waits

waits

Luděk Pochman

okres Jablonec nad Nisou
snažím se vstávat fakt pozdě

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 27.5.2020  20:20

Bart (paroduje) Jsem doktorant, je mi 30 a loni jsem vydělal 600 dolarů. Marge: Barte, přestan se posmívat. Ten člověk jen učinil děsivé životní rozhodnutí ..... Flanders:. Vy jedny studentky. Poskvrnili jste pornografií internet.

• 27.5.2020  17:49
    Atentát (1964)

To že se Josefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi, dvěma stoprocentním hrdinům protifašistického odboje, dostalo filmové pocty v roce 1964, je pro mě s odstupem doby stále neuvěřitelná záležitost. Pamatují si dobře, že ještě na konci osmdesátých let se ve školách o parašutistech z Anglie bud nemluvilo vůbec nebo se jedním dodalo, že šlo o nezodpovědnou hloupost, která vedla k vypálením Lidic. Nesmirně silný příběh, který by se v každém sebevědomém národním povědomí zařadil mezi historické klenoty (stejně jako jím mají být třeba Tři králové - Mašín, Morávek, Balabán!) se povedlo Sequensovi převyprávět svým obvyklým, téměř dokumentárně pojatým způsobem, zde velmi vhodným. (Sequens vlastně ani jinak netočil). NIkdy se nevzdáme! patří vedle Z vyššího principu mravního mezi nejpůsobivější filmové citace odvážných, morálních hrdinů, v tomto případě navíc citace opravdové. Budme rádi, že v Kobylisích konečně stojí památník (přes poznámky některých příslušníků levicové avantgardy, že dnes není vhodné připomínat staré historky s nacionálním základem) a že už konečně v čítankách jsou. Koho by tema bavilo, k doplnění se nabízí výborný knižní Sulc Dva proti Říší nebo Cvančarova trilogie Někomu život, někomu smrt.

• 27.5.2020  17:24

Samovy a Branovy dějové linky mě bavily zřejmě nejmín ze všech (vedle pokusů o svádění Šedého vlka), šestá serie je trochu pozvedla a v sedmé pozice učedníka v Citadele Samovi vyloženě sluší. Bran nikdy nebyl schopný nejméně vzbudit větší empatii a ted už cíleně praticky bez emocí. Linku bezchybně odporné postavy po konci jedné vždy pevně zachytí jiná postava, zde v plné zbroji v námořní bitvě. Ošklivé, kruté. Tak jak to mají diváci GOT rádi

• 27.5.2020  17:10

APU He is the benevolent and enlightened president and C.E.O. of Kwik-E- Mart - and in Ohio, Stop-O-Mart. He is the one I must ask for my job back. C.E.O. Approach, my sons. You may ask me three questions. APU That's great, because all I need is one. HOMER Are you really the head of the Kwik-E-Mart? C.E.O. Yes. HOMER Really? C.E.O Yes. HOMER You? C.E.O. Yes. I hope this has been enlightening for you. APU But, I must-- C.E.O. Thank you, come again. APU But-- C.E.O. Thank you, come again. HOMER (outside the store) 'Well, that was a big bust. Is he really the head of the Kwik-E-Mart? "Apu reaches out to strangle Homer.

• 26.5.2020  23:22

Ech. Skupina akčních hrdinů (srocují se v hustých počtech, jak se blíží závěr) si vyrazila za Zed s replikami jako z buddy krimi komedií. Hra o trůny už to moc není, ale zábava ..to jo- Střet na zamrzlém jezeru byl bohužel první, který v seriálu nevyvolal napětí, byl spíš na hranici lehké směšnosti.

• 24.5.2020  17:44
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Dosud vzdálené postavy se střetávají, děj se zahuštuje, scénáristé si už vůbec nelámou hlavu s časovou logikou (postavy se objeví kdekoliv na mapě, protože to scénáristům prostě vyhovuje) charakterovou konzistentností, poslední zbytky střídmosti jsou pryč. Je to špatně, protože to hrozí srazit Hru o trůny do obyčejné fantasy řežby, ale děje se to s takovým nasazením, že si nechám svojí lítost čtenáře (prostě si počkám na knihu) a beru sedmou serii jako úchvatnou podívanou, ve které na velké výhrady není prostor.

• 24.5.2020  17:36

Daenerys je zdaleka nejfotogeničtější postava, takže každá epozida, která končí záběry na ní ( a že jich je), s emotivní hudbou z podkresu, má na půl vyhráno. Sedmá serie začíná dobře.

• 23.5.2020  13:49

Neuvěřitelně nabitý díl! Daenerys na začátek a to hlavní na závěr.. Takhle nasnímanou bitvu, až v naturalisticky ryanovském duchu..nepamatuji, že bych něco podobného v žánru, vlastně nejen v žánru, ale v čemkoliv historickém viděl. včetně velkofilmů. Silné, kruté, dech beroucí a přitom relativně přehledné. Tohle se hodně povedlo!

• 22.5.2020  20:05

Hip hopový muzikál mě bavil, děj nebyl vyložený průšvih, takže se dá tenhle díl počítat mezi ty lepší z 30.serie. To jsou konce.

• 22.5.2020  20:03

Cílem bylo viditelně potěšit městské liberály. Tím nejsem, nezasmál jsem se. Liza Simpsonová je navíc k nesnesení.

• 21.5.2020  21:39
    Hra o trůny - Série 6 (série) (2016)

Jelikož už scénáristé vyčerpali knihu do mrtě, chápu jejich další aktivity jako zábavné nadhozené paralelních příběhů v době čekání na vydání šesté Martinovy knihy (že by letos v létě?) a tím pádem se nemusím pohoršovat nad tím, že jdou čím dál víc po efektu, nereflektují charaktery postav atd. Prostě si večer sednu a bez návaznosti s předlohou sleduju. V tomto ohledu jsem spokojen.

• 16.5.2020  23:36
    Divoké pivo (1995)

Anotace nelže. Skutečně jde o klasickou českou komedii, ovšem nutno dodat, že pouze v kategorii privatizačních filmů 90.let a i tak jde o slušný bizár. Divák, který film dokouká si nemá na co stěžovat, už první záběry na flašinetáře a Nepraktovy kresby naznačí dostatečně, o co půjde. Milovník dekadence si skutečně užije, k vidění je poměrně nabité obsazení v jedné trapné scénce za druhou, lehce nad vodou se drží policisté Vladyka,Poloczek, ale jinak nikdo moc nepomáhá, obzvlášt podivně vyznívají výkony strýčka Jedličky nebo Jaroslavy Hanušové. Osobně mám na 90.léta hodně hezký vzpomínky, takže se dívám na všechny ty tehdejší pokusy s jistou shovívavostí, ale i tak se nemůžu ubránít jistého pocitu lítosti, že třeba Jára Kohout nebo Jiří Sovák byli hozeni do stejného filmového pytle jako kriminálník Jonák (jeho angažování ve filmech ukazuje, že doba byla neuvěřitelně svobodná a zábavná, ale i nevkusná a zoufalá zároven).A chudák skladatel Šust, vedle Panelstory mít v seznamu tohle.. O tom, že kriterium pro výběr hlavni postavy byla ochota svléknout se a ukázat (pěkná) prsa nepochybuji ani vteřinu. Tím směrem se taky měl producent filmu vydat - vynechat děj a celou tu nepovedenou satiru a natočit s Hrubešovou čistou pornografii s prostřihy na pivovar. Film by místo Plyšového lva sklidil komerční úspěch a dnes by to byla ozdoba Pornohub. Škoda.

• 16.5.2020  18:05

Základní výhrady zůstávají a zlepšení se asi nedá očekávat. Tedy: osekání postav a ohýbání děje vůči předloze + chování, která jdou proti charakteru postav + zjednodušování a polarizace charakterů + nelogičnosti, které u tak obsáhlého děje a změn v něm vznikají. Dobře, budu dělat jakoby nic a nechám se unášet bezmyšlenkovitě dějem, ke kterému budu mít přirozeně poznámky, protože scénaristé už se nemůžou opřít o původní námět. Takže vizuálně (doufám, že aspon tohle se nepokazí) a nenáročně můžu šestou serii sledovat. A některá z linií dovede děj v každém dílu podržet.

• 16.5.2020  17:13

To museli mít diváci v roce 1950 radost. Standardní propaganda (komunisté jako jediný odboj, nepřátelský inženýr, nepřátelský ředitel, dobří, lidští, pracovití havíři), natočený tak, že není vyloženě k smíchu (pokud se nezasmějete u lidového nářečí, které bylo por mě trochu otravné) a zloba vyplave na povrch až v závěru, stojí za povšimnutí, že ona nenávist vůči bohatým je viditelně okázalejší než byla během filmu vůči německým fašistům. Nechceme tu žádné Rotschildy! Bylo by to za dvě, s tímhle o jednu níž.

• 16.5.2020  17:05

Čekal jsem to mnohem horší. Vlastně šlo o ne úplně dynamickou, ale přece jen historku ze dne definitivní likvidace ČSR. Osobně bych z onoho dne raději viděl film o přesunu Františka Moravce a celé jeho zpravodajské služby do Londýna, ale to bych chtěl od roku 1962 příliš. Identifikovat se s hrdiny se mi nepodařilo - nechci být úplně nespravedlivý, ale velkou skupinu anitfašistů bych taky nechtěl potkat večer v parku, stejně tak samozřejmě fašisty, to je bez debat. Nicméně, skupina německých antifašistů v Praze je vykreslena celkem civilně a nikterak okázale, úderná skupina fašistů nedémonicky a popisně zřejmě adekvátně (až na trochu homosexuální poskakování mladíků, vzpomněl jsem si na Viscontiho Soumrak bohů). A Josefa Beka - záporáka často nevidět. Hlavní výtka je obecná - o jiném než komunistickém odboji se téměř nemluvilo (čestnou výjimkou třeba Atentát),jinak jde o normální průměrnou podívanou.

• 16.5.2020  16:49
    Hra o trůny - Dar (S05E07) (epizoda) (2015)

Srdce diváka mírně potěšeno, Cersei má trochu potíže a Mormontova zoufalá snaha je ke koukání, stejně tak v tétto serii dvojice Jamie/Bronn.

• 14.5.2020  17:59

Zcela náhodně jsem zapnul tenhle díl,. nalákán zadumcivym názvem seriálu, slibujícím depresivní kriminální podívanou. A ejhle, dostalo se mi podivne soap opery s nesrozumitelným a nezajimavym dějem, smesnymi dialogy, hanebnymi hereckými výkony na hranici parodie (Moravkova, třeba .. ale.vlastne vsichni,neskutečně prkenne nebo prehravane kreace ) a podivne poskladanymi hudebními motivy. Ordinace v ruzovy zahradě pro chlapy, kteří chodí spát později než jejích manželky, kterým se hodinu před tím smáli,že se dívají na Ordinaci v růžové zahradě.

• 13.5.2020  16:54

Trochu příliš popisné, tady je to ukazování prstem na nebezpečí technologií výrazné, převáží nad samotnou atmosférou příběhu.. Jinak ale pravdivé, rodiče vozící své šestnáctileté dcery do školy, aby byly v bezpečí nebo hyperprotektivní matky omývající Savem hračky pro svá batolata by pro uváděnou vychytávku sáhli bez rozmýšlení. Výsledkem je odmítnutí a rozchod, nepřipravenost nebo naopak připoutání, trauma v každém případě.Jako ve skutečnosti - matka i dcera jsou k politování, případně na pár facek.

• 12.5.2020  19:31

Odkaz na Hru o trůny a LOTR, fandové si užijí. Ostatní méně, vtipné to mnoho není (bohužel jsou zastoupeny i odkazy Letopisy Narnie). Začátek 29.sezony, no.

• 12.5.2020  19:15

"A víte, co jsme tam našli? Psi v celách. Takhle se chovat k nejlepšímu příteli člověka! Zavřete ho do cely!" Dobrý díl o zbožštění psů. V ČR aktuální, řekl bych.

• 11.5.2020  17:19

Scénáristé morálně likvidují Stannise, no dobře. Vizuální orgie si po vší té bídě páté serie divák zaslouží, aby u seriálu zůstal a gladiátorské scény s Mormontem a Syny Harpie stála opravdu za to. Možná by bylo lepší, kdyby se poslední tři epizody prostě přidaly jako bonus ke knize nebo někdo prostě přečetl přehled děje. I když, pravda, děje by do sebe jako puzzle nezaklaply.

• 11.5.2020  13:22

Záchrana páté serie. Tyrion + Daenerys velmi dobře + vydařená bitva za Zdí. Oddechl jsem si.

• 11.5.2020  01:00

Vzal jsem to odzadu, tahle povídka je pro mě první z Black Mirror, a jestli patří mezi ty horší, tak se na zbytek doopravdy těším. U nahozeného příběhu jsem měl tendence očekávat horrorový vývoj, ale tímhle směrem asi BM nechodí. Varovné poselství ke mě žádné nedolehlo, na to je epizoda příliš odlehčená, nicméně pobavil jsem se dostatečně. A Miley Cyrus v coveru Head Like a Hole od NIN ..slušná raritka.

• 11.5.2020  00:47

Velmi zábavné. Začátek evokující parodii na Star Trek s přeskokem do prostředí korporátu a následným představením zápletky je perfektní, tak ted jen to nezkazit, s tímhle materiálem se dá provést ledacos.... Povedlo se, dotaženo v horní třetině možného. Perfektní jednohubka.

• 10.5.2020  14:54
    Hra o trůny - Série 5 (série) (2015)

U páté serie se scénaristům občas přestává dařit držet krok s knižní předlohou. Množství postav a dějů, se kterými zcela přirozeně pohybuje Martin, je pro vizuální zpracování příliš veliké, takže zkracují, ale ani to nepomáhá. Knižní popisy jsou téměř vždycky čtivé, což je dáno i prací s jazykem a slohem, děje jsou ozvláštněny mnoha odbočkami a detaily, většina z toho se ale nedaří v seriálové podobě prodat. První dva díly páté serie jsou poměrně nezáživným posouváním děje, šedivé a nudné jsou i rozhovory jinak zajímavých postav. Ty jsou během času stále více redukovány a děj tudíž ohýbán k mezím únosnosti Tam, kde Martin postavy vyhazuje nebo se jimi nezabývá, se je tvůrci snaží udržet a zbytečně je spojuje, někde absurdně naopak (ser Barristan). Z komplexní a zábavné předlohy se stává tak trochu tupé popisování dějů v mnoha královstvích bez velkých emocí, s podivnými obraty, bez dynamiky a zábavnosti. Dva, tři zajímavé díly z deseti je málo. Dokonce jsem některé kousky přeskakoval,.. Prostě to celé vypadá, že si namazali trochu moc velký krajíc. Jme zvědavý, jak si poradí v šeste serii.

• 7.5.2020  23:00

Z učebnice pro scénáristy, jak postavit konverzaci v sitcomu. Takto, přátelé! Skvělý díl. "KRYTON: Už asi víte to o slečně Kochanské. LISTER: (Smutně) Co jako? KRYTON: Vy to nevíte? LISTER: A co nevim? KRYTON: No tu novinu. LISTER: (Už rozladěně) A jakou? KRYTON: Vy jste tu novinu neslyšel? LISTER: A jakou novinu?? KRYTON: Nikdo Vám to neřekl? LISTER: Co mi měl říct? KRYTON: To o slečně Kochanské. LISTER: (Už křičí) Co o slečně Kochanské? KRYTON: To o ní a jejím bývalém klukovi Timovi. LISTER: Co o ní a jejím bývalym klukovi Timovi? KRYTON: (Taktéž už křičí) Nechápu, že to nevíte! LISTER: A co mám vědět?? KRYTON: Nikdo Vám nic neřek`? LISTER: Co mi měl říct!? KRYTON: Je možné, že tu stojíte v blahé nevědomosti o slečně Kochanské a jejím bývalém chlapci Timovi? LISTER: Co nevím o slečně Kochanský a jejím bejvalym chlapci Timovi!? KRYTON: To snad není pravda! LISTER: Co snad není pravda!? KRYTON: Trápí mě, že nikdo neměl odvahu Vám říct tu hroznou, příšernou, děsivou a přímo úděsně odpornou novinu! Já ani nejsem schopen slova. LISTER chytne KRYTONA za zátylek, aby hleděl dolů za zábradlí. LISTER: Krytone, až dolů to je tak sto metrů. Takže mi tu novinu vyklop. KRYTON: No, začala s Timem zase chodit. Dneska večer jdou do důstojnického klubu. Má vycházku pod podmínkou, že bude do deseti doma. LISTER: (Podlomeně) Á, to všechno kvůli těm sprchám, co? KRYTON: Dobře víte, jaký ten Tim je. Neskutečně hezký, vyzařuje šarm, skvělý milenec. A Vy jste jen… Vy. (Zakňučí) To je tak nefér! Musí Vám být hrozně. LISTER: (Naprosto zdrceně) No, teď teda jo. Hergot. KRYTON: Nesete to velmi statečně. Obdivuji Vás. LISTER: Ale vůbec ne. Jsem z toho hotovej. KRYTON: Ale já vím. To byl jen pokus o vtip. Hohohó."

• 1.5.2020  22:07

KRYTON: Ale byla to nádhera, viďte? Jak obětoval svoji kariéru, své sny, všechno pro ženu, kterou miloval. RIMMER: Tak abys věděl, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru!

• 1.5.2020  22:03

"Typické. Malí farmáře, kteří svými produkty ničí ještě menší farmáře." Při vší té simpsonovské nastavované mizérii je tahle epizoda více než obstojná. Roztomilé cameo futuramovského Bendera.

• 28.4.2020  13:39

Filmově vyprávěný King umí málokdy vystrašit, neuměl to ani Kubrick (nevadí, k brilantnímu Shining se člověk nevrací proto, aby se bál). Hrůza není k vidění ani ve vkusném pokračování osudů malého Tonyho - a taky to nevadí. Film má odpovídající, lehce rozvláčnou atmosféru (kamera maluje v krásně teplých barvách) a skupina podivných bytostí, vedena charismatickou Rebeccou Ferguson je dostatečně nechutným nepřítelem (King se, jak známo, neostýchá zabíjet i dětské hrdiny). 152 minut je možná trochu moc, ale to nemění nic na tom, že jde o důstojný a sympatický uchopený sequel.

• 26.4.2020  17:25

Jedna za změnu Yennefer, jedna za souboj se strigou, i tak mě moc nebavil. Můžete vymyslet jakýkoliv souboj, nic platno, pro mě tohle není Zaklínač.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43