Ondrish

oné....

<< předchozí 1 2 3
    • 1.12.2012  22:14
    Skyfall (2012)

James Bond is dead. Niežeby som sa chcel vyžívať v silných slovách, ale touto bondovkou (resp. nebondovkou) u mňa asi definitívne skončila éra 007. Keď si budem chcieť v budúcnosti pozrieť štýlové špionážne dobrodružstvo so značkou James Bond, tak siahnem po starých klasikách so Seanom Connerym a Rogerom Moorom. Namiesto cynického gentlemana, ktorý má štýl, je nad vecou, a ktorý s prehľadom do 30 sekúnd očarí a následne prekotí každú atraktívnu sukňu, som sa 2.5 hodiny pozeral na emóciami zmietaného robota, ktorý sa chvíľami zasnene tvári ako keby hútal nad zmyslom svojej pominuteľnej existencii v nekonečnom všehomíre. Potom nasadí chladný výraz ala Doom 2 (alebo iná pc strielačka), všetko rozstriela a následne zapotí hlášku, z ktorej mi idú uši odpadnúť. A ten scenár.... WTF??? Pri scénach v škótskych slatinách som už len čakal, kedy za Bondom alebo za M príde nejaká hovoriaca srnka a prezradí im štátne tajomstvo, ktoré zo svojich kompjútrov nevydoloval ani 17-ročný Q. (Mimochodom asi 15 sekúnd po tejto mojej úvahe sa pri bráne na panstvo Skyfall objavila socha jeleňa - no mal som dosť!!!) Kam sme sa to do prdele za 50 rokov tejto série dostali, že bondovka mi pripomína Twilight ságu alebo nejaký podobný pseudopsychologický shit pre tínedžerov?? Ani tie throwbacky v štýle Aston Martin s červeným katapultovým tlačidlom a černoška menom Moneypenny už nezachránili tento megaprúser... Okrem úvodných 30 minút celé zle.

• 27.3.2012  12:44

To neboli štyri slnká, ale štyri zatmenia...

• 5.11.2011  09:28

Oproti jednotke o dosť slabšie. Rozstrasená kamera mi vyslovene prekážala a chvíľami mi to pripadalo skôr ako počítačová hra a nie ako film. Stále to však je solídny akčný zážitok.

• 27.4.2011  20:20
    Piraňa 3D (2010)

Zbytočný film. Pekné zábery na americké mestečko s jazerom niekde v púšti a ešte krajšie polonahé pipky a to všetko dokonca v 3D je síce pastva pre oči, ale trapný dej a podpriemerné digitálne efekty s pokusom o horrorový nárez to všetko pochovávajú. Mohol som ísť radšej na dobrú večeru – asi by som si to lepšie užil.

• 27.4.2011  20:05

Moderná erotická poviedková komédia o piatich pároch (v jednom prípade sa jedná o trio), ktorá celkom zábavnou formou ukazuje cez aké peripetie sa pohlavia musia prebojovať, aby sa dopracovali k vytúženej fuckovačke a uspokojeniu. Film, ktorý zaujme nielen sympatickými hercami ale aj celkom vydarenými dialógmi.

• 27.4.2011  19:59
    Truman Show (1998)

To obrovské množstvo symbolov o dnešnej modernej dobe, ktoré sa tvorcom podarilo vtesnať do 99 minút ma vždy nadchne. Celá hlavná línia sa točí okolo myšlienky, že človeka nie je možné trvale ovládať lžami, udržiavať ho v strachu a riadiť jeho život podľa scenára. Navyše keď v tom systéme okolo neho z času na čas dochádza k nejakým prúserom, ako napríklad pád reflektora z oblohy alebo štáb filmárov za dverami výťahu. Človek v túžbe po slobode prekoná všetky svoje strachy a vštepené traumy. Skutočný človek – TRUE MAN (ďalší pekný symbol) má proste na háku nejaké reklamy na škrabku na zemiaky alebo instantnú kávu. Skutočný človek má potrebu objavovať …a ísť sa pozrieť napríklad na Fiji.

• 27.4.2011  19:00
    Mafiáni (1990)

Pre fanúšikov žánru bez pochyby maškrta, ale pre mňa trochu slabšia gangterka. Síce s hviezdnym obsadením, ale trochu režijne nezvládnutá. V druhej polovici som sa už začal tešiť na záver a to je vždy zlý signál. Asi pol hodinu som čakal, kedy odstrelia Joa Pesciho – keby to prežil až do konca filmu, tak by to proste nesedelo. Potom sa dej rozbehol takmer dokumentárnym štýlom na niekoľko smerov, že som prestal mať prehľad čo je vlastne pointa – helikoptéry alebo paradajkový pretlak. Ešteže aspoň ako podmaz púšťali celkom dobré songy, dokreslujúce aktuálne odbobie. Zjazvená tvár alebo Príbeh z Bronxu sú rozhodne lepšie kusy.

• 14.12.2010  22:25

Áno, je to už trochu ošúchané, čo sa týka spádu aj humoru. Ale Nežné kura som nevidel minimálne 25 rokov a ak si dobre spomínam, videl som to iba raz a napriek tomu som si po zhruba štvrťstoročí pamätal veľa scén. Pri tomto filme som mal pocit, ako keby som na povale našiel nejaku starú knižku - veľmi príjemné spestrenie jedného zimného večera.

• 12.12.2010  13:59

Tento film je dokonalý ako čarovný úsmev Audrey Hepburn. 100%

• 2.6.2010  06:11
    Sex ve městě 2 (2010)

(1) Sarah Jessica Parker, ktorá vyzerá ako zle namalovaný transvestita. (2) Kim Cattrall, ktorá vyzerá ako telocvikárka Boženka tesne pred dôchodkom. (3) Jedna ryšavá... ani neviem čo (C. Nixon), ktorá nápadne pripomína masové vrahyne z B-čkových hororov 80-rokov a (4) jedna sympatická, rozkošná brunetka Kristin Davis. Tak toto sú tie štyri novodobé "beatlesáčky", ktoré mätú hlavy celej generácii súčasných mladých žien. Keď sa k tomu pripočíta prihriaty stand-up comedian, ktorý to režijne celé zbúchal dokopy - vrátane seriálu a jednotky - tak je o 'sofistikovanú' zábavu, ktorá nastavuje globálne trendy v medziľudských vzťahoch, v móde a čojáviem v čom ešte, nepochybne postarané. Ako povedal klasik: Tento film som nevidel, ale viem si to predstaviť.

• 20.12.2009  19:39
    2012 (2009)

Spektakulárne-apokalyptická, anxiózne-deštruktivistická, audiovizuálne-orgazmická, filozoficko-nedeterministická, hypergeometricky-parabolistická..... CHUJOVINA. Ale zabavil som sa. A niekde v kútiku duše začínam uvažovať, že si kúpim kdesi v Tatrách pozemok - najlepšie v okolí Téryho chaty alebo Pod Rysmi a začnem tam pomaly stavať nejakú malú archu. ---- "Wow, that's a big plane". "It's RUSSIAN, heh". ----

• 6.12.2009  20:13

Barbra Streisand je úžasná ženská a famózna speváčka. Okrem toho je skvelá muzikálová herečka a tam to asi končí. Bohužial dramatická rola spolu s réžiou, ktorú si strihla v Pánovi prílivu bola jednoducho nad jej umelecký potenciál. Ako tu už niekto trefne poznamenal, film až príliš pripomínal banálne "skutočné" príbehy Rosamundy Pilcherovej a v podstate mi bolo jedno ako celý príbeh dopadne - či sa Tom a Susan dajú dokopy a budú žiť 'happy ever after' alebo sa Tom vráti ku svojej žene do Južnej Karolíny. Jediné čo ma fakt zaujalo a prinútilo dopozerať film do konca bol Nick Nolte, ktorý predviedol asi svoj životný výkon, ktorý môže smelo konkurovať takým esám ako Robert de Niro a Jack Nicholson. Bez neho by to bolo za **.

• 4.12.2009  06:33

(Písané šifrou majstra Ondrisha): Akože Vatikán rádna haluz. Samý starý dedovia v červeném a jeden mladý, kerý najskôr vyletí vrtulníkom, aby tam odpálil bombu, potom skáče pádakom a nakoniec sa upáli. To som néjak népochopil... ináč rešpekt. Tie stavby paráda - né jak Petržka. Hlavne to koloseum na tom nádvorí. A efekti tjéž super. Len ten profesor Longhorn, či jak sa volal, mi furt pripomínal Foresta Gumpa. Stále niekam utekal... a ešte sa naňho aj podobal. Néviem, či si to niégdo všimol. Ale aspoň som sa dozvedel, čo sú to ty iluminátori. Furt som si myslel, že to sú nejakí trtkovia, čo menia žiarofky za tie úsporné, ale oni v podstate ani nejsú. Šaq v tom filme vlastne žiadny iluminátor nebol, tak v tom mám konečne jasno. Takže film fcelku odporúčam, ale len pre inteligentov, lebo blbec to népochopí... adios.

• 3.12.2009  19:18
    Ho! (1968)

Toto bolo zrejme to najslabšie čo som videl s Belmondom. A tá ragtime-ovská hudba tam sedela asi ako Beethoven do funesovky. Tak ako aj tie najlepšie hudobné skupiny niekedy napíšu pesničku do počtu, aby zaplnili album, tak aj tento film je v Belmondovej filmografii taký zbytočný kus do počtu.

• 31.8.2009  01:41

Veľmi citlivo a umelecky nakrútená 1.5 hodinová reklama na jeden z najhorších antidepresantov, ktorá bola uvedená (asi nie náhodou) práve v dobe keď vypršal Prozacu patent a na trh sa začali dodávať jeho generické verzie, vezúc sa na vlne popularity Jasona Biggsa z American Pie I... Unikátny príklad amerického kreatívneho marketingu. Klobúk dole. Ináč je to veľmi pekný film, ale súčane je veľmi dobré, že sa naň takmer zabudlo.

• 1.7.2009  07:49

Claude Zidi to zmákol bravúrne, aby sa človek ani chvíľku nenudil, ale zabával. Funes s A. Girardotovou ladili spolu perfektne, ale čo ma najviac zaujalo boli tie veterné elektrárne a solárne članky, ktoré Funes predvádzal Japoncom. Je odvtedy 30 rokov a znova o tom počuť z každého rohu, ako veterná a slnečná energia spasia planétu pred globálnym oteplovaním. Vtedy v 80-tych rokoch sa všetci obávali ozónovej diery (mám taký pocit). No uvidíme čo bude za 30 rokov... ale funesovky tu budú stále.

• 15.3.2009  16:23
    Excalibur (1981)

Brilantná romanticko dobrodružná rozprávka o kráľovi Artušovi, ktorú bez probému postavím na rovnakú úroveň ako rozprávky Pavla Dobšinského. Páčilo sa mi ako sa prakticky v každom zábere niekde obleskovala zelená farba - na meči, na brnení a na každom možnom povrchu kam dopadalo svetlo, čo dodávalo filmu takú fantasknú atmosféru. Klasika, ktorá nestárne... hm je to trochu klišé, ale je to pravda.

• 13.3.2009  22:39
    Jdi na to (1983)

Priemerná spencerovka, ktorú som nikdy v mladosti nevidel a tým pádom som nemal žiadne sentimentálne skreslenie. Ale pre fandov B+H to určite nie je strata času.

• 8.3.2009  18:46

Moja obľúbena Audrey H. v desivom thrilleri, ktorý si pamätám už viac ako 20 rokov. Keď film prejde takouto skúškou času, rozhodne stojí za videnie (aj keď je v ňom poväčšine tma).

• 2.3.2009  04:26

Gut spiel, gut spiel... šach mat... u mňa trochu slabšie ako jednotka, ale na pobavenie a spríjemnenie víkendového popoludnia plne postačujúce.

• 1.3.2009  06:35

Mne skrátka tieto filmy E. Molinara nejako pasujú do gusta. Prachy v prachu bola malá legenda 80-tych rokov, a to nielen preto, že tam bolo zopár pekných holých ceckov a dokonca súlož tak hlasná, že to kedysi dávno za socíku zobudilo môjho otca spiaceho pri TV a aj s bratom nás vyhnal do detskej izby s poznámkou, že na také prasačiny máme ešte čas... Tento film bol legenda aj preto, že to bola originálna komédia s vynikajúcim hercami, ktorí boli síce v tej dobe vo Francúzsku 2. liga, ale zahrali to všetko s maximálnym prehľadom. No a ten koniec to už iba spočítal a podčiarkol. Prachy v prachu je taký malý čierny kôň medzi francúzskymi komédiami, ktorý vyhráva dostihy.

• 21.2.2009  06:49

Veľmi pracne som si musel zdôvodňovať, aby som dal tomuto dielku aspoň tie 3 hviezdičky. Akože fóriky sú niektoré fajn, poburujúce mi na tom nepripadá nič, ale bohužial mne tento film pripadal trochu ako strata času. Tlačil som hodiny dopredu, nech to už celé skončí a to je zlý signál.... a to podotýkam, že J. Cleesa a M. Palina mám celkom rád a navyše to produkoval beatlesák George Harisson (som celoživotný fando Beatles), no ale napriek všetkým protekciám je to podľa mňa trochu blbosť.

• 16.2.2009  06:15
    Tetovaný (1968)

Jean Gabin ako trochu preafektovaný aristokrat s tetovačkou na chrbte od Modiglianiho, ktorú chce Funes predať americkým kšeftárom s umením...:-) ..perfektný nápad, ale spracovanie už trochu slabšie, ale to len kvôli mojej momentálnej kritckej nálade a vysokému štandardu niektorých Funesových filmov. Film je to skvelý - trochu iný, ale nudiť sa nebudete.

• 17.1.2009  18:28

Už veľmi dávno pradávno som videl naposledy tento roztomilý film natočený podľa poviedky Vincenta Šikulu. Ako dieťa som knižku čítal niekoľkokrát - dokonca som na recitačných pretekoch poézie a prózy vystupoval s krátkou ukažkou. Film som tiež videl viackrát - patril k tomu lepšiemu čo sa púšťalo v slovenskej televízii sa socializmu. Za peknú spomienku bez váhania 4* a keby som to videl teraz, možno by som tam struhol aj 5*.

• 4.1.2009  04:25

Po neodolateľnej úvodnej pesničke, ktorá bola mimochodom na francúzsky film nezvykle naspievaná po anglicky, som sa naladil na plný počet bodov, s tým že budem postupne uberať. Počas celého filmu som na to nenašiel dôvod. Nalevo od výtahu je klasická konverzačka typu everything-goes-wrong, aby sa to v závere všetko pekne poskladalo. Film je prepletený sympatickými postavami (s výnimkou psychopata Borisa) v sympatických interiéroch a Florance Arnoldová (Fanny Cottencon) má neskutočné krásny úsmev, kvôli ktorému by som skočil aj medzi krokodílov. Tento film vo mne zanechal veľmi príjemnú a pestrofarebnú pamäťovú stopu – ako zložená Rubikova kocka. Vrelo odporúčam.

• 3.1.2009  20:54
    Záletník (1976)

Elegantne inteligentná komédia o chlapíkoví 40+, ktorý sa rozhodol prvýkrát zahnúť svojej žene. Priznávam, držal som mu palce, ale keď aj po tak prefíkane naplánovanej akcii skončil jeho zálet takým fiaskom a oná žena v červenom mu zdola zamávala a odišla so svojim manželom, tak som prišiel k záveru, že ak sa raz ožením, budem asi radšej tej svojej drnde verný (možno).

• 2.1.2009  07:38
    V Bruggách (2008)

Otras! Napadlo ma toľko NEGATÍVNYCH formulácií, že som sa ani nevedel rozhodnúť, ktorú verziu komentára sem napíšem. Hm, dilema. Nakoniec som sa rozhodol, že nevypustím žiadne invektívy ani žiadnu negatívnu energiu a zhrniem moje pocity slovami pana ex-prezidenta Havla: "..ehm, jsem zhnusen, že...".. btw, po zhliadnutí tohto shitu som si musel pustiť na 20 minút Bláznov zo štadióna (Les Charlotes), aby som si v hlave trochu usporiadal jing a jang. Zaujimavý komentár: Ondrish P.S. A tie stupídne grimasy C.Farrella, to má být humorné?!

• 1.1.2009  18:34
    Network (1976)

Dych berúca corporate-drama, brutálne odhaľujúca praktiky v mediálnom svete v polovici 70-tych rokoch, pri ktorej ma chvíľami mrazilo, že ak to bolo takto pred 30 rokmi, aké je to dnes? Hoci to bolo dotiahnuté do absurdity, celé to vyznievalo veľmi súčasne a alarmujúco – bohužiaľ tie alarmy asi neboli vyslyšané. Práve naopak. So spadnutou sánkou som zistil, že scény, keď pomäťený Howard Beale prednáša svoje nabité kázne sú zaradené v undergroundovom Zeitgeist-e. Network je úder kladivom na oceľovú nákovu, ktorá nemilosrdne rezonuje... už viac ako 30 rokov...

• 30.12.2008  07:54

Mal tam haldu kokaínu, že si z nej mohol stavať hrady ako na pieskovisku a aj tak nebol šťastný... ináč super gangsterka. Zaslužene v Top 200.

• 27.12.2008  05:11
    Profesionál (1981)

Belmondo, Lautner a Morricone - traja profíci a tak to aj dopadlo. Jossa Beaumonta, agenta francúzskej tajnej služby chytia v Afrike, kde mal odstrániť diktátora Njalu. Vo Franúzsku sa totiž zmenila vláda a nový minister vnútra je s ním zrazu kamarát - výmenou za postavenie jadrovej elektrárne, Njala francúzom sprivatizuje diamantové bane. Joss ale zdrhne a vráti sa do Paríža, aby parchantom, ktorí ho podrazili nakopal prdel...

<< předchozí 1 2 3