joelly01

Eli Stadler

Německo

4 body

• 24.8.2016  10:44

Tak trochu trapny/zastaraly film s naprosto genialnimi hlaskami :) ("pribinak" nebo "boj za mir" chachaaaaaa ). Na odpoledni treadmill taskarice co neurazi a rozesmeje. Knihkupec mimoradne slizsky a Milovou miluji sowieso.

• 24.8.2016  10:30
    Perný den (1964)

Snad neni den kdy bych si nepobrukovala "perny den" aneb A Hard Days Night. I ted si to musim porad pobrukovat. Velmi me prekvapilo jak jsou vsichni ctyri charismaticti. To uz se dnes v pap mjuziek taky moc nevidi....

• 24.8.2016  10:25
    Jako pavouk (2001)

Neni to spatna detektivka, ale dva metry nadsenim jsem u toho take neskakala. Sberatel polibku me bavil vice. Na prumer to vytahuje Michael Wincott, to je kvalitni zaporak. Skoda ze pribeh neni zadna velka hitparada.

• 22.8.2016  09:55
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Asi nejlepsi cesky film za poslednich dvacet let. Muzu na to koukat zas a znova a vzdy jen zasnu (v pozitivnim slova smyslu). Strach je proste borec. Navic je tohle jediny film kde mi ani tolik nevadi toporne, aftektovane a staticke ne/herectvi precenovane Tatiany Vilhelmove.

• 22.8.2016  09:45

Jeste vetsi bombice nez jednicka, jak Sissi trpela ze ji ta zla tetka vzala dite tak jsem se uplne trasla vzteky a pak jsem se normalne rozbrecela dojetim kdyz Franz Josef rikal jak ji miluje ze vseho nejvic a vzal ji na tu krasnou horskou chatu! Jezisi, ja jsem posledni dobou fakt hrozny kolotocar....

• 22.8.2016  09:42
    Sissi (1955)

Na me to fungovalo velice dobre, kor ten Ischgl jsem ocenila. Krasne hory, krasne kroje a krasni lidi. Sladkobolny kyc jak bic, ktery me ovsem velice bavil a kdyz se to ocitne v bedne kdyz ja jsem nahodou kolem tak na to cumim jak Kobra na kralika. Pristi tyden jedu na dovolenou, skoda ze nejedu do hor. Ale asi se tam stavime. Hory jsou stejne nejlepsi.

• 22.8.2016  09:37
    Regresión (2015)

Ne, toto me teda fakt moc nebavilo. Teda ze zacatku docela jo, ale pak jsem zacala krute usinat a Klenot take nespokojene mrucel. Pointu filmu jsem navic tusila uz ve videopujcovne kdyz jsem DVD drzela v ruce a cetla popisek. To by, myslim, take nemuselo byt. Ale ja stejne doufam ze zase nekdy objevim nejaky kvalitni a zajimavy Thriller!

• 22.8.2016  09:32

Konecne jsem videla i tento (posledni?) dil! Do kina jsem na to nesla, pekne jsem si pockala na DVD, neb Klenot "Tatort v kine" odmitl. Ale k filmu: Neni to nejhorsi dil Serie, stval me min nez ten posledni. S Tatortem to nema samozrejme uz VUBEC nic spolecneho (pokud jste fanousci Tatortu jako takoveho tak se tomuhle asi radeji i vyhnete), "uzivilo" by se to i jako samostatny akcni film. Navazuje to spise na treti dil Serie "Velka Bolest" a Luna se zde vydava do Turecka aby zakroutila krkem jednomu turkovi co ji prave ve tretim dile hodne nastval. Misto zakrouceni krkem gangsterovi se ovsem ocitne ve sparech padoucha a to zjisti Nick Tschiller a vydava se dcerku zachranit. Je to takovy prumerny akcnak, cekala jsem ze to bude horsi, ale nehty mi z toho neslezly, takze davam prumer. Luna navic pekne ztloustla a i oblicej ma ponekud livancovity, procez doufam ze Til konecne dostane rozum a prestane ji obsazovat do kazdeho sveho filmu a radeji ji zazene do fitka a zakaze pana mekdonalda.

• 29.7.2016  09:56
    Undocumented (2010)

Cekala jsem asi trosku vic, ale nebylo to vubec spatny. Atmoska paradni, ale na to ze to mel byt horor ze vsech nehororovatejsi a ja jsem si mela strachy kremplovat textilie... no na to to na me nefungovalo. Ten reziser byl navic mimoradne slizsky, docela jsem mu nejake to naporcovanicko prala. Ale jako takovy drsny thriller me to docela bavilo a hodka a pul mi utekla raz dva.

• 21.7.2016  08:02

Ja jsem skoro cely film probrecela, Klenot cely film stridave promrcel ("co je to zase nudnou hruzu") a prochrapal. Ale toto je tedy hlavne MUJ profil a ja si sem budu psat co ja chci. A Nebe nad Berlinem je neco, co obcas desne potrebuji. Takze i kdyz sem tam to opravdu nebyla zadna hitparada tak ja jsem dojata. Vsak dovedete toto v cesku? NE! Chachaaa! A jestli bude o vikendu hnusotne tak misto hor si dam nejake ty Herzogy!

• 19.7.2016  12:39

Jestli je dvojka parodii na jednicku tak se jedna o relativne luxusni vec, jestli je ovsem minena vazne tak je to takove usmevne blacko (Bahno). Celou dobu jsem nevedela jestli se mam dobre bavit, nebo se pohrdave usklibat a sycet Klenotovi nasrane do ucha "ja ti to rikala!". A nevim to doted, proces srabacky a alibisticky vpaluju prumer. Ovsem vizualne prevelika snobarna. A to 3D tomu dodalo. Kor pri tech scenach ve vesmiru jsem si chvilema pripadala jak na nejakem tom snobskem kolotoci kdesi v Universal Studios.

• 13.7.2016  10:22
    Grimsby (2016)

ACHTUNG SPOILER: To byl ale opravdu strasny film (jako ostatne vsechny Cohenovo kasastyky), ale ja jsem se zase smala jako debil. Jak ten maly chlapec na vozicku oznamoval ze ma HIV a jak do toho Sascha zarval pry "that will stick with you" (protoze koukal do mobilu na fobtal a timhle komentoval gol spanelska) tak jsem se uplne rozbrecela smichy! Vlastne az do konce filmu jsem se tomu nejvice smala. Pak mi na SKYPE volala matka byvaleho a rikala ze mu (byvalemu) musim napsat dopis, protoze me desne miluje a ted je ve vezeni neb znasilnil manzelku, zmlatil ji a okradl a vyhodili ho z prace a je nyni na nekolik let ve vezeni kdesi v texasu a strasne nutne si se mnou musi dopisovat a ja jsem se zacala strasne smat a rekla jsem ji "that will stick with him" a pak jsem zavesila a porad se desne smala. Muzete si rikat co chcete, ale SBC ty kanalni vtipy umi podat tak, ze i takovy jemnocita a utlocita jako ja nemuze odolat.

• 9.7.2016  20:08
    Funny Games (1997)

Minispoiler: Prvni jizda s Michaelem Hanekem skoncila jeho zbozstenim v mych ocich. Funny games je nekompromisni film. Zly, bezcitny, studeny a agresivni. Hned po prvnich peti minutach vite, ze tady se zadny happy end konat nebude, presto jdete dal a doufate.. doufate ze i kdyz vite, tak mozna prece na konci bude NECO, NECO co vse zmeni. Ale vsechno je marne. Resistance is futile. Jako by Haneke lidmi pohrdal, jako by se jim vysmival. Jako by lidi vubec nemel rad. Zadne hrani na efekt, zadna poza, zadne vnucovani se divakovi. Haneke jde jeste dal, Haneke dela z divaka zcela otevrene spolupachatele a to je neco, co tady jeste nebylo a co hned tak nebude prekonano. Funny Games jsou "what you see is what you get." Zlo. Zlo v nas, lidech.

• 9.7.2016  19:57
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Tak moje hodnoceni asi pochopi (aspon doufam) jen ten, kdo byl na zakladce naprosto nechutnym zpusobem sikanovan ucitelkou jeste horsi jako ta blizna Hajska (timto zdravim uchylnou pizdu vsech pizd = ucitelku Tureckovou ze Zlina). Ve druhe tride (v prvni bezproblemova a chvalena jednickarka), po zmene skoly a ucitelky (stehovani) jsem najednou mela same trojky a ucitelka me navrhla do pomocne skoly. Po dlouhodobych peripetii a perverzni sikane me osoby me poslali k psychologovi aby mi napsal posudek na skolu pro blbecky, ale ten rekl ze to vypada ze mam vyssi IQ nez ta ucitelka a rodicum doporucil preradit me do jine tridy (na normalni skole, samozrejme). Odpor ke skole a neduvera k ucitelum ve me zustal az do vysoke skoly. Mnohalete trauma. Kdyz se divam na My vsichni skolou povinni tak z dejove linky Jirky Olivy dostavam neskutecnou deja vu tresavku. Nic pravdivejsiho, nic co by na me fyzicky a psychicky tak pusobilo jako tady tohle jsem jeste ve filmove ani televizni tvorbe nezazila.

• 2.7.2016  16:57
    Čarodějky (1996)

Dnes je "prijemna" konstelace na sledovani filmu a jejich hodnoceni = na tenise imrvere prsi, venku je hnusne, fotbalek je az vecer a protoze jsem dopolko na chvili zaklepala backorama a jen upenlive zebrani a slibovani horem dolem me uchranilo od nemocnice "na pozorovani" tak muzu cucet na filmy pekne doma. Musim tedy lezet a nesmim delat nic, vubec nic, leda divat se na televizi a Klenot se musi divat se sebou ale musi se take divat na me jestli nahodou zase nezaklepu backorama. A tak jsme se divali na Carodejky. Ptam se Klenota "neva kdyz se kouknu na carodejky, je to trochu infantilni, ale odpocinkove" a Klenot rika "vzdyt je to pekny film, ve druhe tride nam ucitelka cetla knizku". Nacez ja reaguji "dabl ju ty ef? (WTF)" nacez se ukaze ze Klenot myslel ty Carodejky/Witches od Dahla s Angelicou. To jsou samozrejme ty lepsi Carodejky, ktere dostanou plny pocet. Tyhle Carodejky/CRAFT jsou kvalitnim filmem pro EMO pubertu a jine podobne postizene. Kdyz ja jsem byla v puberte tak se mi film libil, ted uz je to spis jen takovy prumer, ale je to docela odpocinkove, Klenot otraveny nebyl a ja? Zatim porad ziju!

• 25.6.2016  20:44
    Ice Cube - Check Yo Self (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No ja vim ze ten Ice Cube existuje, ale zadny song od nej neznam! Nic jsem od nej nikdy neslysel! Nemam gangsta rap rad, divim se ti, ze neco takoveho poslouchas! Takova hruza!" Ja: *poustim v aute nahlas Check Yo Self* Klenot: "Toto znam, to je dobre!"

• 25.6.2016  20:38
    Ice Cube - It Was a Good Day (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No to je hrozne, jezdit tvym autem. Kdyz si chci poslechnout nejakou muziku mimo radio tak ty tam mas jen klasickou hudbu a gangsta rap. Co to je, proboha, za schizofrenni kombinaci?" ...... "It Was a Good Day" jest momentalne mym nejoblibenejsim songem a ja si rapuji v aute ozlomkrk a puberta cekajici na zastavce na skolni bus na me obdivne kouka. Takova ja jsem, moderni a krutoprisne COOL!

• 21.6.2016  20:54

U Conjuring 2 jsem mela jeden problem - vetisnu filmu jsem si rikala "tohle uz prece bylo v jednicce". Ne ze by lekacky nefungovaly, fungovaly dokonce natolik, ze jsem se docela casto divala "pres vejirek", ale proste uz to nebyla takova bombice jako jednicka. Plus stopaz mi prisla trochu umorna. Zkratit to o dvacet minut tak bych byla mnohem nadsenejsi. Co oproti jednicce hodnotim vyse je to hlavni strasidlo, teda vlastne DEMON, jak se ted modne rika, to bylo opravdu luxusni a me docela slusne desilo kdykoliv se ve filmu objevilo. Kdo nadsen vubec nebyl tak to byl Klenot, ktery mrcel ze mu to prislo nudne a ze doufa ze jestli bude trojka tak ho na to nepotahnu do kina. Procez jsem mu sdelila ze ho do toho kina potahnu a on jiste radostne poskrabka se sebou, neb to je ta prava laska. Neb laska je i to, ze ja s nim pujdu na Den Nezavislosti 2. Ovsem jeste ke Conuring : kdybych to brala zcela vecne tak davam tri hvezdy, ale Conjuring je horror a ja se u toho fakt bala a lekacky, i kdyz neorigos, me vylekaly, procez davam s cistym svedomim ctyri. A uz se tesim az si nekdy v zime v noci az budu sama doma dam double feature obou dilu. To pak zase budu spat v obyvaku na kanapi neb se budu bat odkyblovat se do loznice....

• 20.6.2016  10:29

Ne, neminulo to ani me. Vsichni zde cumime porad jen na fotbal, procez normalni filmy mi zustavaji vicemene zapovezeny. Ale Baye se mi u Klenota podarilo prosadit, to zase ne ze ne. Benghazi neni spatny film, Benghazi je dokonce velmi dobry film, docela slusna akcni rezba kterou fanousci zanru jiste oceni. Me problemy byly nasledujici: 1. priserne dlouha stopaz, zdalo se mi ze film se strasne dlouho rozjizdel a po hodine blaboleni zu jsem byla takova mirne otravena. 2. Jak byli vsichni zarostli tak jsem velmi rychle ztratila prehled kdo je kdo. Ale jinak docela dobre, i kdyz si nemyslim ze se k tomu budu vracet tak casto jako k "Black Hawk Down". Asi skoro vubec. Proto to na ty ctyri bohuzel nevytahnu. Jinak jsem zvedava jak dopadnou volby, jestli tedy Trump nebo Killary.

• 7.6.2016  08:39

Naprosta srdcovka. S jednou z nejkrasnejsich a nejcharismatictejsich herecek vsech dob Anne Parillaud (kam se hrabe Peta Wilson, to je jen takovy opravdu slaboucky odvar). Hudba famozni. A konec filmu naprosto fenomenalni. To uz se dnes vidi malo....

• 4.6.2016  15:06

Porad jsem vahala ctyri nebo pet, ale jelikoz "The VVitch" je po dlouhe dobe horor u ktereho jsem se FAKT bala, tak davam pet, protoze kdyz se jeden u hororu boji, tak je to asi "job well done", no ne? Koukala jsem na to o pulnoci, sama doma, coz asi umocnilo ten dojem. Kdybych na to koukala odpoledne u zehleni nebo na bezicim pasu tak jdu asi na ten prumer, ale takhle me to celkove dostalo. Jasne, neni tam non stop nejake hrozne peklo , ale ja jsem se te carodejnice doopravdy bala a atmosfericky mi to vubec prislo dokonale. Skvela vec. Ony i ty chytre horory maji neco do sebe kdyz jsou dobre natoceny a divate se na ne v ten spravny moment.

• 3.6.2016  21:02
    Supervention (2013)

Jine nez veci od MSP, Teton, Sherpa nebo Poor Boyz. Ale rozhodne ne horsi! K freeridovym borcum se pridal i Aksel Lund Svindal a musim rict ze to dava stejne kvalitne jako na sjezdovce! Holt ma prupravu ze Streifu :D Skaninavci ukazali ze rozhodne umi drzet krok s amiky a ja se bavila naprosto famozne. Ale stejne musim rict ze jak umi litat Tom Wallisch je proste fenomenalni.

• 3.6.2016  20:37

Tuhle jsem jela autem a radostne jsem si zpivala s The Foreigners "jukebox hero" a napadlo me ze jsem ted uz chvili nevidela nejaky novy ski film, procez jsem si obstarala Fade To Winter a jako vzdy = trefa do cerneho. Me tihle kluci vzycky dostavaji! To proste musite videt a pokud chcete porozumet tak opet vas poslu leda tak do hor. Klasicke ski porn jak to Matchstick umi, jedna snobarna strida druhou. Mladi se zde vydovadi a mi starsi rocniky pekne omladneme kdyz vidime jak to dava takovy Abma. Po Sethovi asi muj druhy oblibenec, jen tak mimochodem. Me se opet zastesklo po horach, procez premyslim ze skrzeva emocni natlak ("porad musim chodit po doktorech, zaslouzim si nejakou radost!") a nejakou tu manipulaci ("s tema tajicima ledovcama, kdo vi jak dlouho jeste se bude dat jezdit na ledovcich") si docela verim ze se mi u Klenota podari prosadit aspon vikend na Hintertuxu tedkonc. Seth je v Chamonix. Ach juo.

• 1.6.2016  08:47

Cely minuly tyden jsem mucila Klenota aby se mnou chodil na Roland Garros a sledoval tenis. Nakonec toho mel uz plne zuby, procez rekl ze ve meste je i velka vystava James Bond a ze tam chce jit, ze uz nechce jit na tenis kde se tisni desetitisicove davy a stokrat te ohmatava nejaka ochranka jestli nejsi hnuslimsky terorista. A tak jsme sli na vystavu James Bond a ta byla jako "ganz OK", docela zajimave a Klenot porad rikal ze az prijdeme ze se musime podivat na tohoto Bonda a ja jsem rikala "tak jo" a tak jsme tedy prijeli a divali se na tohoto Bonda. The Spy Who Loved Me byl dlouho muj nejoblibenejsi, predevsim kvuli soundtracku. Ten film je kyc jak bic, vo tom zadna, pateticke to je take jako prase, procez uz muj nejoblibenejsi zdaleka neni. Ale clovek se u toho docela odreaguje a i kdyz jsou lepsi Bondove (Craig, Dalton, Pirs), tak za tu nostalgii lehce nadhodnocuji. Ale ted to zas tak pet let videt nemusim. Ale i misto te vystavy bych se sla radeji podivat na nejaky ten tenis. Prece jen kdyz vidite Vase idoly takhle nazivo (jednou jsem na RG hledala hyzlik a jak jsem tam bezradne stala tak koukam a dve metry ode me Stan Wawrinka!) tak je to lepsi nez tmava hala s vystavenyma vecma z James Bonda.

• 24.5.2016  09:43
    Padesátka (2015)

Docela trapna konverzacka s par silnejsimi momenty a ne uplne marnymi herci. Zacatek vypadal velice slibne, jenze asi po pul hodce jsem zjistila ze vtipy jsou predvidatelne a herci prehravaji. Ovsem dovedu si predstavit ze Padesatce lip slusi divadelni provedeni, film prece jen docela tlacil na pilu a to ja nemam rada. Jo a Kudos za Pavelku, hrdina meho mladi, toho jsem zde malem nepoznala :)

• 24.5.2016  09:34

Issova tak trochu zpovykana a kladacky princ unyly jako prase zase, ale dohromady to kupodivu docela funguje a me se pohadka libila! To si nepamatuju kdy me naposledy takhle zaujala nova Ceska pohadka, procez mirne nadhodnocuji a neztracim nadeji ze to i do budoucna prece jen nejak pujde.

• 19.5.2016  20:04
    Mrtvý muž (1995)

Asi chapu i ty zklamane komentare (nastesti jich neni moc), ale pro me je "Dead Man" zasadni film, ktery zmenil muj pohled na svetovou kinematografii. Bombice.

• 12.5.2016  09:00

Klenot si vcera druhy dil pral, neb prvni ho neurazil, procez jsme sledovali druhy dil. Opet jsem ocekavala odpornost, ale kupodivu to nebylo tak hrozne, a kdyz Chantal potkala v Thajsku "vlka" tak jsem se tomu smala asi jeste pul hodiny, to bylo tak roztomile, blbe a desne vtipne :D :D Jeste nyni jsem se zde rozesmala. Zrejme uz mi trochu zacina cakat pod tasky. Ten druhy dil me pobavil jeste vic nez ten prvni (asi pro to, ze vrcholne nesympaticke Herfurth je tam na rozdil od jednicky jen Minimum), ale na ctyri hvezdy jeste porad ani omylem.

• 10.5.2016  08:46

Uz od detstvi sverepe, zavile a az primo posedle miluji hory. Hory jsou pro mne alfou a omegou meho zivota a ja si nedam vymluvit ze by to nekdy mohlo byt jinak, ze by mohlo byt neco lepsiho nez hory. A pak se divam na "Le Grand Bleu" a rikam si "i to more ma asi neco do sebe" a ja touzim po zivote v kamennem domku u more nekde na sicilii nebo na santorini. Jedla bych ryby a porad bych plavala. A navecer bych sedela pred domkem a pozorovala jak se slunce zrcadli na hladine more. Jedno pro me maji more i hory spolecne. Diky nim si uvedomuji jak moc jsou lide vlastne uplne zbytecni.

• 9.5.2016  08:11

Jsem velkou fanynkou prvniho Zoolandera, procez jsem se na druhy dil velmi tesila. Kvalit jednicky nedosahuje ani omylem a ja byla pripravena dvojku vicemene otravene mrsknout do podprumeru. Ovsem pak prisel Will Ferrell a jeho "Adam, Eve & Steve" a.... a ja se smeju jeste ted :D :D Takze prumer zachranil pan Will!