Psí poslání (2017)

Ťažko sa mi pozerá na "psie filmy", vždy si pripomeniem moju psiu slečnu a ako mi chýba. Sama verím a dúfam, že sa nám jedného dňa vráti. Tento film bol koncipovaný na tento spôsob a vyvolal vo mne vlny emócií a aj plaču, z kina som odchádzala s opuchnutými očami. A nie, film nebol len smutný, bol aj veselý, vtipný. Vo svojej podstate jednoduchý, ale myšlienka pre mňa silná. Možno len rozprávka, možno nie, kiežby to tak niekto vedel :).

Anna Karénina (2013) (TV film)

Úžasné spracovanie Anny Kareniny. To z Keirou sa absolútne nechytá. A Max von Thun? Na neho sa asi najlepšie pozeralo, neuveriteľný sympaťák. Vittoria Puccini mi je taktiež veľmi sympatická. S výberom Vronského to už bolo o niečo horšie, ale nesklamalo. Odporúčam všetkým maniakom do histórie a romantiky.

Soudce (2014)

Mna len tak film nerozplace, ale pri tomto sa veru nie len jedna uronila. Perfektne herecké vykony, uveritelne, nenutene. Je to natocene pre bezneho divaka, ocami beznych ludi, na jednu stranu nic, co by ste necakali, dopredu som sice tusila ako to cele dopadne, no dojem a akesi prekvapenie to na mne zanechalo napriek tomu. Ako povedala Susan Downey, "In telling the story, we really wanted to make sure it felt like real people going into real situations. It is not the movie version of it. So whether it was one of the leads or down to even our day players, it was just important that they felt authentic." A presne takto som sa citila. Jednoznacne jeden z najlepsich filmov poslednych rokov, ktory si iste rada pozriem znovu, a nie len raz. Vsetkym odporucam.

Cizinka (2014) (seriál)

Moj druhy najoblubenejsi serial. Za dva dni som si pozrela prvych 5 casti a hodlam aj citat knihy. Milujem tematiku presuvania sa v case a este do Skotska, ktoreho historia je mi blizka..ustredne postavy maju tak uzasnu chemiu a charizmu, ze pochybujem, ze niekto tomuto serialu odola. Holt na Starz kanali nechodi len tak hocico. Vyborna kamera, vyborni herci, pribeh..vsetko sa deje pomalicky, pekne krok za krokom, nikam sa neponahlaju ako v inych serialoch. Sam Heughan, zrejme novy idol zien, je absolutne uzasny. 5 hviezd ako lusk. Praveze som milo prekvapena, ze romantiky je tu tak akurat, postupne velmi nenapadne zblizovanie az totalne dych beruce vyvrcholenie v osmej casti a to vyvrcholenie doslova :D :)..som sklamana, ze pokracovanie bude az v aprili, to je tryznenie :D, ale Starz ma zrejme vlastne plany, kedze prva seria uz natocena je. Odporucam, nebudete sklamani!

Hercules (2014)

Plagat troska klamlivy, kedze Irina Shayk si zahrala v dvoch scenach, mozno pouzite ako lakadlo na divakov :D..sprvu som si myslela, ze pojde len o nezmyselne bitky a zabijanie, ale nakoniec mal film aj pointu a sympatak The Rock nepokazi ziaden film. Ako prijemne prekvapenie sympatacka Rebecca Ferguson zo serialu The White queen, kde hrala manzelku krala Eduarda IV., kralovnu Elizabeth.

Pokání (2007)

Nedokazem popisat svoje dojmy z tohto filmu, snad len vetou: Dobre si rozmyslime, co povieme alebo vykoname aby sme neskor nemuseli celit nekonecnym vycitkam a zozieraniu sa. Viem si predstavit, ako sa dievca muselo citit, urobit chybu a nemoct ju napravit, to je to najhorsie..ale aspon si tu chybu uvedomila, pre dnesnu dobu takmer nepoznany jav.Nadherny film, spracovanie, moji oblubeni herci a jeden z NAJ filmov, ake som kedy videla.James McAvoy neskutocne charizmaticky chlapik bez ktoreho by to snad ani nemalo iskru :)

Jeden den (2011)

Nie som filmová maniačka, ale toto je najlepší romantický film, aký som videla. Väčšinou mi zápletkou prídu ako klišé, tento ma zaujal aj rozplakal na konci. A nie je pravdou, že sa videli každý rok len deň, veď predsa boli spolu týždeň na dovolenke :P..takýto vzťah vydrží najdlhšie, keď je v tom hlavne kamarátstvo, akurát, že im to nevyšlo :(..ale aj to je život

Očista (2013)

Toto hodnotenie dávam najskôr preto, že žáner horor nemusím kvôli tomu, že pri 90% ide o braky vymyslené za pár minút. Tento je iný, cítila som napätie, nevedela som presne, čo sa stane a nebol to klasický krvák. Plus veľmi zaujímavý námet, to by hocikoho nenapadlo :)..

Donner Pass (2012)

Film som si pozrela kvoli Adelaide Kane, ale ziadna slava. Nejako som ho pretrpela, zase som sa presvedcila, preco horory nemusim. Klasicke prostredie, samota pod lesom, nikto na okolo, psycho zabijacik...ach jaj skoda preskoda