joelly01

Německo

4 body

• 15.12.2015  10:04
    Vetřelec (1979)

Za me nejlepcejsi film vsech dob. Ale uplne. Jediny film, na ktery jsem sla do kina vicekrat (trikrat). Doma ho mam jak na normalnim DVD tak na modrem rejovi a ruzne specialni edice. Jsem proste FANOUSEK. Opravdu famozni. Neni lepsiho filmu.

• 14.12.2015  11:53

Stadlerojc Advent se mimo jine neobejde bez nejlepsi Fantasy vsech dob = Nekonecny Pribeh. Kdo nebreci pri scene konika v bazine tak to je zly zlosyn co srdce nema a ja se s takovou osobou kamaradit nebudu! Ja jsem duse jemna, dalo by se rici precitlivela, procez ja se u Nekonecneho Pribehu rozbrecim nekolikrat. Do tohodle filmu jsem uz od detstvi beznadejne zamilovana.

• 14.12.2015  11:49

U "Katakomb" se pece cukrovi a u "Ukradenych Vanoc" se bali darky. Asi jediny film, ktery umim odrecitovat / odzpivat nazpamet. To na Klenota vzdy udela dojem. Fenomenalni Soundtrack, ktery se mi nikdy neomrzi a, ted zu kultovni, figurky a animace. Roztomila a tak trochu "creepy" zabava pro vsechny vekove Kategorie. Tak zase za rok, Time.

• 10.12.2015  13:01
    Katakomby (1940)

Nezlobte se na me, ale rok co rok ja cukroveeee na vanoce bez Katakomb proste NENAPECU. Tedy abych byla konkretnejsi, neslepim ho kremem dohromady. Bez pana Boooormana. Doktora Marka a inzenyra Rudika. A tak. Proste to nejde. Advent by bez techhle vsech revidentu a prezidialnich a ruznych jinych oficialu nebyl Advent. A zeny opravdu nadherne, ve srovnani s Gollovou a Mandlovou jsou vsechny ty dnesni Miss jen nevkusne blizny. A kdyz odchazite tak za sebou zavrete dvere. Protoze nezavira ZEFIR!

• 10.12.2015  12:52

To ale muselo stat penez a pritom takova blbost!

• 9.12.2015  10:59
    Komando (1985)

Komando byl uplne prvni film, ktery jsem videla na videu! Bylo mi tak 11 let, a tehdy strasne frcely ty "polske" vehaesky se simultannim prekladem, kvalita obrazu = dvacata Kopie ze sedme Kopie.... Zub casu film trosku ohlodal, ale ja jsem se opet bavila kralovsky. Behem sledovani jsem asi trikrat rekla Klenotovi "No to jsou ale paradni hlasky, to dnesni mladi jiste neoceni, takove snobske hlasky": A Klenot mi rekl "Dnesni mladi si zrejme mysli ze tyhle hlasky jsou trapne a debilni!" No, asi ma pravdu, ale ja jsem se radovala prevelice. Krmeni srnecka, obracena strelba pancerovkou, Arnie ve speedos flexujici prsni svalstvo na lodicce a zaverecna bitka s obtloustlym Freddie Mercurym a "cisteni" ostrova.. No me srdce si zaplesalo.

• 9.12.2015  10:48

Ja strasne po Aljasce touzim, o tom tedy opravdu zadna, ale zatim to tak nejak nevyslo.. Ale az pojedu, tak to bude stesti prevelike a ja tam budu chtit zustat a Klenot bude obracet oci v sloup a domlouvat mi ze takhle to tedy fakt nejde a kdyz budeme odjizdet tak budu desne brecet a Klenot zas bude obracet oci v sloup a rikat at nebrecim, ze se tam jiste podivame jeste jednou. Ale ja, JA vim sve. Jak jednou prijdete do hor a VITE a CITITE, tak uz nechcete zpet. I kdyz je tam zima. I kdyz to obcas fyzicky strasne boli. Proste nechcete zpet.

• 9.12.2015  10:32

Me se to libilo a zadostiucinenim jsem si mnula ruce jak anarchisti dostali na budku! To by se jim hodilo, parazitum, rozbijet a nicit cizi veci, utocit na jine, ale kdyz jim nekdo vrati stejnou minci tak kvici jak podsvincata! Jen tak na ne! Ja sama znam dva, kteri vypadaji a chovaji se jakoby utekli z toho filmu. V zivote nemeli praci ktera by vytvarela nejake hodnote nebo byla OPRAVDU prospesna spolecnost (delaji "poradenstvi" v DROP INu). To je zajimave ze co se tyce extremni "pravice" (ktera je ve skutecnosti levice kdyz se podivame na jejich program & zazemi) tak se vsichni muzou zvencnout, ale co se tyce ANTIFA a jim podobnym zmetku tak ten jejich terorismus jsme udelali tak nejak "salonfähig"/prijatelny. Pro "mlade aktivisty" jsem necitila ANI SPETKU soucitu, naopak, pri kazdem prasteni pendreku jsem si radostne mnula ruce. A nadavejte mi do faschos jak chcete, me je to jedno. Na tyhle pokrytecke, rozmazlene a od reality odtrzene spratky nic jineho neplati. Nazdar.

• 30.11.2015  09:57

Opet zde cucim jako cincila, tolik pozitivnich komentaru. Skoda, me se to skoro vubec nelibilo. Skoro celou dobu jsem se chichotala a obcas protocila oci v sloup. Jak pak sjeli dolu tak se to jakoze i trochu zvedlo, ale jinak tezce v minusu. Za me teda fakt ne. I kdyz pan Hemswroth. A Ripley. Proste ne. Existuji i horsi filmy. Ale stejne ne. Fakt ne.

• 26.11.2015  10:41

Asi to musi byt Nostalgie a "film naseho mladi". Jinak fakt nevim. Ja se nudila prevelice. Klenot ovsem nadsen!!! Jasa!! No jo, je to film jeho mladi a prece ta Nostalgie a tak...

• 25.11.2015  10:57

To bylo neco tak blbeho, trapneho a pritom genialniho a trefneho ze to jsem z toho tedy jelen. Ale velmi hlasite jsem se smala. Trochu je mi ovsem lito kazachu, protoze nekolik jich bylo u nas na skole a ac velmi inteligentni a vzdelani lide, snad vsichni o nich referovali jako o "Boratech" coz jim asi dvakrat prijemne nebylo. I americanu mi bylo trochu lito, ale ne tak moc, protoze tech znam desnou silu a je fakt ze jsou tak trochu nafoukanejsi a tohle jim Borat natrel naprosto fenomenalne. Ovsem Evropa si taky zasluhuje aby sem prijel nejaky ten Borat (ted vic nez kdy jindy), procez se velmi tesim na ten Cohenuv novy film (The Brothers Grimsby), snad nas tam taky trochu rozebere :)

• 25.11.2015  09:11

Nikdo, opakuji NIKDO z vas se na Tannöd netesil vic nez ja. A pak zklamani, takove docela zklamani. Ne ze by byl Tannöd spatny, to neni, je to dobra detektivka, knizka je fakt paradni. Ale film zklamal. Atmosfericke to bylo, ne ze ne. Ale taky tak trochu nudne. Skoda. Skoda prevelika, tesila jsem se na to skoro jako onehda na "Baader Meinhof Komplex". Na vic nez tri to bohuzel nevytahnu, ale myslim ze tak jednou za sest let (videno minuly tyden po sesti letech kdy jsem na to byla v kine) to klidne a s cistym svedomim doma dam na DVD. Berte to tak ze za me takova silnejsi trojka, ktera ma slusne nakroceno ke ctyrce, ale diky opravdu kvalitni nemecke kinematografii nechci nadhodnocovat. A taky ta knizka jak byla paradni, tak zeano.. no... Silnejsi trojka proste. A nazdar.

• 25.11.2015  08:50
    Obchod s bílým masem (TV film) (2005)

Ta televize z toho rvala jak o zivot (Kiev, Viden a Praha v jednom, no nazdarhodiny), ale jinak mi z toho behal pan Mraz po zadech a vystrasene jsem se choulila a teda fakt jsem byla rada ze zu jsem ve veku kdy nake obchodniky s lidmy a ruzne obtloustle pedaky uz nezajimam. Docela to na me zapusobilo, toto. Jak je "toto" vubec v 21. stoleti mozne? U nekterych "lidi" (bestii) se mi opravdu jako nejhumannejsi reseni jevi postavit je ke zdi, namirit a zmacknout spoust. Protoze jinak se nekdy proste bohuzel neda.

• 25.11.2015  08:41

To je pecka! To je zraso! Kral vsech westernu, myslim jako uplne nejvic! Uz kdyz zaslechnu uvodni hudbu tak metam k televizi a poulim oci jak o zivot! I pres delsi stopaz me "Sedm statecnych" nikdy nenudi, scena s dostavnikem je jedna z nejlepsich filmovych scen vubec a Calvera je zloduch takovy, ze vsichni zlodusi se muzou jit klouzat a zavistive pomrkavat! Hmm, velke nadseni a prilis mnoho vykricniku. Spolu s obsazenim tak snobskym a sofistikovanym ze to nema obdoby ja proste nemuzu jinak nez pet hvezd. Na tenhle drahokam zub casu nema ani omylem. Tohle je Laska.

• 10.11.2015  09:36
    Spectre (2015)

A me to zase nevadilo, ze se tam porad nekdo nemlati a nepronasleduje a nevybuchuje. Docela jsem si uzivala i to mluveni. Stopaz mirne prepalena, ale = na rozdil od Skyfall = neusnula jsem! A Sölden paradni, jezisi jak ja to tam miluju, hory jsou stejne nejlepsi ze vsech. Co me zklamalo: ted me asi bude spousta lidi nenavidet, ale Monica Belluci. A to jsem se na ni tak strasne tesila! Miluju ji! Ale na Bond Girl uz je bohuzel prece jen trochu ohlodana zubem casu :(

• 9.11.2015  10:08

Muj treti vikendovy film. Aneb do tretice vseho zleho. Aneb "Past na Klenota". Po uspavacskohadovem prvnim dilu jsem se na druhy vubec divat nechtela, ale podezrivala jsem Klenota ze kvuli Katniss bude chtit zirat i na dil druhy. Uchylila jsem se tedy k triku prevelikemu. Nabidla jsem mu "Black Hawk Down", film, po kterem by za normalnich okolnosti skocil jak slepica po flusu. Ale nyni mi rika "No kdyz zu jsem se dival na ty Hunger Games na prvni dil tak se podivame i na druhy, ne?" Procez vse bylo jasne a ja musela trpet. Druhy dil mi prisel jeste debilnejsi nez prvni. Porad tam nekdo nekde jezdil a trepal, vsichni se chovali jako nejake karikatury a cele mi to moc nedavalo smysl. Dalsi dil zu bude urcite beze me, tohleto byla nepekna ztrata casu. Ani ten Lajem to pro me nezachranil, i kdyz to je svihak. Ti australsti sourozenci se vubec fakt povedli. Ale toto opravdu ne. Toto bylo nestesti. Z donuceni.

• 9.11.2015  09:59

Nevim cim to je, ale Haneke me pokazde dostava uplne neskutecnym zpusobem. Jeho filmy jsou jako tecka mezi oci, jsou studene, nekompromisni a nekdy az prilis sterilni. Ale dohromady pak tvori neskutecnou bombici, ktera je schopna mi zalezt pod kuzi jako nic jineho. Opravdu musim priznat ze toto se mnou nedokaze zadny jiny tvurce nez Haneke. Na Sedmem Kontinentu nenachazim sebemensi chybicku. Opet jsem od Hanekeho ocekaval Maximum a dostala jsem ho nadvakrat. Nezapomenutelny zazitek. Haneke opravdu kloboucek! Jak to, ksakru, dela?

• 9.11.2015  09:56
    Ráj: Láska (2012)

Kdo umi umi a kdo neumi, tak cumi jak to ten Seidl umi. Tuhle trilogii smazim vzdy tak ob rok a pul a vzdycky me dostane. Ne tak silne jako "Vira", ale porad jeste kvalita kvalit a Frau Joelly provolava "Hura" a "At zije nas Uli Seidl!"

• 3.11.2015  10:35

"Les Diaboliques" jsem si vybrala do Challenge Tour... ....protoze je to jediny film o kterem jsem kdy vylozene slysela ze je "Noir". Jinak me, musim se priznat, tento zanr docela miji. Jestli je to dobre nebo ne je docela diskutabl, neb film me nijak neuchvatil. Libilo se mi provedeni i atmosfera, cernobile filmy me navic velmi oslovuji, ale dejove me to asi nejak extra neuchvatilo a chvilemi me to i nudilo. Za me horsi prumer, ze by to uplne nebyl muj salek caje se rict neda, ale aktive vyhledavat asi nebudu. Nazdar. Videno v ramci Challenge Tour 2015.

• 2.11.2015  08:41
    Hunger Games (2012)

Prihlouple vykradena "Battle Royal" pro 10ti/11ti lete deti. Co se tyce Katniss tak me osobne se hrube nelibila, ale Klenot (to byl jeho napad, on se chtel divat, ja ne!!!) ji ohodnotil slovy "docela ujde, jsou horsi", coz znamena, ze se mu desne libila (kdyby se mu nelibila tak by rekl "ja nad tim tak nepremyslim, nejhezci jsi stejne ty"). Ve filmu bylo par momentu ktere docela sly, ale jinak teda prevelika slabota. Cekala jsem ze to bude aspon prumer, kdyz s tim v upoutavkach v bedne porad tak otravovali a i vzdy kdyz to slo do kine tak ta Katniss na me cumela na kazdem rohu. A pritom takova ptakovina. Dalsi dily bude muset Klenot smazit beze me. Ja si radsi pujdu cist.

• 31.10.2015  08:33
    Dech života (1987)

Jo proste neda se svitit, jako velka fanynka Daltonova Bonda nemuzu jinak a lituju ze tech filmu neudelal vic! Navic tenhle dil je prece nas, je cesky!!! Ze je teda vlastne slovensky a realie Slovenska nevidel ani z vlaku je jedno, tenhle Bond je proste tak trochu vic nas a me se desne libil!

• 29.10.2015  07:47

A ja si, s prominutim, budu umanute trvat na svem, a to na tom, ze Daltonovky jsou uplne ty nejlepcejsi a nejvic badass bondovky. A dal se na ne budu divat a nejvice je uctivat. Vo tom tedy opravdu zadna.

• 28.10.2015  10:41
    Tatort - Hydra (TV film) (2015)

Hydra je rozhodne jeden z tech kvalitnejsich Tatortu, procez ja se velmi raduji. K obsahu: Jest zavrazden jakysi vyznamny neonacista a mezi podezrelymi je zidovka z neziskovky, protoze jejiho manzela prave neonaciste zavrazdili. Dochazi k ruznym trenicim, potyckam, konfrontacim... Do toho vztahove drama Dalay s Kossikem (kterehoz bracha jest sam neonacista a chuligan) a Dalay vubec v tomto dile nemela moc stesti. Dal uz to prozrazovat nebudu, ale urcite doporucuju pokud mate po ruce a nevite co s nacatym vecerem.

• 27.10.2015  09:37

Namet atraktivni, ale cele to dopadlo tak nejak neslane nemastne. Film ma par peknych atmosferickych momentu (sebetryzneni, cesta s Gracie vlakem), ale to je asi tak vsechno. Neni to napinave, neni to creepy, neni to strasidelne. Teda ne ze bych touzila videt detaily tech vrazd, ale tady nebyl ani naznak, nic. Proste jen vite, ze se neco skaredeho stalo, ale nejak to na divaka nepusobi. Za me docela promarneny potencial, asi jako u Dyatlov Pass. Ale to byl hnus preveliky, tohle aspon vicemene dava smysl a jak rikam, par slusnych momentu se naslo. Ale jinak docela bida. Repete nebude, tot vec je jista.

• 27.10.2015  09:32

Jako dite jsem na podobne filmy poulila oci s velkou oblibou, ovsem nyni po sto letech me to nejak neuchvatilo. Na destive nedelni odpoledne k zehleni se to da, proste takovy sikovny prumer. Ty deti mi tam docela splyvali a Jan Hartl nikdy nebyl mym nejvetsim oblibencem. Ale neco malo z te detske poetiky me tak trochu chytlo, takze proc ne, ze?

• 26.10.2015  08:56
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Ja i Klenot jsme byli docela uchvaceni! "Labyrint" nam skoro dva tydny zprijemnoval vecery a toto delal opravdu kvalitne. Uz dlouho jsem zase nevidela Serial kdy bych na konci skoro kazdeho dilu poulila oci a desne touzila byt ditetem abych si mohla kousat nehty na rukou! Strach zabodoval a ja se raduji prevelice! Ceske serialy jdou! Jsou a bavi! Bavi i Klenota, ktery se radoval stejne jako ja!

• 26.10.2015  08:52
    Až na krev (2007)

Doufam ze to nezni moc trapne ani vykradacsky, ale ja bych v prve rade opravdu chtela vychvalit DD Lewis. Ten chlap je herecky Genius a v "There will be blood" to proste dotahl k dokonalosti. Ale jinak me to proste zas tak moc nebavilo, film mi prisel zbytecne zdlouhavy a chvilema jsem se nudila. Kdybysem dala vic nez tri tak bysem byla pokrytec a jelikoz z "Tore tanzt" mam porad Traumata ze jsem dala vic nez si zaslouzil tak od te doby uz jedina a navzdy jen objektivita nejvetsi! Uz se nikdy nenecham strhnout davem. I kdyz Totok je jeden z filmu oblibenych POMO. Ja jsem se neradovala. Tak. Videno v ramci Challenge Tour 2015.

• 26.10.2015  08:44
    Notting Hill (1999)

Predem bych rada, jen tak na pul huby, upozornila na to, ze na me sarm Hugh Grant nefunguje.Ne ze bych ho nesnasela, ale uz od "Ctyri svatby" ho spis tak vicemene uspesne neberu nejak extra na vedomi a desne se divim ze ho kamaradka Helenka tolik miluje. Nicmene Notting Hill jsem nyni vyhledala cilene, neb poeticky Londyn ja rada a Portobello je oblibena moje mestska cast (tam je jeste castecne Londyn Londyn a ne Londonistan). Dostala jsem presne to, co jsem ocekavala. Porci mile humorne romantiky v Londyne naaranzovanem do snobska. Rhys Ifans parada, bez nej by to byly prumerne tri hvezdy. I pan Hugh mi prisel docela roztomily a Chemii s Julii jsem mu docela verila. Na vecerni sezeni na kanapatku a mackarni ruky Klenota pro me ideadlni vec. Challenge Tour 2015.

• 26.10.2015  08:37

Pry komedie, to je nejaky fail v popisku, ne? Ne ze bych od komedie cekala "drendu" typu Kamenak nebo Slunce, seno, ale ze se za celou hodku a pul nezasmeju vubec a spis jen protacim oci v sloup to si myslim taky neni dobry. Pritom uplne debilni ten film taky nebyl. Spis takovy... no, zbytecny. Zbytecny film. Zatim nejvetsejsi slabota v ramci Challenge Tour 2015. Nazdar.

• 22.10.2015  11:10
    Lékařští detektivové (TV seriál) (1996)

Je to zajimave a dobre se u toho usina (bezi to vetsinou od 2300). Kdyz nemate moznost koukat na nic jineho tak se to docela da. Skutecne pripady (tady na nemecke televizi davali i ty nemecke, ne jen americke) a jejich vysetrovani (velkou roli hraje v drtive vetsine.... suprise suprise... DNA). Po dvou tydnech uz je to pak vsechno na jedno brdo a kdyz pak zacne dalsi pripad a nastini vam o co pujde a predstavi aktery tak rovnou hned muzete rict kdo je vrah a proc. Ale jak rikam, pro me to byla mila alternativa k jinym nocnim programum v televizi.