Výlet (2002)

Nebýt mé averze vůči Ivě Janžurové v jakékoliv roli (kromě Lucerny), možná by mě to bavilo. Takhle hodnotím zápletku a scénář celkově.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Musím velmi ocenit všechny, kdo na tomto díle pracovali. Ridley Scott opět ukázal, že umí zrežírovat přitažlivou, naléhavou, v některých momentech úchvatnou, ale především nebo spíše podevším i velmi ošklivou podívanou. Pokud budu hodnotit film - scénaristicky nudná hra na efekt, pokud budu hodnotit to, čím toto dílo skutečně je - nudit se může jen ignorant, je to prostě bombastické zpracování velmi neskvělé věci, kterou si nemůže představit nikdo, kdo ji opravdu nezažil. Nechť nám Black Hawk slouží jako vizuálně strhající(bonus) přiblížení toho, jak to může/mohlo vypadat(podstata). A toho, jak jsme hrozně v pohodě(můj pocit bezprostředně po shlédnutí).

Spartakus (2004) (TV film)

poctivé zpracování, tím lepší, čím méně rozmáchlé. skvělý senátor Alan Bates. nic extra - tak se to ani netváří - o to víc potěší.

Kurýr (2002)

Ucházející bojové scény, které vyloudí pobavený úsměv ani soupeření o nejdrsněji se tvářícího holohlavého kung-fu-znalce-Evropana nezachraňují Kurýra od těžko uvěřitelně průjmového děje, který se jen těžko opíral při vzniku samotného filmu o nějaký opravdový scénář. Jason Statham je ale moc hustej.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Nedokážu si to dobře vysvětlit, ale kdykoliv čtu odbornou publikaci na téma, které je i tématem tohoto filmu, cítím znechucení, nenávist. Ani jedno z toho se u filmu nedostavilo, vše je podáno tak suše a Kenneth Branagh podle mě není správnou volbou pro Reinharda Heydricha. Abyste mě špatně nepochopili; když koukám na tento film, mám pocit jako by se po skutečné konferenci sešlo několik jiných lidí, řešilo znovu stejnou otázku, ale v mnohem uvolněnějším duchu. A v tom případě by film mohl být skutečně dobrou rekonstrukcí toho, jak to mohlo vypadat. Například Heydricha si představuji mnohem zapálenějšího pro otázky deportace židů. Ten filmový pouze s jemným úsměvem předkládá plán, který jakoby se ho ani netýkal.

Tváří v tvář (1997)

Nereálné momenty a schopnosti jinak skvěle zahraných hrdinů balancují v akčních scénách na hraně s komedií. Film v mých očích úplně nehorázně ztrácí při zpomalovačkách, které by měly film osvěžit, ale v závěru už zde opravdu uspávají. John Woo pro mě zůstává průměrným hollywoodským režisérem, jeho předhollywoodské filmy neznám.

Cliffhanger (1993)

Pěkné záběry a dobrá kamera vůbec, slušné herecké výkony, ale také scénář, který kdyby někdo zfilmoval dnes, dočkal by se s trochou štěstí posměchu. Přesto je to stále lepší, než třeba Vertical limit, kde chybí i výše uvedené klady.

Cellular (2004)

ani náhodou to není strhující a adrenalinový film nebo co se to píše na přebalu. ale jako srandovní, akční oddychovka se to dá. sice je mi hlavní záporák Jason Statham sympatičtější, něž Evans a Basinger dohromady, ale to se dá brát jako positivum...možná nejlepší reklama na mobil, jakou jsem kdy viděl.

Z deníku žáka III. B aneb Edudant a Francimor (1993) (seriál)

tenhle večerníček jsem si oblíbil až když jsem některý z dílů viděl napodruhé. netradiční, vtipné, (nedá se nic dělat, budu opakovat to, co píšou všichni) fenomenálně namluvené.

Komisař Rex (1994) (seriál)

V porovnání s ostatními německými seriály je tohle velmi dobře koukatelné a Tobias Moretti i Gedeon Burkhard jsou sympaťáci. Samozřejmě berte vše s rezervou, opravdové hodnocení by bylo o kus níž, ale to bych pak musel požadovat novou kategorii pro ostatní "krimi" seriály u nás vysílané.