Fauda (2015) (seriál)

Výborně natočené, velmi realistické, perfektní akční scény. Zatím mám za sebou dvě série, obě jsou stejně skvělé a obě dějové linie napínavé. Napětí nechybí v žádném díle a to až do té míry, že se od děje nedá odtrhnout a pouštím si i 3 díly za sebou. Je pravda, že útoků, střílení, mučení je dost a pak se z toho špatně spí. Člověk si uvědomí, že Izraelci vedou spravedlivý a bohužel nekonečný boj proti naprostému fanatismu.

Šarlatán (2020)

Krásně natočený film, výborní herci, atmosféra, příběh. Ale jde-li o příběh skutečné postavy, měl by se více držet faktů. Zápletka s homosexuálním vztahem, která měla zřejmě poukázat na rozporuplnost hrdiny vs jeho silnou víru v Boha, posloužila více jako senzace pro diváky. Přitom život hlavního protagonisty byl sám o sobě zajímavý i bez nepodložených drbů. Škoda, dost to shodilo celkový dojen z filmu.

Inzerát (1968) (TV film)

šokující sociologický pohled do socialistické společnosti

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Velmi špatné. Po shlédnutí  dvou dílů (po jednom z první a druhé série) mě napadají samá negativa, velmi špatné dialogy, toporní herci vč. jinak výborných českých herců, což je asi dáno režijním vedením. Hlavní představitelky jsou tak nesympatické, že se na ně nedá dívat. Díky zřejmě velkorysému koprodukčnímu rozpočtu celé dílko působí jako totálně-kýčovitý maškarní ples (Zdeněk Troška by zajásal).

1917 (2019)

Pro milovníka válečných filmů jde o skutečně epický, nádherný vizuální zážitek

Španělská princezna (2019) (seriál)

Jak se mi první 2 sěrie líbily (Bílá královny, Bílá princezna), tak mě Španělská princezna zklamala. Na to, že dostupná historie kolem anglického trůnu je pestrá sama o sobě, si mohli tvůrci odpustit naprosto nesmyslné události, zvraty a zejména snahu o tzv. korektní obsazení postav. Přítomnost  nebělošských postav mezi anglickou aristokracií je tak do očí bijící, že úplně zkazí celou sérii a pak člověku nezbývá, než hodnotit jen výpravu a povedené kostýmy. Slabé 2*

Holky z červeného gauče - Série 1 (2021) (série)

Hodně černá komedie, i když komedie asi není ten správný žánr, s ohledem na počet mrtvol. má to spád (série má 8 půlhodinových dílů), podtržený sexy prostředím a hudbou, výborné herečky v hl. rolích a nečekané zvraty. Španělština s CZ titulky nutná, myslím, že v češtině ani angličtině by to nebylo autentické. Ještě nejsem na konci, podle konce možná ještě přidám hvězdičku

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

O tomto gangsterským nářezu můžu napsat jen samé superlativy, od hereckého obsazení (charismatický Tommy Shelby, geniální Alfie Solomons, všichni záporáci a všechny nejen Shelbyovic ženy), vykreslení atmosféry, kostýmy a celkově styling, gradace děje a nakonec perfektní hudba, která všechno umocňuje. Toto dílko se nemůže nelíbit. Dávám plný počet po zatím čtyřech sériích

Narcos (2015) (seriál)

Je to neskutečná jízda! Wagner Moura jako zabijácký křupan exceluje a hodně se povedlo i herecké obsazení "klaďáků" - agenti DEA, Carillo, prezident, ministr Lara. Tím, že seriál vychází ze skutečnosti (všechny ty atentáty, vraždy, korupce) se skoro nechce věřit tomu, co všechno bylo možné. Hodnocení po 2. sérii 5*

Psychiatr (2018) (seriál)

Výborná dobovka, výběr hecrů, kostýmy, výprava, už se těším na 2. sérii. Daniel Brühl v hlavní roli je perfektní, je neskutečně dobrý zatím ve všem, co jsem s ním viděla.