Rick a Morty - Chraň si svůj žimort (2023) (epizoda)

Variace na Mortyho mindblowery, která však ani zdaleka nedosahuje kvalit oné původní epizody. Po šesti dílech je stále patrnější, že se nám tvůrci zcela vyšťavili co se nějakých zajímavých nápadů a zápletek týče a "půjčují" si kde se jen dá... 60%

Rick a Morty - Nezmortriklý (2023) (epizoda)

Ucházející vyvrcholení děje z předchozích ani nevím kolika epizod. Snad je toto poslední zmínka Ricka Prime a všeho kolem něj a nyní se zase pojedou klasické Rick & Morty adventures... 75%

Rick a Morty - Že by Amort? (2023) (epizoda)

Snaha o příběh s hlubokou pointou, který je ve výsledku však velmi plytký a stokrát viděný jinde (a lépe), bohužel ani humor tu pro mě zrovna dvakrát nefungoval. Potitulková scéna pak jedna ze suverénně nejslabších ze všech dosavadních řad, přijde mi, jakoby tvůrcům stále více docházel dech, což se projevuje na kvalitě těchto jednotlivých vtípků. 30%

Star Trek: Lower Decks - Season 4 (2023) (série)

Čtvrtá řada pro mě jen tak tak dosáhla na 3 hvězdy, lví podíl na tom pak mají závěrečné dvě epizody, které ukázaly plný potenciál tohoto seriálu a patří k nejlepším dílům Lower Decks. Bohužel u zbytku řady jsem měl velké flashbacky na první sezónu, kde humor těžce pokulhával a zápletky jednotlivých dílů byly dost o ničem, ten samý problém máme pak i tady. Jakoby se snad tvůrci vyšťavili u předchozích řad a už mají problém vyplodit 10 kvalitních epizod, které by měly hlavu a patu a humor, který by často neevokoval zábavu určenou 11 letým divákům Prodigy. Uvidíme, co přinese řada pátá, ale velká očekávání rozhodně mít nebudu. Hodnocení sezóny na základě průměru z epizod: 50%

Rick a Morty - Air Force Wong (2023) (epizoda)

Tak tohle se bohužel vůbec nepovedlo, jednak jsem se ani jednou nezasmál, ale co mě vadilo mnohem víc byla ta k uzoufání nudná a hlavně zbytečná recyklace příběhů a postav z předchozích řad - navazuje se tu na všemožné dávné zápletky, které nemají moc potenciál nabídnout něco nového či zajímavého. Sorry ale Rickův vztah s prezidentem je už zkrátka úplně o ničem, seriál se jmenuje Rick a MORTY, ne Rick a Prezident, čili moc nechápu, proč bychom měli jakkoliv rozvíjet jejich vztah, navíc na úkor zcela upozaděného Mortyho (jehož nový dabing stále tahá za uši). Obdobně Unity - dříve zajímavý koncept a vtipná, fungující epizoda, ale fakt není důvod tuto vedlejší "postavu" vracet, resp. jeden důvod by se našel - scénaristická lenost. Ono je totiž mnohem snazší vzít něco, co už bylo vymyšleno dříve a jen si s tím trochu pohrát, namontovat na to nějaký vztahový děj o ničem a jede se dál... 20%

Star Trek: Lower Decks - Old Friends, New Planets (2023) (epizoda)

Kvalitní závěr čtvrté řady, byť ne úplně bez much. Příběh kolem Locarna nejprve vypadal celkem slibně, ale ta hlavní myšlenka, že by dokázal "podpalubáky" z jiných ras sjednotit byť jen na jeden jediný den, navíc bez jakékoliv formální hierarchie (viz jeho neustálé "já nejsem váš boss"), je prostě mimo (stačí se podívat, jak dopadl CHAZ v Seattlu). Taky závěrečný copy paste bitvy z Khanova hněvu je něco, z čeho jsem na rozpacích, na jednu stranu hezký homage, na druhou bych určitě spíš ocenil něco trochu originálnějšího, ale chápu, že se zrovna tohle bude mnohým fans setsakra líbit a nemám s tím problém. Tolik ke kritice, co se mi pak na této epizodě líbilo byl jednak humor, zejména při porovnávání Locarna s Parisem, dále je toto jedna z mála epizod, kde mě Mariner jakožto postava nevadila (snad to vydrží), no a hlavně pak scénka z Akademie s originálním castem z TNG epizody The First Duty, bylo opravdu fajn zase "vidět" Shannon Fill v roli Ensign Sito, to se skutečně povedlo. 85%

Rick a Morty - Past na Jerrickče (2023) (epizoda)

V podstatě budu opakovat co už tu píší jiní - mnohem povedenější epizoda, než díl první. Co mi nejvíc trhalo uši byl nový hlas Mortyho, který je dle mého zejména v této epizodě znatelně odlišný od Roilandova ztvárnění a i humor mi přijde stále trochu slabší, než u předchozích řad, i tak ale povedená epizoda v klasickém R&M stylu. 75%

Star Trek: Lower Decks - The Inner Fight (2023) (epizoda)

S přehledem nejlepší epizoda 4. řady (byť ještě nemáme poslední díl) a zároveň jedna z nejlepších epizod Lower Decks. Nejvíce si cením toho, že si tvůrci dali konečně tu práci a ukázali nám, proč se Mariner chová často jako naprostý smyslů zbavený retard, navíc skrze moc hezké napojení na skvělou TNG epizodu Lower Decks. Také tu máme konečně zásadní posun v ději ohledně oné záhadné lodi, kdo by řekl, že za tím stojí původní postava Toma Parise (viz další velmi kvalitní TNG díl The First Duty)... sice ještě neznáme motiv, který bude určitě hrát významnou roli v hodnocení poslední epizody, ale i tak je to bez debat zajímavý vývoj. Dějová linka kolem kapitánky a jejím pátrání po Locarnovi byla trochu slabší, ale pořád mnohem lepší, než většina zápletek předchozích dílů. V neposlední řadě tu celkem i fungoval humor, takže rozhodně spokojenost. 80%

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Celkem zklamání, sice tu máme plejádu skvělých herců, kteří svými výkony rozhodně nezklamali, zápletka je taky určitě zajímavá a je důležité si podobné černé skvrny americké historie připomínat, ale celkové zpracování a pojetí je prostě takové "meh", nemastné neslané. Někteří recenzenti o filmu mluví jako o skoro hraném dokumentu, nemohu než souhlasit. Na rozdíl od jiných Scorseseho filmů nemám vůbec chuť či elán si Zabijáky pustit podruhé, bohužel. 65%

Rick a Morty - Jak si Prťka zas pořádně naprděl (2023) (epizoda)

Slabota. Hugh Jackman byl nejsilnějším článkem dílu, zbytek fakt o ničem - Mr Poopybutthole má splín a chce se vrátit k bejvalce, úžasné... kdyby alespoň ten humor fungoval, jenže i po této stránce nám to malinko pokulhávalo, zajímalo by mě, jak velký vliv na to má vyhození Roilanda a jestli v podobném duchu bude i zbytek řady. 40%