Dragonball: Evoluce (2009)

Úprimne povedané, tento film som skúšala z humoru .. chcela som vedieť, ako to dokážu urobiť a čo s toho nakoniec vznikne. Nečítala som tú mangu ani nič také, ale tento film bol dosť na smiech. Prepáčte takéto vyjadrenie, ale dôvod prečo som tento film pozerala určite nebol pointa filmu ani nič také. Čakala som síce, že to bude horšie, ale nie je to nič moc.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Musím sa priznať, že toto anime ma prekvapilo. Najprv som ho ani nechcela pozerať .. a to vôbec. Nakoniec som s tým predsa len začala a dala anime šancu. Neľutujem to! Dej bol dosť prepracovaný, na konci ešte ostalo napätie a dosť nevysvetlených vecí, takže priam kričí, že MUSÍ pokračovať. Páčili sa mi vysvetlivky, ktoré sa týkali hradieb, obrov a všetkých podobných vecí (pomáha to všetko si predstaviť a vidieť súvis, presný súvis). Grafika anime alebo teda jeho kresba sa mi až tak nepozdávala, ale tak celkovo to nejako ujde. Pravdou ale je, že postavy mali pekne vytvorené povahy, ktoré sa počas deja črtali. Sympatické :) Na záver musím spomenúť, že to bolo miestami riadne dojímavé.

No.6 (2011) (seriál)

Dobre .. viem, ako to väčšina hodnotí. Prečo sa dívať na to, aký zmysel to má. Niektoré veci proste nie sú až také jasné. Toto anime zobrazovalo isté rozdieli medzi ľuďmi to je pravda, ale nebolo to len o tom. Nevedomosť, odhalenie pravdy. Čo tak pozrieť sa na to z jednoduchšieho uhlu pohľadu. Chlapec zrazu zistil pravdu o svete a o klamstve ľudí, o ich krutosti. Našiel si odlišného priateľa a zachránil ho. Je lepšie vnímať na tom anime tieto jednoduché pocity a nevŕtať sa v detailoch. Ak sa to vezme z tohto uhlu, tak dej bol úžasný. Pre mňa bolo toto anime fakt niečo, lebo len zriedka sa mi stáva, že anime je zaujímavé až do konca. Toto anime nemalo nejaké prestávky od akcie a nudné diely o ničom. Každá chvíľa v anime mala svoj dôvod. Preto sa mne toto anime páčilo.

Počátek (2010)

Milujem logické filmy. Herec DiCaprio a zauzlený film o ľudskej mysli a vytváraní snov. Stačí si len predstaviť to, že vytvárame sny v inej mysli a hneď to vzbudzuje úžas. Dá sa to využiť, pohrať sa z myšlienkou a vytiahnuť ju. No tak! Ako môže niekto tvrdiť, že je to film o ničom. Už len z vedeckých faktov a pokusov je jasné, že dokážeme ovládať a vytvárať sny podľa seba, tak prečo to trochu neupraviť a nevkradnúť sa do mysle iných ľudí. Ale pri filme treba dávať pozor a postarať sa, aby vám nič neušlo!

Žena v černém (2012)

Dej a príbeh bol veľmi dobrý. Nemyslím si ale, že by to bol film, z ktorého bežím do postele a nevyleziem z nej až kým nezačne deň. Ale napätie tam určite je. Strašne ma prekvapil koniec. Všetko sa malo vrátiť do normálu, veci sa mali upokojiť, ale samozrejme nie. Smutné a nečakané konce sú proste najlepšie. Potom ešte nesmiem zabudnúť na prostredie a spôsoby smrti. Taký klasický dobre spracovaný príbeh s duchom a zaujímavým koncom.

Pařba ve Vegas (2009)

Cestovanie, sloboda .. problém :D Klasika, vždy sa niečo pokazí, ale originálny nápad sa cení. A môžem povedať, že toto bol rozhodne originálny nápad! Rozlúčka so slobodou vo Vegas, počas ktorej sa stratí ženích a nikto si nepamätá, čo sa stalo. Neviem, či mám dodávať ďalšie super detaily z filmu, ale stačí si ten film pozrieť a každý pochopí :)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Mne sa proste tento film páčil. Krásne prostredie a príbeh. Možno tú vec, že ma najviac zaujal, spôsobilo aj to, že som videla prvý tento a až po ňom všetky ostatné filmy X-men. Obľúbenou postavou sa stal automaticky Logan. Film (aspoň pre mňa) pôsobí trochu inak ako ostatné. Odhaľuje Loganovu minulosť, detstvo, rodinu, nešťastnú lásku. Bolo v ňom natlačených toľko pocitov, ale predsa len to potom vyzerá až príliš nešťastne. Pokojný život a jedna katastrofa zničí všetko. Na mňa robia takéto filmy dojem, ale niekomu by to mohlo dosť vadiť.

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Ďalšie pokračovanie :) Nemôžem Paranormal zhadzovať, pretože predsa len ma celkom baví sa dívať na dej formou kamery, ktorou všetko natáčajú hlavné postavy, a dodáva to tomu takú realistickejšiu atmosféru. No ... začnem kladnými faktami. Bolo to dobré. Príbeh bol zaujímavý, pekne do seba zapadal, nebol nudný, ale asi prvé miesto "strachu a prekvapenia" má prvý diel (tam ešte nikto nevedel, čo má od toho filmu čakať). Musím ale priznať, že sa mi páčilo to nadviazanie na prvú časť. Trochu sa to tam vyjasnilo, ale začína to byť dookola o tom istom a už sa nemáme čoho báť. Zišlo by sa jednoduché vysvetlenie, kde do seba všetko zapadá a "veľké odhalenie a vyriešenie problému" alebo nejaký katastrofický koniec.

Červená Karkulka (2011)

Film sám o sebe nebol až taký zlý, ale pripadalo mi to také prázdne. Neviem, ako to mám do detailu vysvetliť, ale jednoducho to na mňa pôsobilo nedokončene. Dej by som na ich mieste lepšie prepracovala a možno dodala trochu viac nejasností a na konci ich potom vysvetlila, aby to všetko nebolo len o jednej veci. Film celý čas hovoril len o láske medzi Valériou a Petrom, a počas toho sa hľadal vlk. Neviem, ale proste jediné, čo som počas filmu robila, bolo to, že som rozmýšľala nad tým kto je vlk, na konci sa proste prekvapila a povedala si, že to bolo tak celkom v pohode. Znervózňuje ma, keď má nejaký príbeh len jeden jasný cieľ a ostatné v ňom je nepodstatné, preto dávam 2.

Hataraku maó-sama! (2013) (seriál)

Anime bolo vážne originálne a vtipné :) Na začiatku som čakala niečo úplne iné. Nakoniec to bola milá ukážka toho, že aj Satan nie je zlý sám o sebe a berie veci z iného pohľadu. A tak ďalej s podobnými kecami a charaktere tohto anime. Čo tomu vytknúť. Ja konkrétne hudbu. Nepozdávala sa mi proste... Postavy. Ach, jaj. Viem, že patrila k hlavným postavám, ale pre mňa bola tak nesympatická. Reč je o "hrdinke" s menom Emília, ale to patrí skôr k osobnému až tak nepodstatnému detailu. A ten dej. Bol celkom v pohode. Bolo v ňom pár vyvrcholení (2, čo je zvyčajný počet veľkých zvratov v jednom anime). Celkom dobre to bolo rozmiestnené, ale medzi tými dvoma vyvrcholeniami sa vyskytlo aj pár dielov o ničom. Ale z druhej strany sa počas toho času dali lepšie spoznať postavy. Tak to vyzerá, že podľa môjho hodnotenia v komentári, by som mala dať približne 3-4. Privieram oči a dávam 4, pretože ten začiatok ma vážne dostal.

Ovládací panel