ypres.bass

...trnem v oku...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.10.2019  15:44

Inspirace šedesátými lety z toho filmu teče proudem. Přiznejme si to, to není film o ději, není to o příběhu. Je to o pocitech, je to o uvědomění si sebe sama, je to o vlastním prozření. Je to mozaika melancholické lyriky sekundující rozpadu duše jednoho, vzedmutí hněvu druhého, ale i katarze svědomí třetího. A právě tomu, ty mega široké záběry, ty švenky co se táhnou "jak sopel", ty panoramata... Ty tomu prospívají. Slyšel jsem o podobnosti s Vláčilovou Markétou Lazarovou, jistě. Ale mnohem více mi tento film evokuje Údolí včel (který se mimochodem točil ve stejných kulisách)

• 1.9.2019  19:44
    Příchozí (2016)

Nestává se často, aby ve filmu o mimozemšťanech netekla krev po hektolitrch, nechtěli nás vyvražďovat, zotročovat a znásilňovat (vyjímka: od Moreny Baccarin jako mimozemšťanky v seriálu V by se asi pár dobrovolníků našlo...) Jako fakt, ten film je chytrý, dobře udělaný a má nápad.

• 9.2.2019  00:21

To byla taková strašná krávovina...

• 22.1.2019  00:37
    Branky, body, kokoti (TV pořad) (2018)

to fakt není vtipné, to už není ani trapné. to je prostě jenom odpad

• 4.4.2018  18:57

Každých asi 15minut mě svědila ruka to vypnout. To je taková strašná blbost. Hlavně až asi v půlce filmu jsem konečně pochopil kdo je kdo a kdo je co čí.

• 26.3.2018  00:52
    Tvář vody (2017)

Na tenhle film jsem se hrozně těšil. Nezklamal mne. Ale já prostě nemám rád, když se 80% filmu připravuje něco co se pak nakonci nepovede. Ten konec je prostě nedodělaný. Já chápu del Torovy umělecké choutky, ale ten bazén v koupelně? WTF? Minimálně by to muselo vyzkratovat půlku bloku. A Sally Hawkins! Nádherná dáma, která ten film víceméně odtáhla sama (což asi i měla).

• 24.3.2018  00:20
    Bajkeři (2017)

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale ten konec si to podělal sám...

• 23.2.2018  12:22
    Tak fajn (2012)

Hodinu a půl jsem čekal kdy ten příběh fňukny, silikonů a blbečka přejde do děje. Přešlo to do titulků. Ta jedna hvězdička je za Labudu staršího

• 29.12.2017  01:03
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Stále čekám, kdy konečně Romana Vojtka začnou obsazovat do rolí které aspon trošičku odpovídají jeho věku... To že byl toporný a nudný jako vždy nechám bez povšinutí. Ty hvězdičky jsou za Měsíčky a Květulilililinku

• 2.2.2017  10:35
    Jackie (2016)

Zezačátku se mi to teda moc nelíbilo. Problém jsem viděl hlavně v tom, že film se vlastně skládá ze tří vrstev Jackie v té době / Jackie+novinář / Jackie+kněz. No a film začíná tou částí s novinářem. A tuhle vrstvu jsem Portmanové nevěřil. Ty ostatní vrstvy byly dobré, ale s tím novinářem byla prostě hrozně prkenná. Přiznejme si to, tenhle film měl být a rozhodně byl "one woman show" a ta steadicamová kamera až v obličeji tomu dost prospěla. Tady musím opět zmínit představitelku hlavní a defacto jediné regulerní role - ta ženská má neuvěřitelnou mimiku. Jo a JFK fakt dost vypadal jako JFK

• 4.12.2015  00:38

Ano, je to jednoduchý film, ale má v té jednoduchosti to jak se skládá z maličkostí. Nebudu se rozněžňovat a rovnou přiznám že jednu hvězdičku dostává za hudbu, a jednu za Lucii Šteflovou... A doporučuju si přečíst koment od novotena protože to vystihl přesně

• 29.6.2014  14:43
    Kmotr (1972)

Neupírám tomu ani kvalitu ani kultovost, ale prostě mne to nebavilo

• 29.6.2014  14:19
    Poupata (2011)

Původně jsem nechtěl hodnotit, ale jenom psát koment, ale nakonec to udělám naopak... ** je za film samotný, ale další ** jsou za to dokonale realistické ztvárnění neutěšného cyklu a spirály. Jo a přečtěte si co napsal Radek99, vystihl to naprosto přesně

• 29.6.2014  14:15
    Bez doteku (2013)

** za film a * za odvahu

• 20.7.2013  13:53

Moderní pojetí pohádek, stále nevím jestli je mám rád či nikoli. Každopádě tato adaptace, kde z původní pohádky o Perníkové chaloupce zbyla jenom ta Chaloupka a to jenom na chvíli, se mi docela i líbila (poté co jsem se odpoutal od předlohy). Je to takový akčně pohádkový biják pro starší děti. Ale musí se nechat že obsazení tolika neokoukaných skandinávských tváří do vedlejších rolí filmu velice prospělo.

• 6.3.2013  01:12

Na tenhle film jsem se dlouho těšil a dost mne zklamal. Trochu mi to připomínalo Nekonečný příběh...

• 3.1.2013  21:49
    Alois Nebel (2011)

Tak jsem se těšil až mne to zklamalo...

• 27.12.2012  00:53
    V peřině (2011)

Na tom je tak strašně vidět že je to z Novácké produkce až je to nechutné. Jako jo, nápad, kamera jsou super ale to to museli zprznit do takové slátaniny a ještě tam nacpat Bílou? Fujtajxl! Ty dvě hvězdy jsou za animaci "světa v peřině" a to málo co se tvůrcům nepodařilo pokazit

• 27.12.2012  00:42
    Synova válka (studentský film) (2009)

Docela hezký kraťas, občas mi teda vadilo jak se Hádek pořád tváří jak boží hovádko, ale jako celek to pasovalo...

• 22.12.2012  22:38

Dívat se na to dá, ale je to hrozně předvídatelné a dětské. No a co mne naštvalo, tak fakt že na konci naběhla reklama a když jsem se vrátil, tak jsem zjistil že to byl konec. Jak konec? Dyť tam nebyl ani happyend ani nic jiného (a ani titulky).

• 9.9.2012  23:02

neprávem opomíjený film

• 17.8.2012  18:17
    Vyhnanec (1999)

Nejvíc mne dojalo že místo vyrcholení a vygradování zápletky se objevily titulky :-)

• 12.8.2012  19:16

Film kde slovo požárník získalo nový význam...

• 12.8.2012  19:12
    Zlá krev (TV seriál) (1986)

Pokračování sňatků z rozumu je slabý odvar předchozí série. Ale i tak je to dílo vymykající se běžným škálám. Bohužel je vidět nutnost vyzdvižení témat poplatných době. Již to není sonda do dějin rodiny konce 19.stol. ale až nezdravě jsou upřednostňovány dějiny sociálního hnutí (čti dělnického). Toto je jeden ze seriálů kde V.Postráneckého fakt rád nemám. Naopak musím vyzdvihnout výkon T.Medvecké a samozřejmě vždyúžasné J.Jiráskové

• 12.8.2012  19:08
    Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

Musím vyzdvihnout výkon Jiřího Valy, toho herce malých rolí a Jiřiny Jiráskové hrající ženu velkého vyzařování. Bohužel je škoda že pokračování již není v té uvolněné romantice, ale je silně sešněrováno normalizací. Kdo neví kdo jsou "Staročeši", tak zde se to dozví.

• 12.8.2012  18:51

Začalo to dobře, ale pak už to byla jenom jedna velká, dlouhá, protáhlá nuda zabalená v pozlaceném obalu předraženém jak české dálnice. Obě hvězdičky jsou za vizuální efekty.

• 17.6.2012  00:04
    Hunger Games (2012)

něco hodně podobného se už odehráválo v tomto filmu

• 17.6.2012  00:01
    Rádio Rebel (TV film) (2012)

Člověk se na to nemusí ani dívat aby věděl co se bude dít a jak to dopadne... a ten dabing byl příšerný!

• 11.3.2012  00:03
    Ohnivé vozy (1981)

Ano, je to čistě o nezdolnosti, píli a vůli. Vangelis tomu dává tu správnou korunu a ideje jsou čisté. Podobné filmy: Kokosy na sněhu

• 28.8.2011  13:52

Říká se že věci se mají hýbat po Gaussově křivce a po špičce Fénixova řádu a Prince dvojí krve to šlo dolů. Dobře že to už více klesat nebude... Ale k filmu, nějak mi unikalo to vyvrcholení. Všude jsem slyšel o monstrózní bitvě o Bradavice a ono prd. Za 10minut bylo po všem. Poslední díl mi připomíná jakýsi komerčně zkonstruovaný slepenec. Zklamání

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14