Wolftalon

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.4.2019  11:49
    Hanna (TV seriál) (2019)

Solidní počin, pro který však bylo 8 dílů až příliš - fillery a pokulhávající tempo to táhnou dolů. Naštěstí suprový Kinnaman spolu se slušnou akcí mě zvládli držet v pozoru a jako celek jsem si to užil.

• 4.10.2018  23:52
    Venom (2018)

Kritici zběsile píšou opusy o tom, jak strašně je Venom horší než Catwoman s Halle Berry (hahaha... sure) a tak podobně, zatímco já jsem nadmíru spokojen - akorát teď teda chci ještě víc fightů s vesmírnejma slizounama. Seriózně, největší nedostatek tohohle filmu je prostě to, že je strašně krátkej. A je to škoda, protože těch vystříhanejch 40 minut zjevně nechybí jenom mě, ale i Hardymu, takže jsme pravděpodobně jako diváci přišli o dost. V žádným případě však neříkám, že by výsledek byl nějak extra nekonzistentní nebo hloupoučký, jen bylo vidět, že finální akt vzali tvůrci hákem a nebylo tam moc akce s charakterově/schopnostně vyvinutým Venomem. Jinak řečeno, postupný rozvoj vztahu mezi Eddiem a symbiontem neměl tu sladkou tečku v podobě nějakého pořádného fightu, kde jsou oba skutečné v symbióze. Pokud bude pokračování, dokážu se s tím smířit, v opačném případě je extended verze povinností. No a ve scénách, které se na plátna dostaly, jsou asi nejhorší razantní střihy pokaždé, když se mají někde mrzačit záporáci - i když zase na druhou stranu mi tohle očividný tlačení na PG13 dává naději, že pravděpodobnost na spojení s lighthearted MCU Spidermanem není zas tak malá, jak se snaží Sony všem namluvit.

• 15.9.2018  17:19
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

8-dílná forma využitá namaximum. Nenudil jsem se ani chvíli a nenarazil jsem snad na nic, co by mi vysloveně vadilo. Zkrátka mi byl naservírován klasický špionážní akčňák, který se nesnaží být něčím, co není. Scénář se zarytě drží žánrových pravidel a každá hlavnější postava má na závěrečný akt nějaký vliv, který nijak nepopírá její doposud nastíněný charakter a schopnosti. A i navzdory tomu mě seriál nejednou překvapil a zvedl ze židle. Další vlastností, která stojí za zmínění, je děsivá aktuálnost zobrazovaného konfliktu dvou kultur, kde ani jedna není vyobrazena jen v dobrém či špatném světle. Seriál si totiž od Clancyho vzal nejen jmenovku, ale i cit pro detail, díky kterému se povedlo společnost zachytit relativně autenticky. No a na závěr je třeba vyzdvihnout skvělé obsazení. Krasinsky mi byl sympatický a neměl jsem s ním problém, Suliman zase dokázal nabídnout víc než jednodimenzionálního teroristu. Žádného špatného herce jsem neobjevil. Takže na víkend určitě ideální podívaná, které stojí za to dát šanci.

• 9.8.2018  17:03

Rudá volavka až příliš silně a hlavně dlouho tlačí na pilu. Zápletka je totálně jednodimenzionální a stejně tak většina vedlejších charakterů. Hlavní plus je, že spousta času věnovaného Jennifer Lawrence padla na úrodnou půdu a s jejím výkonem jsem byl ve výsledku spokojen. Jinak se ale jedná o zapomenutelný film, který se z úvodu snaží šokovat, ale trvá mu úmornou dobu než se dostane k pointě. Než jsem se dozvěděl identitu krtka, už jsem totálně zapomněl, že je to něco, co by mě mělo zajímat. A ani závěrečné rozuzlení mě nedokázalo přesvědčit o tom, že jsem právě nezabil víc jak dvě hodiny času.

• 4.7.2018  22:13

Problémy se špatnými zaporáky se tu vyřešili zkrátka tak, že se s žádným nikdo nepatlal. Pokud teda nepočítáme Gogginse, který spíše než jako obávaný nepřítel působil jako další z mnoha komických elementů. A upřímně? Ani trochu mi to nevadí. Než ztrácet čas vytvářením rádoby seriózních situací s velmi vážným a především zapomenutelným padouchem, tak je lepší natočit film, který si diváci skutečně užijí. Já se smál celou dobu a to je pro mě hlavní. Ne že by to nešlo udělat líp a tyto prvky vyvážit - Spiderman: Homecoming - budiž příkladem - ale ve výsledku se to dá snadno odpustit. Proto to na plný počet nebude, avšak jinak je kvalita velmi srovnatelná s předchozím dílem, a i bez Anti-Ant-Man patosu se povedlo zahrát stejně solidní muziku.

• 4.6.2018  13:41
    Krypton (TV seriál) (2018)

Za mě letos největší překvapení. Krypton jsem odsoudil už při jeho oznámení, protože další superhrdinský seriál bez superhrdiny mi nepřišel jako něco shlédnutíhodného. Avšak zde se tvůrcům povedlo námětu neudělat ostudu. Adam Strange je vítaným elementem z námi blízkého světa, který vlastně krmí postavy informacemi, které my - jako fanoušci DC - už dávno známe. Takže žádné ubohé easter eggy se nekonají, vše je vysvětleno na plnou hubu. Superman je už dávno zavedená značka, stejně jako jeho přátelé i nepřátelé. A u Brainiaca zejména musím uznat, že lepší live action zpracování si snad ani nedovedu představit, vzhledem byl jak vytažený z komiksu. Seg jako hlavní protagonista je fajn a neměl jsem nejmenší problém mu fandit. Zbytek herců je snesitelný, a tak v podstatě jedinou vadou na kráse je občasná absence selského rozumu a dnes již tradiční multikulturní vlezdoprdelkování. Pokud druhá série nezklame, tak tam pošlu rovnou 5 hvězd, prozatím solidní 4.

• 30.5.2018  00:02
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Nejsem fanoušek vesmírného sci-fi a tak jsem se Expanzi dost dlouho vyhýbal. Měl jsem vždycky pocit, že jediný způsob, jak tyhle seriály udělat dobře, je nebrat je ani trochu seriózně - Stargate budiž příkladem. Ex machina technologie, random skenování radiových stop a absenci jakýchkoliv fyzikálních zákonů prostě nejde sledovat s vážnou tváří a v existenci vesmírného seriálu se špetkou logiky jsem po čase přestal věřit. Naštěstí Holden a spol. se těmto klišé úspěšně výhýbají, a za celé tři série se nenajde mnoho vysloveně bullshit momentů, které by vám bránili ve vtáhnutí se do tohohle pseudorealistického a ve všech ohledech znepokojivého světa. Třešničkou na dortu je fakt, že ani postavy se nechovají vysloveně tupě, což je v této oblasti tvorby stále pořád výjimka. Takže dávám plný počet, protože The Expanse je pro mě v tomto žánru s přehledem nejlepším exemplářem.

• 21.5.2018  12:18
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tak jo, po shlédnutí druhé série si myslím, že si seriál vysloužil komentář. Mě se to líbilo. Byl jsem smutný, nadšený, zděšený, znechucený i správně rozčilený - takže vlastně spokojený, protože seriál prezentující se jako "fiktivní zachycení skutečných problémů" by měl v divákovi emoce probudit. Představitelka Hany je super herečka a umí dodat svým projevem validitu pro její pohled na věc, na což ji většina lidí skočí. Jenže já jsem jí to nebaštil na sto procent, protože i ostatní postavy měli silně odprezentované příběhy. Tudíž to diváka nutí během epizody k zamyšlení, jestli má slovo mrtvé holky váhu, jen protože je mrtvá, nebo jestli člověk na kazetě opravdu udělal něco, čím ji dohnal k sebevraždě. A přiznám se, že například kazeta Zacha mě rozpálila do ruda a od té doby jsem bral tvrzení z nahrávek s notnou dávkou skepticismu. Takovýchto zlomů se tam najde víc a pro každého to asi bude někdo jiný. S většinou postav se dá totiž velmi dobře identifikovat a podle toho, komu se podobáte nejvíc, vás daný osud i nejvíc zasáhne. Závěr však bude devastující pro většinu. Druhá série pak není vůbec špatná, ale nemá už toho moc co nabídnout. Přilívání detailů do už uzavřených příběhů vytváří spíš zmatek, než ujasnění, a občas se mi zdálo, že některé problémy (bez bližšího popisu, nechci spoilerovat) jsou až přehnaně dramatizované. Což už je ale takový typický neduh u americké tvorby. Přesto ale dostaneme novou detektivní linku a pár uspokojujících momentů, které v první sérii chyběly. Avšak bez pokračování se spíš obejdu.

• 26.4.2018  23:17

Po dlouhém čekání vše zkulminovalo do tohoto obřího crossoveru a musím říct, že jsem nadšen. 10 let pečlivého plánování se vyplatilo a výsledný film ve 2,5 hodině zvládne dát prostor snad všem postavám a jejich interakce, které byly ještě před lety jen mokrým snem všech Marvel fanoušků, jsou přesně tak boží, jak jsme si vysnili. Narozdíl od mnoha předchozích filmů z univerza má Infinity War neuvěřitelný dopad jak na samotný superhrdinský svět, tak na diváka, protože prvních pár minut jasně vykreslí, že Thanos hraje podle nekompromisních pravidel a žádný z oblíbených hrdinů není v bezpečí. Zajímavé je, že jeho motivace - stejně jako u jednoho špionážního filmíku - je svým způsobem pochopitelná a tak si k němu divák najde cestu velmi snadno. Boj s ním zabere v podstatě většinu filmu, o akci není nouze. CGI v některých momentech pokulhává, ale jinak si v tomto ohledu film drží vysokou laťku, jak už je standardem. Hrozně rád bych zabrousil do toho, čím mě film uchvátil dál, ale opravdu se snažím vyhnout spoilerům, a tudíž to zakončím tak, že až třetí Avengers zkouknete, pochopíte sami. Dost pochybuji o tom, že se někdy nějakému studiu povede to, co zvládl Marvel - jeho trpělivost je totiž obdivuhodná. Menší zajímavost na závěr - čistou náhodou je tento komentář 100. v pořadí, tak to hezky koresponduje s 10 lety MCU :D

• 15.4.2018  13:22

Nejlepší shit co jsem viděl v seriálu za dlouhou dobu! Skvěle napsaný, zanimovaný a gagy jsou neuvěřitelně vtipný, prostě jsem si tuhle epizodu užil na 100%. Jelikož po 13. sériích už podle mě nemá seriál v hlavní dějové lince co nabídnout, byl bych radši, kdybych viděl víc podobně ztřeštěných dílů. Jinak Daphne je top <3!

• 25.3.2018  20:25
    Tomb Raider (2018)

Jelikož kvalita filmů, inspirovaných videohrami, byla doposud mizerná, je Tomb Raider velmi milým překvapením. Tvůrci udělali skvělou práci a povedlo se jim vybrat ze všech her tu s nejlépe zfilmovatelným námětem. No a aby si úspěch pojistili, do hlavní role mrskli "Award winning" herečku, jejíž ocenění se velmi dobře prodávají na propagačních materiálech. Musím říct, že jsem měl trochu dojem, že Alicia dostala roli právě kvůli tomuto a moc jsem nevěřil, že zvládne akční blockbuster. Inu, mýlil jsem se a nedokážu si představit lepší zpodobnění světoznámé fiktivní archeoložky. Moc mě překvapilo, jak strašně se pro tuhle roli vybombila v gymu, díky čemuž ji v podstatě nechybělo nic - herečka je to dobrá, a fyzičku pohrotila na výbornou. I tak se ale objevilo pár škobrtnutí, zejména ve scénáři. Nevyjasněný osud čongova otce a vztah mezi Richardem a zaporákem budiž menším vzorkem. Bylo tam ale opravdu jen pár dalších drobností, za jejichž rozhřešení bych však úvodní cyklistický závod nevyměnil. Celkově zábavná podívaná, která ani nijak zvlášť neuráží inteligenci diváka. PS: Pokud si chcete před shlédnutím zahrát předlohu, nestačí Vám jen první díl z roku 2013. Za předpokladu, že si nechcete vyspoilovat zásadní zvrat z videoherniho sequelu, je i Rise Of The Tomb Raider povinností.

• 13.1.2018  21:15
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Komentáře k seriálům moc nedělám, protože ačkoliv jsem jich viděl spoustu, většinou je hodnotím jen podle toho, jak moc mě bavily nebo zajímaly a hledat v nich něco originálního a okomentováníhodného je práce úmorná. Twin Peaks je ale úplně jiné kafe, protože ať jste viděli cokoliv, nikdy jste neviděli nic co se mu podobá. Původní dvě série jsou jedinečný mix osmdesátkové soap opery, detektivky, hororu, komedie a sci-fi. Jestli to zní divně, tak mi věřte, že divný to je dost, a to zejména díky přítomným charakterům (Nadine, Horne, Leland). U spousty scén jsem si říkal, že ten parchant Lynch prostě jenom trolí. Nu, o tom není pochyb v pokračování, které se odehrává po 25 let dlouhé pauze a které je jeden gigantickej joke co si z vás narovinu dělá prdel. Davídek se rozjel na plný pecky a využívá rozličných technik, kterými se diváka pokouší donutit vytrhat si vlasy z hlavy. Ať už je to nějaký opakující se motiv v kontrastu s náhlou neočekávanou akcí, subtilní indície často asociované s podivnými zvuky nebo předměty, míchání zdánlivě nesouvisejících dějových linek (ale nečekejte žádné hezoučké a jasné flashbacky), pomalé rozhovory které jsou o totálně irelevantních záležitostech a naprosto frustrující důraz na bezbrannost a ignoranci, o které Lynch moc dobře ví, že je účinným nástrojem k rozběsnění snad každého člověka. Vše je okořeněno nevybíravou brutalitou, nahotou a spoustou neuvěřitelně směšnejch scén (Lopaty, Candie vs. moucha :D ). Na rovinu tudíž říkám, že to není pro každého, ale za mě se jedná o dokonalý a hlavně originální počin.

• 14.12.2017  01:52

Fanoušci Star Wars jsou možná nejvíc rakovinotvorná sorta diváků. Trvá jim totiž léta, než si přiznají, že tenhle nebo tamtem film není úplně to pravý ořechový. Na pohonění v kině jim stačí rozsvítit pár mečíků a přihodit nějakej ten easter egg, o tržbu se pak studio nemusí bát. A tohle je přesně film, který bude rozumnými diváky vnímán za pár let stejně jako dnes Epizoda II. Nový režisér totiž pohřbil Abramsovu práci a natočil podprůměrnou močku, která nejen že má tunu plotholů, ale ještě je tak těžce cringy, až to fyzicky bolí. Tři dějové linky jsou absolutně o hovně a je to ten typ zápletky, která by se v jiných epizodách zmínila jen jako něco, co se stalo někde nějaké frakci a rozhodně není o tom třeba točit samostatný tým. Pronásledování rebelů by se dalo zkrátit tak o 90 procent, plán Finna spolu s otravnou číňankou má pár dobrých momentů, ale ve výsledku je to zbytečná (nebyl pro ni logický důvod, stačilo aby fialová pipka mluvila) infiltrace na nepřátelskou loď, kterých jsme už viděli příliš. Scény s Kylem a Rey jsou tak jediné, za co dávám hvězdy. Na Lukovi už bylo hodně vidět, co si i téhle sérii myslí a slouží jen jako jedna velká Ex machina. Konverzace stupiditou odpovídají některým perlám z prequel trilogie a pár citátů dokonce dosáhne i levelu Buzzfeed. Přespříliš používané CGI potvůrky pro kidy jsou poslední kapka. Nemá cenu vidět v kině, možná vůbec.

• 30.11.2017  18:30
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Hlavní pozitivum vidím v tom, že děj Punishera je všech ohledech hezky uzemněný, blíž reálnému světu než kterýkoliv jiný Marvelovský seriál a v jeho čele je představitel, který skutečně působí drsně. Důsledkem toho všeho je fakt, že akce je tu mnohem méně než mnozí (včetně mě) čekali. Je to protože takovéto pojetí ani nic jiného nedovoluje. Frank není žádný Chuck Norris a dostává překvapivě hodně na držku. Přesto nepůsobí bitky nijak nudně a hezky se na ně kouká, pokud tedy nejste slabší povahy. Celkově top ze seriálového MCU.

• 18.11.2017  00:06

Na Justice League jsem se strašně moc těšil a když vyšly první recenze kritiků, byl jsem tak trochu zklamaný z toho, že širší publikum stále nedokáže DC ocenit a zároveň jsem se bál, že možná mají o filmu pravdu. Jsem hrozně moc rád, že jsem se bál zbytečně. Jasně, má to celkem generického záporáka (který byl ale udělán pěkně a budil respekt) a nějaké dechberoucí plottwisty se také nekonají, přesto to obsahuje tak strašně moc hezkých, přirozených a vysloveně „Holy shit!“ momentů pro komiksy zasvěcené i víkendové diváky, že se na zápory strašně snadno zapomíná. Čuměl jsem s otevřenou tlamou když se objevil Green Lantern, to mě jakože hodně překvapilo a potěšilo, snad se brzy dočkáme. Vnitřně jsem pochválil marketingový tým, který se poučil z trailerů na BvS a tentokrát si nechal největší třešničku na dortu až pro diváky v kině. Ocenil jsem jak během dvou hodin stihl film uspokojivě představit nové hrdiny, a né laciným stylem Powerpoint prezentace jako v případě Suicide Squadu. Cyborg, jehož story bylo velmi věrné komiksům, působil nadočekávání sympaticky – a to jsem ho nikdy moc nemusel. Paradoxně zaujal více než Aquaman, od kterého jsem očekával více. Mnoho negativních ohlasů se objevovalo na Flashe a opět nechápu proč. Jeho hlášky působily přirozeně vtipně a spousta situačního humoru byla organickou součástí scény. No a na obsazení původní trojky jsem si hrozně rychle zvykl a nemám k ní výhrady. Moc nechápu, kde rádoby experti viděli nesoulad mezi Whedonem a Snyderem. Bylo jasný, že se musel Zack držet zkrátka kvůli studiu a ubrat vnitřních konfliktů a dramat, jak poznamenal můj všímavý přítel MzKzRt, ale na druhou stranu i Whedon se zjevně snažil přiblížit svému protějšku, protože výsledný celek funguje jak má a rovnováha mezi vážným a ne zas tak vážným je v mezích, které jsem schopen tolerovat, i když moje preference přece jen tíhnou k temnějšímu pojetí. Jo a abych nezapoměl, v akcích se také velmi hutně objevuje slowmo, ale tentokrát je pokaždé opodstatněné, působivé, hravé a jelikož není celé CGI, tak i dobře vypadající. Menšího downgradu jsme se dočkali v oblasti soundtracku, ale zase bylo fajn, že jsem po letech slyšel originální Batman theme a stejně tak se zase objevila pro Wonder Woman již ikonická znělka z „Is She With You?“. A i když se většinou snažím hodnotit co nejobjektivněji (takže 4*), zde si dovolím se urvat ze řetězu a udělit rovnou pět, protože mě to prostě bavilo.

• 7.10.2017  00:16
    Wind River (2017)

Dobré thrillery aby člověk pohledal! Naštěstí se ale semtam objeví kousek, který se vrátí ke kořenům žánru a nabídne tak napínavou podívanou, při které člověk sedí a jenom poslouchá, jak se postupně v sále snižuje frekvence náruživého chroupání popcornu. Velmi mě překvapila míra akce, které výrazné zvukové efekty dodávály šťávu, s čímž šel ruku v ruce chilling soundtrack, který zase nahrával atmosférickým pomalejším scénám. V tom všem se nachází Renner v dosud nejzajímavější roli a Olsen, která tentokrát není jenom hezkou tvářičkou. Definivně doporučuji vidět v kině.

• 6.10.2017  15:42
    Blade Runner (1982)

Je mi líto, ale prostě ne. Větší nudu jsem už dlouho nezažil a upřímně nemám absolutně ponětí, o čem Blade Runner byl. Úvodní titulky hezky nastínily dost cool informace o dalších planetách, kolonizaci a tak podobně, jenže nic z toho se ve filmu neobjevilo. Místo toho jsem dvě hodiny sledoval nelogický sled nevysvětlených a nesmyslných scén, které vůbec nic do příběhu nepřinesly a bylo velmi těžké to celé strávit. Chápu, že lidi, co film viděli v osmdesátkách k němu mají asi sentimentální vztah, ale v dnešní době mě nijak neobohatil. Tenkrát asi zaujmul hezkými scénami a triky, ale je tolik nadčasových scifi, které by mohli fungovat i bez tohohle pozlátka, že druhému shlédnutí už šanci nedám.

• 27.9.2017  15:49
    Ex Machina (2014)

Trochu zklamání.. čekal jsem nějakej hustej plottwist, ale tajemný vědec nebyl zas tak tajemný a robot zase vůbec ničím nepřekvapil.Ve výsledku jsem měl tak pocit, že mě film trochu podvedl a jemnými mysteriózními narážkami mě donutil ho dokoukat až dokonce. Plusem jsou ale dialogy, které nepůsobí hloupě a ani se mi u nich nezdálo, že by je psal někdo, jehož vrcholnými computer skillz je psaní funkcí v Excelu.

• 6.7.2017  11:30

Pokud má film především bavit, tak tady se to povedlo na jedničku. Dostali jsme svět, který mohl fungovat a být tak pestrobarevný jen díky předchozím filmům univerza, do jehož centra byl zasazen přesvědčivý nerdí Peter Parker spolu s nejlepším live action Spidermanem, jakého jsme se doposud dočkali, doplněn o střídmého a sympatického záporáka. V případě, že ale čekáte něco nového, tak tady nepochodíte. Klišé střídá klišé, ať už je to typická mentorská postava chovající se podle klasických filmových šablon, nebo velké odhalení totálně vykradené z prvního dílu původní trilogie. Vím, že je těžké v tomhle žánru přijít s něčím novým a diváci jsou s každým dalším filmem o to víc náročnější. I tak si ale myslím, že to jde, a tvůrci se jen musí víc snažit. Jo, a na závěr mám potřebu se vyjádřit k trendu poslední doby - lezení do prdele všem možným rasovým menšinám. Tady to bylo totiž opravdu přehnaný a co hůř, dotklo se to všech podstatnějších komiksových postav. Vadí mi zkrátka, když pro to není žádný opodstatnění a účelem je jen zajistit, aby se žádná rasa necítila méněcenná. A o to by podle mě vůbec ve filmu nemělo jít. Tečka.

• 3.7.2017  14:47
    Gran Torino (2008)

Ever notice how you come across somebody once in a while you shouldn't have fucked with? That's me. Skvěle provedené drama se zahořklým, hláškujícím a stále badass Eastwoodem, které musí snad na každého zapůsobit.

• 2.6.2017  00:05
    Wonder Woman (2017)

Velmi milé překvapení, které nakonec ze všech nejvíc potahal Chris Pine, o kterém si teď už upřímně myslím, že je lepší herec, než Gadot. Ta totiž v některých scénách z Themysciry působila opravdu dost prkenně - což mě mrzelo, protože jinak se na ni hezky kouká. To, a v některých momentech celkem zbytečné slow-mo doprovázené ne zas tak ohromujícím CGI jsou asi jediné výtky, které bych měl. Hudba je správně epická, jak jsme u DC zvyklí, a scénář pro tentokrát střídmý, vyrovnaný a bez zbytečných kliček. Žádné divné nesedící scény, jako tomu bylo občas v BvS a zejména v Suicide Squadu. Méně je prostě někdy více.

• 25.5.2017  12:17
    Arrow - Lian Yu (S05E23) (epizoda) (2017)

Velmi kvalitní finále, které přivedlo zpět do akce tahouna prvních dvou sérií - Deathstroka. Akce byla možná i díky tomu na úrovni a vztahový vývoj mezi postavami byl v tomto díle svižnější, než v celé sérii. Nekompromisní cliffhanger dodal epizodě pomyslnou třešničku na dortu a scénáristům prostor eliminovat hned několik elementů, jejichž absence by mohla kvalitu seriálu opět navýšit.

• 21.4.2017  18:02
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

4. série neuvěřitelně zvedla dojem z tohoto seriálu, nakonec se dostal v mém žebříčku i před prkennou tvorbu (alespoň poslední dobou tomu tak je) stanice CW, která po prvních dvou sériích Arrowa šla do kytek.

• 24.3.2017  18:23
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Se v tý Americe už uplně posrali ne? Jen je hrdina bílej, asiati vařej herák a černoši kradou chromovaný poklice, můžou se nadmíru inteligentní zaoceánští kritici autisticky uječet nad tím, jak jsou scénáristi hrozní rasisti. No a aby aspoň přidali nějaký argument, tak zmíní něco jako: "Ono to není špatný jenom protože je hrdina bílej, ono to je prostě hrozný a nudný" huehue. Schválně jsem se podíval na hodnocení Luka Cage a světe div se, všude samý chvály. V nejmenším netvrdím, že Cage byl špatnej, avšak propastný kvalitativní rozdíl tam není ani náhodou. Ale prostě jednou někdo natočí pohádku o hodném černochovi a máme tu masterpiece. Už se moc těším na to, jak Black Panther dostane oscara. Každopádně, Iron Fist není nudný ani v nejmenším, je to z čtveřice nejpodobnější seriál k Daredevilovi a zdatně rozšiřuje mytologii jím nastíněnou. Casting a obsazení je super. Zápletka sice není nijak sofistikovaná, ale osobně jsem viděl horší. Nevím co k tomu dodat, prostě další dobrá netflixovská série. Takže kvůli těm expertům, kteří neradi ve filmech vidí i sebemenší rasovou a genderovou nevyváženost, dávám pět hvězd, abych jim vztyčil pomyslný prostředníček.

• 2.3.2017  13:19

V poslední Jackmanově inkarnaci nejoblíbenějšího X-mena ever jsme se dočkali všeho, na co fanoušci rosomáka čekali a mnohem více. Je vidět, že u Foxů si Wolverina hýčkají a když už se s ním mají rozloučit, tak se vším všudy. Na děti se z vysoka kašle, mimo hektolitrů krve a rozřezaných lidí jsou tam i boobs (yay!), takže žádná rodinná podívaná se nekoná. A tak to má přesně být. Nekompromisní, naturalistický, brutální! Co film shazuje je nevýrazné score a neoriginální zápletka. Protože přiznejme si to, nebýt stylových drápů a cool bojových scén, asi by to nemělo zdaleka takový úspěch. Předvídatelnost je až do nebe volající a ačkoliv to nebrání divákovi si film vychutnat, mě osobně scházel nějaký šokující zvrat. A na přimhouření oka má Logan až příliš přestřelené hodnocení.

• 14.2.2017  21:55

Takhle si představuju správnej thriller. Intense to bylo až mi naskakovala husina! A ačkoliv diCaprio nepatří mezi mé nejoblíbenější herce, tady mi seděl opravdu dokonale - a to samé se dá říct i o Damonovi. Jen ten půlhodinový úvod by se býval dal useknout, zas tak moc by nechyběl. Jinak top žánrovka.

• 2.2.2017  18:57
    Temný případ (TV seriál) (2014)

True Detective rozhodně není pro každého. Celý je to dost disturbing a pokud se vám ani trochu při jeho sledování neudělalo nevolno, tak rozhodně nejste někdo, ke komu bych pustil svoje děti. Ústřední dvojice je takřka bezchybná. Za osm dílů se dostanete do jejich charakteru tak hluboko, že vás od nich nepřekvapí vůbec nic. Závěr jsem si sice představoval trochu míň antiklimatickej, ale pocit satisfakce se přesto dostavil. Prolínání časových linií je sympatické, i když kolikrát zbytečně prozrazuje některé předvídatelnější události. To je zároveň jediný drobný kaz, který jsem byl schopen postřehnout, jinak to totiž nemá chybu. Nihilistické monology nenudili - když jsem se nad nimi zamyslel, dávali vlastně smysl a pokud je člověk vnímal, tak ke konci si kladl pragmatickou otázku identity hlavního antagonisty mnohem méně, než na konci prvního dílu. Nevím jistě proč, ale aspoň u mě tomu tak bylo :D Rozhodně doporučuji pro milovníky detektivek, thrillerů a deep řečiček, tady si totiž přijdete na své.

• 12.1.2017  20:06
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Velmi kvalitní seriál, užil jsem si každou sérii. Počet dílů nebyl nijak dramatický, takže se nekonaly zbytečné fillery a děj dobře odsýpal. Úplně mě ohromila postava Jesseho Pinkmana, Aaron byl neuvěřitelnej a mnohdy předčil samotného Cranstona. Konec byl navíc plně uspokojivý, přesně jak jsem doufal. Bohužel mi ale nepřišlo, že by se jednalo o bůhvíjak originální zážitek, proto budu s hodnocením střídmější.

• 31.12.2016  20:27

Nechápu, jak všichni zahraniční recenzenti tvrdili, že je to boring af a v minulosti se odehrává jen menšina filmu. Já byl teda vcelku spokojen a tenhle pocit spokojenosti ještě umocnili nízká očekávání, která jsem měl právě díky vesměs negativním ohlasům. Nuda to nebyla, ani v jedné dějové lince se nezdržovalo a přišlo mi, že současnost ku minulosti byla zhruba tak 1:1, což mi přišlo úplně optimální. Navíc si nedokážu představit, že by většina filmu měla být ve španělštine, kterou se pro dojem autentičnosti mluvilo ve vzpomínkách Aguilara. I když vleklost se pro mě osobně nepotvrdila, o stupidní premise recenze nelhaly. Už jen samo "vymýcení agrese" zní divně, natož pak v podání Marion Cotillard. A co je horší, Fassbender je schopen naladit se na její notu bez větších námitek. Když k tomu všemu přidáte nepochopitelný Martha moment a neuspokojivý závěr bez větších dějových zvratů, tak zbyde dobře vypadající akčňák, který neurazí. Hodnocení je pro mě ale jedno z těch těžších, protože *** je málo a **** zase moc.

• 20.12.2016  16:43

Je úplně jasné, že cílem bylo co nejširší publikum, v čele s dětmi. To by nebyl ani takový problém, kdyby se Rogue One nesnažil být vážným "válečným" dramatem, za což ho někteří přemoudřelí kritici označují. Takový film totiž nemůže perfektně fungovat bez tísnívější atmosféry a prokreslenějších postav, na kterých by divákovi záleželo. No a tak z toho vznikla dost předvídatelná a zpočátku zmatečná Epizoda 3.5, která ale narozdíl od těch regulérních dílů postrádala duši, epičnost a další věci, které dělají Star Wars tak výjimečnou sérií. Ve výsledku tak nejlepší scéna byla až ta, kde se konečně objevil Vader s lightsaberem. Rogue One sice celkově nebyl vůbec špatnej, ale nijak se nelišil od jiných, leč nadprůměrných blockbusterů. Některými nenáviděnou Epizodu 3 tak nakonec shledávám jako mnohem lepší podívanou.

<< předchozí 1 2 3 4