moviebuff42

moviebuff42

Jan Kalina

okres Praha

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 14.4.2020  00:23

  Takhle podařenou komedii jsem dlouho neviděl. (Škoda že nemohla jít do kin, ale musela skončit na té hnusné streamovací službě.) Helmse obvykle moc nemusím ale tady je super. Konečně zase je v něčem Taraji P Henson. Postava Betty Gilpin byla nářez.("Twenty-five percent, 'cause I need to go home and watch a Nancy Meyers movie and erase this day") A nejlepší na tom filmu jsou gangsteři se svými problémy se sebejistotou. No a ta honička u kruhové objezdu!

  • 13.6.2018  12:52

  Skákal jsem nadšením celou dobu. Nej momenty- vícero Davidů, Behind Blue Eyes a Cornflake Girl.

  • 3.4.2017  10:25

  "Faith" Oh, God. I have such contempt for that word. Show me someone who relies on faith and I'll show you someone who's given up control over whatever it is they believe." Náboženský film pro ateisty. Možná to není o náboženství spíš o kultu a fanatismu. Redford je geniální jak vždy.

  • 31.8.2017  00:43
  Akta X - Série 10 (série) (2016)
  *****

  Naprosto geniální návrat Akt X. Carter se vykoupil ze svých mnoha hříchů (William) a stojí to za to. Nej epizoda? Mulder and Scully Meet the Were-Monster

  • 1.8.2014  01:34

  "Umřu obklopena největšími idioty v galaxii" Star Wars pro dnešní generaci. Nabitý akcí víc než jakákoliv jiná Marvelovka. Film nezpomalí ani na chvilku, každou chvíli si ze sebe dělá srandu ale když má být vážný tak takový je. Každá rovina filmu funguje jak má. Každá postava ukradne každou scénu ve které je, žádná z postav není vaše nejoblíbenější protože is nemůžetee mezi nimi vybrat. Na filmu je hodně poznat,že je natočen někým kdo se celý život těšil na to až dostane rozpočet a konečně bude moct využít všechny své nápady a konečně natočit ty záběry kamerou které chtěl. I když se musel James Gunn na své dávce černého a divného humoru. Marvel Studios je jediné studio, které ví jak se vytváří filmový vesmír. - Fox Studios, DC a Sony se můžou jít vycpat.Proč? Protože Thanos!

  • 9.10.2014  19:12
  Šofér (2014)
  *****

  "Are you a firestarter?" Joe Carnahan je jeden z nejlepších šílenců v Hollywoodu. Tolik akce za málo peněz jsem už dlouho neviděl (Rozpočet byl jen pět milionů). Carnahan budoval natěšení na tenhle film dlouhou dobu a dostál svému slibu. Nahláškované se zabávnými barvitými postavičkami. Voice-over je očividnou poctou i parodií žánru noir. Uvidíte Patricka Wilsona ve své životní roli. Nikdy, zdůrazňuji nikdy předtím nebyl Wilson takhle zábavný. Chris Pine je jednoduše Ďábel. Všechno do sebe hezky zapadá a i nakonec svým způsobem pro našeho hlavního hrdinu losera dobře dopadne. Takhle se píše a dělá film.

  • 21.9.2014  21:18

  "She looks like a million bucks. " Vynikající černá komedie se skvělými hereckými výkony (John Hawkes se s tím svým obličejem fakt hodí do všech dobovým filmů, pěkný po dlouhé době vidět ve filmu Mos Defa), ten film baví od začátku do konce. Podobně jako tvorba bratří Coenů tento film vypráví o lidksé krutosti s nadsázkou a vše ukončí vynikající pointou a geniální závěrečnou scénou. Jestli máte rádi černé komedie, tak velmi doporučuji.

  • 28.8.2017  01:26
  Akta X - Pravda (S09E19) (epizoda) (2002)
  ****

  Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál. Nikdo neumí říct tak naprosto fantasmagorické jméno "Knowle Rohrer" jako Robert Patrick. S každou scénou jsem se těšil až Robert Patrick ala Agent Dogget dostane šanci si znova a znova zlámat jazyk aby aby vyslovil "Knowle Rohrer". Tahle epizoda chvílemi hraničí už na pomezí sebe-parodie - Duchovny se snaží nesmát se svým dialogům. Ne, ale teď vážně kdybych nevěděl že Carter dostal šanci natočit ještě film a minulý rok dalších šest epizod tak bych si hned koupil letenku a našel si Cartera a chtěl bych vědět jak to sakra skončí. Protože tohle pořádný konec není, Jediný problém je že Carter neví jak to skončí. A podle mně to neví ani doteď, i když připravuje jedenáctou sérii. Ale zábava to pořád je.

  • 3.11.2014  22:50
  Únosci (2000)
  *****

  What do you think? I think a plan is just a list of things that don't happen. Moderní Western. Příběh, hudba, umístění děje, málomluvné postavy a záverečná přestřelka. Těmito typickými westernovými ingrediencemi McQuarrie naplňuje tento zatraceně stylový film a korunuje ho jednou z nejlepších záverečných přestřelek vůbec. A ta konečná úderná pointa. Proč už nikdo nenatáčí takovéhle filmy? Zajímavost - finální přestřelka byla natočena na stejném místě kde končí Butch Cassidy a Sundance Kid