Vodní svět (1995)

Hloupý scénář, děsná režie, příšerné dialogy, toporné herectví, smrt kariéry Dennise Hoppera a to vše v jednom filmu. Zasloužená nominace na Zlatou malinu. Jedna * za to, že to natáčení dalo všem pořádně zabrat a, že měli dobrý záměr :-))

Anatomie pekla (2004)

Když jsem na tomhle filmu byl v kině, na začátku nás tam bylo 8 lidí, po zhruba 15 minutách jsem tam seděl úplně sám. To mluví za vše. Ale přesto dávám vcelku vysoké hodnocení a to proto, že se někdo nebojí natočit něco, co zas trošku posouvá hranice mezi filmem a pornem. A hlavně není to natočeno nevkusně jako u některých podobných filmů a scény s tampónem a násadou by u jiných tvůrců nejspíš byly míň stravitelné. A jednu hvězdičku musím dát dolu za těch několik nudných scén.

Tohle je Sparta! (2008)

Tenhle film se hodnotit nedá. Kdybych ho hodnotil jako film dal bych asi jednu hvězdičku, ale kdybych to hodnotil jako čistě parodii musel bych dát čtyři. Film 300 se mi nelíbil, ale jak si zde vcelku věrně poprali s jeho ztvárněním, má něco do sebe a ještě tam našroubovali vše, co je denodenně v bulvárech (od American Idol přes chování 'celebrit' (Britney se strojkem mě fakt pobavila) až po bezkalhotkové aférky) a udělali to vcelku vtipně. A dokonce i některé hlášky tam bili dost dobré. Nechci ten film nějak přechvalovat. Byla to volovinka, ale to se od parodie musí přece očekávat. Nemůžu srovnávat s Epic ani Date Movie, protože jsem je neviděl (i když teď se na ně alespoň ze zvědavosti podívám), ale určitě se mi to líbilo víc než třeba Scary Movie 2 a 3.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Musím dát plné hodnocení už jen pro skvělou gotickou výpravu (zasloužený oscar) a bezchybné herecké výkony všech zůčastněných (zvlášť Johnny Depp a Helena Bonham Carter - byli skvostní). Muzikály jsem nikdy neměl v lásce, ale tenhle mě prostě dostal a té krvavosti tam zas není tolik jak většina tvrdí a je hlavně brána s velkým nadhledem, což působí spíš roztomile až komediálně než nechutně a brutálně.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nechápu to vysoké hodnocení. Ten film mě 'kure*sky' nudil a těch pár zběsilých akčních minut to nezachrani. A fakt ze vetsinu filmu koukam na znudenej nebo unavenej kukuč Stalloneho. Fakt ne, ta série neměla být znovu otevřena.

Tahle země není pro starý (2007)

Určitě skvělé výkony (Brolin, Bardem, MacDonald), ale do značné míry dost přeceňovanej film. Po zhlédnutí jsem měl dost rozporuplný pocity a přemýšlel nad tím, proč je na něj pěna taková sláva, když mě napadají z hlavy minimálně 3 filmy z tohoto roku o dost kvalitnější a ne zdaleka tak chváleny

Východní přísliby (2007)

Velké překvapení roku 2007, kdy David Cronenberg opustil své úchylné představy a natočil vysoce kvalitní film o ruské mafii v Anglii. Viggo Mortensen nám dokázal, že není jen Aragornem a svou roli potetovaného rusáka vystřihl takovým stylem, že jsem si ho hned herecky zařadil mezi špici herců. Naomi Watts jsem zrovna moc herecky nefandil, ale v tomhle filmu předvedla poměrně civilní roli a jednu z nejlepších své kariéry. Dalším, kdo stojí za zmínku je Vincent Cassell, který se své role zhostil vskutku bravurně a v neposlední řadě Armin Mueller-Stahl, který nám dokázal, že není malých rolí.

The Doors (1991)

Ten film jsem viděl poprvý někde v polovině 90. let, v tu dobu jsem byl hudebně někde úplně jinde (to jsem snad poslouchal Industrial nebo EBM) a ani jsem ho snad nedokoukal a po více jak deseti letech, jsem ho zkouk podruhý, už taky proto, že kapelu The Doors teď uznávám a např. album Waiting for the Sun pokládám za jedno z nejlepších alb vůbec a byl jsem z toho filmu absolutně nadšen. Sice moc nemusím macho režii Olivera Stonea, ale zde se docela krotil a soustředil. Atmosféru a ducha té doby zachytil tak úžasně, že nejeden člověk by zatoužil po úplný svobodě duše, těla i mysli, tak jak to prožíval Jim Morrison. Co se musí Stoneovi uznat je to, jak se vypořádal filmově s Morisonovou smrtí, o které se vedli dlouhou dobu debaty, dokonce se nekonala ani pitva, takže se pravda neví dodnes. Navíc Val Kilmer mile překvapil, když Morrisona nehrál, ale byl Morrisonem doslova a do písmene, dokonce veškerý texty sám odzpíval (kam se dívala akademie, když ho ani nenominovala na oscara, když si ho bez debat zasloužil za tuto roli na místo Anthony Hopkinse, který by si ho zas zasloužil spíš v roce 1993 za Soumrak den, ale to je už jiná historie). Meg Ryan nebyla nikdy sladší a sexy, a co jsem viděl její poslední filmy, tak už ani asi bohužel nebude. Ve filmu zazní snad všechny slavný písně kapely i míň slavný, zůstává jen otázkou, proč byl tak skromnej soundtrack. No v každým případě jde o vyjímečný film a žádnýmu milovníku filmu by neměl zůstat nepovšimnut. Bezkonkurenční psychedelický trip.

Transformers (2007)

Když jsem na to kouknul poprvý, tak jsem u toho usnul v půlce. Zkusil jsem to podruhý, usnul jsem znova. Potřetí jsem se na to radši podíval od místa, kde jsem skončil, abych se tolik netrápil potřetí a čekal jsem to, co jsem očekával - průměr. Takže mě to aspoň moc nezklamalo až na ten příšernej americkej patos a patriotismus na konci.

Satan přichází (2006)

Snaží se okopírovat originál, který je klasikou v žánru a úplně to pohnojil. Klasiku prostě nepředěláš a tu atmosféru, kterou buduje originál, tu už se nepodaří znovu zkopírovat. To, co tomuto remaku hlavně chybí je atmosféra a nenabízí žádnou inovaci, jen prachsprostá kopie.