waits

waits

Luděk Pochman

okres Jablonec nad Nisou
snažím se vstávat fakt pozdě

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 7.5.2021  12:58

Trpaslík se dočkal už před lety avizovaného celovečeráku, který, pravda, je celovečerákem jen napůl, protože jako samostatný film bez serií by působil trochu televizně a neúplně. A jako doposud všechny přidané serie (s výjimkou deváté, která klesla i pod průměrnou sedmou) působí sympaticky a jsem za ní rád. Vlastně ani nevadí, že kluci z Trpaslíka točí pořád dokola stejné fory, že vypadají už dost sešle a že dějová zápletka není žádná sláva, protože kdo se před lety zasmál u prvního dialogu Listera s Rimmerem, zasměje se zase.

• 4.5.2021  11:41

Celá serie je výtečná, Televize Kryton a Jenom sympatáci dokonce nemají ani jednu slabší glosu, všechno je perfektní. A ten bergmanovský závěr:)

• 3.5.2021  15:29
    Ví o tobě (TV seriál) (2021)

První epizody jsou na hraně lehce tajemné vztahové limonády, kterou bych, pokud by takto byla míněna žánrově od počátku do konce, zcela jistě nedokoukal. Nicméně nahlodán příslibem dějových veletočů jsem vydržel a dočkal se tedy i překvapivého (bez ironie) finále, které sice není stoprocentně novátorské (vzpomněl jsem si na jeden starší thriller s podobnou koncovkou, jehož jméno kvůli spoilerování nebudu uvádět), ovšem i tak naplnilo očekávání. Kdyby byla miniserie o polovinu kratší a herecké výkony nebyly někdy tak směšně křečovité mohla to být svižná,zajímavá a zábavná podívaná. Takto ve výsledku nevyvažený dojmový průměr.

• 28.4.2021  09:01

"POLICISTA: Harmony de Gauthierová, To je mi nóbl umělecký jméno, ale mě nevoblafneš, profesorko Baldwinová! To totiž seš! Špinavá laciná vědkyně, co půjde tlachat o teoretický fyzice s každým, pokud se penízky budou sypat! HARMONY: Já už ve vědě nejedu, víme? Nešáhla jsem na Petriho misku měsíce. POLICISTA: Víc blbin už do mě nenahustíš? HARMONY: Vážně to chceš vědět? Vyděl si svou hmotnost objemem." Výtečná epizoda pracující ve své nejvtipnější fázi se stejným přístupem jako ve své detektivní povídce Woody Allen (duševní prostituka). Skvělé

• 23.4.2021  14:29

“I feel that life is divided into the horrible and the miserable. That's the two categories. The horrible are like, I don't know, terminal cases, you know, and blind people, crippled. I don't know how they get through life. It's amazing to me. And the miserable is everyone else. So you should be thankful that you're miserable, because that's very lucky, to be miserable.” Esence humoru pro intelektuály starého střihu a mistrně zpracovaný vývoj a rozpad jednoho vztahu, který Allen podává ve skvěle zvoleném formátu Ich formy včetně neustálého se obracení k divákovi. Zlatý fond, i kdyby Allena zatratil celý Hollywood.

• 23.4.2021  14:17

Monty Pythoni ve své nejlepší formě. Smršt gagů (včetně vizuálních) gagů, řada nezapomenutelných postav a mezi nimi bloudící Brian, která se své roli ani jednou nepousměje a který míří nezadržitelně na místo, které náleží Ježíšovi. Ten ovšem neměl takové štěstí, aby mu v poslední chvilce někdo zpíval Always look on the bright side of life.

• 23.4.2021  14:08

“In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on.” —Robert Frost. Poslední díl se Rickymu povedl, včetně poslední scény. Good.

• 23.4.2021  14:05

Serie začíná setkáním vyloženě sexy Simonou Brown a podivného Toma Batemana a pokračuje jako zvláštní soap opera včetně hereckých výkonů. Nicméně prokletí všudypřítomných recenzí a anotace u mě vzbudily očekávání, že kde ještě o něco jiného než o plochý milostný románek. Dobrá dám tomu šanci, lehce jiskřivá atmosféra by mohla být příslibem ojedinělého zvratu nebo prostě něčeho zajímavého, co by ospravedlnilo investovaný čas v křesle před TV.

• 21.4.2021  13:51
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

První řada, začínající za zvuk Lovely Day byla skvělým počinem, ve které umírněný Gervais podal trápícího se a tudíž cynického Tonyho na výbornou, bez potíží utáhl celou serii sám. Ve druhé se Tony potápí do žalu ne tak hluboko, zato téměř neustále, takže veškerý děj obstarávají vedlejší postavy, některé bohužel zkarikovány do extrému (psycholog). Ve druhé ubylo veselosti a přibylo oblíbeného Gervaiho žánru, trapnosti (vystoupení amatérského souboru, chování psychologa) a melancholie (Tony dokonce pláče). Ale dobrá, mám Rickyho rád a užil si to. Ale té třetí serie se trochu bojím.

• 19.4.2021  15:04

Pike, Dinklage i dvorní allenovská Dianne West jsou výbornými herci, údiv nad chováním jejich postav a nad nepatřičností jejich výrazů v různých situacích tedy přičítám scénáristovi a režisérovi s dodatkem, že na vině může být nepochopení nebo nepřijetí žánru - zvolené pojetí trochu ujetých, nepravděpodobných krimi mě přestalo bavit už před třiceti lety a jejich oprášení ve mě nevyvolalo žádné nadšení.S bídou jsem dokoukal (proč? stejně mi na žádné z postav nezáleželo) a litoval zbytečně nasazených hereckých kvalit. Další zaměnitelná netflixová podívaná.

• 17.4.2021  15:50

V poslední epizodě Gervais malinko ujel z kýčařiny originální do kýčařiny obvyklé . Ale odpouštím mu to a nechávám celou serii stále na plném počtu.

• 15.4.2021  15:06
    Po životě - Série 1 (série) (2019)

Gervais přesně balancuje na pozici smutné komedie a dokáže od prvního okamžiku vzbudit zájem o sebe i ostatní. Tony nejde do extrémů, hraje vlastně docela na jistotu, obzvlášt když souhlasíte s jeho (tedy autorovými) názory na svět. Dočkáme se i sarkasmu a cynismu,ale v menší míře, než by člověk čekal,a současně okamžiků smutných až depresivních, hlavně ale těch okamžiků, kdy člověk cítí empatii a sounáležitost, těch, je zase mnohem víc. Příběh, výborně vybraná, vždy jen lehce nahozená, hudba (Daughter, Nick Cave, Bill Withers, Lou Reed aj.) a prosluněné exteriéry dohromady vytvořili skvělý civilní kýč. Kam se hrabe většina rádoby neokázalé produkce!

• 12.4.2021  11:50
    Po životě (TV seriál) (2019)

Už jsem chtěl nad Netflixem zlomit hůl, většinu produkce do druhém díle přestanu sledovat, valnou část vidím jako profesionální,ale unifikovanou podívanou, která ve mě nezanechá žádný dlouhodobější dojem, ničím mě neobohatí. A najednou přijde Ricky Gervais, který vystřihne neokázalou až obyčejnou postavu Tonyho, neschopného se smířit se smrtí svoji manželky a trefujícího se díky tomu svými sarkasmy do svého okolí, někdy vtipně, někdy nevhodně, někdy krutě. Postavy kolem Tonyho jsou životné, zajímavé, lidské, to samé se dá napsat o dialozích. A na mě tohle představení chlápka z maloměsta, co uvažuje o sebevraždě, ale je schopný nalézt ve svém okolí důvod v životě pokračovat působí až dojemně.

• 12.4.2021  11:34

Plná pětihvězdičková epizoda. Tony už prostě není jen sarkastický cynik, ukazuje v náznacích i ono zminované dobré srdce. Vtipné, civilní, osvěžující.

• 9.4.2021  15:06

Tak asi takhle: Já se budu na další série Červenýho trpaslíka dívat, i kdyby jejich úroven lezla po podlaze, jakožto skalní fanda zkrátka jinak nemůžu. Ale po pravdě, pro nikoho jiného než pro fandy asi tahle serie nebude

• 9.4.2021  15:01

Skvělé, hlavně proto, že nejde o nekonečné parafráze na již viděné. Předvolební kampaně s přimíchaným toastovačem se vyloženě povedly. Jako za starých časů.

• 7.3.2021  20:11

Vsechny tri dily (I know what you did.., Xena, virus 2000 "Stale slysim.jeho vesely smich") skvele, jen prekladatelska Ross Perotova byla trochumimo.

• 23.2.2021  13:39

Perfektní díl. LISTER: Nechci říct něco nevhodnýho, ale to je absolutně na hlavu padlý. Neexistuje žádný „křemíkový nebe“. KRYTON: A kam přijdou všechny kalkulačky? LISTER: Nikam! Umřou. To je konec. KRYTON: Copak Vy nevěříte, že Bůh je všech věcech? Vy nejste panteista? LISTER: Jo, ale nemyslím, že v tom jsou přístroje v domácnosti. Nejsem fénteista! Stroje nemaj duši. Kompjůtry a kalkulačky nepřijdou do nebe. Neexistujou fény s křidýlkama, co seděj na obláčku a hrajou na harfu! KRYTON: Ale ovšem, že ano! Jak je přece psáno v Elektronické bibli: „Vlak bude pobývat s větrákem.“ To dá přece rozum. Kdybychom se nemohli těšit na něco lepšího, proč by proboha přístroje celý život tak oddaně sloužily lidem? To by byla opravdu hloupost! LISTER: Jo, máš pravdu. Jasně. Křemíkový nebe. KRYTON: Nebuďte smutný, pane Davide. Na výsostech bude duše má jásat a plesat. LISTER: Jenom pro zajímavost, je křemíkový nebe to samý jako je lidský nebe? KRYTON: Lidské nebe? Co Vás nemá. Lidé nepřijdou do nebe! Ne. To si jenom, jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili!

• 23.2.2021  13:35

LISTER: We don't LIKE muffins around here! We want no muffins, no toast, no teacakes, no buns, baps, baguettes or bagels, no croissants, no crumpets, no pancakes, no potato cakes and no hot-cross buns and DEFINITELY no smegging flapjacks! TOASTER: Aah, so you're a waffle man!

• 11.2.2021  11:42

Dnes by asi Edwards místo přípravy podivně splácaného filmu připravil na youtube jednotlivé skeče z první části filmu, které jsou maximálně clouseauovské a působí trochu jako podklad na variace příhod Mr. Beana nebo rovnou jako odkaz na rané grotesky (Clouseau ve výtahu, Clouseau v taxíku) a splnují nejvyšší standardy Růžového partnera. Vůbec nejsou špatné vstupy Herberta Loma a pokud se Edwards už rozhodnul pustit se do natáčení, mohl zkusit postavit zbytek filmu na něm. Zvolená forma s reportérkou a záběry ze starších snímků působí únavně a nemá valný smysl. První půlka čtyři, druhá jedna.

• 11.2.2021  11:35

Wiggum: All right, you scrawny beanpoles: becoming a cop is _not_ something that happens overnight. It takes one solid weekend of training to get that badge. Man: Forget about the badge! When do we get the freakin‘ guns?! Wiggum: Hey, I told you, you don’t get your gun until you tell me your name. Man: I’ve had it up to here with your „rules“!. (Dobrá vy vychrtlíci, poldou se nestanete přes noc, je třeba jeden víkend tvrdýho tréninku, než dostanete placku. Zapomeň na placku! Kdy dostaneme ty blbý bouchačky?! Hej, už jsem ti řekl, že pistoli nedostaneš, dokud mi neřekneš svoje jméno. Už mám těch vašich „předpisů“ po krk!)

• 6.2.2021  17:39

Promarněná příležitost vytvořit skutečně působivý dokument, Dabrowská poskládala několik historických záznamů, doplnila komentáři, prošla spořádaně, ale rychle Občanský průkaz divadla a zajímavé byly příspěvky psychologa Ptáčka a divadelního teoretika Jana Dvořáka (i kritický komentář Hulce) a pro mě dosud neviděné záběry z Afghanistánu, ale výtek mě skončení napadla celá řada. Chyběl větší vhled do fungování divadla z hlediska vztahů (Marhoulovo natuknutí bylo krátké), výběr ukázek je jistě vždy diskutabilní, ale za mě, proč chybí Katovna alias Hřmění nebo jakýkoliv z výborných klipů ze zlaté ery - klidně na úkor úvah Erazima Koháka? Dokument mohl být delší a mohl se věnovat i samostatným aktivitám alespon Hanáka, Šteindlera, Vávry (bez nich by popravdě, přes všechnu snahu zbytku souboru, Sklep nikdy nebyl opravdickým a věhlasným Sklepem). Přivítal bych víc komentářů a daleko delší a větší náhled na další členy souboru..No nic, i tak dávám čtyři, protože Sklep, to je radost, od Mlýnů přes Kopyto po Besídky, některé záběry mě znovu rozesmály (Tros sketos a Rona, Šteindler s invalidním Cikánem, Macháček na šoulačce atd.). A taky je vidět, proč tomu tak je, kromě invence a osobností, které si navzájem dávají prostor, je tom prostá radost ze života a z přítomnosti ostatních, kterou jsem jim měl tendenci až závidět. Žijí kreativní a uspokojující život a ve vrcholných chvílích patří k tomu nejlepšímu u nás....a zasloužili by si všichni lepší ohlédnutí.

• 3.2.2021  15:17

Prvni v rade westernu s fantastickym obsazenim, vytecnou atmosferou a paradnim scenarem. Videl jsem pred ctyriceti lety, i vcera, Sedm statecnych nezestarlo ani o den. Dokonale.

• 3.2.2021  15:13

Verze jiz videneho, jednak modernejsi a jednak uhlazenejsi, jelikoz urceno teenagerum. Ze zminenych duvodu se tudiz nedostavi ani pocit morbidnosti a znechuceni cynickeho Saw ani se nedockame krutosti a stretu charakteru videnych v Kostce. Pres veskrze dobre odvedenou filmarskou praci zustava pocit.televizniho filmu s odhadnutelnym.koncem ( ano, trefil jsme se, scenar nebyl zrovna inovativni) a zapomenutelnymi postavami. Po pulnoci k pospavani jako stvorene.

• 1.2.2021  20:33

Tenhle námět (potíže židovského profesora) si koledoval o břitkou, sarkastickou komedii. Ale Coenové prostě stočí své příběhy do extrémních nebo alespon divných poloh, což zrovna v tomto případě nepůsobí ani tak osobitě, jako spíš nudně a krutě. Zanechané pocity z nejlepších Coenů se točily okolo absurdity a nevypočitatelnosti života, Seriozní muž nabízí hlavně prázdno a smutek.

• 22.1.2021  16:51

Socialistický pokus o kriminálku, tepající tehdejší společenské zlořády. Je to celé blbě zahrané i natočené,ale jelikož mám rád filmy kvůli jejím dobovým zvláštnostem a často nechtěné výpovědi o atmosféře ve společnosti, bez potíží jsem tenhle počin s nepřesvědčivým scénářem dokoukal do konce. Možná i proto,že všichni ti kriminálníci jsou tak nějak legračně nepřesvědčiví (Moravec, Přeučil..)

• 22.1.2021  15:52

Jumanji: Vítejte v džungli! bylo slušné pokračování rodinného filmu, Jumanji: Další level už poměrně dost vaří z vody, resp.opakuje již viděné, samozřejmě s obměnami (rozpačitý úvod s Gloverem a DeVitem nakonec nějaký ten humor přinesl. Johnson už bohužel nemá tolik možností dělat heroické obličeje, Black s manýry blondýny byl také víc zábavný v předešlém kousku, tak jen nohy Karen Gillan jsou stejně přitažlivé. Prostě - méně zábavy.

• 17.1.2021  19:41

"Prosím, paní učitelko, Bart traumatizuje třídu. Máš pravdu, Martine. Barte,hned toho nech. Prosím ano. Múžu to ještě vrátit zpět? Aby bylo vidět to zakousnutý kotátko!".Souměrné příběhy Barta, který kandiduje na předsedu třídy a Lisy, která se zamilovala do trídního učitele, oba na samostatný vymazlený díl.!" Homer (pro sebe) "Kdybys byl chytrej , tak se z toho vykroutíš. Ale to ty né. Dobrá. Na první místě je rodina...pro blbečky."

• 17.1.2021  19:34

"Nádhera! Moje práce se propojila s domovem!" (Homer doma našel v pokoji svého šéfa Burnse). Nade vše ční kouzelná linka s dobrotivým Ringem (samozřejmě se sám daboval, zpívá taky písen It Dont Come Easy).

• 15.1.2021  14:41

"Otto,asi budu muset opakovat čtvrtý ročník". "Klid, možná je to to nejlepší, co by tě mohlo potkat. Já jsem taky propadnul ve čtvrtým ročníku. Dvakrát. A podívej se na mě dnes. Jsem řidič školního autobusu!"

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47