Vzkaz v láhvi (2016)

Ano, mam Rada i knizky a prevedeni do filmu jim podle Meho opravdu nedela ostudu. Konecne pradni a inteligentni detektivka, uzivala jsem si jak herce tak i jejich dialogy. Ani rezii nemam co bych vytkla. Serie oddeleni Q je zarnym prikladem toho jak se maji natacet severske detektivky. Doufam ze natoci uplne vsechny oddeleni Q knizky, to bysem byla opravdu desne stastna! A taky doufam ze stejne se zadari i s Harry Hole, i kdyz to asi bude mit tezke, neb Nikolaj Lie Kaas asi jako pomerne asocialniho a nekonvencniho yet charismatickeho komisare hned tak nikdo netrumfne. Asi vlastne vubec nikdo. Takze zu predem rikam "chudak Harry"

Svědectví (1994) (seriál)

Tak s knizkou se to samozrejme srovnat neda, vo tom zadna, ale take me to uplne neotravilo. Zacalo to dobre, pak se to jaksi rozplizlo a konec byl zase dobry, kor ten zloun, ten cert co tomu velel byl takovy spravne demonicky a docela strasidelny. Samozrejme jsem v knize i ve filmu fandila Dobru a matce Abigail, ale ve filmu byli ti dobri takovy strasne unyli, akurat Stu a Larry byli charismaticti a netvarili se porad ze maji po lobotomii. Ale ja mam Kinga, to ano a i knizka je desne tlusta, procez neco takoveho nejde samozrejme nacpat do dvouhodinoveho filmu. Ale zaslouzilo by si to nejaky atmosfericky Remake, treba takovy Fincher by z toho mohl udelat prevelikou dokonalost. Ach jo. Ale nejlepsi je stejne Stevvie!

Anatomie 2 (2003)

Jednicka byla nahodou docela zajimava, ale tohle uz je jen takove nastavovane dno. Vubec me to nebavilo. Ten Barnaby je ohromne nesympaticky a dreveny clovek, uplne mi z nej naskakovala husi kuze. Dejova linka s exotickyma sestrickama byla trapnost a vubec jediny kdo se mi libil byli Knaup a Möhring. Ti to jeste jakztakz zvedli, ale jinak slabota.

Lola běží o život (1998)

Tak Lola bezi uz skoro dvacet let a porad ji jeste nedochazi dech! A s kazdym shlednutim bavi stejne jako napoprve! Spektakularni! A opravdu vsichni vyborni a nad vsemi cni bezdak Joachima Krola :D Tykwer me docela bavil do Parfemu, ted uz ho tak nezeru, ale asi dam sanci nejakym tem jeho novym halyvudskym produkcim!

Chorus Line (1985)

Tak dvakrat do roka uplne v klidu. A to, prosim, muzikaly zas nejak nemusim! Prvnich deset minut (Intro + I hope I get it) jsou ve svem zanru naprostou jednickou a atmosferickou/dynamickou peckou, ktera IMHO jeste nebyla prekonana a uz asi ani nebude. A i zbytek preveliky nadprumer. Attenborough proste umi. A ti tanecnici.. no to jsou asi uplni bohove. Z hodne pruzne gumy. Jinak si ten jejich vykon vubec nedovedu vysvetlit. Take bysem si prala umet takhle tancit! Ale ja jsem byla naposledy tancit naposledy kdyz jsme slavili na vysce promoci, ale to bylo jen takove slapani zeli. Nejsem tanecni talent. Bohuzel.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

A zde ja bych si prosim dovolila plny pocet, neb "Kopytem" je naprosto vyborny film kteremu z Meho pohledu nelze nic vytknout. Specificke herectvi sklepaku se spojilo se specifickou rezii Chytilove a vznikl opravdu zajimavy a myslim ze i nadcasovy film. Pokazdy z nej mam husi kuzi. A to se teda nestava hodne casto. Takze jo jako.

Příchozí (2016)

Ja zde samozrejme nikomu neberu ze Villneuve je genialni reziser, vzdyt kazdy mame jiny vkus, ale ja musim priznat ze me az dosud docela nudil. Sice jsem jeho filmy snesla bez toho abych u nich usnula, ale ze by se dostavila nejaka euforie a skoky radosti, to se tedy nedostavilo. Ovsem Prichozi to zmenil! Vizualne samozrejme pecka a i samotny pribeh me chytnul a nepustil. Konec jsem neocekavala, ovsem myslim ze by se mi to libilo jeste o chlup lepe nez kdyby ten konec byl jak bych ocekavala. Co se tyce Klenota tak zde probehlo neco velmi zajimaveho: Kdyz jsme se spolu divali na Villneuvovo "Prisoners" tak ja jsem se nudila jako prase a obracela oci v sloup zatimco Klenot byl prevelice nadsen a pleskal radosti rukama. U "Arrival" to bylo presne naopak! Ja jsem se prevelice radovala a nadsene mavala rukama a Klenot se nudil jako prase a obracel oci v sloup. Trochu jsem se tomu divila. Asi byl unaveny. Btw. strasne jsem zde musela smat kdyz jsem cetla komentar co napsal Verbal. Uplne strasne moc nahlas jsem se smala, az se kolega ptal proc se tak moc smeji, ale ja mu nemuzu rict ze i v byru obcas lozim na csfd.

90 dní do svatby (2014) (pořad)

Je to takove lehce bulvarni, ale myslim ze docela informativni :) Kdyz se v praci nudim tak obcas zabrousim krome csfd i na emerikn tablojd a pokud vim, tak drtiva vetsina paru z tehle reality Show se rozesla (rozvedla, zazadala o rozvod). Nejhutnejsi byla ta obtloustla a prihloupla White trash Danielle, ktera si privezla o bambilion let mladsiho Mohameda z Maroka (nebo to byl Tunis? Kazdopadne "nafri"). To byl snatkovy podvodnik jako blazen, ale te blaznive megere to nevadilo. Oboustrannou a zdravou lasku jsem jim tam neverila bohuzel nikomu. Ale fakt docela zajimave, kdysi strasne davno jsem take stala pred volbou jestli mam o tyhle viza zazadat, ale nastesti jsem to neudelala. Muj objekt tehdejsiho zajmu se momentalne nachazi ve vezeni v Texasu. Za znasilneni a pokus o vrazdu sve manzelky. To bylo myslim, prevelike stesti, ze jsem tehdy o zadne takovedle viza nezadala a radeji jsem se zacala kamaradit s Klenotem!

Kletba z temnot (2012)

Toto byla ale prevelika nuda u ktere jsem nekolikrat usnula. Tech poslednich dvacet minut bylo docela slusnych a kladne bych hodnotila i vizualizaci demona, ale jinak docela zklamani. Posedla ani nedelala mosty a nelezla po stene, prece vsichni co jsou posedli demonem musi delat mosty a lezt po stene!!! Ted take koukam ze film trval velmi sympatickych 88 minut, ovsem ja musim rict ze ta prvni hodina mi prisla jako hned tri. Asi bych to ani nedoporucila dal, Klenot to zalomil hned po zacatku.

Dívka ve vlaku (2016)

Dostat se pres prvni skorohodinu pro me bylo dost utrpeni a i kdyz jsem film vybirala ja, tak jsem hned nekolikrat stouchla do vedle pospavajiciho Klenota se slovy "Nic moc, klidne to vypni a dej si tam co sam chces!". Nastesti Klenot byl liny, procez film jel dal a pak se nahodou docela rozjel a docela me to i bavilo. Bohuzel jsem odhadla dost brzy kdo a proc asi bude podlym vrahem. Takovy slabsi prumer, ale jak rikam, mohlo to dopadnout hur. I Klenot se pak vzbudil a rekl ze jak se to pak rozjelo ze to bavilo i jeho. Skoda toho unyleho a pomaleho rozjezdu.