Fahrenheit

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 26.2.2019  17:38
    Kafarnaum (2018)

Když čtu předešlé komentáře, nestačím se divit. Tak zarážející necitlivost, neúcta, absence minimální dávky lidského citu. A otázky typu, zda se po zhlédnutí filmu dám na dobročinnost jsou stejně stupidní, jako bych se ptal, jestli po zhlédnutí westernu vezmu do ruky pušku a půjdu střílet bandity. Vždyť je to dokonalý obraz života těch nejubožejších z ubohých, natočený bez podbizivosti a bez sentimentu, zato s naprosto přesným viděním jádra problémů. Nechybí ani humor, což je obzvlášť cenné. Herecký výkon malého klučiny je naprosto odzbrojující. A samozřejmě ano, je to i obžaloba všech xenofobních chudáků, kteří odmítají pomoc dětem ze zemí třetího světa zasažených válkou. Pro mě film roku 2018.

• 13.3.2019  23:11
    Klér (2018)

Kdy už konečně svět pochopí, že víra a církev spolu nemají nic společného? Zrušte katolickou církev!

• 4.12.2018  11:59
    Rédl (TV seriál) (2018)

Jedna z nejlepších Hřebejkových režií, výborně zachycená atmosféra, chladu, dohasínající socialistické olezlosti a nejistoty, kdo je kdo a kdo s kým a pro koho peče. Dobře vybraný Ondřej Sokol do titulní role, protože se mu podařilo vyjádřit vnitřní dilema Redlova boje o férovost a strachu z prozrazení sexuální orientace. Skvělí i další herci, Hřebíčková, Polák, Novotný, Hofman... Ale nejpodstatnější je to, jak silně seriál promlouvá k dnešku. Tvůrci přesně vystihli příčiny politického a společenského marasmu, v němž se potácíme. Pokračovatelé KGB a StB nikdy neztratili vliv na dění v naší zemi, ať už jde o klíčové firmy, o Hrad, nebo o parlament a dál vesele tahají za nitky.

• 5.1.2018  21:50
    1890 (TV seriál) (2017)

Vtipné, výpravné, herecky nadprůměrné, obzvláště Koleník září. Kam se na to hrabou české retroseriály.

• 4.11.2017  09:30
    Cesta (studentský film) (2017)

Velká nafouklá nuda. Natočit film o všednosti a o obyčejném vztahu dvou lidí není snadné. Ale určitě to nejde tak, že kamera bude donekonečna zabírat hlavy, mluvící, usmívající se, líbající se... Skoky v čase působí zbytečně, nic nepřinášejí. Jedna hvězda za pár hezkých záběrů na Balt.

• 25.12.2017  06:32

Atmosféra léta krásná. Ale dál? Hodně rozpačité herecké výkony. Zmatený scénář. Otec, syn i americký host jsou bisexuálové? Dost nevěrohodné.

• 26.7.2017  07:08

Jeden z nejkrásnějších Kaurismakiho filmů. Vtipný, dojemný, zábavný. Zvlášť vhodný pro českou xenofobní společnost.

• 19.10.2018  07:17
    Sodom (2017)

Film pro dva herce a jeden berlínský byt. Komorní, působivé.

• 3.1.2017  08:23
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Václav Neužil je nejlepší herec současnosti. Už kvůli němu stojí zato seriál sledovat.

• 31.7.2017  11:07

Pozoruhodné životní osudy mistra gay erotických obrázků. Cesta za tolerancí nebyla snadná ani v severských zemích, ale podařila se.

• 3.1.2017  08:24
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Skvělý nápad, čeští xenofobové a rasisti budou skřípat zubama.

• 19.10.2017  08:28
    When We Rise (TV seriál) (2017)

Historie gay hnutí v kostce, každá z epizod je strhující, protože z ní cítíte reálný základ. Zvlášť potřebná podívané pro dnešní dobu, kdy spousta homofobů, ale i xenofobů všeho druhu vystrkuje své trumpovsko-zemanovské rohy.

• 7.1.2017  08:39
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Zdálo by se, že podlézt nízkou laťku Četnických humoresek nelze podlézt. Ale ono to jde! Příšerný Zedníček. Copak nikdy neslyšel, jak mluví Rakušák česky?

• 26.12.2017  15:54
    Anděl Páně 2 (2016)

Superkýč neumětela Stracha.

• 4.11.2016  07:48
    Kocour (2016)

První polovina filmu zachycující soužití dvou mužů středního věku je krásná, natočena živě a citlivě včetně intimních scén. Pak ale dochází k nepochopitelnému zlomu, jeden z mužů bůhvíproč (omylem či záměrně???) zabije jejich nádherného domácího mazla, mourovatého kocoura. A nastává podivné, zdlouhavé psycho, aniž by se divák dozvěděl, proč k celé vyšinuté situaci došlo.

• 21.1.2016  16:34

Velmi slušně odvedené retro s dobrými hereckými výkony a úžasnou Simonou Stašovou v roli matky titulní hrdinky. Zběsilé, hysterické reakce Renčových odpůrců v čele s pseudokritikem Filou nemají s objektivním posouzením filmu nic společného.

• 16.7.2019  07:45
    Rocco Schiavone (TV seriál) (2016)

Nic pro milovníky tuctových detektivek. Silná atmosféra chladného italského severu. Svérázný hlavní hrdina. Sympatický mladý kolega. Ostré přechody mezi realitou a vzpomínkami.

• 19.4.2017  08:47
    Taekwondo (2016)

Marco Berger je filmařský génius současnosti. Obdivuju jeho výtvarné vidění, způsob, jak ryze filmovými prostředky dokáže nevtíravě vyjádřit svou sexuální orientaci. Taekwondo je opět rafinovaně bezdějové, a přece plné vnitřního napětí a chvění.

• 10.2.2016  08:18
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Dobrá televizní oddechovka.

• 19.8.2015  15:14

Ačkoliv jsem nad současným českým filmem takřka zlomil hůl, čestné výjimky se najdou a debut Slávka Horáka k nim patří. Není to převratné veledílo, ale poctivě natočená trpká komedie na vážné téma boje se smrtelnou nemocí. Ze scénáře je cítit, že není vycucán z prstu a že nejde o svěrákovský kalkul s diváckými city, ale o poctivou snahu promluvit přitažlivými způsobem o životě průměrných lidí z moravského venkova. Za výjimečný považuji přínos představitelky hlavní role Aleny Mihulové, protože už dlouho jsem na plátně neviděl tak jímavý, ale neexhibující herecký výkon.

• 16.9.2015  08:07
    Gangster Ka (2015)

Nudné, sterilní, komerční.

• 25.12.2015  21:24
    Korunní princ (TV film) (2015)

Patrik Děrgel je velký objev českého divadla a teď i filmu. Především díky jeho bezprostřednosti a sympatickému zjevu v hlavní roli prince Jana se dá přehlédnout nedotaženost scénáře. Rozhodně je to nejlepší Janákův film, místy velmi vtipný, s hezky volenými exteriéry, herecky vyrovnaný, vedle Patrika Děrgela příjemně překvapil Hádek, ale i matadoři Abrhám, Mrkvička, Adamovská či Štěpánek. Jediný Hanzlík mezi nimi působí unaveně, ba toporně. Jo, a taky pohádkový drak se moc povedl.

• 1.9.2015  03:49
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Nejzoufalejší ze současných českých pseudorežisérů pokračuje ve své ďábelské jízdě! Čím méně talentu, tím více příležitostí, tak to v České televizi a filmu dnes chodí. Trapný scénář kopírující americká schémata mysteriózních thrillerů ve spojení s absolutní neschopností vést herce k aspoň trochu uvěřitelným výkonům dávají vzniknout neuvěřitelně zbytečnému sedmidílnému (!!!) projektu. To má být zábava? Mimochodem Strachovi se podařilo nemožné, i tak kvalitní herci, jako jsou Jana Štěpánková, Stanislav Majer nebo Radek Holub působí pod jeho taktovkou jako nejhorší šmíra. Nechápu herce, že jsou ochotni se na takovém paskvilu podílet.

• 19.11.2015  17:09
    London Spy (TV seriál) (2015)

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem měl pocit, že je to skvělý příběh v kulisách studeného, nepřívětivého Londýna, že se tvůrcům podařilo propojit gay-linii s napínavou zápletkou. No a Ben Whishaw že je skutečně špičkový herec. Jenže ouha, postupně tvůrci začali vršit čím dál krkolomnější zápletky, no a poslední díl s rozuzlením, to už je jen jedna velká křeč.

• 8.12.2015  10:00
    Mládí (2015)

Nejpřeceňovanější film roku. Hloupá vykrádačka Felliniho. U Veliké nádhery se "inspirace" Sladkým životem ještě dala přijmout. Ale tahle nebohá nápodoba 8 a 1/2 je nesnesitelná ve své povrchnosti, nablýskanosti a bezobsažnosti. Ani tolik životních mouder a přemíra katalogových barev nemůže zakrýt duševní prázdnotu. Pokud tohle někdo považuje za umění, tak mu není pomoci.

• 10.12.2015  10:55
    Ronaldo (2015)

Cristiano je prostě velká osobnost, sportovec políbený fotbalovým pánembohem. A zapšklé komentáře všech závistivců a homofobů na tom nic nezmění.

• 27.8.2015  19:40
    Leviatan (2014)

Syrový obraz dnešního Ruska se vší jeho hrubostí a bezvýchodností. Výtvarně uhrančivé!

• 2.11.2015  11:08
    Pasolini (2014)

Pro milovníky Pasoliniho filmů a knih (k nimž se řadím) naprosto nutné vidět! Zajímavé skloubení životopisných detailů z posledních dnů režisérova života s vizualizovanými ukázkami jeho literární tvorby i nerealizovaného scénáře. Pasolini patří k největším zjevům italské kultury dvacátého století, buřič, reformátor, myslitel, snílek, a nemilosrdný kritik konzumního světa, jehož filmy mají stejně trpkou příchuť jako jeho životní osudy s tragickým, dodnes neobjasněným koncem.

• 21.8.2015  09:11

Ačkoliv ve Francii prakticky ve stejnou dobu vznikly hned dva velké filmy zabývající se osudy Y. Saint Laurenta, určitě bych dal přednost tomuto. Svět módy mě nikdy moc nebral, Bonellův nekonvenční životopisný snímek je ale tak šarmantní a tak neobvyklý svou mozaikovitou strukturou, že jsem ho sledoval zcela bez dechu. Představitel titulní role Gaspard Ulliel, jehož jste možná zaznamenali v jedné epizodě povídkového snímku Paříži, miluji Tě, se v tomto filmu až neuvěřitelně dokonale převtělil do reálné postavy, kterou znal celý módní svět.

• 9.1.2018  22:01
    Samba (2014)

Rasistické komentáře mnohých českých milovníků filmu potvrzují, že tenhle nádherný film ťal do živého.

<< předchozí 1 2 3