) jez je stridan se zabery na nejakou desnou dramatickou scenu (bacha spojler = smrt). Porad ty same blaboly. Porad ty same Divoke vcely, Diry u Hanusovic, Vaclavove.... Javorsky vyborny. Ale jinak? Pche!

• 4.4.2014  10:28

"... až Frau Stadler příjde jednou do nebe, poklekne před Bohem a řekne "Žila jsem naplno a ničeho nelituji" a Bůh se jen usměje a odpoví "Tady mi můžeš říkat Sethe""

• 9.1.2015  09:29
    The Tunnel (2011)

No super, tak asi petkrat jsem zacinala psat komentar k Tunelu. Nakonec mi z toho vylezl vyblitek snad jest horsi nez samotny film. Zrejme v roce 2015 zacinam ztracet inspiraci. Uz jsem videla i blbejsi horory nez Tunel (a ze jich bylo!), ale na maloktery jsem se tak strasne tesila... :/ Navic naprosto prepalena stopaz = 90 minut. Skoro celou prvni hodinu se nic nedeje. Posledni pulhodky uz byla docela atmosfericka kvalitka, ale chtelo to prece jen trochu vic stretnuti s tim necim onacim cokoliv to teda bylo. Anebo je to mozna vsechno prece jen moje chyba, neb divat se na horory na bezicim pasu mozna neni nejepsi napad. Ale co, doba si to zada a mira sladkosti a tuku zkonzumovana pres vanoce nezna slitovani.... (nejvetsi horor roku 2015: jen tak tak dopnu sve krasne nove lyzarske kalhoty velikosti 6. Realisticky jsem si mela koupit tak velikost 10. Ach jo)