• Pohádka

Pláč svatého Šebestiána (2019)

Inspirace šedesátými lety z toho filmu teče proudem. Přiznejme si to, to není film o ději, není to o příběhu. Je to o pocitech, je to o uvědomění si sebe sama, je to o vlastním prozření. Je to mozaika melancholické lyriky sekundující rozpadu duše jednoho, vzedmutí hněvu druhého, ale i katarze svědomí třetího. A právě tomu, ty mega široké záběry, ty švenky co se táhnou "jak sopel", ty panoramata... Ty tomu prospívají. Slyšel jsem o podobnosti s Vláčilovou Markétou Lazarovou, jistě. Ale mnohem více mi tento film evokuje Údolí včel (který se mimochodem točil ve stejných kulisách)

Příchozí (2016)

Nestává se často, aby ve filmu o mimozemšťanech netekla krev po hektolitrch, nechtěli nás vyvražďovat, zotročovat a znásilňovat (vyjímka: od Moreny Baccarin jako mimozemšťanky v seriálu V by se asi pár dobrovolníků našlo...) Jako fakt, ten film je chytrý, dobře udělaný a má nápad.

Branky, body, kokoti (2018) (pořad) odpad!

to fakt není vtipné, to už není ani trapné. to je prostě jenom odpad

Dívka ve vlaku (2016)

Každých asi 15minut mě svědila ruka to vypnout. To je taková strašná blbost. Hlavně až asi v půlce filmu jsem konečně pochopil kdo je kdo a kdo je co čí.

Tvář vody (2017)

Na tenhle film jsem se hrozně těšil. Nezklamal mne. Ale já prostě nemám rád, když se 80% filmu připravuje něco co se pak nakonci nepovede. Ten konec je prostě nedodělaný. Já chápu del Torovy umělecké choutky, ale ten bazén v koupelně? WTF? Minimálně by to muselo vyzkratovat půlku bloku. A Sally Hawkins! Nádherná dáma, která ten film víceméně odtáhla sama (což asi i měla).

Bajkeři (2017)

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale ten konec si to podělal sám...

Tak fajn (2012)

Hodinu a půl jsem čekal kdy ten příběh fňukny, silikonů a blbečka přejde do děje. Přešlo to do titulků. Ta jedna hvězdička je za Labudu staršího

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Stále čekám, kdy konečně Romana Vojtka začnou obsazovat do rolí které aspon trošičku odpovídají jeho věku... To že byl toporný a nudný jako vždy nechám bez povšinutí. Ty hvězdičky jsou za Měsíčky a Květulilililinku

Jackie (2016)

Zezačátku se mi to teda moc nelíbilo. Problém jsem viděl hlavně v tom, že film se vlastně skládá ze tří vrstev Jackie v té době / Jackie+novinář / Jackie+kněz. No a film začíná tou částí s novinářem. A tuhle vrstvu jsem Portmanové nevěřil. Ty ostatní vrstvy byly dobré, ale s tím novinářem byla prostě hrozně prkenná. Přiznejme si to, tenhle film měl být a rozhodně byl "one woman show" a ta steadicamová kamera až v obličeji tomu dost prospěla. Tady musím opět zmínit představitelku hlavní a defacto jediné regulerní role - ta ženská má neuvěřitelnou mimiku. Jo a JFK fakt dost vypadal jako JFK

Ovládací panel
9 bodů