cyphercz

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.6.2019  01:09

Spousta lidí si stěžovala na 3. díl, já osobně mám trochu problém s tím 4. - nejen, že se celý točí okolo ne zrovna sympatického Leckieho (co furt akorát pi*uje na důstojníky), bohužel i ta samotná zápletka o jeho urologických problémech je celkem dost nezáživná... To je jak kdyby celý jeden díl Bratrstva věnovali ledvinovým kamenům třeba Malarkeyho a jaké to bylo být v polní nemocnici... pro někoho to asi zajímavé může být, ale pro mě a asi i většinu diváků to je opruz a daleko radši bych viděl konkrétní akce a postup v pacifické kampani (což je naštěstí ukázáno ve zbytku epizod).

• 4.6.2019  08:32

Neříkám že je špatný vidět takovéhle "zákulisí" války, ale na celou jednu epizodu podle mě není dostatek zajímavýho materiálu, který by diváka upoutal od začátku do konce k obrazovce jako třeba předchozí díl. Leckie navíc tím svým ožraleckým fuckováním poručíka taky zrovna nesbírá plusový body co se oblíbenosti postavy týče, zůstává mi tak jen Basilone, kterej je však poslanej zpět do USA. Vím, že v dalších dílech přibyde celkem sympatickej Sledgehammer a jeho psycho parťák Snafu, ale i tak má tenhle seriál prostě málo fanditelných postav...

• 3.6.2019  21:49

O poznání lepší než první díl, dobře vyvážená akce a práce s postavami, závěrečná bitva opravdu hutná a zůstává jen rozum stát nad "taktikou" Japonců, kteří se fanaticky hrnuli před hlavně kulometů. Postavy nejsou špatný, ale nikdo tak charizmatickej jako Winters tu bohužel není... i tak hodně kvalitní díl této minisérie.

• 2.6.2019  23:48

Hodně zvláštní první epizoda a velký rozdíl oproti Band of Brothers. V Pacifiku už nemáme krátké zpovědi přeživších vojáků, zejména asi proto, že byla většina z nich už v době natáčení seriálu pod drnem, co ale tvůrci ovlivnit mohli je nějaké shrnutí nebo pointa příběhu před závěrečnými titulkami. Takhle je to jen nahečmaný příběh pár hlavních hrdinů s jednou zajímavou přestřelkou ke konci epizody. Také mi přijde že je tu zbytečně dlouhý úvod z USA na úkor velmi známé a masivní bitvy o Guadalcanal, která by si zasloužila více stopáže (vím, že pokračuje v druhé epizodě, ale i tak).

• 20.5.2019  00:22

Podobně jako v úplně prvním díle i v tom posledním se nebojuje a přesto je to zajímavé sledovat. Googlil jsem si zejména dva momenty - zastřelení onoho velitele koncentráku a postřelení Sgt. Granta. Ten první jmenovaný moment se ve skutečnosti odehrál bez Webstera, rozkaz měl Liebgott přímo od Speirse, toho skopčáka vyslýchal cca 30 minut než se mu prý doznal, pak ho skutečně postřelil, fašoun vyběhl a jeden z Liebgottova doprovodu ho opravdu nechtěl odprásknout, čehož se nakonec chopil Sgt. Sisk. Co se toho postřelení Granta týče, tak je to zpracováno hodně věrně, ten ožralej vojín se měl jmenovat Floyd Craver a údajně po válce dál pokračoval v kriminální činnosti a snad i jeho syn... nepochopím, že ho prostě po court martialu neodpráskli... Nejsilnější moment epizody je pak samotný závěr, kdy Damien Lewis vypráví o osudech jednotlivých mužů a obraz pak přejde na skutečné, tehdy ještě žijící hrdiny Easy Company. Velká škoda, že ta sekvence není delší a neřekne nám každý trochu více vět.

• 13.5.2019  00:07

Hodně silný díl, tohle by se mělo promítat na základních školách, aby na to lidi nikdy nezapomněli (a že to u generace narozené 2000+ dost hrozí). Hrozně mě sere, že spousta nacistických prasat co páchala podobná zvěrstva v pohodě dožila v míru, protože to byli "řadoví vojáci, co jen poslouchali rozkazy"... Kdepak, všechny dozorce z podobných táborů nahnat ke zdi a postřílet, nejlépe rukou těch vězňů. Mno, v roce 2019 se s tím ale už nic nadělat nedá, jen ta osvěta.

• 12.5.2019  10:49
    Jáchymovská stigmata (TV film) (1990)

Natočený je to příšerně amatérsky a ty "akční" záběry kamery mě fakt vytáčely, jinak ale obsahuje sem tam zajímavé info a vyprávění bývalých vězňů. Zejména pak známý fakt, že se s komunistickými prasaty vůbec nezatočilo a většina zůstala u moci i po revoluci...

• 11.5.2019  16:34

Nejlepším momentem tohohle dílu je když se Winters rozhodne neposlat druhou hlídku, čímž by úplně zbytečně riskoval další životy svých mužů. Je to jednak ukázka absurdních rozkazů, kterých je ve válkách nejspíš víc než dost a taky toho, co to znamená být dobrý leader. Takovej "big emerican hero" kapitán Miller v Zachraňte vojína Ryana a jeho slepé poslouchání podobně zbytečnýho rozkazu, které má za následek smrt 90% jeho mužů, by se měl od Winterse hodně co učit;) Jinak jsem si trochu pogooglil a postava Cobba prý není úplně realisticky zpracovaná, sám Webster ho prý ve své knize popsal jako dobráka... Taky je škoda, že tvůrci v závěrečných titulcích nezmínili, že Lt. Jones zemřel v roce 1947 po automobilové nehodě v Berlíně - zůstal totiž po konci války v aktivní službě a už se tak nikdy nevrátil do Ameriky...

• 8.5.2019  07:05

Jedna z top epizod seriálu, ať už co se týče zpracování děje, postav, či efektů. Tentokráte je zaměření na skvělého Carwooda Liptona, hodně se mi i líbí kontrast mezi Dykem a Spearsem, všechny hlavní postavy mají alespoň pár zajímavých scének, prostě paráda od začátku do konce.

• 6.5.2019  22:19

Neumím si představit, jaký to muselo být, den co den být v tom ledovým pekle bez možnosti se pořádně ohřát, smrt na každým rohu, nedostatek zásob a všeho... Epizoda je zaměřená na Eugena Roe, který měl určitě své obrovské zásluhy, ale způsob zpracování není ani zdaleka tak zajímavý, jako třeba u Winterse v minulém dílu. Památná je taky zpověď jednoho z veteránů v úvodu kdy zmiňuje jaký následky v něm Bastogne zanechala...

• 4.5.2019  14:38

Další perfektní epizoda zaměřená tentokrát čistě na Winterse. Moc se mi líbí ten pohled do "zákulisí" bitev, jinými slovy všechno to papírování, porady štábu a nebo Wintersův opušťák v Paříži. Narozdíl od předchozího dílu si myslím, že se tento i dost drží historických reálií, no musím si konečně už někdy přečíst tu knížku od Ambrose.

• 30.4.2019  12:41

Až do poslední epizody Such Sweet Sorrow II jsem tomu chtěl dát 2 hvězdy a napsat, že to bylo o něco lepší než první řada, ale to výše jmenované rozuzlení celé druhé řady bylo tak idiotský, že zůstávám u jedné hvězdy, kterou mi tu ostatně i čsfd automaticky spočítalo na základě hodnocení dílů. Jedna hvězda tak primárně za Pikea, ta postava byla nejen pro mě, ale i pro většinu diváků suverénně nejsympatičtější, což musí ty SJW fanatiky, co si říkaj producenti a furt nám tlačí jak je Burnham skvělá a cool, hrozně srát:)) Z epizod se mi jakž takž líbily prakticky jen 3 - New Eden, The Sound of Thunder a If Memory Serves, zbytek byla fakt slabota a bullshit. Třetí řada má velký potenciál co se týče děje, naproti tomu už tam nebude Pike a posádka Discovery mě fakt nebaví, jedinou spásou tak může být nějaký dobrý villain či vedlejší postava. Ale nedělám si velké naděje vzhledem ke "kvalitě" scénáristů zejména posledních dílů.

• 26.4.2019  09:51

Pro mě hodně průměrné season finale a nevyužitý potenciál... příběh byl hodně uspěchaný aby se vše vešlo do 45 minut a i když měli tvůrci krásnou možnost popustit uzdu fantazie a pohrát si s postavami, jako to v podobných epizodách skvěle udělala Hvězdná brána či TNG/VOY, nic se nestalo a všichni byli stejní a chovali se stejně jako v hlavní časové lince, jen měli špinavý hadry a Ed nebyl kapitán... Co se mi líbilo bylo vidět zničenou Zemi, malá rolička Alary a skvělé vizuální efekty.

• 19.4.2019  12:43

Panebože, to byla ale pí*ovina! Asi 5x během epizody jsem se fakt musel smát a říkal si, jestli se tvůrci náhodou nevydali cestou Orville a tohle celé není jen jedna velká parodie... Bohužel to asi myslí vážně a show našla své nové dno, za dvě řady jedna z nejhorších epizod a rozhodně ta nejkomičtější. Tvůrci vykrádaj co se dá (chodbová scéna z Inception jak přes kopírák, jako vážně?!?), dokonce i svůj vlastní brand (roj malých dron lodí viz Star Trek Beyond...), ženy (=feministky) opět totálně fuckují muže, neskutečná nálož plot holes kvůli snad nejlínějším a nejhloupějším scénáristům co jsem kdy v životě v seriálech viděl - např. záverečný zatajení existence Discovery, přitom o ní ví celá flotila, klingonská říše, Saruova a jiné rasy co se v seriálu objevily, omfg...:)) Nebo to straaaaašně nebezpečný nevybuchlý torpédo co půl epizody hrozilo, že zničí celou loď načež pak Pike kouká na detonaci přes tenký dveře s průzorem!!!:)))) Mno snad Flotilu napadne vyrábět své lodě z materiálu těch dveří, budou pak mít naprosto nezničitelnou armádu;) Těch totálních exkrementů bylo v tomhle dílu mnohem víc, ale myslím si, že mou pointu už každý chápe...:)

• 19.4.2019  12:21

Na Orville mi nejvíc vadí dvě věci - sledovat cokoliv ohledně fakanů doktorky a vztahový patálie kapitána s komandérkou. Aspoň tam byly sem tam vtipný scény, zejména diskotéka a pak byla zajímavá myšlenka schování lodi na ledovém asteroidu, jinak bohužel slabota.

• 14.4.2019  22:52

Postava Blighta mi nikdy nesedla, ale kdo ví jak moc je reálná - minimálně info o jeho úmrtí mají tvůrci naprosto špatně - nezemřel v roce 1948, ale až v 60. letech, navíc se i zúčastnil Korejské války, takže to zase takový srab být nemohl. To jediné mi sráží kvalitu jinak dokonalé epizody - člověk by řekl, že adrenalinové dobývání Carentanu bude vrchol epizody, ale ten však přijde až při jeho následné obraně kdy na Easy Company vyrukuje početná německá ofenzíva a začnou slušná jatka. Ve válce jsem nebyl, ale přijde mi, že tenhle seriál ji zpracovává nejvěrněji jak to jde a už jen za to patří téhle epizodě 5 hvězd.

• 14.4.2019  21:27

Už to tu v komentářích někdo zmínil, v epizodě se vlastně vůbec nic nestalo, posádka se nejdřív evakuovala, pak zas vrátila a mezitim byla vata "do příletu Leelanda zbývá 5 minut", což opakovali během epizody snad 3x:)) Objevila se tu královna Poo, jedna z nejinteligentnějších a nejúžasnějších bytostí ne v kvadrantu, ne v galaxii, ale v celém Vesmíru (samozřejmě hned po Burhnam, která je snad ztělesněním Boha všemohoucího, nebo už nevím), čili další z řady chabých scénáristických berliček. Po delší době byl opět velice silně cítit feministický nádech celého dílu, kdyby ty postavy aspoň byly něčím sympatické či charismatické jako třeba Janeway, TPol nebo snad kterákoliv z DS9... jsem hodně zvědavej kam půjde seriál po odchodu Pikea, který mi přijde že spoustu lidí u tohoto seriálu ještě jen tak tak drží:)

• 13.4.2019  00:00

Pro mě celkem rozpačitá epizoda, sice je fajn, že se řešilo velké morální dilema přesahující lodní přepážky Orville, avšak to provedení bylo takový nemastný neslaný. Vadí mi i lenost tvůrců, kdy např. planeta ležící uprostřed sytě fialové mlhoviny má po přistání modré nebe (wtf?), přestřelka mezi loděma mi přišla jako z nějaké cca 10 let staré videohry, Kelly a Bortus při výsadku ve dvou postřílej snad 15 Moclanů atp... Na druhou stranu jsem rád, že celou situaci vyřešili kompromisem a nesnažili se mermomocí prosadit lidské ideály "správnosti", kdyby tam místo Orville byla Discovery plná naspeedovaných feministek, tak už je Unie dávno ve válce s Moclany;) Jo a cameo další TNG osobnosti, tentokráte Mariny Sirtis, bylo fajn, i když to byl v podstatě jen takovej štěk... lepší roli tu měl F. Murray Abraham aka Salieri z Amadea. Jsem zvědav na toho Pikárda, jestli teda někdy do show zavítá nebo jak...

• 12.4.2019  23:43

Po letech si dávám repete tohohle seriálu a i když je rok 2019, čili 18 let od vydání prvního dílu, pořád je to jeden z nejlepších počinů co byl kdy zfilmován a ještě dlouho to tak i zůstane. Currahee je sice ve srovnání s dalšími, akcí nabitými díly trochu pomalejší a upovídanější, ale vůbec to není na škodu, máme možnost poznat jednotlivé postavy, vytvořit si k nim vztah a vidět přípravy na Den všech dnů. Jediné, co mi na něm vadí je David Schwimmer v roli Capt. Sobela. Ne že by to byl špatný herec, ale ten Ross z něj čiší každym coulem a jako člověk co viděl všechny řady Přátel několikrát se prostě neumím odprostit od té postavy...

• 7.4.2019  11:15

Prakticky jediná věc, co se mi na epizodě líbila, byla vize Pikeovy budoucnosti navazující na jeho nepěkný osud v TOS - od toho ozáření ve strojovně (nebo kde to bylo) po vynikající face to face scénu v chodbě, ta byla fakt skvěle udělaná. Druhým kladem pro mě byla naprostá absence Tilly, to seriál hned pozvedlo o příčku výš a už jsem nebyl vyloženě znechucenej jako u mnoha dílů první půlky druhé řady:)

• 27.3.2019  00:51

Hmmm, přemýšlím co je horší, jestli cestování časem pomocí prolítnutí kolem Slunce ve Star Treku IV nebo tady tento "time crystal":)) Jako chápu, že měli všemožné supertruper krystaly v Hvězdné bráně, přece jen to byl seriál kde se na ten scifi element zas tak nehrálo a seriál si ze sebe dělal kolikrát dost srandu, ale že se tohle objeví ve Star Treku a ještě jako takhle laciné vysvětlení oné time travel situace, aby si prostě Kurtzman a spol. nemuseli dlouho lámat hlavinky... Jinak souhlas s většinou komentů k tomuto dílu tady.

• 26.3.2019  23:30

Skvělý námět a jeho zpracování, fungující humor (zejména u kouřícího Bortuse a Klydena), hezká mini role Tuvoka, celá hlavní dějová linka mi trochu připomněla jednu z nej TNG epizod The Inner Light, takže opravdu není moc co vytknout. Z těch neakčních dílů Orville je tato epizoda určitě někde na špici.

• 1.3.2019  11:50

Tak nám Science zase dostalo pořádně na frak od Fiction, nebo ještě přesněji od Fantasy. Postava "Spocka" je jeden velký fuck off fanouškům původního Treku, Tilly už by mohl někdo "omylem" vypařit fejzrem nastaveným na nejvyšší úroveň, Pikeovi přišít koule, aby každý jeho jednotlivý rozkaz nemusel furt někdo jiný z posádky schvalovat nebo mu vysvětlovat co a jak a co se týče Burnham - je tu ještě někdo na pochybách, že ona je Red Angel?? Zachránkyně galaxie, ne pardon, vesmíru a všeho v něm??:) No už se nemůžu dočkat jak nám Kurtzman domrví Picarda...

• 1.3.2019  10:55

Badass. Tak lze jedním slovem charakterizovat tento díl. Jsem rád, že tvůrci vysvětlili některé zvláštnosti/nesrovnalosti z předchozího dílu, zejména to, proč prostě posádku rovnou nepostříleli atp. I když byl děj v některých místech trochu přitažený za vlasy, pořád to byl napínavý příběh od začátku do konce a myslím si, že radost pohledět pro libovolného fandu scifi. Závěrečná bitva byla efektní, na můj vkus hodně přeplácaná a chaotická, ale měla samozřejmě i spoustu skvělých momentů, takže prostě celkové určitě na 5 hvězd a pravděpodobně nejlepší epizoda z dosavadních řad. Jsem hodně zvědavý na údaje o sledovanosti, snad se zastaví sestupný trend a půjde to nahoru!

• 25.2.2019  17:02

Nebyl to špatný díl a dokonce jsem u něj ani netrpěl jako u některých předchozích epizod:) Stejně jako uživatel Matrix i já kvituju zaměření na jednu dějovou linku, která byla zajímavá a líbilo se mi zpracování té symbiózy mezi dvěma rasami na planetě a dobré důvody k tomu, proč to ti podivně bahnití Alieni takto udržovali v chodu. A stejně jako Darth_AK, i já jsem mnohem radši když je Tilly, Stamets či Culbert upozaděn a show se točí kolem např. Pikea či Saru, který je mi teď po jeho "nárůstu koulí" víc sympatický. Na druhou stranu ze seriálu čiší scénaristická lenost (ale uznávám že to často i u mnou propagovaného Orvillu), nejlépe viditelná na té "magické kouli", která jim teď bude ulehčovat práci hádám do konce řady... "kapitáne, objevila se neznámá anomálie.... ok, podívejme se do všeznalého archívu magické koule a jedem dál..." A Red Angel je nejenomže humanoid, ale podle postavy i (jak jinak) žena. Jsem tak tedy velmi zvědav na pointu celé druhé řady, poměrně chaoticky se motající kolem tohoto tématu.

• 22.2.2019  23:30

No, tak tohle byl hodně neočekávaný vývoj situace!! Z takové rodinné scifi komedie přešel seriál v dosti temnou rovinu, ale nemůžu si pomoct, několik věcí mě vyloženě nas*alo. Zejména zrada Isaaca, který byl jednou z nejen mých nejoblíbenějších postav, se přeměnil v obrovskou svini, což mi zničilo pozitivní dojem z předchozích epizod věnovaných jeho postavě, zejména "A Happy Refrain"... Seth ho taky jeho nynějšími činy dost odepsal, podobně jako v minulým díle Clydena, obě postavy fakt nevím jak se můžou vrátit zpět k nějakým sympatiím. Taky mi vadí, že hyperinteligentní rasa robotů nepostřílí posádku Orville a bezdůvodně je bere sebou na Zemi, aby měli scénáristi berličku na záchranu celé situace... každopádně celkově to byla velmi kvalitní epizoda a jsem moc zvědav na další dění!

• 15.2.2019  17:57

Ať se snažím sebevíc, nedokážu na tomto díle najít nic, za co bych dal aspoň tu jednu hvězdu. Opravdu tu má někdo z hodnotících v oblibě postavu Burnham nebo Tilly, která je s každým dílem exponenciálně víc na pěst?? Pro mě jsou to skutečně nejotravnější charaktery nejen v historii Star Treku, ale snad všech seriálů co jsem kdy sledoval. Obdobně to mám s May, ale ta se objevila asi naposled, což díkybohu... Taky pro mě STD není scifi, tohle je prostě jakési fantasy dobrodružství situované ve vesmíru, houbičkový kolotoč pohon nebo nesmyslné až směšné vysvětlení jak doktor přežil zlomení vazu a že je zase fyzicky zpět v našem vesmíru... snad i samotnej Ježíš by mohl takovému zmrtvýchvstání závidět, pro mě to je ale úplná slátanina, co nemá s žánrem scifi pranic společného. Sekce 31 má asi působit cool a tajemně, pro mě to jsou ale jen další nezajímaví lojzové s drsnými kecy (a samozřejmě ženou, která dává totálně na frak svému mužskému kapitánovi, to už je takovej folklor této show). Když porovnám poslední dvě epizody Orvillu (02x06 a 02x07 pro případné zájemce) s tímto, tak to je fakt nebe a dudy...

• 15.2.2019  09:38

Poprvé v druhé řadě dávám nejvyšší hodnocení, navíc tohle byla jedna z nejdospělejších epizod i s přihlédnutím k první řadě. Nemůžu si pomoct nesrovnat to opět s Discovery, obě show zapracovávají do svých příběhů problémy dnešní společnosti, což dělal už původní Trek a troufám si říct, že Orville v tomto ohledu vede na celé čáře. Je mi úplně jasné, jak by tato epizoda vypadala v univerzu naivního SJW STD - statečná a udatná Burnham by nejen že onoho "devianta" zachránila a nějakou patetickou řečí ho přesvědčila aby přijal azyl, ale ještě by sama dohlédla na to, aby Clyden skončil ve vězení a v poslední scéně za mřížemi by mu ještě svým "drsným girl power monologem" dala na frak jaký je to bigot atd. A samozřejmě tak 5x poučila Pikea o tom, co je a není správné... Naproti tomu Orville toto téma zpracoval opravdu skvěle, velmi dobře ukázal dilema "služba a povinnosti vs osobní sympatie a antipatie" a jak moc se vyspělá společnost (ne)může vměšovat do kulturních záležitostí jiných ras a potenciální důsledky takových akcí (v podstatě "republikánská" Orville zachovávající status quo v citlivých mezirasových vztazích versus "demokratická" Discovery, která by svými výše popsanými kroky riskovala nepřátelství až válku s Moclany)

• 8.2.2019  10:28

Wtf was that... STD se i přes jakž takž ok první dvě epizody propadá opět do úplných sr*ček, troufám si říct větších než byla jakákoliv epizoda z první řady. Tohle byl opravdu scénaristický exkrement plný stupidních dialogů velmi nesympatických postav (zejména ta pizda ze strojovny totál na pěst), uplakaných rádoby srdceryvných scén a jakéhosi fantasy příběhu... já myslel, že Star Trek byl vždy scifi a ne takováhle pohádka a ještě k tomu s přetrvávajícím, otravně nuceným a nepřirozeným "femen" elementem. Tohle nemůže dostat zelenou na třetí řadu, nevěřím tomu.

• 1.2.2019  12:10

Dost jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdama, nejvíc mi vadila absence nějaké výrazné hlavní/vedlejší příběhové linie a tím pádem sledování pořád jen doktorky a Isaaca, což pro mě bylo na max 3 hvězdy, ale tu čtvrtou si u mě získal humor, který byl zatím na nejvyšší úrovni z dosavadních epizod druhé série, ať už Bortusův knírek (epic!), rady a reakce posádky na Isaacovy kroky (zejména scény ve strojovně), nebo samotné Isaacovy hlášky. Taky potěšil koncert klasické hudby, který byl možná trochu narážkou na podobné kratochvíle na "staré dobré 1701 D", ale nemůžu si pomoct nesrovnat toto s pro mě stupidní diskotékovou scénou v první řadě STD... zkrátka Star Trek: Orville je pro mě i přes slabší první půlku druhé řady mnohem důstojnějším nástupcem starších sérií tohoto univerza, než pakárna jménem Discovery.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11