Fahrenheit

okres Praha

1 bod

1 2 3 následující >>
    • 21.8.2015  07:24
    Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)

Nic světoborného, JEN ryzí zábava. Ale i po letech vtipná, svižná, bez nadměrných saďáren, a rozhodně je na co se dívat. Takže vlastně ve svém žánru a vzhledem k současnému TV standardu obrovský nadprůměr.

• 20.8.2015  23:22

Strhující drama o marném boji s mafiánskou mocí. Nadčasové. A bohužel stále aktuální. Nenechme se mýlit, ani u nás to dnes v komunální i vysoké politice nechodí jinak.

• 19.8.2015  15:42

Strhující drama dvojího outsiderství, daného společenskou přetvářkou i zrůdností fašistické ideologie. Životní role Philippe Noireta!

• 19.8.2015  15:22
    Kill Bill (2003)

Odpad zůstane odpadem, i kdyby se tisíckrát tvářil zábavně. Adorace násilí je zhoubná.

• 19.8.2015  15:19
    Kdyby... (1968)

Absolutní filmový klenot 60. let, znepokojivý, prosáklý dobovou atmosférou vzdoru mladé generace vůči (ne)otřesitelným autoritám. Na vysoké estetické kvalitě má velký podíl vytříbená Ondříčkova kamera, nečekaně střídající barevné a černobílé pasáže. Silnou zbraní jsou herecké výkony v čele s Malcomem McDowellem. Vzhledem k době vzniku je odvážné i ztvárnění homosexuálního vztahu dvou studentů z britské koleje.

• 19.8.2015  15:17

Nejkrásnější vyznání lásky k filmu, jaké jsem kdy viděl. Truffautovi se povedlo nemožné: nezastírá směšnost svých postav, malichernost a dětinskost velkých hvězd i lidí z dalších profesí, a přece Americká noc vyznívá jako nejupřímnější a nejpokornější hold filmařskému světu.

• 19.8.2015  15:15
    Venkovský učitel (2007)

Jeden z nejhorších českých filmů posledních let. Při jeho sledování jsem většinu času zažíval pocit trapnosti a studu nad nevěrohodným scénářem, který s životní realitou nemá nic společného, i nad rádobyduchovním obsahem, který se režisér do svého filmařského hokus-pokusu snažil implantovat (učitel v kostele, triviální symbolika loďky, kopání studny, rodícého se telete), Neuvěřitelně slabé jsou herecké výkony (toporní vesničtí neherci versus věčně uslzení profesionálové, a to mám Pavla Lišku velmi rád, ale tady jsem mu ani na okmažik neuvěřil, že je gay, který se trápí svou jinakostí a je osudově přitahován k pohlednému mladíkovi). Za hlášku desetiletí pak považuju Liškovo doznání: "Já jsem ho znásilnil", které následuje poté, co se ve slabé chvilce pod peřinou na okamžik dotkl hochova přirození.

• 19.8.2015  15:14

Ačkoliv jsem nad současným českým filmem takřka zlomil hůl, čestné výjimky se najdou a debut Slávka Horáka k nim patří. Není to převratné veledílo, ale poctivě natočená trpká komedie na vážné téma boje se smrtelnou nemocí. Ze scénáře je cítit, že není vycucán z prstu a že nejde o svěrákovský kalkul s diváckými city, ale o poctivou snahu promluvit přitažlivými způsobem o životě průměrných lidí z moravského venkova. Za výjimečný považuji přínos představitelky hlavní role Aleny Mihulové, protože už dlouho jsem na plátně neviděl tak jímavý, ale neexhibující herecký výkon.

1 2 3 následující >>