joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 17.1.2017  12:06

Toto byla ale prevelika nuda u ktere jsem nekolikrat usnula. Tech poslednich dvacet minut bylo docela slusnych a kladne bych hodnotila i vizualizaci demona, ale jinak docela zklamani. Posedla ani nedelala mosty a nelezla po stene, prece vsichni co jsou posedli demonem musi delat mosty a lezt po stene!!! Ted take koukam ze film trval velmi sympatickych 88 minut, ovsem ja musim rict ze ta prvni hodina mi prisla jako hned tri. Asi bych to ani nedoporucila dal, Klenot to zalomil hned po zacatku.

• 11.1.2017  14:30

Dostat se pres prvni skorohodinu pro me bylo dost utrpeni a i kdyz jsem film vybirala ja, tak jsem hned nekolikrat stouchla do vedle pospavajiciho Klenota se slovy "Nic moc, klidne to vypni a dej si tam co sam chces!". Nastesti Klenot byl liny, procez film jel dal a pak se nahodou docela rozjel a docela me to i bavilo. Bohuzel jsem odhadla dost brzy kdo a proc asi bude podlym vrahem. Takovy slabsi prumer, ale jak rikam, mohlo to dopadnout hur. I Klenot se pak vzbudil a rekl ze jak se to pak rozjelo ze to bavilo i jeho. Skoda toho unyleho a pomaleho rozjezdu.

• 10.1.2017  08:38
    Mizerové (1995)

Nemam moc rada takovehle urvane filmy na efekt. O to vic jsem byla prekvapena kdyz mi Klenot, pardon, chci rict Jezisek, pod stromecek nadelil Bad Boys doube Feature. Moc jsem nevedela co s tim. Dokonce jsem si kacirsky pohravala s myslenkou ze to nekde dostal zdarma a pak mi to vsunul jako darek (ja si pod stromeckem potrpim na kvantitu!). Ale to snad, doufam, ne. Takove veci dela jen bratr, ktery bydli v garazi a zivi se mimo jine drobnymi kradezemi. Ne Klenot! No ale zase k filmu: Docela se mi to libilo, pekne jsem si u toho vycistila hlavu, vubec me to neurazilo, zasmala jsem se a drzelo me to od zacatku az do konce. To je opravdu zajimave, jake filmy me obcas dovedou zaujmout. A dnes si dam ten druhy dil a musim rict ze se na to velmi tesim!

• 10.1.2017  08:31

Jedna dolu za fakt, ze se, alespon v mych ocich, jedna "jen" o pretacku pro emericky trh. To snad Mistr nemusel, mohl nam misto toho vpalit neco ale uplne jineho. To bysem se radovala lepe.

• 9.1.2017  10:41

Nebylo to spatne, ale skakat radosti se mi nad tim take nechce. Nektere sceny mi prisly trochu dovedene ad absurdum, ale to bylo zrejme na efekt, protoze kdyby ve filmu bylo jen jak Mihulka chodi zaopatrovat apaticke duchodce, tak by asi film nemel zadnou dynamiku. Odbocka do alternativniho leceni mi prisla docela zajimava, ale i pres skvele herce tomu nemuzu napalit vic nez takovy ten solidni prumer.

• 9.1.2017  10:36
    Donšajni (2013)

Proc? Proc tohleto muselo vzniknout? Citim se velmi traumatizovana!

• 3.1.2017  18:54

"Nejlepe se tesim na to, jak natoci prepadeni Petersonovy farmy!" sdeluji Klenotovi. "Ale v tom novem prece zadna Petersonova farma nebude, to je uplne nove a je to jinak, zase nic nevis!" s despektem me usadil Klenot. Ale tak jsem se stejne divala a zase se mi to moc nelibilo. Nepovedli se ani zde ti zaporaci, tady ten El Loco co ho hral ten otravny kanak, zase takovy castingovy fail... Btw. po skonceni filmu jsem rikala Klenotovi: "Pro nas to asi nebude, tento novy Vinetou. Ale treba to nejak oslovi ty mlade." A pak jsme prijeli k Schwiegermamma a tam byl synovec a my jsme se ho ptali jak se mu libil novy VInetou a synovec rekl "Langweilig!". Coz by asi v jednom slovu docela trefne shrnulo cely ten traktat co jsem zde nyni napsala ja.

• 3.1.2017  18:46

Vinnetou jako takovy docela svihak, ale zbytek teda asi ani ne. Nejhure jsem nesla nepritomnost charismatickeho a sofistikovaneho zaporaka typu Santner. Ten delnicky dozorce to moc nevytrhl, i kdyz se snazil a Jürgena ja miluji. Docela zklamani. Ale vyprava se mi libila a hudba take.

• 22.12.2016  13:23

To jsem si to vcera zase pekne pobrecela do polstare :) Nejoblibenejsi dejove linky: Colin Firt s portugalskou sluzebou a Emma Thompson s chlipnym manzelem. Klasika vanoc.

• 19.12.2016  13:20
    Pustina (TV seriál) (2016)

Druhy dil mam za sebou a dojem spis rozpacity. Moc me to nebavi, a to jsem prosim velka fanynka Stivinove (podle me nejlepsi Ceska herecka soucasnosti). "Syrova" a "temna" atmosfera to je jako ze musim cumet na nekoho na zachode, na Duska hrajiciho souloziciho uchyla, sprosta slova, lehce retardovane vidlaky a na krajinu severnich cech zabiranou zasadne kdyz je hnusne? Jako asi se kouknu co bude dal, ale uz mam techhle pozerskych nesmyslu pomalu ale jiste plne zuby. Klenot byl otraven prevelice a rekl ze je to takovy "druhy extrem k Babovreskam". Hvezdy udelim az po poslednim dilu. Jestli se k nemu teda dostanu. Doufam ze jo.

• 19.12.2016  10:16
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Vyborny a zajimavy dokument. Koncert pak take bombice. Povinnost pro fanousky Rammstein a ja verim ze ani ostatni se nebudou nudit!

• 19.12.2016  09:30
    The Voice of Germany (TV pořad) (2011)

Vcera skoncila zatim posledni rada Voicu v Nemecku. Nevyhral muj Kandidat, ale fakt ze mu v pulce jeho "vitezneho singlu" nemci pustili reklamu byl take tak trochu doof. Jinak me se tenhle koncept libi, videla jsem i jakesi dily ceskeho a ten nemecky se mi zda lepsi, zu jen tim ze tam maji lepsi coache (v cesku Michal David, Kabat, Rhythmus.. wtf? v Nemecku jsou to lidi co delaji opravdu kvalitni muziku). Take Nemci maji vyborne "star guests", treba vcera tam byla Alicia Keys, vyborna, malem jsem se rozbrecela dojetim. Tak ony si tyhle zahranicni superhvezdy spis zpropaguji svoje nove CD pro evropsky trh v Nemecku nez v Cesku, to se zase neni co divit, za to cesi nemuzou. Nejlepsi Moment cele Historie nemeckeho "TVOG" bylo finale prvni rady kdy jedna z finalistek (Ivy) zpivala duet "Shake it Off" s Florence z Florence & The Machine. To jsem tedy valila oci. Jinak tady v Nemecku tahle Show vyprodukuje sice kvalitni, ale prece jen ponekud instantni hvezdicky. Ted to je myslim pata rada a nepamatuju ze by se nekdo z vitezu opravdu vyrazne prosadil (ten trapas s Jame Lee na letosni Eurovision fakt nepocitam...). Mi oblibeni porotci: samozrejme Fantas, to jsou proste bohove (hlavne ten jejich "vitezny pochod" :D a vubec nejlepsi hlasky), skoda ze pristi radu uz asi nebudou :/ Koho naopak nemusim je Samu Haber (tery nahradil Reje). Ten je nejen trapny, ale i sprosty. Kazde jeho druhe Slovo je "fuck" "fucking" nebo "scheisse".

• 15.12.2016  09:10
    Operace Blesk (TV film) (1976)

Ja jsem cetla o vikendu knizku o nejznamejsich operaich IDF a normalne jsem ji "zblajzla" v rozmezi 24ti hodin. Cetla jsem tam i o Entebbe a ta knizka byla tak skvele a napinave napsana, ze jsem si rekla ze bych Entebbe Rada videla i jako film, vedela jsem ze mi nekde Doma lezi, procez zadny Problem. Film neni ani zdaleka tak dobry jako byla popsana v knize skutecna operace. Bylo tam par nepresnosti a neodvysetleni ktere jsou pro celou akci myslim docela zasadni. Navic byl film take dost televizni. Na to ze se jednalo o jednu z nejdokonalejsich zachrannych akci... no snad ever... tak si myslim ze by si film zaslouzil jeste nejake nove a lepsi zpracovani. Vylozene spatne to ovsem take nebylo, procez vpaluji prumer.

• 29.11.2016  09:34
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Ja tedy vpaluji tu petku, neb tahle adaptace "Bylo nas pet" ve me vyvolava ohromnou spokojenost. Knizka je naprosto famozni a i kdyz si ji Smyczek trosku poupravil, tak me to nijak zvlast nevadilo. Serial ma krasnou atmosferu, az mi to tak trochu pripomina vlastni detstvi (my jsme nekrotili vosy, ale apgrejdovali jsme na srsne, vedli jsme valky s Luxusakama nebo Lochneskama ze znepratelenych mestskych ctvrti a vubes jsme byli take pekni sigri, ale to zu se dnes nevidi, dnes deti radeji hraji hry na tabletech). No asi trochu hodne mi to pripomina moje detstvi. Coz je vlastne prevelika parada, ne?

• 29.11.2016  09:29
    Parta hic (1976)

To jsem ale opravdu netusila, ze to bude takova tlacba. Palce dole, tohle bylo docela zlo, nezachranili to ani Kemr s Mensikem.

• 22.11.2016  11:39

Poprve jsem videla "Rodaky" nekdy v puberte a prislo mi to strasne nudne. Kdyz na ne koukam ted, tak se jich zase nemuzu nabazit. Ten film je dokonaly = tak lidsky, poeticky, smutny, vesely a v neposledni rade i mrazive pravdivy. Asi do toho clovek musi trochu "dorust", ale pak zu je to naprosta pecka. Je opravdu fascinujici ze za vlady komunistu se povedlo natocit film jako je tento (i kdyz to pravda bylo v dobe "tani"). Pro me spolu s "Hori, ma panenko" jsou "Vsichni dobri rodaci" nejzadadnejsim a snad i nejlepsim ceskym filmem.

• 21.11.2016  12:07
    Tatort - Taxi nach Leipzig (TV film) (2016)

Tisici Tatort! Tatort c. 1000 ! Rovna tisicovka tatortu! A zrovna takova nezazivna hanebnost. Komisarka Lindholm s kolegou Borowski se rozhodnou ze se vykvaknou na nejake nudne sympozium a vezmou si spolecne taxika na nadrazi. Ridic taxiku je ovsem psychicky naruseny byvaly vojak, ktery byl na misi v Afghanistanu a kdyz se vratil tak ho opustila pritelkyne kvuli jeho kamaradovi (taky vojakovi). Pritelkyni stalkuje a ta aby se ho zbavila tak mu rekne ze se bude vdavat, coz psychicky naruseneho vojaka rozrusi jeste vic a rozhodne se ji pomstit. To vse se dvouma Tatort komisarema na zadnim sedadle. Je to velmi uzvaneny a docela predvidavy Tatort. Na 1000 dil mohli vyvalit lepsi material. Tohle byl takovy hodne slaby, troufam si rict az nudny, dil. Na vic nez dve to nevytahnu, i kdyz je Lindholm moje oblibenkyne. Sorry.

• 21.11.2016  12:00

Prijemne Retro na nedelni odpolko. Kdyz jsem byla dite tak to byl jeden z mych nejoblibenejsich filmu, ted uz to tak netahne, ale porad me tenhle film dovede pobavit. Pekna ctyrka bez vycitek svedomi.

• 21.11.2016  11:54
    Anthropoid (2016)

Po dvaceti minutach mi Klenot nasupene oznamil "Tak uz to konecne prestan furt komentovat, me ty historicke nepresnosti nezajimaji, ja se chci proste divat na film!". Procez jsem uz nekomentovala a jen tak v duchu jsem obcas zamrcela. Ale dobra, odpustme par nepresnosti (hned na zacatku ti zli kolaboranti treba). Ty love Story byly take takove jalove, Geislerova mi do role moc nesedla. Ledaze by hrala Gabcikovu matku, to mi bylo Cilliana uplne lito. S atentatem se veci ovsem paradne rozjely a pak uz to bylo parada a ja jsem si zase pekne pobrecela. A u zaverecnych titulcich me uplne zamrazilo. Mnichovska dohoda. Hitlerovi se tehdy ustupovalo a my ted take ustupujeme jednomu "mirumilovnemu" nabozenstvi. Paralela ciste nahodna?

• 21.11.2016  11:47

Zajimave, vite jak to dopadne a stejne na to napjate cumite jak Kobra na kralika. Jak to ten Clint dela, ze mu to porad takhle dobre vychazi?

• 18.11.2016  18:51
    Kriminálka Stuttgart (TV seriál) (2009)

Ja mam nemecke detektivky nahodou docela rada, ale toto je hanebne scheisse, fujtajbl. Nikdo se na to nedivejte! Frau Stadler is outraged!

• 17.11.2016  10:34
    Osvícení (1980)

Jeden z mala hororu, ktere doopravy vydesi. Aspon teda me. Knizka i film na me udelali jen ten nejlepsi dojem. Kubrick je Genius a King taky, tohle spojeni dopadlo na jednicku. Rozhodne doporucuji delsi verzi (viz, komentar od troufalky)

• 14.11.2016  13:48

Asi jsem se na to nemela divat chvili po "Na samote u lesa". Takhle mi to prislo jako trapna tupost. Asi dvakrat jsem se trochu pousmala. Tot vse. Jinak prevelike blacko. Pripomina mi to ty filmy co byvaji v utery vecer na nemecke verejnopravni televizi a jsou "proslavene" tim, ze jsou uplne nudne a o nicem. Treba tam jede jeptiska na kole a upadne a lide se smeji, nebo se v takovem filmu nachazi jiny hrdina, ktery je nemotorny coz ma byt humorne ale diky tomu jak je film blby tak to humorne neni. Radeji nikomu nerikejte, ze se na takove filmy divate. Takove blacka poznate hned pri uvodnich titulcich, ale ceske filmy me porad jeste matou. A ze tohle bylo v kine? No to snad ne!

• 9.11.2016  10:39

K obsahu: Na policii zavola divka, ktera rika ze ji veznil jeji bratr a ze tento bratr zavrazdil svou expritelkyni. Za chvili se expritelkyne najde fakt mrtva a Milberg s Kekilli rozjedou vysetrovani. "Kontroverzni" omacka kolem: ta divka ktera vola na policii je nemka, ktera konvertuje k islamu, neb si pres muslimskou kamosku a Internet "nasla lasku" v podobe "noveho nemce", ktery nyni bojuje kdesi v Syrii za Islamsky Stat a chce aby tato "Nova muslimka" odjela za nim. Ve filmu vidime jak se nemce pomalu vymyva mozek, jak se izoluje od rodiny (se kterou ma spatne vztahy, viz. bratr co ji veznil). Take vidime prostredi mesity a jak tam kazou takovy ti hate preachers. A do vseho to vysetrovani vrazdy. Ja jsem doufala, ze tento Tatort bude velmi dobry (neb Milberg i Kekilli jsou u me z tech oblibenejsich komisaru), doufala jsem ze trosku ukazou na ten Problem, ktery tu doopravdy existuje a je dost zasadni (radikalizace mladych) a daji nejaky opravdu silny vzkaz. Ale toto se nestalo. Jeste s tou vrazdou je to takova preplacana a pateticka slataninan plna klise (napr. v mesite zacne kazat jeden radikalni muslim a druhy mu rekne ze tak nesmi kazat ze nenavist zpusobuje valku). Pomalu se ani nedivim tomu ze po skonceni filmu se konala ve studiu beseda kde byla pozvana jakasi bestie oblecena ve stanu ktera otevrene propagovala Islamsky Stat a moderatorce vecera to vlastne ani moc nevadilo. Casy se hold meni. Zvykejme si. Dve, protoze herci byli dobri a hodne tahli jinak hloupy film.

• 8.11.2016  11:16

Hmmm, teda nic moc. Na ty dve to jeste jakz takz vytahuje ta segra, ta je fakt dobre zahrana. Ale jinak zklamani, podle komentaru jsem myslela ze to bude lepsi. Nuda!

• 5.11.2016  19:04
    Oheň a led (1987)

Pridana hodnota tohodle filmu byla sveho casu samozrejme obrovska a i ted filmy Will Bognera bavi. Ale nema to ten drajv, vtip a odlehcenost treba takoveho Blizzard of Aaahs (tam se nachazi dokonalost kdy Glen Plake lyzuje v Chamonix s hudebnim doprovodem Frankie Goes to Hollywood). Takova nostalgicka jednohubka, nesmazim tak casto jako ostatni ski filmy. Ale Bogner mam rada i jako znacku, nektere kolekce jsou samozrejme pretentious jako prase, tuhle mi bracha rikal ze v tech jejich ski soupravach vypadam jako panicka, ale me to nevadi, i kdyz mam radeji Peak Performance, Mammut nebo Lasse Kjus tak i Bogner mam nekolikrat ve sve sbirce a ta nova Fire and Ice kolekce s horama na bunde nevypada spatne. Tak treba se Jezisek letos preda!

• 5.11.2016  18:58

Hudebni doprovod se dal. A obcas Will Smith nebyl uplne nejnudnejsi. Jinak uplna ztrata casu, ale Klenot vybiral, procez JA si myji ruce a prohlasuji ze bysem se vcera radeji divala na Anthropoid. Ale jsme dva, ja a Klenot a nemuzu porad vybirat ja. Ale toto bylo opravdu hodne blbe. Pritom podle traileru bych rekla ze by me to mohlo sem tam i docela bavit. Nebavilo. Tento film proste nebavi.

• 2.11.2016  10:49
    Freistatt (2015)

Pri sledovani Freistatt se mi na mysl neustale dral nas cesky Pastak, ktery je prece jen o neco lepsi. Freistatt dojil emoce a ze me je vydojil (jednou jsem se regulerne rozbrecela), procez davam ctyri, ale uplne nadseni se nekona. Stejne jako ostatni recenzenti zde na csfd jsem mela trochu Problem s chovanci kteri byli vykresleni div ne jako nejaci miliusove (i to sikanovani mezi sebou si pak jakoby sofistikovane "omlouvali"). Do polepsovny typu Freistatt tenkrat chodili pekni zmetci, procez tady bych filmu vytkla tendencni jednostrannost. Docela to vyvazila atmosfera filmu, ktera se Brummundovi opravdu povedla, to byly sedesatky jak vysite. I vykresleni samotneho Freistattu a galeji zapusobilo, stejne jako herecke vykony. Zajimalo by me, proc mi ted neumime udelat takovehle solidni socdrama pri kterem by divakovi naskakovala husi kuze. Vzdyt Ceska Nova Vlna dokazuje ze to slo! Ach jo. Fazit = Film rozhodne doporucuji ke shlednuti (ovsem pozor je dost depresivni), ale ja si v ramci zachovani dusevni rovnovahy dnes asi pustim neco s Funesem nebo Vinnetoua. Ale ne toho posledniho, samozrejme... Update: Ted koukam ze ten Louis Hofmann hral i toho uchylneho tynejdrza v Bilem Kralickovi, ktery me opravdu VELMI traumatizoval. Ten ma teda nos na role... Brrrr...

• 28.10.2016  17:36

Paneboze, toto je prece naprosta pecka a dokonalost sama. Vubec nechapu co by se na tomhle pokladu ceske kinematografoie mohlo nelibit ci co tomu vytknout. Vsak neni to nejlepsi kdyz venku je sychravo a poletuje listi a vy se doma schoulite pod deku na kanapatko, date si vyborny sypany hruskovy caj, talirek pernicku v cokolade a koukate na Tajemstvi Hradu v Karpatech? No? Co muze byt lepsiho? Ani nakup predrazene kabelky tak nezahreje u srdce! Mozna leda Alpy. Ale tam jedeme zitra, takze stejne dobre, ne? Btw. pro me jedna z nejatmosferictejsich filmovych scen ever: Zutra (Tona Hluchonemec) jede na te svoji "kolobce" lesem bonzovat na hrad. K tomu ta hudba. Filmovy orgasmus.

• 27.10.2016  10:13

Nejakym zpusobem mi tenhle film pristal na USB a protoze jsme nemeli na co koukat tak jsem "Sausage Party" navrhla Klenotovi. Tak trochu opatrne a omluvne mu rikam "ale to se ti asi nebude libit, pry je to strasne trapne a sproste, vis, takovy ten kanalni Humor". Klenot jen protocil oci v sloup a rekl ze horsi nez Sascha Baron Cohen to snad byt nemuze. Fakt jsem mela trochu obavy, protoze Klenot je desne sofistikovany a za tech 15 let co se spolu kamaradime jsem ho neslysela rict sproste slovo a treba filmy s S.B. Cohenem vylozene nenavidi. A tak jsme (ja s velkymi obavami) zacali sledovat Sausage Party. A stalo se neco naprosto neuveritelneho. My jsme na to koukali a Klenot se u toho nahlas smal! (a on se skoro nikdy nahlas nesmeje!). A kdyz se ten Nakup dostal domu ke sve Bohyni a tam nastal Masakr tak se smal uplne strasne moc a pak se jeste pochechtaval. A ja jsem se u toho take zasmala. Je to blbe, trapne, nesmyslne a sproste. Ale my jsme se zasmali, procez davam dobre hodnoceni.