Fahrenheit

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 30.8.2019  15:17
    Strom života (2011)

Nejhorší je, když se nic tváří jako něco. Plytká a nabubřelá hra na filozofii, na poezii a na objevování smyslu života. Jen neumím rozkódovat, zda je tvůrce tak naivní, nebo tak vychytralý.

• 30.7.2019  11:31
    Mala Noche (1985)

Nejlepší, nejupřímnější Gusův film. Mistrovská kamera.

• 16.7.2019  07:45
    Rocco Schiavone (TV seriál) (2016)

Nic pro milovníky tuctových detektivek. Silná atmosféra chladného italského severu. Svérázný hlavní hrdina. Sympatický mladý kolega. Ostré přechody mezi realitou a vzpomínkami.

• 13.3.2019  23:11
    Klér (2018)

Kdy už konečně svět pochopí, že víra a církev spolu nemají nic společného? Zrušte katolickou církev!

• 26.2.2019  17:38
    Kafarnaum (2018)

Když čtu předešlé komentáře, nestačím se divit. Tak zarážející necitlivost, neúcta, absence minimální dávky lidského citu. A otázky typu, zda se po zhlédnutí filmu dám na dobročinnost jsou stejně stupidní, jako bych se ptal, jestli po zhlédnutí westernu vezmu do ruky pušku a půjdu střílet bandity. Vždyť je to dokonalý obraz života těch nejubožejších z ubohých, natočený bez podbizivosti a bez sentimentu, zato s naprosto přesným viděním jádra problémů. Nechybí ani humor, což je obzvlášť cenné. Herecký výkon malého klučiny je naprosto odzbrojující. A samozřejmě ano, je to i obžaloba všech xenofobních chudáků, kteří odmítají pomoc dětem ze zemí třetího světa zasažených válkou. Pro mě film roku 2018.

• 4.12.2018  11:59
    Rédl (TV seriál) (2018)

Jedna z nejlepších Hřebejkových režií, výborně zachycená atmosféra, chladu, dohasínající socialistické olezlosti a nejistoty, kdo je kdo a kdo s kým a pro koho peče. Dobře vybraný Ondřej Sokol do titulní role, protože se mu podařilo vyjádřit vnitřní dilema Redlova boje o férovost a strachu z prozrazení sexuální orientace. Skvělí i další herci, Hřebíčková, Polák, Novotný, Hofman... Ale nejpodstatnější je to, jak silně seriál promlouvá k dnešku. Tvůrci přesně vystihli příčiny politického a společenského marasmu, v němž se potácíme. Pokračovatelé KGB a StB nikdy neztratili vliv na dění v naší zemi, ať už jde o klíčové firmy, o Hrad, nebo o parlament a dál vesele tahají za nitky.

• 19.10.2018  07:17
    Sodom (2017)

Film pro dva herce a jeden berlínský byt. Komorní, působivé.

• 9.8.2018  15:18

Geniální dílo geniální filmařky i jejích spolupracovníků Lišky, Kučery, Krumbachové. Mnohovrstevnaté podobenství s politickým přesahem, reakce na posrpnovou situaci, kdy se pravda už opět nesměla vyslovovat. Ale také ironická metafora o vztazích mezi muži a ženami.

• 9.1.2018  22:01
    Samba (2014)

Rasistické komentáře mnohých českých milovníků filmu potvrzují, že tenhle nádherný film ťal do živého.

• 5.1.2018  21:50
    1890 (TV seriál) (2017)

Vtipné, výpravné, herecky nadprůměrné, obzvláště Koleník září. Kam se na to hrabou české retroseriály.

• 26.12.2017  15:54
    Anděl Páně 2 (2016)

Superkýč neumětela Stracha.

• 25.12.2017  06:32

Atmosféra léta krásná. Ale dál? Hodně rozpačité herecké výkony. Zmatený scénář. Otec, syn i americký host jsou bisexuálové? Dost nevěrohodné.

• 4.11.2017  09:30
    Cesta (studentský film) (2017)

Velká nafouklá nuda. Natočit film o všednosti a o obyčejném vztahu dvou lidí není snadné. Ale určitě to nejde tak, že kamera bude donekonečna zabírat hlavy, mluvící, usmívající se, líbající se... Skoky v čase působí zbytečně, nic nepřinášejí. Jedna hvězda za pár hezkých záběrů na Balt.

• 22.10.2017  10:04

Kamera kouzlí hezky, ale tak trochu navzdory slabému scénáři a podivně smířlivému konci. Herecky je to všelijaké, od skvělého Brodského a Brzobohatého až po poloamatérského Matušku.

• 19.10.2017  08:28
    When We Rise (TV seriál) (2017)

Historie gay hnutí v kostce, každá z epizod je strhující, protože z ní cítíte reálný základ. Zvlášť potřebná podívané pro dnešní dobu, kdy spousta homofobů, ale i xenofobů všeho druhu vystrkuje své trumpovsko-zemanovské rohy.

• 16.9.2017  21:37
    Matrix (1999)

Strhující podívaná pro puberťáky a filmové analfabety.

• 10.8.2017  10:04
    Hanba (1968)

Prostřední, o něco méně povedená část ostrovní trilogie. Téma války a ohrožení vnáší do Bergmanova světa cosi zbytečně konkrétního, popisného.

• 10.8.2017  09:52
    Hadí vejce (1977)

Strhující obraz společnosti před velkým fašistickým výbuchem. Bergman výborně vyhmátl podstatu toho, co se v Německu 20. let odehrálo, a jak nebezpečné bylo, když jednotlivé státy Evropy žily v izolaci. David Carradine podal výtečný bergmanovský výkon.

• 8.8.2017  12:51
    Hodina vlků (1968)

Proč tady někdo blouzní cosi o hororu a je pak zklamaný, že se nedočkal žádného mlčení vetřelců ani vymítače jehňátek? Mistrovské existenciální dílo génia světové kinematografie.

• 7.8.2017  11:12
    U mě dobrý (2008)

Hvězdička za vtip s falešným kominíkem. Víc ani ň.

• 7.8.2017  09:31
    Nahota (1970)

Ubohý pokus o navázání na novou vlnu, neumětelská vykrádačka Kunderova Žertu i dalších tematicky spřízněných perel 60. let.

• 31.7.2017  11:09

Úsporná, hluboká a pravdivá sonda do každodenní policejní praxe.

• 31.7.2017  11:07

Pozoruhodné životní osudy mistra gay erotických obrázků. Cesta za tolerancí nebyla snadná ani v severských zemích, ale podařila se.

• 31.7.2017  11:03
    Jiná země (1984)

Strhující příběh z prostředí zatuchlé anglické školy, nádherná kamera, herecké výkony Ruperts Everetta a Colina Firtha, snad nejlepší, jaké kdy ve filmu předvedli.

• 26.7.2017  07:08

Jeden z nejkrásnějších Kaurismakiho filmů. Vtipný, dojemný, zábavný. Zvlášť vhodný pro českou xenofobní společnost.

• 19.4.2017  08:47
    Taekwondo (2016)

Marco Berger je filmařský génius současnosti. Obdivuju jeho výtvarné vidění, způsob, jak ryze filmovými prostředky dokáže nevtíravě vyjádřit svou sexuální orientaci. Taekwondo je opět rafinovaně bezdějové, a přece plné vnitřního napětí a chvění.

• 7.1.2017  08:39
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Zdálo by se, že podlézt nízkou laťku Četnických humoresek nelze podlézt. Ale ono to jde! Příšerný Zedníček. Copak nikdy neslyšel, jak mluví Rakušák česky?

• 3.1.2017  08:24
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Skvělý nápad, čeští xenofobové a rasisti budou skřípat zubama.

• 3.1.2017  08:23
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Václav Neužil je nejlepší herec současnosti. Už kvůli němu stojí zato seriál sledovat.

• 8.11.2016  08:18

Dokonalé dílo jednoho z největších mistrů světové kinematografie. Precizní práce s každým výtvarným detailem, s hudbou, a atmosférou, ale především strhující drama senzitivního panovníka, který marně toužil po tom, aby svět byl lepší, kultivovanější, upřímnější. Hluboká sonda do citového světa muže, krále, který nemohl přiznat svou sexuální orientaci. A samozřejmě charismatický Helmut Berger v titulní roli...

<< předchozí 1 2 3