Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (893)

plakát

The Tragedy of Macbeth (2021) 

Předlohu jsem nečetl, ale myslím, že bych si ji mohl užít, protože příběh i postavy by mohli být prokreslenější. Někdo tu i psal, že obsahově je to příliš osekané a na děj a psychologie je kladen minimální důraz. To jsou ale roviny, které mě do filmu nejvíc zainteresují. Tento film jsem tedy prokoukal naprosto nezaujat. Velmi jsem se nudil. Vypadá to sice docela dobře, ale takový (též černobílý a čtvercový) Lighthouse z roku 2019 mě i po vizuální sránce strhl mnohem více. Nemluvě pak o tom, že je to film mnohem energičtější, zábavnější a organičtější. Nový Macbeth mi naopak přišel zcela zbytečný. To striktně divadelní uchopení, kdy postava teatrálně pronáší, jak jí nedají spát pekelné myšlenky a ještě k tomu přihodí nějakou metaforu, na mě svou strojeností působí mimořádně únavně. Chápu to v divadle, ale filmové médium má možnosti zpracovávat obsahy lépe. Stále platí "ukaž, neříkej" a pokud už to má vyplynou z řeči, tak ideálně nějak přirozeně z dynamiky, tónu a obsahu konverzace. Viděl jsem podstatně technicky horší filmy, které mi přesto daly více stimulům k pobavení a podmětů k zamyšlení.

plakát

Život v barvě s Davidem Attenboroughem (2021) (seriál) 

Stále je to zajímavé a přírodovědné dokumenty mám rád, ale tahle série je poněkud slabá. Druhý a třetí díl z velké části opakují to, co jsme se dozvěděli už v prvním. Jasně, jde se třeba víc do hloubky, avšak tolik materiálu tam není (řekl bych, že to v klidu mohlo mít tak 90 min). Navíc je ten materiál podstatně méně závažný, než v jiných Attenboroughově jeho sériích. Jde zkrátka o okrajovou záležitost role barev ve zvířecí říši. Přesto jsem se ale dozvěděl zajímavé věci jsko třeba proč má zebra tak nápadné zbarvení a jakým způsobem jí pomáhá k přežití.

plakát

Eternals (2021) odpad!

Jestli tohle měla být umělecká marvelovka, tak se to nepodařilo. Furt je to poměrně vizuálně hnusné a výpovědní hodnotu to má taky nulovou. Jen je to na poměry marvelu poněkud pomalejší a nudnější (ač je pravda, že často ani marvelovky s rychlejším tempem nebyly o nic zábavnější). Furt si ale myslím, že takovéto typy filmů by měly být zábavné, hravé a frenetické dost na to, aby divák nezačal moc přemýšlet nad tím, jak jsou prázdné a hloupé. To je asi jeden z důvodů, proč jsou Eternals (ve světě) na poměry marvelu tak slabě hodnocené. Pravda, taky se tu líbaj chlapi, což taky pobuřuje. Stále ale můžeme počítat se známým hrozným infantilně-situačním americkým humorem, kterej se do této rozkročené marvelovky hodí ještě o něco méně a bezpředmětným humorem.

Poslední hodnocení (2 345)

The Tragedy of Macbeth (2021)

15.01.2022

Síla psa (2021)

14.01.2022

Život v barvě s Davidem Attenboroughem (2021) (seriál)

13.01.2022

Eternals (2021)

odpad! 11.01.2022

Dexter - New Blood (2021) (série) (S09)

09.01.2022

Arcane: League of Legends (2021) (seriál)

06.01.2022

Generál Patton (1970)

05.01.2022

Stopaři (1956)

odpad! 05.01.2022

tick, tick... BOOM! (2021)

01.01.2022

Reklama

Poslední deníček (1)

Rád bych viděl zfilmované:

Havlíček: Neviditelný
Sorokin: Den Opričníka
Bukowski: Škvár
Fante: Na Západ od Říma
Toole: Spolčení Hlupců
Heller: Hlava 22
Bulgakov: Mistr a Markétka
Kafka: Proces
Ohler: Totální Rauš (jako faktickou grotesku)
Biografii T. Learyho
Merle: Malevil
McCarthy: Krvavý Poledník

Reklama

Reklama