Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (267)

plakát

Temný rytíř povstal (2012) 

Souhlasím, že je to nejhorší film trilogie, místy chybí velice málo k tomu, aby se rozsypal jako domeček z karet. I díky předchozím dílům (pomůže opakované zhlédnutí ;) ale všechny motivy a linie vyprávění drží pohromadě navzdory tomu, že sem tam ne všechno dává smysl. Povstání Banea a jeho pacholků (skoro by jim člověk fandil), kvůli kterým se musí Netopýr znovu vrátit - a taky povstat (na Balea Bane pořád nemá, takže se nakonec stejně fandí hrdinovi), pak mezi top bijáky tohoto tisíciletí dotlačil IMAX a Zimmerův soundtrack.

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) 

Spáchal jsem na sobě experiment a po pěti letech to viděl podruhý. Přiznávám, že jsem podlehl tlaku internetů, heštegu snyderverse apod. Zároveň Muže z oceli mám dost rád, Snyder podle mě marnej není (nebo nebejval), takže - třeba to tehdy v kině nebylo tak špatný, jak si to pamatuju? Třeba se nakonec s chutí podívám na všechny verze všech navazujících filmů? No... spíš ne. Bohužel to bylo i napodruhé scénáristicky i charakterně extrémně dutý, obrazově tmavý a nepřehledný, plný nápadů - to zas jo - který ale z půlky nebyly nikdy dobrý, a z půlky se je nepodařilo natočit tak dobře, jak asi zněly na papíře. Na ten mizerný příběh jsem byl připravený, tolerance na maximu. Ale že to většinu času během akčních scén vypadá jako béčko s mizernými triky (nebo 15 let starý videoherní intro), to jsem už zapomněl a hlava mi to nebere. Jediný, co bylo fajn, určitě obsazení. Včetně toho Eisenberga. Ale co ho tam donutili pronášet za moudra... Celkově byly v dialozích evidentní ambice přechytračit nebe i peklo, v tom smyslu právě třeba Muž z oceli docela bodoval, ale evidentně stačí jeden Nolanův producentský úkrok zpět, a na plátno se dostal tenhle průjem. Thanos, sám o sobě dost hloupej, je proti tomu filosofická osobnost desetiletí. "Objektivně" si to 20 % nezaslouží, ale nic objektivního neexistuje a mě ten film prostě i tentokrát otrávil. Moje blbost. Asi si dám od té DC snydervize zase aspoň pět let klid.

plakát

Bumblebee (2018) 

Za mě nejlepší transformeří film? Nebo dokonce jediný? Provokuju a nemůžu to říct s jistotou, ale... Jedničku od Baye jsem viděl, uznávám technické kvality, na svou dobu neuvěřitelný. Ale strašně prázdný, místy dokonce otravný, kromě asi dvou eye-super-candy momentů nic opravdu zajímavýho. Dvojku a trojku jsem si odpustil. Čtyřku jsem absolvoval, recenzoval, strašný peklo. Tuším, že na konci tam byli robodinosauři, klidně bych z toho vzal jenom tuhle pasáž a dal jí malej palec, protože pětiletej kluk ve mě to trochu vidět chtěl. Ale jenom trochu a za tu dvouhodinovou "expozici" to fakt nestálo. Bumblebee je v porovnání s tím plnohodnotný dobrodružství se sympatickou hlavní hrdinkou a dokonce i nějakou roboemocí. Po měsíci si z toho nepamatuju nic, ale byl to pohodově investovanej čas.

Poslední hodnocení (1 228)

Králíček Jojo (2019)

24.07.2021

Nadějná mladá žena (2020)

03.07.2021

Gauneři (1992)

25.06.2021

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

21.05.2021

Kocour v botách (2011)

30.04.2021

Hardcore Henry (2015)

21.04.2021

Sex Tape (2014)

20.04.2021

Lhář, lhář (1997)

12.04.2021

Kouzelná romance (2007)

05.04.2021

Reklama

Reklama

Reklama